Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Siz Siz Olun Işiklarda Durunca Mutlaka Arkaya Bir Bakin

Motovento
    REKLAM ALANI
    motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her kırmızı ışıkta motor (vitesli ise) 1. viteste, göz sık sık aynada, her an kaçabilir pozisyonda hazır beklemek çok önemli. Her durduğunuzda şu anda arkamdan gelen vasıta duramayacak olsa nereye kaçarım diye hesabını önceden yapılmalı. Motorunuz viteste değilse buna zamanınız olmayabilir. Motor ince olduğundan önünüz kapalı bile olsa bir yere mutlaka sıkışırsınız, yeterki hazır olun.
    Bu gerçekten öneli bir nokta. Bende kırmızı ışıkta durduğumda buna kesinlikle dikkat ediyorum. Bir başkası bizim canımızın bekçisi kesinlikle ve kesinlikle değil, zaten anlatılan olaydada net şekilde görülüyor, her tehlikeye hazırlıklı olmak lazım.
    Geçmiş olsun
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Bende size yaşadığım bir hikayemi aktarayım;
    Bir sabah abimin arabayla işe gelirken sahil yolunda Kartal mevkiinde kırmızı ışıkta durduk, yol 3 şerit ne sağımızda ne solumuzda araç yok orta şeritte bekliyoruz.. Birden abim tutun dedi ve ayağını frenden çekti ama gaza basamadan arkadan darbeyi yedik.. Arkadan gelen yaklaşık 120km/h hız yapan ve sürücüsü bayan olan araç tarafından tam 21 metre sürüklendik.. Eğer abim frenden ayağını çekmese sürüklenmeyecektik ama akordeon olacaktık muhtemelen.. Arabanın kıçı tamamen dağıldı.. Tamamen şans eseri yan yoldan gelen araç yoktu birde yandan darbe almaktan kurtulduk.. O gün bugündür ışıklarda arkamı sürekli kollarım! Arabanın kıçı yapılır ama motorla bunu yaşasak hiç şansımız olmazdı..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

douGLaS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Geçmi$ oLsun arkada$ım ucuz atlatmıssınız.

Saygılar...
    2001 Mod. Suzuki GSX-R 600 Alıcısıyım Satısla beraber 11,000 ytl nakit param var ilgilenenler alleyyeah@hotmail.com

yusufhalfeti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Better 125 Cup
    Büyük geçmiş olsun. Kamyon sürücüsüne bişey etmedinizmi. Aslında öle kavga gürültü seven biri değilim. Ancak trafikte yapılanları görünce, adamlar resmen canımıza kast ediyorlar. Bu tür hatalar bir özürle düzelecek şeylermi. Hergün en az 3-4 defa eşşek diye bağırmak zorunda kalıyorum. Bu trafik magandalarına başka kibar laf bulamıyorum.

BuR.K.O. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 125 T VARMI LEEMMM..!!..
    anaa büyük geçmiş olsun erkin ve levet kardesimize valla erkini bilioz allah için scooteri saglam kullanıo gerçi kurtulmanızın sebebi o deil ama vitesli bi motor olsa belki bi anlık kalkamazdınız valla normal araçta deil KAMYON öh bea....
    Motosiklet İçin Yaşamak ... Sonsuzadek...
    BuRaK 0 Rh + ...55-62 Gemisinin Tayfası...

Motosikleti
    hyosung karion 125
    çok geçmiş olsun arkadaşlar, Allah korumuş.
    "Kalkın ey ehl-i vatan" dediler. Kalktık... Onlar oturdu. Biz ayakta kaldık.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O serseri eğer motor olmasaydınız daha erken durdururdu kamyonu.Size geçmiş olsun.Uyanık olmanız yaralanmanızı engellemiş.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O serseri eğer motor olmasaydınız daha erken durdururdu kamyonu.Size geçmiş olsun.Uyanık olmanız yaralanmanızı engellemiş.
    herkeze tekrardan teşekkur ederim arkadaşlar..evet kesinlikle görmedi muhtemelen ya haplanmıştı yada başka şekilde kafası iyiydii ama ben kaskımı test etme fırsatı buldum kamyonun kaportasında ındirip dövmeyi çok istedik fakat adamın taşıdıgı yuk zaten toprak kendi topragı olmasın die bişey yapmadık

bu arada olay gece 23 00 cıvarlarında olmuştur
    HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR 5562

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Olay kahramanlarından sametin artçı olduğu motoru kullanan bendim... Gerçekten orada hepimizin verilmiş sadakası varmışş.
    Erkin kamyonu geçtikten sonra ben de geçmek için gaza asıldım fakat o kadar tedirgin oldum ki anlatamam... Kamyonun kasası her an patlayacak bir bohça gibi duruyordu.. Kamyon sağ şeritte biz ben ve samet ise orta şeritteydik.. Sanıyorum ki kamyon şoförü ot sarıp trafiğe çıkmıştı. çünkü adamın tepkisizliği bir yana vücut hareketleri de bi o kadar nötrdü... Çok ucuz atlattık... Olayın ertesi günü olay yerinden geçtim.. Adam frene basmış fakat, yalnızca 1,5-2mt kadar... lastik izi o kadar çıkmış.. o iz de zaten kızaklama izi değil. Adamı indirip pataklamadığımıza şu an ben de deli gibi pişmanım...
    MEEEEAAAAAAAUV

Motosikleti
    Afganistan da scooter takılıyor...
    Arkadaşlar üstü açık kamyonlarada dikkat derim! Dün İzmit'te E-5'de gidiyorum. Kamyon beni solladı ama hıyar kum taşıyormuş ve üstü açık! Gözlüklerim olmasına rağmen ağzım,yüzüm,gözüm kumla doldu. Az kalsın bankete yapışıyordum Allah dan arkadan kamyonu görünce hızımı azaltmışdım. Diyeceğim sadece ışıklarda değil seyir halindede kamyonlara dikkat etmeliyiz...
    Hız tutku olmamalı...

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok Geçmiş Olsun.Allah Tüm Motorcu Arkadaşlarimiza,kardeşlerimize Kaza Bela Vermesin.
    Ahmet KÖSE
    05544016341

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Watch your back , bu olayin tek anlatimi boyle. Isiklarda surekli agir bir goz eforu ile onu ve arkayi ayni anda kontrol ederim. Yorucudur ama asla frene asilip arkadaki surucunun tecrubesine guvenmem. Ben frene basacam diye gaza basan ve bir motorcuyu yaralayani ni da biliyorum isiklarda.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Watch your back , bu olayin tek anlatimi boyle. Isiklarda surekli agir bir goz eforu ile onu ve arkayi ayni anda kontrol ederim. Yorucudur ama asla frene asilip arkadaki surucunun tecrubesine guvenmem. Ben frene basacam diye gaza basan ve bir motorcuyu yaralayani ni da biliyorum isiklarda.
    dikkat zor ve yorucu bir olay ve insanlarımız üşengeç bir yapıya sahip oldugu için çoğu zaman dikkat etmeyi önemsemiyorlar bu büyük bir kayıp.motosiklet kullanmak sonsuz bir keyif ama bu dingiller yüzunden çoğu zaman felakete dönebiliyoo.Allah hepimizi korusun arkadaşlar

önce dikkat

Alıntı Blacat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay kahramanlarından sametin artçı olduğu motoru kullanan bendim... Gerçekten orada hepimizin verilmiş sadakası varmışş.
    Erkin kamyonu geçtikten sonra ben de geçmek için gaza asıldım fakat o kadar tedirgin oldum ki anlatamam... Kamyonun kasası her an patlayacak bir bohça gibi duruyordu.. Kamyon sağ şeritte biz ben ve samet ise orta şeritteydik.. Sanıyorum ki kamyon şoförü ot sarıp trafiğe çıkmıştı. çünkü adamın tepkisizliği bir yana vücut hareketleri de bi o kadar nötrdü... Çok ucuz atlattık... Olayın ertesi günü olay yerinden geçtim.. Adam frene basmış fakat, yalnızca 1,5-2mt kadar... lastik izi o kadar çıkmış.. o iz de zaten kızaklama izi değil. Adamı indirip pataklamadığımıza şu an ben de deli gibi pişmanım...
    aynen katılıyorumm

BuR.K.O. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 125 T VARMI LEEMMM..!!..
    levent karındasım geçmiş olsun dedimmi hatırlamıyorum ama büyükl geçmiş olsun sen gene erkine dua et
    Motosiklet İçin Yaşamak ... Sonsuzadek...
    BuRaK 0 Rh + ...55-62 Gemisinin Tayfası...

Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    Alıntı BuR.K.O. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    levent karındasım geçmiş olsun dedimmi hatırlamıyorum ama büyükl geçmiş olsun sen gene erkine dua et
    ÇOK saol burakcımm eksik olma soylemiştin teşekkür ederim

Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her kırmızı ışıkta motor (vitesli ise) 1. viteste, göz sık sık aynada, her an kaçabilir pozisyonda hazır beklemek çok önemli. Her durduğunuzda şu anda arkamdan gelen vasıta duramayacak olsa nereye kaçarım diye hesabını önceden yapılmalı. Motorunuz viteste değilse buna zamanınız olmayabilir. Motor ince olduğundan önünüz kapalı bile olsa bir yere mutlaka sıkışırsınız, yeterki hazır olun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler