Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çeneye Kamera Yapıştırma Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Herkese merhaba. Öncelikle geçmiş bayramınızı kutlarım Şimdi bir sorunum var. SjCam kameramı yaklaşık 3 sene önce aldım lakin kaskın çenesinden kullanamıyorum. Şu samfix falan ile uğraşmak istemedim keza zararda verebilirim kaskıma. Kask Shoei Nxr . Buna uygun bir tane aparat yok mudur yahu ?
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100

Demirel'in dediği gibi demokrasilerde çare tükenmez.

Motosikleti
    NC750X
    kasklar için kayışlı çene aparatları var. ben ondan kullanıyorum.
    linki örnek olarak verdim.
    https://www.hepsiburada.com/coverzone-aksiyon-kamera-cene-alti-kask-baglanti-aparati-pm-HBC000007N1FC

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu iş için 3D yazıcılarda kaska özel aparat basıyorlar.Muhtemelen 3D yazıcı parça resmi paylaşılan sitelerde arama yaparsan belki daha önce yapan biri paylaşmış olabilir.Resmi alıp bir yerde bastırıp kullanırsın.

Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    https://www.gittigidiyor.com/cep-tel..._pdp_755708523

Şu şekilde bir aparat buldum ama olur mu ki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/4vfswfk.png

Demirel'in dediği gibi demokrasilerde çare tükenmez.
    Kaska zarar vermez mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Deneyimlerini paylaşır mısın? Bir arkadaşım kullanışsız olduğunu ve kaskı çizdiğini söylemişti

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.gittigidiyor.com/cep-tel..._pdp_755708523

Şu şekilde bir aparat buldum ama olur mu ki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Kaska zarar vermez mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Deneyimlerini paylaşır mısın? Bir arkadaşım kullanışsız olduğunu ve kaskı çizdiğini söylemişti
    arkasına 3m vhb gri panttan yapıştırırsan hiç birşey olmaz kaskına

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kaska zarar vermez mi ?

Kesinlikle kaska zarar vermez kaska değdiği yer yumuşak kauçuk.

Ben görüş açısını beğenmiyorum çok yukarıdan oluyor. Düz yaparsan motosiklet görünmüyor. Aşağı indirirsen bu seferde ilerisi iyi gözükmüyor. Kafa sağa sola çok oynadığı için görüntüde güzel durmuyor.

En iyisi göğüsse bağlamak bu seferde kamera açısını ayarlamak biraz zor kapalı kaskta, açık kaskta kolay ayarlanıyor. Görüntüde güzel oluyor. Tabi mikrofon takacaksan kapalı kask olmalı.

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Konu başında belirttiğiniz sunfix uygulamasında kalıp yapmak için ilk olarak normal koli bandı - kağıt bant çekip, kalıba şekil verdikten sonra söküp, kuruduktan sonra çift taraflı bant ile yapıştırıyorsunuz. Kaskın çene kısmı düz değil ise en verimli yöntem bu. Kolaçan zamanında bir videosunda adım adım göstermişti yanlış hatırlamıyorsam. Uygun bir aparat bulamazsanız o videoyu izleyip yapmayı deneyebilirsiniz. Kaska zarar verme gibi bir risk olduğunu da düşünmüyorum.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    İnternetten 3D tasarım dosyasını bulup 20 30 liraya 3d baskı hizmeti veren bir yerde bastırabilirsiniz. Sonra da zımparalayıp 3m bant ile yapıştırırsınız. En sağlam yöntem bu, sonra sunfix sonra diğer seçenekler geliyor.

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternetten 3D tasarım dosyasını bulup 20 30 liraya 3d baskı hizmeti veren bir yerde bastırabilirsiniz. Sonra da zımparalayıp 3m bant ile yapıştırırsınız. En sağlam yöntem bu, sonra sunfix sonra diğer seçenekler geliyor.
    Bu yöntem de etkili bir yöntem ama direkt kaska özel 3d tasarım dosyasını bulmak zor olabiliyor. Belki başka shoei kasklarla ön kısmı aynı ise oradan bulunabilir.

Bir de 3d baskı yapan yerler genellikle PLA filament ile baskı yapıyor. PLA çok strese ve sıcağa gelmeyen bir malzeme. İmkan olursa PETG veya ABS filamentler ile baskı alınıp astar-boya atıldıktan sonra sağlam bir aparat elde edilebilir diye düşünüyorum.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Sgoei gt air in 3d modelini falan bulmuştum.
    Nxr(benim de kaskım, sunfix ile yıllarönce çözmüştüm)'ınkini bulursam 3d basıp gönderivereyim.

Allah kolaylık versin , bende 3d yazıcı var lakin söylendiği gibi aparatın çizimini bulmak çok sıkıntı , nolan n87 var bendede kendim çizip basmaya çalışıyorum 1 haftadır uğraşıyorum kaba bir şey çıkarrtım ortaya ama kaskları çok radius lu yapıyorlar çizime geçirmek çok zor oluyor , 3d tarama yapan bulabilsen kaskı taratabilsen tam ölçüde basıp 3m bantla yapıştırırsın ama onuda bulmak zor ve taramayada iyi ücret çıkartırlar , inşallah çözebilirsin
    SoloMoto2006 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)