Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

İstanbulda ehliyetsiz motor sürmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet ehliyetini henüz almamıştım.
    Kursa gidiyordum..
    İlk motorum keeway superliht'la bir tur atayım dediğim gün
    kadıköy altıyolda motor stop etti.
    Ne yaptıysam çalışmadı.
    Kalabalık..
    Panikledim..
    Hemde ışıklarda trafik ekibi varken.

ALLAH'tan mucize
    tam o sırada
    Menderes ustanın yanında çalışan bir çırak kardeş vardı..
    geldi.
    Çalıştırdı motoru.

Yani kaşınma 😁
    Olmasını istemediğin şeyler
    oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Batuhan Merhaba

Maalesef kanunlarımız ehliyetsiz araç kullanımında çok acımasızdır bilmeni isterim. Örneğin sen yasal hız sınırında motorunu sürüyorsun 40-45km hızla, yaya geçidi dahi olmayan bir yerde, telefonuyla konuşurken yürüyen bir yaya, kaldırımdan yolu kontrol etmeden çıksa ve çarpsan, maalesef sen suçlu oluyorsun.
    18 yaşında reşit olduğunda ceza ehliyetim oluyor diye düşünme, 15-18 yaş arasında da yaptıklarının sonuçlarını idrak edebileceğin yaşta olduğun için yine ceza alıyorsun, 15-18 yaş aralığında olman ceza indirimini sağlıyor. Tertemiz sicilinde sabıka kaydın olur. İşe girerken, okula girerken, yurt başvurularında vs. her yerde karşına çıkar. Kendinin ve ailenin yaşayacağı stres, maddi ve manevi kayıplar çok yıpratıcı olur emin ol.

Başıma gelmez deme, biliyorum o yaşlarda kurşun geçirmez gibi hisseder delikanlılar biz de öyleydik, ancak hayat acımasız.
    espresso bunu beğendi.

YsNLzTrK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster
    Silivride %100 yakalanır ve ceza yersin.
    Arkadaşların dediği gibi en mantıklı çözüm elektrikli bisiklet gibi duruyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş 15
    sizce ne yapmalıyım
    geyet düzgün sormuş.
    Ne yapması gerektiğini sormamış. Zaten ne yapması gerektiğini biliyor. Ehliyet almak için 2023 Ağustosunu bekleyemem diyor.

O sür bir şey olmaz dememizi bekliyor. Onay istiyor. Cesaretlendirmemizi bekliyor.
    tommygun, M.balibey, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    18 yaşından küçük birisi yasal olarak çocuktur. Yetişkin insanların yazıştığı bir forumda bile ailesinin gözetimi olmadna bulunmaması gerekir.
    M.balibey ve DickName bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dayın polis ise belki bir ihtimal. Ama amcayı kabul etmiyorlarmış. Kesin bilgi.

tommygun ve fatih.met bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=jEqG5ti4Vw0

ehliyetsiz sürmeyi biliyor ama yakalanınca ağlıyor bebe
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=jEqG5ti4Vw0
    Muhtemelen yeni jenerasyon polislere işlemiyor bu amca-dayı muhabbeti. 2,5 sene önce benim ehliyeti alırlarken kafa 1 milyon, gevrek gevrek "Amirim yok mu bu işin bir çözümü? bir kolay yolu? ehe ehe ehe" demiştim, ters tepmişti.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen yeni jenerasyon polislere işlemiyor bu amca-dayı muhabbeti. 2,5 sene önce benim ehliyeti alırlarken kafa 1 milyon, gevrek gevrek "Amirim yok mu bu işin bir çözümü? bir kolay yolu? ehe ehe ehe" demiştim, ters tepmişti.
    Arabayla 0,47 promil ile yırtınca bende yavşamıştım. Sektiretmişlerdi.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her şeyin bir şeyi vardır.
    Ehliyetsiz sürmeyi kafaya taktıysan tedbir olarak bankadan kredi çek

Batuhan
    Yapmak istediğin kanunsuz işin sonuçları ağır olur. Burada böyle sorular sorduğun için kimseyi dikkate alacağını sanmam ama yine de uyarayım seni :
    Ehliyetsiz bir kaza yaparsan yüksek miktarlarda maddi ve manevi tazminat paraları ödemek durumunda kalırsınız. Sigorta olsa dahi araçta , sigorta şirketi rücu eder ve ödeyeceği paraları senden (ailenden ) çatır çatır alır ve sabıka kaydın olur ( ölümlü ve yaralanmalı bir kaza yaparsan)

Sana tavsiyem ; sanırım 16 yaşında ehliyet alabiliyorsun... O zamana kadar bisiklet sürmen...
    İyi günler
    arndiol ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ybr 125 / Yzf r25
    Güncelleme : 5 aya yakın oldu sürüyorum hiç de bir şey olmadı nasipse 6 aya ehliyeti aliyorum

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Batuhan Avcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncelleme : 5 aya yakın oldu sürüyorum hiç de bir şey olmadı nasipse 6 aya ehliyeti aliyorum
    Aferin.........Bravo..........
    espresso ve maktama bunu beğendiler.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    İstanbulda motor sürmek köyde sürmeye benzemiyor. Bi tane mersonun aynasına dokun hayatının sonuna kadar borç öde seçim senin
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dün iş çıkışı eve giderken cadde de normal seyir halindeydim, ana yola doğru gidiyordum, genelde yola çoluk çocuk atlar fakat dün yola atlayan 35-40 yaş arası bir adamdı, bildiğin buldozer gibi koşarak karşıdan karşıya geçti, yola hiç bakmadı...

ben hayatımda böyle bir şeye tanık olmadım, çok tuhafıma gitti. intihar etmeye çalışıyor diyeceğim ama orası cadde, yani sakat kalıp kekeç şekilde yaşama riski çok... bunu d100 gibi yollarda yapması lazımdı.

yani bırakın ehliyeti ben eskiden sigorta bile yaptırmazdım ama şimdi korkudan sigortasız motosiklet sürmüyorum... ders çıkarın biraz, sigorta ehliyet falan çok önemli... kusura bakmayın ama karşıdakinin canı cehenneme, ben sigorta ve ehliyeti kendim için yapıyorum... böyle sert konuşmamın sebebi artık aşırı ve eğitimi mümkün olmayan nüfus ve ortalıkta çılgınlar gibi mal gibi hareket eden insanlar.
    DickName bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir yakınım arabasıyla gece seyahat ederken kaza yaptı hayatını kaybetti. Yolu 620 km. idi. Ve 600 km.si geride kalmıştı.Uykusuz ve yorgun bir şekilde sürmesine rağmen 600 km.yi kazasız geride bırakmıştı. Ve sanırım artık yolculuğun sona ermekte olduğunu düşünüyordu.

Başına kötü bir şey gelecek diyen yok. Kötü sonuçları olabilir deniyor. Hayat senin hayatın. Maddi yada manevi olumsuz bir durum yaşarsan üzülürmüsün bilemem. Fakat, yakınların üzülür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Vallahi çok sevindim Batuhancım, bu gerçekten inanılmaz bir şey. Ben olsaydım senin yerinde en az 10 defa yakalanmıştım. Bir de üzerine babamdan sopa yemiştim. Ama sen bunu başarabilmişsin. Kendinle ne kadar gurur duysan az. Helal olsun sana.

İleride iş hayatına atıldığında da nasıl daha kolay para kazanabilirsin ya da yükselebilirsin bunun hesaplarını şimdiden yapmaya başla bence. Eğer birisi sana kurallardan, kanunlardan, ahlaktan bahsederse "ya he he" de geç. Onlar ezik tiplerdir, senin başarılarını kıskanıyor onlar.
    tommygun, awitrus, maktama ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bravo Batuhan. Daha önceden sana yapma-etme diyenler hep yanılmış. Meğer sen haklıymışsın, biz bilememişiz. Bunu bize öğrettin, teşekkürler.

Açık ihbar ve suç itirafıdır. Aramızda emniyetten kimse yok mu?
    birbilent bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında Murphy kanunları es geçilmiş. Batuhan kardeşimiz yakalanmadığını bize söylemeseydi, ömür boyu yakalanmadan belki ehliyetsiz araç sürebilirdi. Bize söylemesi kötü oldu, muhtemelen Murphy kanunları gereği üç vakte kadar Trafik ile başı derde girecektir.
    espresso, Cyan ve sedattemiz bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla kendisine zarar gelmeyecek şekilde umarım bir belediye otobüsüne arkadan çarpar da hem motorun hem otobüsün hemde yaptıgı sucun bedelini güzelce ödetirler umarım :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)