Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Forza 250 servis bakım sonrası titreşim artışı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Herkese selamlar 2020 forza 250 mi 8000 bakımı icin km dolmadan Antalya Honda Ataberk e götürdüm. Yağ ,yağ filtresi değişimi ,debriyaj yagı değişimi ve debriyaj temizlği yapıldı (756 tl). Motosikletimde oyle kayda değer hic bir sıkıntı yoktu. Hatta amortisorlerden gelen gıc gıc sesi haricinde kusursuzdu diyebilirim. Ancak bakımdan hemen sonra teslim aldıgım anda test sürüşü yapıp geri döndüm. Titreşim farkedilir derecede artmış, ani gaz vermelerde yalpalamalar olmaya başlamıştı ve bu sorun daha önce hiç yoktu. Özellikle ayak bastıgım yerlerde sinir bozan bir titreşim var şu an. Geri dönüp servise olanı belirttim. Usta diyemiyecegim baya baya genç bir arkadaş geldi. Denedi abi bişey anlamadım dedi. sonra ben bir ustamı çağırayım dedi. o arkadaş da bir sürdü geldi tahmin edeceginiz gibi o da normal karşıladı ancak motorun 2500 km boyunca kullanıcısı benim hic bir sorun yoktu ben bu arkadasları ikna etmem icin ne yapmam lazımdı. neyse sonrasında bu ustamın en son verdiği cevap : debriyaj temizliği yapıldı önceden tozluydu bu yuzden icindeki aksam daha rahat kayıyordu şimdi kuru kalınca yapıyor olabilir dedi. 200 300 km sonra normale döner dedi. şimdi ben ne yapmalıyım öyle 200 300 km sonra gecebilecek gibi değil şimdiden 100 km yaptım bile değişen hic bişey yok. bu arada dipnot olarak söyleyim uzun yola cıkacagımı bu yuzden iyi bir ustanıza detaylı bakım yaptırın dememe ragmen hic oralı olmamışlar belli ki. Antalya da başka yetkili servis yok çaresizlikten götürüyorum. amortisorleri de belirttim o da aynı. Sizce sorun nedir ne yapmalı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Büyük ihtimal biryerlerde gevşek bir grenaj parçası yada varyatöre ulaşmak için sökülen hava filtre kabının tam sıkılmayan bir vidası gibi bir durum söz konusu , motoru lifte kaldırıp söküp taktıkları parçaları kontrol etmeleri gerekli , kendin kontrol edebilirsen belkide basit şekilde sıkabileceğin bir vida sorunu çözebilir..

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimal biryerlerde gevşek bir grenaj parçası yada varyatöre ulaşmak için sökülen hava filtre kabının tam sıkılmayan bir vidası gibi bir durum söz konusu , motoru lifte kaldırıp söküp taktıkları parçaları kontrol etmeleri gerekli , kendin kontrol edebilirsen belkide basit şekilde sıkabileceğin bir vida sorunu çözebilir..
    Hocam benim de istediğim tam olarak buydu ama almadılar işte. Güya garantiden çıkmasın diye yetkili servise veriyoruz. Bu dediklerinizi yaparsam bu seferde dışarıda açılmış diye garantide sorun çıkarabilirler

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Kayış ve bagalar söküldü ise, ters takmış olabilirler. Özellikle kayış yönü ters takılınca oluyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Gevşek kalmış bir civatayıda sıkmak garantiyi etkilemez , garantiyi kafaya takmayın bu kadar , fabrikanın kabul etmediği tüm sorunlar kullanıcı hatasıdır TR de..benim sukutur fabrika çıkışlı çanta demirli geliyor , doğal olarak oraya çanta takılır di mi ? arka amortisörün teki yağ sızdırdı , çok bilmiş yetkili servis abi sen çanta takmışsın ondan patlamış dedi , dedimki bu çanta demirini mi yoksa patlamayan diğer amortisörümü müsait bir yerden sana hediye edeyim istermisin
    tommygun, KırmızıGrom ve espresso bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kasnak göbek somunu muhtemelen 17 lokma uyuyor.

O somun yeteri kadar torklanmadiysa da yapabilir.

https://youtu.be/aCqkLDFkYAc

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaptıkları açıklama garip geldi. Motoru bundan sonraki bakım için mahallenin kasabına götürsen aynı bence. Varyatör ve debriyaj somunlarını uygun torkta sıkmamış olabilirler.(Tork bilen uygulayan tek bir servis/usta görmedim) Kayış yönlüdür ters takmış olabilirler. Gerçek bir servise gitmeni öneririm(varsa)
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)