Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nexx X.R2 hakkın kullanıcı yorumu lazım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    BUGR4H4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Arkadaşlar Marushin 999RS kullanıyorum rüzgar sesi dışında son derece memnunum acaip hafif boynum vs ağrımıyor ama uzun yolda interkomun müzik sesini baya zayıflatıyor telefon ile konuşursan karşırdaki kişi ben zor duyuyor bende rüzgar sesi geçirgenliği az kask arıyorum bu modeli buldum kullanan yorum yapacak varmıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Kullanmadım ama iyi kask arkadaşlarda vardı ama oda rüzgar sesini alıyor ama marushin kadar almaz o kask karbon falan ayağına çok geçirgen

Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Yoksa Shoei NXR alıcam. NXR ı N11 de 5450 liraya buldum NXR için baya sessiz kask diyorlar Nexx almak istemem ise tipi çok hoş

Uzun süredie kullanıyorum. Kafanı içine soktuğunda güvenli hissettiriyor ama arkadaşında dediği gibi çok rüzgar sesi alıyor ve bi zaman sonra çenedeki hava alma kapağı laçka oluyor. Onun dışında güzel kask

Gzl kask uzun süre kullandım. Şuan shoei xr1100 kullaniorum nexx kadar memnun değilim .Yenisini de nexx alicam

Motosikleti
    Cbr650R
    Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Ses geçirgenliği ortalama, üst düzey kasklar gibi değil. Karbon yapısı sebebiyle nispeten hafif (1300-1350gr). İç yapısı ve malzeme kalitesi güzel. Çene havalandırma zamanla gevşiyor, bende spoiler çıktı japon yapıştırıcısı ile yapıştırmak durumunda kaldım çünkü tırnak yuvaları geniş ve oturmuyor. Dış kabuk yapısı, altın vizörü(nexx xr2 golden edition serisi), deseni, içindeki deri pedler kaliteli, güven veren bir kask kesinlikle ortalama üstü.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marushin dünyada hala faal bir marka mı ? Kendi siteleri bile kapalı

Motosikleti
    Artık Yok...
    Shoei çakması çok var alırken dikkat edin ..

200-250 gram ciddi fark yaratır özellikle uzun yolda,hafifliğine alıştıysanız başka kaskta arayabilirsiniz o hafifliği. Bir de gürültü ciddi anlamda göreceli bir kavram,sessizlik kişiden kişiye değişeceği gibi deneme yanılma yapmak için 5-6bin çok büyük bir risk, zira schuberth'e bile 'çok gürültülü' diyenler vardı.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Nexx 100 kullanıyorum 2 yıl oldu. Fp bir kask markası. Shoei de güzel kask, kafa üstü çakıldım asfalta, çizik dahi yoktu.

Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Moto34Shoptan alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

Karar verdim Shoei NXR alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Tam NXR ı alıcam stoğu bitti :/ Bende Alpine Kulak Tıkacını alacağım

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı BUGR4H4N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa Shoei NXR alıcam. NXR ı N11 de 5450 liraya buldum NXR için baya sessiz kask diyorlar Nexx almak istemem ise tipi çok hoş
    Sessiz kask olmaz. Düşününkü koca koca aralarında 2 3 kat conta olan otomobiller bile rüzgar sesi vs alabiliyorken bir satıcının veya bir kullanıcının sessiz kask tabirine aldanmayın. Yanılır üzülürsünüz.

Kullanıcının kafa yapısı kullandığınız motosikletin tipi üzerindeki aksesuarlar kullandığınız coğrafi koşullar ve tabiki kaskın iç pedlerinin yapısı ve kalitesine göre bu ses mevzusu değişkenlik gösterir.

Söylüyorumki sonradan canınız sıkılmasın çok sessiz dediğiniz bir kask marka modeline girip internette yorum aradığınızda kaskın çok sesli gürültülü olduğunu hatta bunun için kaskı aldığı yere götüren arkadaşlarımızın bile olduğunu göreceksiniz. Sebebi kask ona satılırken sessiz diye satılmış olması.

XR2 İyi ve kaliteli bir kasktır. Ancak shoei evladiyelik bir kasktır. Heleki nxr gibi basit içerisinde güneş vizörü vs olmayan bir kaskı 4 5 sene rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tavsiyem bütçeniz yetiyorsa shoei almanız.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Moto34Shoptan alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

Karar verdim Shoei NXR alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Tam NXR ı alıcam stoğu bitti :/ Bende Alpine Kulak Tıkacını alacağım
    O ucuza bulduğunuz kaskları arayıp sorun. İlanlardan bir tanesine baktım, burunluk ve çene perdesi yoktur diyor. Bunlar kaskın rüzgar gecirmezliği için çok önemli, aklınızda bulunsun.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yıllardır diyorum şu forumda kask mevzusunda kaskın belli ölçekte ses alması gerekir zaten çevresel olayları farkındalık olmanız açısından ..

Yanınızda tır geçer kamyon kamyonet minübüs geçer aşırı süratli biri geçer kaza olur bir şey olur bunları sesle anlarsınız ancak ona göre pozisyon alırsınız ..

İlla da sessiz kask istiyorum diye bir ton para saçıcağınıza gidin bende 2 tane var alpinestar kulaklıkları var alın mis gibi yada eczaneden üç beş liralık kulaklıklar var onlar bile iş görüyor ..
    Ben uzun yola çıkarken takıyorum iyi oluyor şehir içi hiç kullanmam …

Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Alpine kulaklık aldım 2 güne gelir geldiği hemen deneyceğim

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Alpine kulaklık aldım 2 güne gelir geldiği hemen deneyceğim
    Tecrübemi yazayim. 2 senedir düzenli olarak kullanıyorum uzun yolda(60km ve üzeri mesafeler) 180 üstü hızlarda işlevini yitiriyor(rüzgarın da şiddeti önemli tabii). Onun altında gayet mükemmel işlevini görüyor. Şehiriçi kullanmayı önermem, çevreden gelecek tehlikeleri sesle algılamak sıfıra iniyor. Kaskım Shoei Qwest.

Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Şehir içi pek kullanmam yol müsaitse 70-90 kmh arası gidiyorum Aldığım Race modeli zaten ben 130-150 kmh hızla gidiyorum otobanda o zaman işe yarar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)