Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir kisinin de galiba kotu makina aldim dememesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Pskolojik bir durum bu..insan beyni kotu bir tecih yaptigini kabullenemiyor bence.

Sifir bir makina alan birinin, ya bu pek hosuma gitmedi,simdiki aklim olsa şunu bunu alirdim dedigini duydunuz mu ?

Bu durum bende de biraz vardı galiba.

1 yil nc700 kullandim,soranlara hep super makina dedim,iyiki almisim dedim.belki de ilk motorumun olmasindan bir tane kotu yonunu anlatmadim.

Sonra 1 yil tiger 800 kullandim,makinayi soranlara hep iyi anlattim.. nasil memnun musun bundan ?

"3 silindir cok manyak ya" , "abi egzozun sesi cok tatli,islik caliyor cok baska bir ses","abi bakim fiyatlari abartiliyor bence,japonla ayni sayilir"

"İngiliz bu,cok eski uretici, steve mcqueen falan kullaniyodu"

Simdi de mevcut motorumu ovuyorum.

Yarin gidip super tenere alsam "cirkin ama fonksiyonel" "agirligi hareket edince hissetmiyomusun" "aklimla bin yasayayim,iyiki almisim tam bir tur motoru bu" derim.

Adam gidip aprilia ya biniyor aprillia ovuyor mesela..Niki gitti nispeten dusuk model gs aldi,adam cok memnun oldugu soyluyor.

Nasil oluyor demeyin,beyin bu sekilde calisiyor arkadaslar, kotu niyetli olmakla falan ilgisi yok.

O yuzden siz siz olun sahibi oldugu makinayi ovene inanmayin.
    Mr.wind ve Alpbatur bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    bkz:kimse ayranim eksi demiyor.

Dogru diyorsun morukcum. Sattiktan sonra gercekler dokulmeye baslar. onçün kisiye kullandigi motoru degil, eski motorunu sormak lazim.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep güzel makina alırsanız kötülemezsiniz tabi. Ben CBF 150 aldığımda(sıfır) Honda TR, yetkili servis hepsini bütün motosiklet forumlarında yerin dibine soktum.
    Sanırım "motorum şahane"ciler iki çeşit. Biri doğrucu, diğeri kuru sıkıcı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bahsettiğin şey iyi kötü değil mühendislik işçilik malzeme kalitesi italyan, Alman , Japon bunlarda mühendislik gayet iyi sorunsuz kusursuz kronikleri çok az kronik denilen şeylerde aslında ya km meselesi ya yaş meselesi yada sürüş meselesi ..

Kronik sıkıntılı motorlar genelde mühendislik malzeme kalitesi işçilik bazende bunların ikisi yada hepsinin bir arada olduğu makinelerde oluyor ..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    süper tenere kullanmamışsın ama kötü diyorsun onu pek anlamıyorum birde takım tutar gibi motor tutanları
    her malın + - leri vardır senin ne taraftan baktığına göre değişir
    misal t7 hem hafif hem beygiri güzel tel jant yani arazi ağırlıklı olarak kullanacaklar için süper ama fiyatı afrika ile yarışıyor lan yap şunu nc ile aynı para onu alalım işte ne uğraştırıyorsun bizi 240 kg afrika ile arazide falan yani memlekette orta sınıf diye tabi ettiğimiz 500 650 750 cc mantıklı seçenek yok
    vakti zamanında tiger almadım kronik marş motoru sıkıntısı var diye t7 yi bir arkadaş gazı ile almadım 65000 tl iken 2020 de kala kala afrikaya kaldık kendi sınıfında gene güzel ama ağır kalıyor plastik kalitesi cacık ön amortisörler yetersiz varaklı jantları soldu :(
    yoksa az yakıyor iyi kaçıyor piyasası güzel mekanik ve elektrik olarak sorunsuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep güzel makina alırsanız kötülemezsiniz tabi. Ben CBF 150 aldığımda(sıfır) Honda TR, yetkili servis hepsini bütün motosiklet forumlarında yerin dibine soktum.
    Sanırım "motorum şahane"ciler iki çeşit. Biri doğrucu, diğeri kuru sıkıcı.
    Birincisi,cbf150 yi alemin krali olarak bilirdik,noldu ki ?

İkincisi,bu forumda nefret ettigim biri ismi lazim degil superduke kullaniyodu.

Soyledigine gore daha rodaji bitmeden eline almadigi motor parcasi kalmamis.

Ama toz kondurmuyordu neden ? Beyin izin vermiyor cunku.
    mrwind in dedigi gibi motor satilinca rahat rahat yorum yapiliyor.

Tek bir sikinti var,yeni motoruyla kiyaslarsa eski motorunu haksiz yere gomup,yeni motorunu ovecektir

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper tenere kullanmamışsın ama kötü diyorsun onu pek anlamıyorum birde takım tutar gibi motor tutanları
    her malın + - leri vardır senin ne taraftan baktığına göre değişir
    misal t7 hem hafif hem beygiri güzel tel jant yani arazi ağırlıklı olarak kullanacaklar için süper ama fiyatı afrika ile yarışıyor lan yap şunu nc ile aynı para onu alalım işte ne uğraştırıyorsun bizi 240 kg afrika ile arazide falan yani memlekette orta sınıf diye tabi ettiğimiz 500 650 750 cc mantıklı seçenek yok
    vakti zamanında tiger almadım kronik marş motoru sıkıntısı var diye t7 yi bir arkadaş gazı ile almadım 65000 tl iken 2020 de kala kala afrikaya kaldık kendi sınıfında gene güzel ama ağır kalıyor plastik kalitesi cacık ön amortisörler yetersiz varaklı jantları soldu :(
    yoksa az yakıyor iyi kaçıyor piyasası güzel mekanik ve elektrik olarak sorunsuz
    Supertenere ye kotu demedim yavv

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    NC 750 kullananlar hangi gruba girer acaba?

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birincisi,cbf150 yi alemin krali olarak bilirdik,noldu ki ?

İkincisi,bu forumda nefret ettigim biri ismi lazim degil superduke kullaniyodu.

Soyledigine gore daha rodaji bitmeden eline almadigi motor parcasi kalmamis.

Ama toz kondurmuyordu neden ? Beyin izin vermiyor cunku.
    mrwind in dedigi gibi motor satilinca rahat rahat yorum yapiliyor.

Tek bir sikinti var,yeni motoruyla kiyaslarsa eski motorunu haksiz yere gomup,yeni motorunu ovecektir
    2011 CBF150 lerde basit bir nedenle tekleme sorunu çıkıyordu. Honda Tr ve servisleri sorunu inkar ediyordu.

Bu nefret işlerine takılma derim. Çok kolay sigortan atıyor. Boğazımıza kadar nefret içine sokulmuşuz zaten. Ne güzel bir gezi paylaşmışsın. İçimiz açıldı. Şarapların tadına baksaydın keşke. Biz de içmiş kadar olurduk

Motosikleti
    Artık Yok...
    Nc iyi güzel motordur düşmeye gör düşdün mü geçmiş olsun bir yedek parça fiyatlarını ara sor full kafa grenajı , gösterge , maşa , depo falan …

Bu arada 180 binde cbf150 gördüm tıkırtı mıkırtı bilmem iyi bakarsan öldüremezsin cbf yi gerçi Honda ki bütün cbf ler çok iyi blokları var cbf250 cbf500

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc iyi güzel motordur düşmeye gör düşdün mü geçmiş olsun bir yedek parça fiyatlarını ara sor full kafa grenajı , gösterge , maşa , depo falan …

Bu arada 180 binde cbf150 gördüm tıkırtı mıkırtı bilmem iyi bakarsan öldüremezsin cbf yi gerçi Honda ki bütün cbf ler çok iyi blokları var cbf250 cbf500
    Sari site de 2018 0 km cbf150 var 72 bin gayme

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sari site de 2018 0 km cbf150 var 72 bin gayme
    Ne gerek varki gider şase si temiz maşaları temiz uygun 17-18 bine ucuz alırım bir tane gerekirse orjinal parçadan komple sıfır motor revize ederim üç bine beş bine… gelsin bana 23-25 e …
    48-49 bin cebime kalır..

Ama bak onu bile 60-65 e alan olur..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne gerek varki gider şase si temiz maşaları temiz uygun 17-18 bine ucuz alırım bir tane gerekirse orjinal parçadan komple sıfır motor revize ederim üç bine beş bine… gelsin bana 23-25 e …
    48-49 bin cebime kalır..

Ama bak onu bile 60-65 e alan olur..
    Geçenlerde emekli dayinin biri 2008-2010 model arasi samanliktan honda innova ariyordu parasi neyse verir alirim pazarlik bile yapmam diyordu.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    2013 model 105.000 km deki Suzuki Vstrom'u 2012 model yine 100.000 km de ki Bmw 1200 GS le takas ettim , benim derdim daha iyisi daha irisi falan değildi , motorum 100.000 i geçtiği için millet burun kıvırıyordu , bırak kazayı yan yatması bile yoktu hakkaten , önceki 2004 vstromu mu bu sebeple 75.000 de sattım , 2013 den o kadar memnumdum ki satmakla falan uğraşmadan 100.000 e geldi , daha önceki konuda yazdığım gibi büyük ihtimal 2-3 yaşında Süper Tenere alacaktım ama ikinci el piyasasına bakınca BMW R1200GS e yöneldim , temiz bakımlı bir motor bulunca hemen takas ettim , yüksek kilometreli motorlarda Bmw 1200GS , Honda GoldWing ve bildiğim kadarıyla Harley in bazı modelleri pek değer yitirmiyor , Bmw Gs serisini iki üç defa test etmiştim , kısa sürede pek sevememiştim , her bindiğimde kaval kemiğim boksör silindir çıkıntılarına çarpıp morarmıştı , S1000XR a ise hayran olmuştum ama 160 bg biraz korkuttu , sürekli 250 basası geliyor insanın :D aslında BMW R1200 RS e aşığım ama maalesef onunda piyasası berbat :( satın aldığım GS forumlarda okuduğum kadarıyla bugüne kadar üretilmiş en sorunsuz versiyon , bu hafta 20.000 km yi geçtim Ege turundayım , hafta sonu Torbalı motosiklet festivaline katılıp Istanbul a dönücem , yer yer 200-220 yolu boş gördükçe bastım , çoğunlukla 120-150 arası sürdüm tuketimim 5,1 lt ortalama , makina beklediğimden az yakıyor , konfor olarak 2013 Suzuki Vstrom um daha iyiydi diyebilirim , en azından titreşim bir tık iyi idi , 4 adet ful dolu çanta , üst çanta üstü çadır , yan çantaların üstü iki katlanır sandalye ve iki kişi neredeyse toplam yük motorla beraber 450 kg a yakın rampaları 160 la yağ gibi tırmanmak paha biçilemez ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında BMW R1200 RS e aşığım ama maalesef onunda piyasası berbat :(

Niki,neyine asik oldun bunun yav

1250 guzel olmus ama,dandik asimetrik israrindan vazgectiler sonunda.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Belki de mevcut motosikletimizi daha iyisini kullanana kadar en iyisi sanıyoruz.

Hep anlatırım; Rks Titanic 150-S ile 2. motosiklet dönemime başladım. Eski mesajlarımı okuyorum da hakikaten aşıkmışım o motora.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bmw yi motorsiklet te ya seversin ya sevmezsin
    Bu vespa gibidir bazısı aşıktır Vespa dan başka motora binmez bazısı hiç sevmez..

Ben şahsen sevmem sürüş keyfi hiç alamadım zamanında f650gs im vardı yazın özellikle fena motorun sıcaklığı ayağıma vururdu ..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niki,neyine asik oldun bunun yav

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...W3B8g&usqp=CAU

1250 guzel olmus ama,dandik asimetrik israrindan vazgectiler sonunda.
    yahu aydınlıkta bir foto ekle , farlara odaklanma :D

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    isteyen istediğin der sanane

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu aydınlıkta bir foto ekle , farlara odaklanma :D
    Ahahaga

Ask budur ,:kalp : kalp :kalp. Kendi motorumum yeni versiyonu diye demiyorum dunyanin en iyi motoru..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isteyen istediğin der sanane
    Heh geldi kural z nin muridi..olm dolaşmayınn la buralarda

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ruhum fakir bende süper cub hastasıyım biblo gibi makine al salona koy

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)