Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorda seyir halinde iken ters rüzgar yemek

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu dehşet verici durum dün başıma geldi. Hava rüzgarlı eyvallah fakat seyir halinde iken sanki ön tekeri birisi alttan yana doğru asılıyormuş gibi vuran rüzgarı da ilk defa deneyimlemiş oluyorum. Hani düşmeme ramak kaldı desem yalan olmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İstanbul'a boğaz köprülerine viyadüklere bekleriz (Yalan olmasın, Söke Bafa arası düzlükte de zaman zaman yandan çok pis eser oynarsın şeridin içinde... Scooter'la hanım arkada düz gidebilmek için viraj döner gibi sağlam kontra vererek gitmiştim zamanında, araya ağaç araç falan girince hemen düzeltmek gerekiyordu, çok eğlenceli(!) idi vesselam.)
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Senin oralar bol rüzgarli olur,ama istanbul köprüsündeki rüzgari yemeyen bilemez.

Motor+ben+artçi+yük toplam 350kg yakin halde ruzgardan savrulmuştum.

Motosikleti
    250r
    Ben de Çanakkale'ye rüzgarlı diyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    2.köprü 4 sene önce en sağ şeritten en sola bir geçişim var motorun üstünde en çaresiz kaldığım zamanlardan biriydi bildiğin sanki biri kontrolü eline aldı beni en sağdan sola fırlattı Allah dan hızlı gelen araç yoktu.

Normalde otobüsleri perdeleme yaparım ama yaz günü sıcacık hava köprü üstünde fırtına vardı..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Ben rüzgarın etkisini azaltmak için dirsekleri biraz daha kırarak öne eğilip hedef küçültüyorum. Gidonu iyice gevşek tutmaya çalışıyorum. Kötü sonuçlar doğurabilecek bir olay. Hiç bir şey olmasa da sürüş zevkini rezil eder. Köprü geçişi, uzun yol yapmadan önce rüzgar durumuna da bakmak lazım.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Ben rüzgarın etkisini azaltmak için dirsekleri biraz daha kırarak öne eğilip hedef küçültüyorum. Gidonu iyice gevşek tutmaya çalışıyorum. Kötü sonuçlar doğurabilecek bir olay. Hiç bir şey olmasa da sürüş zevkini rezil eder. Köprü geçişi, uzun yol yapmadan önce rüzgar durumuna da bakmak lazım.
    Keyif vermeyeceği için, sırf rüzgar var diye dolaşmaya çıkmadığım zamanlar var.
    Yoğun yağmurda bile çok keyif aldığım zamanlar oldu ama, rüzgâr can sıkıyor.
    otopsici bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyif vermeyeceği için, sırf rüzgar var diye dolaşmaya çıkmadığım zamanlar var.
    Yoğun yağmurda bile çok keyif aldığım zamanlar oldu ama, rüzgâr can sıkıyor.
    Kesinlikle öyle. Getirde çalışıyorum. Havanın güzel olup rüzgarlı olduğu zamanlar, sağanak yağmurda çalışmaktan daha çok ızdırap oluyor. Takıcaksın 1 adet kulaklık pinlock vizör kapalı şarkın çalıyor ekipmanların tam kaska vuran yağmur sesi falan üff canım çekti ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)