Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz için yazılan ceza İppppppttttaaallllllll

Motovento
    REKLAM ALANI
    bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ewo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir suru tartışma yapılmış merak ettim bu egzoz un görüntüsü ve sesini gösteren bir video var mı ?
    neymiş ne uğruna bu kadar tartışılmış merak ettim doğrusu
    Var video vs hepsi savcılıkta şu an...

Tartışma konusu normalde yok hakkımızı aradık diye sacmalayan bir kaç tip var.Karin ağrıları ,hazımsızlıklari var...Hakim İptal etmiş ben açık bulmuşum oradan yuruyormusum ,egsoz değişip öyle gidiyormusum diye iddiasi var şahsın..bende diyorum ki iddia edip ispat etmeyen Namussuz adamdır.İftira iyi bir şey değildir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var video vs hepsi savcılıkta şu an...

Tartışma konusu normalde yok hakkımızı aradık diye sacmalayan bir kaç tip var.Karin ağrıları ,hazımsızlıklari var...Hakim İptal etmiş ben açık bulmuşum oradan yuruyormusum ,egsoz değişip öyle gidiyormusum diye iddiasi var şahsın..bende diyorum ki iddia edip ispat etmeyen Namussuz adamdır.İftira iyi bir şey değildir.
    fikir olsun diye sormuştum. nasıl bir egzoz diye bu kadar konuşulunca merak ettim.
    hayatta hiç bir şey için böyle tartışmaya değmez
    sizde kırmayın birbirinizi.
    iyi forumlar herkese.

Alıntı ewo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fikir olsun diye sormuştum. nasıl bir egzoz diye bu kadar konuşulunca merak ettim.
    hayatta hiç bir şey için böyle tartışmaya değmez
    sizde kırmayın birbirinizi.
    iyi forumlar herkese.
    Satın aldığımda üzerinde olan sıradan piyasada bulunan bir egzoz.Otopsicinin kıçına nişadir sürülmüş gibi bagirmasindan daha az ses cikartiyor.Emin olabilirsiniz.Sirf konuşmuş olmak için konuşup İddiasını kanıtlayamayan bir tufeyli ile tartışmak bende elbette istemem.bos çünkü
    www.jawa350cc.com

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Normal zamanda yüz yüze gelinse bu şekilde tartişma bile olmaz,herkes göruşunu ifade eder,eyvallah denilir mevzu biter,olayi büyutmeye de luzum yok,değmez ağalar cidden değmez.binin motorunuzun keyfini çikarin..hayat kısa..selametle
    bsabora, espresso, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Ellerinde desibel ölçer yok,çoğu motordan anlamaz.He bir de yaka kameraları olmadığı için ,olsa da şeffaf değiller böyle işte meydan boş zannediliyor.Hak verilmez,alınır tebrik ederim.
    bsabora bunu beğendi.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal zamanda yüz yüze gelinse bu şekilde tartişma bile olmaz,herkes göruşunu ifade eder,eyvallah denilir mevzu biter,olayi büyutmeye de luzum yok,değmez ağalar cidden değmez.binin motorunuzun keyfini çikarin..hayat kısa..selametle
    İnsanlar motoruna binerken haklarını bilerek binmesi için her önüne gelen polisin ve ya başka kolluk birimlerinin kanun dışı hareket etmesine engel olmak bilinçli davranmak gerektiği konusunda evrak paylaşıp ses duyurmak cabasindayken konuyu bilmeyen otopsisi ve türevi haset kişiler konuyu sabote ediyor...ben motoruma binerken keyif alıyorum.temennilerin için sagolasin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerinde desibel ölçer yok,çoğu motordan anlamaz.He bir de yaka kameraları olmadığı için ,olsa da şeffaf değiller böyle işte meydan boş zannediliyor.Hak verilmez,alınır tebrik ederim.
    Yaka kamerası var fakat sen ben konuşurken değil tartışma yaparken açıyorlar.parmagini sana salliyorken kapatıyorlar.

Motosikleti
    cb250r
    Ben Bsabora hocami verdigi mucadeleden, hakkini hukuki yollardan soke soke almasindan dolayi tebrik ediyorum.

Olayi, sureci ve diger detaylari bizimle paylasip bizi bilgilendirdigi icin de tesekkur ediyorum. Ben sahsen cok degerli bilgiler edindim.

Ote yandan, durumu Yuce Turk polisine saygisizlik minvalinde degerlendirmek, konuyu saptirmaktan baska birsey degildir.

Bsanora arkadasimizin verdigi mucadeleye destek verenlere, ilginc bir ithamda bulunan @Nikrufe arkadasimiza teessuflerimi iletiyorum.

Konuyu gereksiz geren sayin @otopsici;

Adami hukuk hakli bulmus, siz hala: "-yok efendim bunlar kulaklarimizi mikiyor, -gece uyuyamiyoruz, -yok sistem acigini bulmus, -yok ben bunlarin cigerini bilirim, -sosyal hesaplarini inceleyin" gibi manipulatif ve saldirgan tavirdasiniz. Ne geregi var Allah askina?

Apaci motorculara olan butun nefretinizi, buraya tasimaniz yanlis. Acin bi baslik, "gurultulu motorlar hayat kalitemizi dusuruyor" diye, orda konusalim.

Boylesine faydali olabilecek bir baslik pic olmus resmen.
    espresso, F54 ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ote yandan, durumu Yuce Turk polisine saygisizlik minvalinde degerlendirmek, konuyu saptirmaktan baska birsey degildir.
    Ortaçağda yaşamıyoruz. Devletin silahlı kolluk kuvveti yüce falan değildir. Devlet bizden vergi alıyor ve o vergilerle bizi (malımızı ve canımızı) korumak için polis denilen görevlileri çalıştırıyor. Birey olarak herhangi bir insana saygu duyulduğu gibi saygı duyulur ama sırf devletin görevlisi olduğu için fazladan bir saygı vb olamaz. İşini düzgün yapsın, anayasa denen birey ile devlet arasındaki sözleşmeye uygun davransın o zaman saygıyı hakeder. Yüce falan da değildir, böyle demek de saygısızlık değildir. Saygı bireye duyulur, birey dışında hiç bir kurum, topluluk vb. fazladan saygı duyulacak kurumlar olamaz. Bu yanlış toplumda hala o kadar yaygın ki dilimize bile yansımış, lafın gelişi öyle deniveriyor ama hatırlatmak istedim.
    Mr.wind ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Bsabora hocami verdigi mucadeleden, hakkini hukuki yollardan soke soke almasindan dolayi tebrik ediyorum.

Olayi, sureci ve diger detaylari bizimle paylasip bizi bilgilendirdigi icin de tesekkur ediyorum. Ben sahsen cok degerli bilgiler edindim.

Bsanora arkadasimizin verdigi mucadeleye destek verenlere, ilginc bir ithamda bulunan @Nikrufe arkadasimiza teessuflerimi iletiyorum.

Konuyu gereksiz geren sayin @otopsici;

Adami hukuk hakli bulmus, siz hala: "-yok efendim bunlar kulaklarimizi mikiyor, -gece uyuyamiyoruz, -yok sistem acigini bulmus, -yok ben bunlarin cigerini bilirim, -sosyal hesaplarini inceleyin" gibi manipulatif ve saldirgan tavirdasiniz. Ne geregi var Allah askina?

Apaci motorculara olan butun nefretinizi, buraya tasimaniz yanlis. Acin bi baslik, "gurultulu motorlar hayat kalitemizi dusuruyor" diye, orda konusalim.

Boylesine faydali olabilecek bir baslik pic olmus resmen.
    Doğru anlayış için teşekkür ederim.
    Mr.wind bunu beğendi.
    www.jawa350cc.com

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Yazdım, yazdım sonra bir yanlış tuşa bastım hepsi gitti :(

Benim şase etiketi aşağıdaki gibi...

Diyelimki çevirdiler. Egzozum orjinal veya değil. Ölçüm istedim. Ellerinde dB metrede var. Ölçtüler 4000 devirde 84dB nin altında ses çıktı. Buraya kadar sorun yok. Ama bu motor hep 4000 devirde 60 km/saat hızla gitmez. 8000 devire çıkınca seste diyelimki 100dB ye yükseliyor (ki mutlaka 84dB den çok daha yüksek çıkacaktır).

Bu durumda derdimizi nasıl anlatacağız?
    Şasede 4000 devirde 84 dB yazıyor ve bunu sağlıyor diye, 8000 devirdeki yüksek sesi normal kabul etmekmi gerekecek veya normal kabul etmelerinimi talep edeceğiz?

Tuvtürke gittiğimde, sadece şasedeki (yada uygunluk belgesindeki) değeri sağlayıp sağlamadığınımı kontrol edecekler?
    Yoksa 8000-10000 neyse daha üst devirdeki sesede bakacaklar mı?

Ben bir fikir yürütemedim.
    Sizin görüşünüz nedir?

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdım, yazdım sonra bir yanlış tuşa bastım hepsi gitti :(

Benim şase etiketi aşağıdaki gibi...

https://i.hizliresim.com/t8ssuk9.jpg

Diyelimki çevirdiler. Egzozum orjinal veya değil. Ölçüm istedim. Ellerinde dB metrede var. Ölçtüler 4000 devirde 84dB nin altında ses çıktı. Buraya kadar sorun yok. Ama bu motor hep 4000 devirde 60 km/saat hızla gitmez. 8000 devire çıkınca seste diyelimki 100dB ye yükseliyor (ki mutlaka 84dB den çok daha yüksek çıkacaktır).

Bu durumda derdimizi nasıl anlatacağız?
    Şasede 4000 devirde 84 dB yazıyor ve bunu sağlıyor diye, 8000 devirdeki yüksek sesi normal kabul etmekmi gerekecek veya normal kabul etmelerinimi talep edeceğiz?

Tuvtürke gittiğimde, sadece şasedeki (yada uygunluk belgesindeki) değeri sağlayıp sağlamadığınımı kontrol edecekler?
    Yoksa 8000-10000 neyse daha üst devirdeki sesede bakacaklar mı?

Ben bir fikir yürütemedim.
    Sizin görüşünüz nedir?
    Şehir içi hız limiti belli.Lamborjiniyede binsek hayabusayada binsek sizin motor gibi 17 beygirlik motorada binsek şehir içi en fazla 50-60-70 km hız limiti var etiketteki ses düzeyini asamayacaksiniz. .Zaten hız aşımı olursa radar var,eds var.Sehir dışında ise 8000 deviri gecsenizde otobanda yada meskun mahal dışında elinizdeki veriler geçerli.8000 devirde 100 desibel ses olsa bile kimse o ses düzeyinden rahatsız olmayacak.
    ero__, espresso ve ufoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şehir içi hız limiti belli.Lamborjiniyede binsek hayabusayada binsek sizin motor gibi 17 beygirlik motorada binsek şehir içi en fazla 50-60-70 km hız limiti var etiketteki ses düzeyini asamayacaksiniz. .Zaten hız aşımı olursa radar var,eds var.Sehir dışında ise 8000 deviri gecsenizde otobanda yada meskun mahal dışında elinizdeki veriler geçerli.8000 devirde 100 desibel ses olsa bile kimse o ses düzeyinden rahatsız olmayacak.
    Teknik olarak doğru ama pratik olarak bunu anlatmak biraz zor gibi.
    Yinede şasede belli devir için yine belli bir dB(A) değeri yazılı olması güzel.
    Açık söylemek gerekirse yıllardır hiç dikkatimi çekmemişti.
    Bu başlık sayesinde öğrenmiş oldum.
    Hatta motorun Euro5 emisyon değerlerinde olduğuda şasedeki etikette yazıyor.
    Ama telefon oraya kadar girmediği için resmini çekemedim.
    En azından artık başıma böyle bir şey geldiğinde ne yapmam gerektiğini öğrenmiş oldum.

Belki biraz konu dışı olacak ama merak ettiğim bir şey var.
    Scooterların egzozu daha küçük olmasına rağmen aynı hacimdeki motosiklete göre çok daha az ses çıkarıyor.
    Bunun sebebi nedir?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yazanı karşılasa yeter. Üst devirler için ibare yok. Yasada bir şey tanımlanmışsa o geçerli olur. Tanımlı değilse kuraldışı denemez.

aynı hacimli motorlardan daha az süratte yapıyorlar...egzoz içerisindeki perdeler gazın ve sesin carpıp geri döndüğü yerler dahi farklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Teknik olarak doğru ama pratik olarak bunu anlatmak biraz zor gibi.
    Yinede şasede belli devir için yine belli bir dB(A) değeri yazılı olması güzel.
    Açık söylemek gerekirse yıllardır hiç dikkatimi çekmemişti.
    Bu başlık sayesinde öğrenmiş oldum.
    Hatta motorun Euro5 emisyon değerlerinde olduğuda şasedeki etikette yazıyor.
    Ama telefon oraya kadar girmediği için resmini çekemedim.
    En azından artık başıma böyle bir şey geldiğinde ne yapmam gerektiğini öğrenmiş oldum.

Belki biraz konu dışı olacak ama merak ettiğim bir şey var.
    Scooterların egzozu daha küçük olmasına rağmen aynı hacimdeki motosiklete göre çok daha az ses çıkarıyor.
    Bunun sebebi nedir?
    aynı hacimli motorlardan daha az süratte yapıyorlar...egzoz içerisindeki perdeler gazın ve sesin carpıp geri döndüğü yerler dahi farklı.
    www.jawa350cc.com

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Tesadüfen karşıma çıkan bir videoda, avukat trafik cezasını iptal ettirmekle ilgili enteresan bilgiler veriyor.
    .

Tesadüfen karşıma çıkan bir videoda, avukat trafik cezasını iptal ettirmekle ilgili enteresan bilgiler veriyor.
    .
    http://youtu.be/UU5e2yYf178
    Ceza iptali için haklı olmak gerekiyor ve dayanaklar gerekiyor.
    www.jawa350cc.com

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ceza iptali için haklı olmak gerekiyor ve dayanaklar gerekiyor.
    Kesinlikle.
    Dün bir arkadaşla konuştum.
    Arabalarına Şile yolunda emniyet şeridine girmekten dolayı 1800 küsur lira ceza yazılmış.

Avukatları ödemeden iptal ettirmiş.

Kesinlikle.
    Dün bir arkadaşla konuştum.
    Arabalarına Şile yolunda emniyet şeridine girmekten dolayı 1800 küsur lira ceza yazılmış.

Avukatları ödemeden iptal ettirmiş.
    Sırası ile bende kim haklı kim güçlü paylasacagim uzun bir süreç olacak.
    www.jawa350cc.com

sparrow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er-6f + Kral Grande 6
    akşam akşam dükkanı kapayıp 100 mt ötede bana kitlediler 1850 cezayı diyorum bu egzoz resmi satış kanalında çıktısını gösterdim Homologasyon (Tüvtürk 'e uygun)diye adam takmış orjinal değil diye yazdı 32-3 den .birde küfürlü konuşuyor amiri k.dumun bağartarak gidiyorlar(genelleme diyor ) millet bunlardan bıktı filan diye .Kamerayla çekeyim dedim akşam akşam adalet ülkede yok dedim çekmedim .Benim egzoz zard marka ve pahalı bir ürün ama anlatamıyoz .Yarın uğraşıcaz bakalım.
    bsabora bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Bu konu herkese lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)