Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2022 Model CfMoto Nk250 olumlu olumsuz ilk izlenimler ve kullanıcı deneyimleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Herkese merhaba,

Fiyat performans oranı oldukça yüksek Nk250'nin revize edilmiş 2022 modelini bu hafta Düzce'ye gidip aldım, sürerek İstanbul'a geldik başka bir arkadaş da aldı aynısından ve ilk 300 km'sini böylece yolda yapmış olduk. Neden bu motoru seçtim; geçen sene sattığım nevada 250'den bu yaz tekrar almak istiyordum ama sıfır km fiyatı 70.000 lira gibi bir rakama gelmiş durumdaydı ve değişik bir model denemek istediğim için Nk250 tercih ettim. Nk250 ödediğiniz paraya göre size sundukları ile ön plana çıkan bir model. İyi ettim, kötü ettim orasını zaman gösterecek ama bunu Nevada alırken de yaşamıştım risk aldım ve aldığım risk beni o sezon için mutlu etmeye yetti.

NK250 Pozitif izlenimler:

* Malzeme kalitesi çok şaşırttı beni örnek vermek gerekirse üstündeki fabrikasyon lastikler hariç misal cb250r'dan öyle çok geri kalır bir yanı yok.
    * Boyut olarak küçük değil altınızda kaybolmuyor ve oldukça yüksek. Ben 1.83 boyunda 85 kiloyum bana sınırda oluyor daha uzun boylu ve yapılı kişilere pek uygun olacağını düşünmüyorum.
    * Ön arka abs, ters çatal, tft ekran, bosch enjeksiyon, continental abs, full led farlar, çelik fren hortumları, elde kalmayan depo kapağı, dörtlü flaşörler gibi donanımları gayet başarılı ve yeterli.
    * Çekişini oldukça beğendim 6000 devir sonrası esas gücünü göstermeye başlıyor 10 bin devire kadar devam ediyor.

NK250 Negatif izlenimler:

* Motorun tork değerlerinde bir problem mi var bilemiyorum ama daha önce kullandığım v2 motorlu 18nM tork değerine sahip nevada bundan çok daha torklu hissettiriyordu nevada ile yavaşladığınızda hiç vites istemiyor ve 5.viteste bile vuruntu yapmadan devam ediyordu. Bunda bir tümseğe 3.vites ile geldiniz tümseği geçip devam edeyim dediğinizde vuruntu yapıp vites istiyor. Halbuki tork değeri nevada'dan daha yüksek ama tabi nevada çift silindirliydi.
    * Motor naked olduğu için bütün rüzgar kask ve vücudunuzda. Özellikle 100 km'den sonra artarak devam ediyor. Her naked motorda olan klasik sorun.
    * Fabrikasyon lastiklerin performansı her zaman kafada soru işareti bırakıyor değiştirip kurtulmak şart.
    * Sesini pek beğenmedim ince bir sesi var Nevada'dan sonra ve diğer tüm kullandığım motorlar içinde 2 zamanlılar hariç en ince ses bu olabilir.

Şimdilik ilk izlenimler bu şekilde. Fakat maşallah diyelim umduğumdan beklediğimden bir iki tık daha iyi çıktı nk250. Gelişmeler oldukça buradan paylaşmaya devam ederim. Ana konudaki arkadaşlar heyecanlarını kaybetmişler veya facebook / whatsapp gruplarına yönelmişler. Ben yılların forum kullanıcısı olarak eski alışkanlıklarımı bırakamıyorum

Mr.wind, tommygun, aLoneman ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürmen dileğiyle.
    levend84 ve Voltaren bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz surusler. Guncellemeleri, gelismeleri bekliyoruz zaman gectikce
    atalayalper bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hayirli olsun,cidden şekil motor,

Ilk kasaya oranla,

Arka maşa,
    Jant tasarimi,
    Arka fren disk dizayni
    Fren kaliperi
    Gidon mesneti
    Dikiz ayna braketi

Revizyonlari daha guzel yapmis motoru.

Agiz tadiyla gezmeler.

Bu zamanda herkes elindekinin kiymetini bilsin,
    Guzelce sarip sarmalasin,
    Eskiyene kadar kullanin,nerde durak orada birak.satmak akil işi değil.

Her zaman alan kazanir,satan kaybeder..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Arka lastik balans noktasi(boya)tam sibop kismina gelmiş ama ön lastik nokta dan hafif sapmiş.

Olsun bu da nazari olsun

Arkadaşinin motorunda ön lastik balansinda sorun yok,tam eşit.
    tommygun, Voltaren, atalayalper ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Hayırlı olsun motorunuzu yağmurdan sudan koruyun.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın görüntüsü güzel hoşuma gitti

İki kişi işe 1. Viteste kalkış denediniz mi nasıl ?

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Hayırlı olsun. Düşük devirdeki titreşimler vuruntu değil gazı açarsanız baya gider yine. çift silindir daha yumuşak olduğundan zorlandığını hissettirmiyor olabilir. sohc motor karakteri de alt devirde daha doludur o da etkili olabilir. bu dohc ve tek silindirle her patlamada baya titremeler teker teker hissedildiğinden 3bin altında zorlandığını belli ediyor yani.

Ben genelde ortalama 3bin 4bin arası sürüyorum hissiyatım öyle.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    açık ara fp motorlarından biri.yeni cfmoto fiyatlarını görünce yatırım gibi olmuş

Hayırlı olsun. D400 almayı planlıyodum mayıs ortası gibi 2 haftada 2 zam üst üste ve mt25le kafa kafaya bir fiyat olduğu için (Bugün 4k küsür bir zam daha gelmiş) Cf motoya yöneldim oturduğum semtte gördüm 2 adet çok yakışıklı duruyor maşşallahı var. Sıfır nk250mi yoksa temiz düşük kmli bi nk400mü alsam düşüncesindeyim. Aldığım motoru uzun bir süre satmayacağım onun için biraz kararsız kaldım.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Amin arkadaşlar çok teşekkür ederim hepinize teker teker 🙏🏻👋🏻

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:02 ----------

Henüz bunu denemedim bir de tam olarak neyi sorduğunuzu anlamadım kalkış derken iki kişiyi çekip çekmediğini mi soruyorsunuz? Yoksa bildiğimiz ani kalkış mı?

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Jakoba18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. D400 almayı planlıyodum mayıs ortası gibi 2 haftada 2 zam üst üste ve mt25le kafa kafaya bir fiyat olduğu için (Bugün 4k küsür bir zam daha gelmiş) Cf motoya yöneldim oturduğum semtte gördüm 2 adet çok yakışıklı duruyor maşşallahı var. Sıfır nk250mi yoksa temiz düşük kmli bi nk400mü alsam düşüncesindeyim. Aldığım motoru uzun bir süre satmayacağım onun için biraz kararsız kaldım.
    Bugün fark ettim, duke 250 adv Mt-25'ten ucuz. Her türlü tercih edilebilir. Aklınızda bulunsun.

Atalay hayırlı olsun, Facebook grubunda varım Nk250'nin aktifler. Çözümsüz sorunu yok Nk'nın. Sıkıntı yaşarsan Facebook grubuna bir bakarsın.

Çok güzel motor 250adv ama şuan 2021 mt25'ten bir miktar yüksek. bütçem 90dı motor için 92yi zorluyordum kalanıda ekipmana ayırmayı planlıyodum. Lakin keyfim kaçmaya başladı, Kararsızlık hat safhaya ulaştı. Uzun süre değiştirmeyeceğim için motoru 400lük alır yoluma bakar 250lik küçük gelmeye başladı diye düşünmem diyodum ama işte günümüz şartları her geçen gün zorlaşıyor herhangi bir şey almak için. 400nk'da güzel motor 2.el bu şartlarda uygun fiyata geliyor ama artık satılmadığı için arıza durumunda yedek parça bulunmaz diye çekiniyorum çünkü baktığım kadarıyla kronik arıza durumunda yedek parça temini çok zor gibi gözüküyor şikayet sitesinde bir çok şikayet var bekletilme konusunda

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Jakoba18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel motor 250adv ama şuan 2021 mt25'ten bir miktar yüksek. bütçem 90dı motor için 92yi zorluyordum kalanıda ekipmana ayırmayı planlıyodum. Lakin keyfim kaçmaya başladı, Kararsızlık hat safhaya ulaştı. Uzun süre değiştirmeyeceğim için motoru 400lük alır yoluma bakar 250lik küçük gelmeye başladı diye düşünmem diyodum ama işte günümüz şartları her geçen gün zorlaşıyor herhangi bir şey almak için. 400nk'da güzel motor 2.el bu şartlarda uygun fiyata geliyor ama artık satılmadığı için arıza durumunda yedek parça bulunmaz diye çekiniyorum çünkü baktığım kadarıyla kronik arıza durumunda yedek parça temini çok zor gibi gözüküyor şikayet sitesinde bir çok şikayet var bekletilme konusunda
    O paraya çıkıyorsan 400nk'yı boşver. Domi400ug, Mt25, ktm250adv arasından bir tercih yap bence.

400nk ile uğraşacağına 600-1000cc arası biraz yılı olan güzel bir enduro alırsın. 400nk kadar yormaz bile, 400nk kronikleri olan, parçası zor bulunan bir makine. Cf'ye 250 hariç bulaşmamak lazım. 150'de iyi ama bozulmazsa iyi, problem çıkınca çözmek uzun bir süreç bunlarda.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlısı olsun hocam :( sende cf var dıye sen bana öyle sorular sormussun sımdı anladım :D

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya çıkıyorsan 400nk'yı boşver. Domi400ug, Mt25, ktm250adv arasından bir tercih yap bence.

400nk ile uğraşacağına 600-1000cc arası biraz yılı olan güzel bir enduro alırsın. 400nk kadar yormaz bile, 400nk kronikleri olan, parçası zor bulunan bir makine. Cf'ye 250 hariç bulaşmamak lazım. 150'de iyi ama bozulmazsa iyi, problem çıkınca çözmek uzun bir süreç bunlarda.
    Katılıyorum 400nk çok ağır bir motor kuru ağırlığı 205 ıslak 220 kg yakın. Bence o bütçe ile yeni kasa mt25 alınır en mantıklısı yani 250’den 400 performansı almak istiyorsanız. Ama yok öyle bir hedefim diyorsanız Keremin de dediği gibi Ktm 250 adventure var kalıplı iri bir motor ve fiyatı çok mantıklı.

Teşekkür ederim ilginiz için. Bakalım alana kadar bir zam daha gelmez ise mt25 ön planda gözüküyor şimdilik yani en azından diğerlerine göre en mantıklısı gözüküyor. Olurda zam gelirse 250nk ile yola devam edicem. Kronik sorunlarından ziyade alan kullanan çok memnun. e buda yeterde artar bile

Motosikleti
    Artık Yok...
    Japon Hintli Çinli

Sıralamayı böyle yapmanı tavsiye ederim..

Motosikleti
    CFMoto NK250

Edit

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

Buna da Nk250 “Jorge Lorenzo” edition diyelim bari. Jorge’nin haberi yok aman diyim aramızda kalsın )
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Herkese merhaba, dün motor 600 km oldu. Motorun gidişi ivmelenmesi bariz bir şekilde değişti. 7-8 bin devir gibi motorun çekişi tavan yapıyor oldukça keyifli. Titreşim öyle aman aman yok. Uzun süre kullanımda ellerin karıncalanma durumundan bahsediyorlardı doğrudur evet eller bir süre sonra 50-60 km sonra karıncalanamaya başlıyor. Egzoz sesi duke 250 kadar kötü değil ama daha iyi ses veren tek silindir 250cc makineler var mesela dominar 250'nin sesi biraz daha başarılı. Ses konusunda hiç bir beklentim yoktu ama tek silindir sesine çok alışık olmadığım için biraz garipsedim durumu ve bir de xpulse 200'ün bile sesi daha tok çıkıyor muhtemelen kullanılan uzun manifold ve büyük egzoz tüpünden dolayı. Biraz güncel foto paylaştım, en alttaki fotodaki geri planda duran 2,5 litrelik 3 silindirli canavara dikkat. Komşunun motoru ve üzerine sadece çarşaf benzeri bir şey örtüyor bizim mahallenin kedisi köpeği börtü böceği kuşu bol o yüzden idrar, kaka, toz pislik mecburen geliyor motorun üstüne, benim içime kesinlikle sinmezdi o canavarı oraya öylece bırakmak )

espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu konuyu daha önce görmemişim. Geç kalmış bir hayırlı olsun diyeyim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler