Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletle Giderken Gaz Yemedi Pat Sesi Geldi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Honda Activa S (2017) Motosikletim ile yolda giderken bir anda motor gaz yemedi hemen sağa çekeyim derken 1-2 saniye sonra arkasından Pat diye bir ses geldi, egsozdan mı motor bloğundan mı geldi anlayamadım. Motora zarar vermemek adına çalıştırmadan çekici ile tamirciye götürecektim kapalı diye eve getirdim yakın zamanda götüreceğim sizce problem ne olabilir? Yağ akıtma vs bir şey yok bloğa bir baktım buji felan mı patladı diye orası da sağlam sizce problem ne olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    dediğin patlama egzozdan geliyor.
    ateşlemede anlık sıkıntı olmuş gibi. ateşleme olmazsa aynı anlattığın gibi gaz yemez,hatta gaz açtıkça kompresyon basıncı artar motor frenini artırır.
    sonra yakamayıp egzoza gönderdiği çiğ benzini küçük bir ateşlemeyle patlatır.

tekrar çalıştırabilirsin,sıkıntı olacağın sanmıyorumş.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğin patlama egzozdan geliyor.
    ateşlemede anlık sıkıntı olmuş gibi. ateşleme olmazsa aynı anlattığın gibi gaz yemez,hatta gaz açtıkça kompresyon basıncı artar motor frenini artırır.
    sonra yakamayıp egzoza gönderdiği çiğ benzini küçük bir ateşlemeyle patlatır.

tekrar çalıştırabilirsin,sıkıntı olacağın sanmıyorumş.
    Bilgi için teşekkürler, tamirciye götürdüm subapların değişmesi gerektiğini söyledi, bu şekilde kullanılabilir ama zarar verirsin tehlikeli dedi önümüzdeki ay yaptıracağım 1600 TL fiyat verdi.

Alıntı Dxsec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler, tamirciye götürdüm subapların değişmesi gerektiğini söyledi, bu şekilde kullanılabilir ama zarar verirsin tehlikeli dedi önümüzdeki ay yaptıracağım 1600 TL fiyat verdi.
    Bana biraz alakasız geldi. Üst kapağı sökmeden supapların değişeceğine nasıl karar vermiş? Bahsi geçen motor da Activa S. Çin malı değil bir şey değil.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana biraz alakasız geldi. Üst kapağı sökmeden supapların değişeceğine nasıl karar vermiş? Bahsi geçen motor da Activa S. Çin malı değil bir şey değil.
    Bilmiyorum, sanırım başka bir ustaya daha baktıracağım, ülkede hiç bir ustaya güven olmuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)