Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

EDS ARAÇLARI HAKKINDA

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar herkese selamlar .... :

Sizlerle paylaşmak istediğim,bir kaç konu var
    Arkadaşlar ben istanbul anadolu yakasında yaşıyorum,her sabah çekmeköyden ataşehire motosikletim ile işe gidip geliyorum.
    iki üç gündür dikkatimi çeken bir konu var ümraniye beşiktaş tesislerini geçtikten sonra köprü yoluna girmeden bir kaç gündür yolun sağ tarafında emniyet şeridinde eds araçları oluyor bir iki haftadır e hali ile sabahları da trafik oluyor fazlası ile bizde mecbur olarak emniyet şeridinden seyrediyoruz yolu,Bu araçlardan ceza gelir mi ? eds araçlarının ceza kesme yöntemi nasıldır? polis memurunun insifiyatinde mi yoksa otomatik olarak mı ceza kesiliyor ? yada ceza gelir mi ? yaşayan var mı beni aydınlatabilir misiniz ? hepinize çok teşekkür ederim şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kural ihlali tespit ettiklerinde fotoğraflayıp emniyete bildiriyorlar. Cezayı emniyet gönderiyor.

Onların tek yaptığı fotoğraflamak.

Sizce buradan ceza gelme durumu nedir? toplu ceza gelir mi yani

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Belirttiğiniz yer muhtemelen 2. Çevre Yolu sapağı sonrası. Her zaman olmasa da arada bir Eds aracı duruyor. Siz de 2. Çevre Yolu sapağı sonrasından Kadıköy yönüne dönüş alıyorsunuz muhtemelen. Resim çekip plakaya ceza gelme tehlikesi var. Sabredip 50 metre sıkışık trafikte ilerlemek en doğru çözümken solunuzdaki araç ve onun solundaki araç arası boşluk yeterliyse ve güvenliğinizi tehlikeye düşürecek bir unsur yoksa filtreleme yapmak pratik bir çözüm olabilir. Doğru bir çözüm değil ama pratik bir çözüm.
    espresso bunu beğendi.

Evet çok güzel ifade ettiniz tam da bu yönde ilerliyorum ama sabah trafik çok sıkışık oluyor.Toplu ceza gelirse yandım zaten. gelmeme durumu ne derecedir peki? bir de 1 hafta oldu görünmüyor daha e devlette,emniyet şeridine polislerin ılımlı oldugu söyleniyor her yerde

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tvsrtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet çok güzel ifade ettiniz tam da bu yönde ilerliyorum ama sabah trafik çok sıkışık oluyor.Toplu ceza gelirse yandım zaten. gelmeme durumu ne derecedir peki? bir de 1 hafta oldu görünmüyor daha e devlette,emniyet şeridine polislerin ılımlı oldugu söyleniyor her yerde
    Genelde 2-3 günde e-devlette gözükür diye biliyorum. Sizin plakanıza ceza kesilmemişse daha da kesilmez diye düşünüyorum. Yine de 2-3 gün aralıklarla bakın, kontrol edin. Buarada bugüne kadar ceza kesilmemiş olması bundan sonra size ya da bir başkasına ceza kesilmeyeceği anlamına gelmiyor Yine de hepimiz dikkatli olalım bence
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Merhaba arkadaşlar herkese selamlar .... :

Sizlerle paylaşmak istediğim,bir kaç konu var
    Arkadaşlar ben istanbul anadolu yakasında yaşıyorum,her sabah çekmeköyden ataşehire motosikletim ile işe gidip geliyorum.
    iki üç gündür dikkatimi çeken bir konu var ümraniye beşiktaş tesislerini geçtikten sonra köprü yoluna girmeden bir kaç gündür yolun sağ tarafında emniyet şeridinde eds araçları oluyor bir iki haftadır e hali ile sabahları da trafik oluyor fazlası ile bizde mecbur olarak emniyet şeridinden seyrediyoruz yolu,Bu araçlardan ceza gelir mi ? eds araçlarının ceza kesme yöntemi nasıldır? polis memurunun insifiyatinde mi yoksa otomatik olarak mı ceza kesiliyor ? yada ceza gelir mi ? yaşayan var mı beni aydınlatabilir misiniz ? hepinize çok teşekkür ederim şimdiden
    O araçların amacı zaten ceza yazmak. Memurun inisiyatif kullanacağını sanmam. Otomatik sisteme bağlı olabilir. Tommy nin dediği gibi o araçlara denk gelince gözden kaybolana kadar yol içinde seyredin bir süre.

Bir hafta içinde gelmezse daha gelmez diyebilir miyiz? yoksa risk hala devam ediyor mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Evet biliyorum amaç ceza yazmak ama sabahları tek araç değil ki en az arka arkaya 5-10 motosiklet giddiyor ve trafik sıkışık

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bir hafta içinde gelmezse daha gelmez diyebilir miyiz? yoksa risk hala devam ediyor mu
    Ruhsat sahibi sizseniz ve e-devlet üzerinden sorgulama yaptığınızda ceza gözükmüyorsa bence gönlünüzü ferah tutun. Çünkü kara haber her zaman tez gelir.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Sizce buradan ceza gelme durumu nedir? toplu ceza gelir mi yani
    Bunlar çektikleri fotoğrafları emniyete gönderiyorlar. Tek yaptıkları bu. Artık gerisi şans memura kalmış.

Ruhsat sahibi benim şu anlık hiç birşey gözükmüyor.ama yine de çok korkuyorum çünkü 1825 tl den bahsediliyor toplu gelmesi durumunda bittik yani

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    İstanbul'u bilmem ancak şöyle başımıza gelen bir olayı belirteyim,
    Ankara çevre yoluna EDS kuruldu, ilk gün işe gidişte ceza yedim
    İşe gittiğimde EDS kurulduğunu öğrendim, 45 gün civarı ceza gelmedi oh kurtuldum derken pat ceza e devlete düşmüş

EDS Ankara'da ortalama hız tespiti yapıyor, emniyet şeridini çözebilmesi için muhtemelen emniyet şeridine bakan kamera olması lazım, bizim buralarda yok

Ama burada ortalama hız tespiti uygulaması yok yani emniyet şeridinde bekleyen bir araçtan bahsediyorum sadece eds aracı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:00 ----------

Arkadaşlar oraya gittim memur arkadaş ile konuştum dediği şey merak etme motorlara ceza yazmıyoruz dedi senin on de plaka yok bu araçlar tek önden ceza yazıyor dedi usteledim.bende ceza gelir mi felan diye hayır hayır rahat ol dedi çok samimi bir memurdu ama dikkat edin bazen çift taraflı çeken kameralar oluyor dedi genel.olarak.motorlara yazmiyorlarmiş
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    EDS arabaları herkese ceza yazar.
    Genel olarak motosikletlere hala müsamaha gösteriliyor.

Mesela bugün 3 araçlık çakarlı konvoy kendisi ufacık emniyet şeridinden geçemeyeceğini anlayınca sola yanaşıp bana yol verdi.

Ama sağı solu belli olmaz. Bir bakmışın ceza kağıdı gelivermiş.
    En çok, fahri trafik müfettişinden kork. Onunda nerde ve kim olduğunu bilme şansın yok.
    espresso bunu beğendi.

Doğru diyorsun ama memur motorlara yazmadiklarini söyledi ama sen genel olarak dediğinde haklısın önde kamera olduğunu ve motosikletlere yazmadiklarini ısrarla belirtti

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Eda cezaları kaç gün içinde e devlete düşüyor?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Beylikdüzünde Beykent tarafında e5'e çıkan yolun az öncesinde yolun sağ tarafında park yapılmaz tabelası var, bir gün boş bulunup arabayla tam o tabelanın altında duraklayıp telefondan navigasyondan haritayı ayarladım, toplam 2 dk. durmamışımdır. 2 hafta sonra eve fotoğrafla birlikte ceza gelmişti. Arkadan çekmişler fotoyu, demek gezici eds araçlarında arkadan foto çekme de var. 50m ileride beykent sanayi girişi vardı, orada durmak daha müsaitti, keşke az ileride dursaymışım.

Geziciler de olabilir ama eds araçların da tek önde varmış bunu söyledi memur
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Tepedeki kamera 360° her yöne dönebiliyor.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Beni yakalayan geziciydi. Sonraları yine aynı yerlerde gördüm o aracı, tepede kamera foto çeke çeke dolaşıyordu. Bahsettiğim yer de sürekli birilerinin park ettiği durduğu bir yer, yani bol bol para kazanıyor devlet oradan aracın masrafını fazlasıyla çıkarmıştır kesin, hiç boş kalmıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)