Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Egzoz için yazılan ceza İppppppttttaaallllllll

Motovento
    REKLAM ALANI
    bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sparrow07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşam akşam dükkanı kapayıp 100 mt ötede bana kitlediler 1850 cezayı diyorum bu egzoz resmi satış kanalında çıktısını gösterdim Homologasyon (Tüvtürk 'e uygun)diye adam takmış orjinal değil diye yazdı 32-3 den .birde küfürlü konuşuyor amiri k.dumun bağartarak gidiyorlar(genelleme diyor ) millet bunlardan bıktı filan diye .Kamerayla çekeyim dedim akşam akşam adalet ülkede yok dedim çekmedim .Benim egzoz zard marka ve pahalı bir ürün ama anlatamıyoz .Yarın uğraşıcaz bakalım.
    Bizim trafik memurları cahil ve kanun yorumlamaktan aciz.32/3 den yazdı bana niye 30 1 b yazamadı çünkü elinde ispat yok.baktı akrapoviç orjinal deeeel dediler yazdılar.Orjinal olmasına gerek yok.Egzoz teknik değişiklik değildir.Tüv türk e gidip tespit raporu al cezayı iptal ettirt.
    sonrada cimerden yazan memur hakkında suç duyurusu yada direk savcılığa muracat et görevi kötüye kullanmak ilgili maddeyi kasten yanlış uygulamaktan..sonrası onlar tutuşsun..
    tommygun, haluk23, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    www.jawa350cc.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Milleti yatağından kaldıracak kadar ses yapan egzoz ilk önce onu kullanan insana zarar verir,düşün adam evde yatağında değil, motorun üzerinde ve anlık olarak duymuyor, sürekli ses ile birlikte gidiyor
    Genel kaide başkasına zarar veren şey, kişinin kendisine daha çok zarar verir,zararlı eylem önce bir alışkanlık olarak başlar sonra da kişinin karakterine dönüşür, sürekli öfke sorunu yaşayan bir insan düşünün, bu adam en sonunda kendi kendini yer bitirir, kendinden kaçamaz, kızdığı kişinin haberi bile olmaz.
    Kişinin bir alanda yaptığı saygısızlık veya haksızlık orda yanına kar kalmaz, bu eylem doğadaki herşey gibi yaşamaya ve büyümeye başlar, iş başka alanlara sıçrar kişinin evde,işte,sosyal çevresinde zararlı bir kişilik olmasına sebep olur.
    Yüksek ses önce kulağa zarar veririr ve kulak çınlmasının tedavisi yok, bu kişi 60 yaşına gelince bu sefer kendi geceleri uyuyamaz hale gelir hemde her gece, herkes kendi yaptığından sorumlu.
    Muayeneden geçti ise demek ki egzoz çok yüksek bir sese sahip değil, sorun yok.
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Konu ile alakasız başıma gelen bir olayı anlatayım. Silivri Trafik Şube Müdürlüğünde, radar aracı ile pusu kurmaya giden polis memuru şehir içinde plakamı not aldı. Ben gittikten sonra, başka bir motosikleti (lacivert renkli, çift farlı ve supersport model) radarda yakalamış, cezayı benim plakama işlemiş (siyah renkli, tek farlı ve naked model), Silivri Mahkemesinde aldım soluğu. Netice hakim delillere rağmen beni suçlu çıkardı. Tekrar itiraz ettim, eski kararını kesin olarak verdiği için, kararın değişmeyeceğini yazıp tekrardan suçlu çıkardı. Senin duruşmana bakan hakim, duruşmasında inceleme yapmış, bana denk gelenin umurunda değildi. Paşa paşa başkasının radar cezasını bana ödetti.

Ayrıca ben 2007 yılının emsal kararı olması lazım, polisin belge olmadan ve pusu kurarak bana ceza yazamayacağını dilekçeye ekledim, hakim bana 2004 yılında alınan bir karar ile polisin belge veya görsel göstermek zorunda olmadığına hükmetti.

İşini layığı ile yapan kamu görevlisi artık çok zor bulunuyor.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Sen video çeken polise denk gelmemişsin anlaşılan

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon

Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milleti yatağından kaldıracak kadar ses yapan egzoz ilk önce onu kullanan insana zarar verir,düşün adam evde yatağında değil, motorun üzerinde ve anlık olarak duymuyor, sürekli ses ile birlikte gidiyor
    Genel kaide başkasına zarar veren şey, kişinin kendisine daha çok zarar verir,zararlı eylem önce bir alışkanlık olarak başlar sonra da kişinin karakterine dönüşür, sürekli öfke sorunu yaşayan bir insan düşünün, bu adam en sonunda kendi kendini yer bitirir, kendinden kaçamaz, kızdığı kişinin haberi bile olmaz.
    Kişinin bir alanda yaptığı saygısızlık veya haksızlık orda yanına kar kalmaz, bu eylem doğadaki herşey gibi yaşamaya ve büyümeye başlar, iş başka alanlara sıçrar kişinin evde,işte,sosyal çevresinde zararlı bir kişilik olmasına sebep olur.
    Yüksek ses önce kulağa zarar veririr ve kulak çınlmasının tedavisi yok, bu kişi 60 yaşına gelince bu sefer kendi geceleri uyuyamaz hale gelir hemde her gece, herkes kendi yaptığından sorumlu.
    Muayeneden geçti ise demek ki egzoz çok yüksek bir sese sahip değil, sorun yok.
    Ne saçmalıyon birader burda ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videosunu da çekti cekerkende görüşeceğiz diyordu.Elbette görüşeceğiz.O uniformayi giydi diye kimseye de eyvallahimiz yok
    www.jawa350cc.com

Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne saçmalıyon birader burda ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

Videosunu da çekti cekerkende görüşeceğiz diyordu.Elbette görüşeceğiz.O uniformayi giydi diye kimseye de eyvallahimiz yok
    İşte bak bunu demekteyim, insanları anlamaz isen yavaş yavaş anlayış yetini kaybedersin, saygısızlık ve ağzını eğerek mahalle ağzıyla konuşmak karakter haline gelir.
    Senin egzoz sesi, konuşma ve yazına bile siyaret etmiş, ceza ippppptaaaalllll... senin iptal uzayıp gidiyor
    Pata pataa paaatta viuuuuu....
    Ne o , ne bu , ne her ikisi , nede hiçbiri...

İşte bak bunu demekteyim, insanları anlamaz isen yavaş yavaş anlayış yetini kaybedersin, saygısızlık ve ağzını eğerek mahalle ağzıyla konuşmak karakter haline gelir.
    Senin egzoz sesi, konuşma ve yazına bile siyaret etmiş, ceza ippppptaaaalllll... senin iptal uzayıp gidiyor
    Pata pataa paaatta viuuuuu....
    Cahil cahil konuşma birader.ilk yazdığın mesajda iki saat yazı yazacağına satirin sonuna yazdığını yazmış olsaydın yine bir tepkim olmayacaktı sana.laf salatasına gerek yok.Konunun özüne direk girin soyleyeceginizi söyleyin Kimsede bana burada BEŞERİ MUNASEBETLER dersi veremez.burada kanuni bir sorun var bunu yapan polis bizde karşı koyduk.Var mı ötesi.Turkiyenin en yetkili kurumu geçer onayı veriyor sen burda ne tatava yapıyorsun.Niye o onay veriliyor çünkü egsozum ellenmemiş susturuculu.Kimse rahatsız olmuyor.burada polis isguzarligi anlatılıyor ve ogrennilecek şey nasıl ceza iptal edilir nasıl Sürücü kendini savunur.Bos beleş konuşmalarınızı kendinize saklayin
    www.jawa350cc.com

Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Cahil cahil konuşma birader.ilk yazdığın mesajda iki saat yazı yazacağına satirin sonuna yazdığını yazmış olsaydın yine bir tepkim olmayacaktı sana.laf salatasına gerek yok.Konunun özüne direk girin soyleyeceginizi söyleyin Kimsede bana burada BEŞERİ MUNASEBETLER dersi veremez.burada kanuni bir sorun var bunu yapan polis bizde karşı koyduk.Var mı ötesi.Turkiyenin en yetkili kurumu geçer onayı veriyor sen burda ne tatava yapıyorsun.Niye o onay veriliyor çünkü egsozum ellenmemiş susturuculu.Kimse rahatsız olmuyor.burada polis isguzarligi anlatılıyor ve ogrennilecek şey nasıl ceza iptal edilir nasıl Sürücü kendini savunur.Bos beleş konuşmalarınızı kendinize saklayin
    İşte ne güzel demişsin,ben seninle zaten aynı fikirdeyim,benimle neden kavga ediyorsun ? ne saçmalıyorsun birader ne ... bende olsam hakkımı ararım elbet,önceki söylediklerim senin için değildi,son paragrafı bunun için yazdım, üzerinize alınmayın diye.
    Ben geceleri milleti ayağa kaldıran, hayattan zevk almak için soba borusuna ihtiyaç duyan zıpırlardan bahsettim.
    Ne o , ne bu , ne her ikisi , nede hiçbiri...

İşte ne güzel demişsin,ben seninle zaten aynı fikirdeyim,benimle neden kavga ediyorsun ? ne saçmalıyorsun birader ne ... bende olsam hakkımı ararım elbet,önceki söylediklerim senin için değildi,son paragrafı bunun için yazdım, üzerinize alınmayın diye.
    Ben geceleri milleti ayağa kaldıran, hayattan zevk almak için soba borusuna ihtiyaç duyan zıpırlardan bahsettim.
    Kendi kendinize neyi eleştirdiğinizi bilmiyorsunuz Siz neyi konuşuyorsunuz.Bir sürü cümle yazmışsın okudum ordada laf çarpmaya çalışmissin.Muyaneden geçiyorsa bla bla.orada senin ne demek istediğini anlamayan zaten aptaldir benimde herkesinde anladığı şekilde konusmussun.Muayeneden geçiyorsa demek ki ses düzeyi ölçülmüş uygun bulunmus
    Yasal.Bundan sonrasida bır zahmet iyyy egzoz sesi diyenler kinayeli bilimum laf söyleme sanatı icra edenler kulaklarına pamuk tıkasınlar..Bilmem kim zipirlarinin yaptıklarını benim açtığım postta benimle kim ilişkilendirir demek muayeneden geçiyorsa diyerek konuşursa tartışma çıkar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...Bundan sonrasida bır zahmet iyyy egzoz sesi diyenler kinayeli bilimum laf söyleme sanatı icra edenler kulaklarına pamuk tıkasınlar...
    Yazılanlarda bir yanlış veya alınacak / gocunacak bir şey görmedim açıkçası. Arkadaş "Aman dikkat, siz de kulağınıza pamuk tıkayın sonra sıkıntı yaşamayın" manasında kibarca uyarmış.

Bu arada kardeşim muzdarip, oradan biliyorum; tinnitus hakikaten bela bir şey. İleri seviyede olursa yeryüzünde cehennemi yaşarsınız...
    astrofizik bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam ben şunu merak ediyorum. sizin motoru 32. maddeden men ettikten sonra tüvtürke para ödüyor musunuz muayene için?
    yaptığınız masrafları daha sonra talep ediyor musunuz hukuk mahkemesi vasıtasıyla?

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben şunu merak ediyorum. sizin motoru 32. maddeden men ettikten sonra tüvtürke para ödüyor musunuz muayene için?
    yaptığınız masrafları daha sonra talep ediyor musunuz hukuk mahkemesi vasıtasıyla?
    Tespit muayenesi ücretsiz

Motosikleti
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tespit muayenesi ücretsiz
    hocam tespit muayenesinde mekanikle ilgili bi madde göremedim.

https://www.tuvturk.com.tr/tespit.aspx

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam tespit muayenesinde mekanikle ilgili bi madde göremedim.

https://www.tuvturk.com.tr/tespit.aspx
    32/3 den cezai işlem uygulanırsa, aracın tespit muaynesine girmesi gerekiyor. En son tespit muayenesi ücretsizdi.

Motosikleti
    sadece linkte yazılı durumlardaki tespitlerde ücretsiz diye belirtmişler, burada mekanik değişiklikle ilgili bişi göremediğim için sordum.
    konuyu açan arkadaş aydınlatabilirse sevinirim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)