Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza sonrası süreç ve sigortadan yararlanma

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Merhaba
    Bundan yaklaşık bir ay önce motosikletle kaza yaptım .Trafik şubeden kaza tespit tutanağını almam 1 ay sürdü .Saçma sapan uygulamalar yüzünden.Trafik şube evrakı karakola gönderdik dedi karakol bize evrak gelmedi dedi beni salladılar da salladılar.Ayağım kırık olduğu için motoru hala ustaya götüremedim.

Sigortadan yararlanmak için bundan sonraki süreç nasıl işliyor? Bilenlerin yardımını bekliyorum.Sigortaya başvurmak için herhangi bir süre var mı ? Dikkat etmem veya bilmem gereken birşey var mı ?

Bilgili olanlar yardımcı olursa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Öncelikle geçmiş olsun.

Ben direkt kaskomu yaptırdığım firmayı (Unico Sigorta) aramıştım. Trafik şubeden bütün evrakları alıp bir de motoru çektikleri yeddiemin otoparkından alabilmek için bekge gerekiyormuş o belgeyi de İstanbul'da 1. köprü çıkışındaki trafik şubeden almıştım. Köprücük kemiğim kırık halde oraya arabayla gittik, motoru ben o halde alamayacağı için belgeye motoru otoparktan alabilir diye kardeşimin adını da yazdırmıştım. Sonra o belge ile kardeşim otoparka gitti, sigorta'nın sağladığı çekici ile otoparktan maltepedeki yamaha tuna servisine götürüldü motor.

Serviste hasar tespiti yapıldı, kırılan grenaj parçalarının listesi çıkarıldı. sigorta experi geldi bir kaç ufak parçanın değişimine itiraz etti, sağ fren manetinin ucu aşınmıştı yere sürtmekten mesela o değişmedi. sonra servis tamiri yaptı, faturayı sigorta şirketine gönderdi sigorta fatura bedelini benim hesabıma gönderdi ben de servisin hesabına gönderdim sonra motor servisten alındı.

Üzerindne 3buçuk yıl geçmiş yaklaşık ama süreçi aklımda kaldığı kadarı ile yazmış oldum.
    fazil ve GoGi bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.

Ben direkt kaskomu yaptırdığım firmayı (Unico Sigorta) aramıştım. Trafik şubeden bütün evrakları alıp bir de motoru çektikleri yeddiemin otoparkından alabilmek için bekge gerekiyormuş o belgeyi de İstanbul'da 1. köprü çıkışındaki trafik şubeden almıştım. Köprücük kemiğim kırık halde oraya arabayla gittik, motoru ben o halde alamayacağı için belgeye motoru otoparktan alabilir diye kardeşimin adını da yazdırmıştım. Sonra o belge ile kardeşim otoparka gitti, sigorta'nın sağladığı çekici ile otoparktan maltepedeki yamaha tuna servisine götürüldü motor.

Serviste hasar tespiti yapıldı, kırılan grenaj parçalarının listesi çıkarıldı. sigorta experi geldi bir kaç ufak parçanın değişimine itiraz etti, sağ fren manetinin ucu aşınmıştı yere sürtmekten mesela o değişmedi. sonra servis tamiri yaptı, faturayı sigorta şirketine gönderdi sigorta fatura bedelini benim hesabıma gönderdi ben de servisin hesabına gönderdim sonra motor servisten alındı.

Üzerindne 3buçuk yıl geçmiş yaklaşık ama süreçi aklımda kaldığı kadarı ile yazmış oldum.
    Motoru ben kendim araç tutup aldırdım evin önünde duruyor şuan sürecin nasıl işlediğini bilmediğim için .Motoru yedi eminlerden almak da sıkıntı illa beni istemişler ya da vekalet olacak demişler gittim mecburen polis halimi görünce sağolsun beklerken oturayım diye sandalye ayarladı .

Benim motoru almam sorun olur mu acaba sigorta için onu merak ediyorum hem süre geçti hem de evin önünde duruyor şuan trafikten tutanağı vs alamadığım için ayrıca yakınımda sağlık sorunu çıkınca mecburen şehir değiştirdim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    En başda geçmiş olsun .. Motorla kaza yaptıysan 25 yıllık tecrübeye dayanarak diyorum ekspertiz geldikten sonrası cebinden yaptır yada cebinden yaptır ödemeyi sigortadan beyan et yoksa çok bekliyorsun ve en önemlisi işlerini kovalıycak iyi bir servis bulman lazım servislerde illallah etmiş durumdalar çoğu o işlere girmek istemiyorlar..
    Ekspertiz de motorsiklet olmasından ötürümü yoksa başka nedenden mi bilmiyorum çok geç geliyor genelde ..
    Tekrar geçmiş olsun..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evrakları karakoldan alıyorsun ehliyet fotokopisi ile motosikleti ve evrekları servise veriyorsun onlar dosya açıyor exper geliyor hasar tespiti yapılıp onay verirse tamirat yapılıyor
    para senin hesaba yatıyor sen servise parayı verip motosikleti alıyorsun

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evrakları karakoldan alıyorsun ehliyet fotokopisi ile motosikleti ve evrekları servise veriyorsun onlar dosya açıyor exper geliyor hasar tespiti yapılıp onay verirse tamirat yapılıyor
    para senin hesaba yatıyor sen servise parayı verip motosikleti alıyorsun
    Normalde olması gereken süreç bu ama sen çoğu servise 20 -30-40 bin tl kendi cebinden harcatıp motor yaptırtamassın.. servisler genelde önden ücretini ister sen bana paramı ver ben yaparım parada hesabına yattımı sen kendine alırsın der..
    tecrube0 bunu beğendi.

Merhaba , geçmiş olsun
    Zorunlu trafik sigortasından yararlanmaktan bahsediyorsun sanırım. Kazada karşı taraftan haklarını istemeyi unutma. Karşı tarafın kusuruna göre kendi hakkını ara. Çünkü ayağın kırıldığında ciddi rakamlarda maddi , manevi tazminat ve iş görememezlik tazminatı alma hakkın var. Bunu da bir avukat aracılığıyla yapman gerekli bence. Motoru yaptırmak ise kolay. Bir sigortacı sana anlatır ne yapacağını...
    İyi günler
    espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum öncelikle geçmiş olsun dosya açma için belli bir süre var diye biliyorum net bir bilgim yok
    Kaza sonucunda ambulansla gittiğini farz ediyorum kusur oranı nasil duruma göre farklı süreçlerde oluyor
    Kasım'da arabayla trafik kazası geçirdim 2 tarafta ambulansla gitti yaralanmalı trafik kazası diye geçiyor bende hata yoktu karşı taraf kural ihlali yaptığı için ayriyeten mahkemelik olduk ilk uzlastirmaya yönlendiriyor bunları da unutma merak ettiğin bir şey olursa cevaplarım değer kaybı için avukata vermen şart kendin takip edemezsin iyi bir avukat bul işin ehline bırak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)