Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptım, şikayet edemiyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Merhaba arkadaşlar,
    birkaç gün önce başlık açmıştım kaza yaptığıma dair. Bilmeyenler varsa olayı tekrar anlatayım;

Bir AVM'nin kapalı otoparkında motosikletime bindim, yavaşça ilerlerken yolun ıslak olduğunu fark ettim. Yolun boyalı olduğunu belirteyim. Zaten hafif kaygan oluyor. Yol kenarında bulunan oto yıkamanın sabunlu suyu yola akmış. Oluşan kaygan zeminde motosikletim kaydı ve sürüklendik. Ben duvara çarpıp durdum, motosiklet ise bir arabaya.

El bileğim kırıldı. Sıkıntılı bir kırık. Ameliyat gerekebilir. Vida, platin vs. Bu durumda eli eskisi gibi kullanamıyorsun. Muhtemelen iki ay yatış. Ve üzerimde bıraktığı psikolojik durum.

Bugün karakola şikayetçi olmaya gittim. Aldığım cevap, suyun oraya akması normal, şikayete gerek yok. Zaten neyi şikayet edeceksin gibi cevaplar oldu. Sıfır ilgi ve alaka. Yavaş gitseydin, oradan gitmeseydin diyorlar. Hızım ise 10-15 (max hız kuralı 20)

Öncesinde başka şubeden olan birkaç polisle konuştum şikayet hakkımın olduğunu söylediler. Bir avukatta aynı şeyi söyledi.

Artık kendimi sorgulamaya başladım. Suçlu ben miyim? Şikayeti geçtim kamera görüntüsü alıp bakmadılar bile.
    Ne diyorsunuz iki tekerli kardeşlerim, kafam karışık.
    Voltaren bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Welcome to Turkey
    Voltaren bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Çok gecmiş olsun , umarım en kısa surede saglıgınıza kavusursunuz.

Hız 10-15 , duvara carpıp durmak, motorun suruklenmesi, imzada R25 .. Kafamda deli sorular

Kendinizi suclamaktansa dediginiz gibi konunun ehli bir avukata vekalet verip konuyu takip etmek dogru yol gibi..

Ama aylar surer,o net ..
    Voltaren, espresso ve mavellen bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    "Tembele iş ver, sana akıl öğretsin" diye bir atasözümüz vardır. Maalesef karakoldaki polis arkadaşların size muamelesi üşengeçlikten o şekilde olmuş.
    Voltaren, mavellen, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onlar olaya mantık çerçevesinden bakmışlar. Bizde taşıt yoluna her boku dökmek mantık olarak normal. Bu durumda normal olmayan sensin. Taşıt yolunda ne işin var taşıtınla öyle değil mi? Oraya inşaat çıksan bu kadar garip karşılanmazdı. Ne diyeyim? Bunun için ayrıca geçmiş olsun.

Motosikleti
    R25
    Direkt R25'li keko sınıfına girmek istemem.
    Normal hızda giderken bir anda oldu. Motoru kaldırdığımda 6. vitesteydi.

Kamera görüntülerini alsalar durumu açıkça görecekler; yavaş gittiğimi, tam ekipmanla bindiğimi vs

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Tembele iş ver, sana akıl öğretsin" diye bir atasözümüz vardır. Maalesef karakoldaki polis arkadaşların size muamelesi üşengeçlikten o şekilde olmuş.
    Öyle gibi gözüküyor. Karakol yorumlarına bakınca daha da emin oldum.
    Anlamadığım şey, üç şube polisi şikayetçi olabilirsin, haklı durumdasın derken AVM'nin bağlı olduğu karakol umursamıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlar olaya mantık çerçevesinden bakmışlar. Bizde taşıt yoluna her boku dökmek mantık olarak normal. Bu durumda normal olmayan sensin. Taşıt yolunda ne işin var taşıtınla öyle değil mi? Oraya inşaat çıksan bu kadar garip karşılanmazdı. Ne diyeyim? Bunun için ayrıca geçmiş olsun.
    Sağ olun hocam, yola birisi tuzak kursa kardeşim geçmeseydin diyecekler 😅😅

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Çok geçmiş olsun. Sizin kazanız 2018 de benim neredeyse yaşayacağım kazayı aklıma getirdi. İzmirden Kırklareline dönerken bir benzin istasyonuna girmiştim yerdeki su sabunluymuş lastiğin su ile temas ettiği an arka ile ön ayrı ayrı kayarak zor durabildim

Alıntı motov34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ olun hocam, yola birisi tuzak kursa kardeşim geçmeseydin diyecekler ����
    5 tane motorcu gidip o yola sıçsa AVM yönetimi ayağa kalkar. Polis ekibi koşar gelir. Ama cana ve mala zarar veren şeyi normal karşılıyorlar. Bu da ayrı bir travma.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    en başda tekrardan çok geçmiş olsun daha öncede sordum cevaplamadın motorun R25 mi diye şimdi yazmışsın R25 miş ..

Avm ler yıkamacıların olduğu alanlarda su giderleri olur zaten avm tasarlanırken oralar detailing car wash olarak tasarlanıyor..

Kendi ifaden de çelişki var yavaşça ilerlerken diyorsun sonra kaydım ve sürüklendim diyorsun bu iki şey birbiriyle uyumlu değil ben 42 yaşındayım 25 seneye aşkın motora binen biriyim düştüğüm sayıların haddi hesabı yok bazen düşük hızda bazen süratli bazen olduğum yerde daha geçen ışıklarda dayı geldi dokundurdu tamponla düşmedik ama oluyor böyle şeyler..

Senin demene bakınca ben senin süratli olduğun kanısına vardım hatta geçen konuda bilhassa sordum motorun R25 mi diye çünkü bazı R25 ciler herkesi katmıyorum hele egzoz ilede oynamış ise o kapalı otoparklarda ara gazlar verip gazlamayı seviyorlar yankı yapıyorya dolu ses geliyor hoşlarına gidiyor tabii lafım bütün R25 cilere değil ..

Tekrardan geçmiş olsun .

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Açıkçası mesajları okuyunca bende bir işkillendim. Şimdi olayın gerçekliğini bilmeden töhmet altında bırakmayayım ama 10-15 ile gidiyordum dedikten sonraki mesajda, motoru kaldırdığımda 6. vitesteydi yazmışsınız. O detay biraz düşündürdü beni. Gerçi otoparkın kamerası falan varsa oradan kaçla gittiğiniz aşağı yukarı anlaşılabilir bence. Dediğiniz gibiyse zaten avukat da söylemiş şikayet hakkınızın olduğunu. Bence hakkınızı arayın. Avukatınız prosedürlerden daha iyi anlar diye düşünüyorum.

Tekrardan geçmiş olsun.

Motosikleti
    R25
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en başda tekrardan çok geçmiş olsun daha öncede sordum cevaplamadın motorun R25 mi diye şimdi yazmışsın R25 miş ..

Avm ler yıkamacıların olduğu alanlarda su giderleri olur zaten avm tasarlanırken oralar detailing car wash olarak tasarlanıyor..

Kendi ifaden de çelişki var yavaşça ilerlerken diyorsun sonra kaydım ve sürüklendim diyorsun bu iki şey birbiriyle uyumlu değil ben 42 yaşındayım 25 seneye aşkın motora binen biriyim düştüğüm sayıların haddi hesabı yok bazen düşük hızda bazen süratli bazen olduğum yerde daha geçen ışıklarda dayı geldi dokundurdu tamponla düşmedik ama oluyor böyle şeyler..

Senin demene bakınca ben senin süratli olduğun kanısına vardım hatta geçen konuda bilhassa sordum motorun R25 mi diye çünkü bazı R25 ciler herkesi katmıyorum hele egzoz ilede oynamış ise o kapalı otoparklarda ara gazlar verip gazlamayı seviyorlar yankı yapıyorya dolu ses geliyor hoşlarına gidiyor tabii lafım bütün R25 cilere değil ..

Tekrardan geçmiş olsun .
    Hocam, yavaş gidiyordum. Orada hız yapmam pek de mümkün değil. Çünkü düz giderken sola döndüm az gittim düştüm. Hız yapılacak ortam yok.
    Motorum r25 ve egzoz vs ekstra bir şey takmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

Alıntı MekoZeko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası mesajları okuyunca bende bir işkillendim. Şimdi olayın gerçekliğini bilmeden töhmet altında bırakmayayım ama 10-15 ile gidiyordum dedikten sonraki mesajda, motoru kaldırdığımda 6. vitesteydi yazmışsınız. O detay biraz düşündürdü beni. Gerçi otoparkın kamerası falan varsa oradan kaçla gittiğiniz aşağı yukarı anlaşılabilir bence. Dediğiniz gibiyse zaten avukat da söylemiş şikayet hakkınızın olduğunu. Bence hakkınızı arayın. Avukatınız prosedürlerden daha iyi anlar diye düşünüyorum.

Tekrardan geçmiş olsun.
    Ben motosikleti sürerken 1. vitesteydi. Orada 6. viteste gitmek pek de mantıklı değil. Bir de ortama bakınca 3. viteslik ortam bile yok diyebilirim.

Motosikletimin vites değiştirdiğim pedalı düşünce yamulmuş. Orada elle düzelttik. Ama vites 6'daydı.

Teşekkür ederim. Yarın avukat tutuyorum. Kamera görüntülerini alırsak gerisi gelir diye düşünüyorum. Buraya da atmayı düşünüyorum. Sizlere o kadar soru sordum, kaza anını da atacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Sizin kazanız 2018 de benim neredeyse yaşayacağım kazayı aklıma getirdi. İzmirden Kırklareline dönerken bir benzin istasyonuna girmiştim yerdeki su sabunluymuş lastiğin su ile temas ettiği an arka ile ön ayrı ayrı kayarak zor durabildim

https://imgyukle.com/f/2022/05/10/R2U0Yb.jpg
    Sağ olun hocam, size de geçmiş olsun.
    Ben olayı yaşarken bu suyun kat kat fazlası vardı. Az bir şey değildi maalesef.

Olaydan sonraki gün olay yerinden fotoğraf çektik. İlk günkü kadar olmasa da yine baya ıslaktı yol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://imgyukle.com/f/2022/05/10/R2U0Yb.jpg
    Sağ olun hocam, size de geçmiş olsun.
    Ben olayı yaşarken bu suyun kat kat fazlası vardı. Az bir şey değildi maalesef.

Olaydan sonraki gün olay yerinden fotoğraf çektik. İlk günkü kadar olmasa da yine baya ıslaktı yol.
    MekoZeko bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motov34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    birkaç gün önce başlık açmıştım kaza yaptığıma dair. Bilmeyenler varsa olayı tekrar anlatayım;

Bir AVM'nin kapalı otoparkında motosikletime bindim, yavaşça ilerlerken yolun ıslak olduğunu fark ettim. Yolun boyalı olduğunu belirteyim. Zaten hafif kaygan oluyor. Yol kenarında bulunan oto yıkamanın sabunlu suyu yola akmış. Oluşan kaygan zeminde motosikletim kaydı ve sürüklendik. Ben duvara çarpıp durdum, motosiklet ise bir arabaya.

El bileğim kırıldı. Sıkıntılı bir kırık. Ameliyat gerekebilir. Vida, platin vs. Bu durumda eli eskisi gibi kullanamıyorsun. Muhtemelen iki ay yatış. Ve üzerimde bıraktığı psikolojik durum.

Bugün karakola şikayetçi olmaya gittim. Aldığım cevap, suyun oraya akması normal, şikayete gerek yok. Zaten neyi şikayet edeceksin gibi cevaplar oldu. Sıfır ilgi ve alaka. Yavaş gitseydin, oradan gitmeseydin diyorlar. Hızım ise 10-15 (max hız kuralı 20)

Öncesinde başka şubeden olan birkaç polisle konuştum şikayet hakkımın olduğunu söylediler. Bir avukatta aynı şeyi söyledi.

Artık kendimi sorgulamaya başladım. Suçlu ben miyim? Şikayeti geçtim kamera görüntüsü alıp bakmadılar bile.
    Ne diyorsunuz iki tekerli kardeşlerim, kafam karışık.
    Savcılığa gidip şikayetçi olun.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklımda bizim buradaki avmleri canlandırıyorum. Boyalı yüzey yeni yapılmışsa tabela olmalı.
    Oto yıkama kısmının ön tarafında mazgal olur ayrıca.

AVM'de otoyıkama suyu için gider yapmadılar ise bence sikayetci olabilirsin. ancak motosiklet oldugun için kenardan gitmeye calısıp suya kendin girdiysen birşey çıkmaz.

Foto olsaydı daha iyi anlardık.

10-15 km hızla da bu kadar sürüklenmek cok ilginç, kaydıgın anda yere yapışman gerekıyordu.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Öncelikle geçmiş olsun inşallah elin düzelir ama 10-15 ile giderken kayıp düşsen en fazla 2 metre öteye düşersin ve olsa olsa motorun devrildiği taraftaki ayağın altta kalır. Sürüklenip duvara çarpıp anca durmalar, motosikletin arabaya çarpıp zor durması filan... Kamera kaydında hızlı gittiğin tespit edilirse pek birşey çıkmayabilir o işten.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Olay yerinin bulunduğu karakoldan tekrar bir girişimde bulun. Israrcı ol. Kamera kayıtlarını rica üzerine alabiliyorsan kendin almaya/yedeklemeye çalış silinmeden.

Hızlı vb olsan bile ona yönelik ceza uygulanır o ayrı değerlendirilir. Kusur oranının belirlenmesinde dikkate alınır.

İşi tutanağa bağla. Esnaf ya da idarenin (belediye vb. ) sorumluluğuna gidilebilir.

Testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olurmuş.

50-60 km/h ile araba yıkama suyu ile ıslanmış asfaltta düşmüştüm. Motor yatarak epey gitmişti. 3-4 kere düşmüşlüğüm var. Bir keresinde kaskımı yere koyarak takla bile atmışlığım var. Sporcu geçmişim nedeniyle hiç kötü şekilde düşmedim. Hiç hasar almadım(inşallah nazar deymez) Düşmek kaçınılmaz ise düşüşü yönetmeye çalışmakta fayda var. Yere yapışmak yerine toplanıp bizi döndüren savrulma gücüne karşı koymak yerine dönmek hasarı azaltabilir. O hızda hasar almak talihsizlik olmuş.

Kriptex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Geçmiş olsun hızlı yavaş bence önemi yok burası motosiklet forumu ve adam kaza yapmış her harükarda destek olmalıyız.

Biladerim ben de kolluk mensubu yum direk savcılığa suç duyurusunda bulun polisin yapacağı bişe yok varsa da yok yoksa da yok.

Bi dilekçe ile adliyenin yolunu tut bunu kısa sürede yap görüntü 14 günde bir sifirlaniyor olmalı

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Şimdi hocam seni yanlış yönlendirmek istemem.

3 yaşımda savcıya şahit olarak ifade verme ile başlayan sürecim, gelecek kasım ayında bahçeme giren 3 kişi ile ilgili müşteki sıfatıyla mahkemeye çıkmamla devam edecek. Çoğunda mağdur-şikayetçi, 1 tanesinde sanık olduğum davalar sürdü gitti hayatımda.

Sonuç olarak suyu oraya döken kişi bulunamayacak, işletmeye de az bir para cezası belki verilecek, yıkamacıya senin zararını-ameliyatını karşılama cezası verilene kadar aradan 1,5-2 sene geçecek. Artık nası söyliim, yıkamacıyla bile samimi arkadaş olacaksın da senin mağduriyetin giderilmeyecek. Bütçen varsa avukat tut o ilgilensin. Avukat da yok bilirkişi parası, yok keşif parası, yok zabıt katibi parası diye taksitle senden epey bi para alır. Mahkemeyi kazandın, istinaf, onu da kazandın yargıtay derken her ay ortalama 300-500 para bayılırsın. Sonunda mahkemeyi kazanınca yıkamacının geçmişte yaptığı gelir beyanına göre aylık kazancının 1/4 ü kadar sana her ay taksitle avukat bilir kişi-bilmez kişi paralarını öder. Sen de aldığın bu paralarla çekirdek-gazoz alırsın. Sonuç olarak zaman akıp gider.

Mesela yani (Kemal Sunal filmi tabiriyle)
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karakol şikayet takibini savcı adına yapar. Doğrudan savcılığa şikayette bulunabilirsin. Savcılığın biz buna bakmıyoruz deme şansı yoktur. En kötü ihtimal soruşturma sonunda toplanan delillere göre takipsizlik verir. Ama mutlaka soruşturma açar.

Hukuki bilgi için: Taksirle Yaralama Suçu ve Cezası

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şikayetin var ise savcılığa gideceksin karakola değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)