Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CBR 250R ile uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    E5'te tam yardırıp gidilecek yerde Merter yan yola girmek bezdirir.
    500 metre sonra İncirli Ömür'ü tavsiye ederim.
    Yan yolda E5 ten çık tekrar gir sadece 70-80 metre gidersiniz.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ömür eskiden restoranken çok güzel sosisli sandviç yaparlardı.
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Er6F'in daha güncel modellerini kullanırsan seni mutlu eder. Benim kullanmakta olduğum 2006-2008 kasa Er6F tam patlamaya hazır bomba. Benden 40000 km önce de 2 defa yatak sarmış, krank kırmış. Şimdi yedek parça işi bir değişik. Piyasada sarf malzemesi olarak herşeyi bulabilirsin, lakin kaza yaptın diyelim o zaman parça değişimi olacaksa işin çok zor ve pahalı. Ha gerçi yurtdışından 2 haftada en küçük civatasına kadar getirtebiliyorsun ama haliyle pahalı. Er6F çok atik bir motor ve şehir içinde bisiklet gibi araya dereye girebileceğin kıvraklıkta, yalanım olmasın eski motorum Sym Wolf'ten daha kıvrak geliyor bana şehir içinde. Virajı, dengesi güzel, korkutucu bir motor değil, huyu suyu psikopat değil. 120-140 gibi sabit hızlarda uzun yolda seyredersek benim motor 4,7 lt/100 km yakıyor, normalde de 5-5,5 lt ama devamlı redline gezersen 7'nin bile üstüne çıkarsın. Tabi buarada benim motorun da 82.000 km.de ve bilebildiğim kadarıyla 2 kez içinden geçilmiş ve Allah'a emanet toplanmış olduğunu da unutmayalım.
    sene 2006, bir benzinlikte benim scooteri yıkıyorum, R6n ile biri geldi yanıma o da yıkacacak. taa o zaman adam benzin 2.5tl iken 5lt yakıyor ya diye şikayet ediyordu.. ya bu para ne değerliymiş o yıllarda. çeyrek altın 45tl idi.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ömür eskiden restoranken çok güzel sosisli sandviç yaparlardı.
    Sosisli dedinde aklima yillar once iznik gölünun yaninda seyyar tost yapan amca geldi.

Tosta ne kaşar ne sucuk hicbirini koymazdi,el yapimi salça sürerdi,lezzet konusunda duble karişik bile halt etmis yaninda,fena lezzetliydi.tezgahida tertemizdi.her gittigimde duble yemeden dönmezdim.

Yillar sonra takrar gittigimde tezgahi göremedim,oradaki markete sordugumda amcanin hasta oldugunu tezgahi kapattigini ögrendim.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sene 2006, bir benzinlikte benim scooteri yıkıyorum, R6n ile biri geldi yanıma o da yıkacacak. taa o zaman adam benzin 2.5tl iken 5lt yakıyor ya diye şikayet ediyordu.. ya bu para ne değerliymiş o yıllarda. çeyrek altın 45tl idi.
    Şimdi eğri oturup doğru konuşalım ; herkes bilmez sizin Runner da az manyak motor değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sosisli dedinde aklima yillar once iznik gölünun yaninda seyyar tost yapan amca geldi.

Tosta ne kaşar ne sucuk hicbirini koymazdi,el yapimi salça sürerdi,lezzet konusunda duble karişik bile halt etmis yaninda,fena lezzetliydi.tezgahida tertemizdi.her gittigimde duble yemeden dönmezdim.

Yillar sonra takrar gittigimde tezgahi göremedim,oradaki markete sordugumda amcanin hasta oldugunu tezgahi kapattigini ögrendim.
    "Maşallah" dediğimiz 3 gün yaşamıyor be Başkan.
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    İlk uzun yolumu cbr 250 ile yaptım İstanbul Ordu 930km. Heyecan ve hevesle çıktığım için hiç yorulduğumu hatırlamıyorum. Sonra içimden dedim ki lan ne kadar abartıyorlar şu uzun yol muhabbetini. Daha sonra aynı yolu Xj6 ile gidince yine dedim ki lan ben kendime cbrla ne kadar eziyet ettirmişim

Motosikleti
    Artık Yok...
    Uzunyolda adamı esas yoran oturuş pozisyonudur..
    tur gezi adventure tipi uzun yol gezi makinelerinin optimum bel açısı uzun yola en uygun rahat olanıdır.. uzun yolda ne kadar dik bir oturuş pozisyonu ile oturursan o kadar rahat konforlu yol gidersin az yorulursun.. o yüzden ilk mesajımda altındaki motor cbr değil rs200 olsa daha rahat giderdin dedim çünkü ondaki oturuş pozisyonu bildiğin dik commuter oturuş pozisyonu ../

sedattemiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT249-S
    Hem bütçe hem tecrübe değerlendirildiğinde ben olsam motoru otobüs firması ile götürürdüm. Gözümün kestiği yakın bir mola yerinde motorumu indirir yoluma devam ederdim

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yaa, iyi fikir verdin. Biraz ilerideki Ömür daha uygun mola vermeye.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Uzun yolda rüzgarın uğultusu ve egzoz gürültüsü de çok fena yoruyor, kafa allak bullak oluyor, daha erken yoruluyoruz. Yolculuk esnasında kulak tıkacı kullanmak çok faydalı. İlla Alpine Motosafe kullanmak şart değil, daha uygun bütçeli tıkaçlar da epey iş görüyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Uzun yolda süratli gitmek bile belli bir süre sonra ciddi yoruyor en vibrasyon olmayan motorda bile belli bir süre sonra vibrasyonu hissetmeye başlıyorsun yolun sarsıntılarını hissetmeye başlıyorsun rahat gidiyim şöyle keyifli keyifli deyip gazı kesiyorsun

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Şimdi eğri oturup doğru konuşalım ; herkes bilmez sizin Runner da az manyak motor değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

"Maşallah" dediğimiz 3 gün yaşamıyor be Başkan.
    aynen 100km de şehir içi 4litre yakarsa az yaktı diyorum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk uzun yolumu cbr 250 ile yaptım İstanbul Ordu 930km. Heyecan ve hevesle çıktığım için hiç yorulduğumu hatırlamıyorum. Sonra içimden dedim ki lan ne kadar abartıyorlar şu uzun yol muhabbetini. Daha sonra aynı yolu Xj6 ile gidince yine dedim ki lan ben kendime cbrla ne kadar eziyet ettirmişim
    kondüsyon meselesi biraz da.. genelde zayıf ve biraz dayanıklı insanlar pek motor seçmiyor, ben scrabeo200 ile nasıl rusyaya gittim 34 yaşındaydım. şimdi olsa daha zorlanırım.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler