Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA BAKIM HAKKINDA

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Arkadaşlar merhabalar. Uzun bir süredir motorumu kullanmıyorum. Kapalı garajda üstünde brandayla yatıyordu malum havalar ısındı ama bakımı yapılmadı. 2016 model R25 sahibiyim. Şu an 25.500 kmde. 25.000 bakımı yapılacak. Tam manasıyla güvenebileceğim bir usta bulamadım son 2 senedir. Yağ , yağ filtresi , hava filtresi bunlar fix değişecek. Asıl değişmesi gereken parça zincir dişli seti. Şu anda üzerinde takılı orjinal olmayan zincir var ve hem korkutuyor hem de performans kaybına sebep oluyor sürekli ayarı bozulmasından dolayı. Zincir dişli için internette saçma sapan fiyatlar dönüyor yani iki ürün arasındaki fiyat sıkalası çok fazla. Sorum şu bu iki zincir dişli setinden hangisini seçerdiniz ? Biri orjinal Yamaha markası , diğeri D.I.D denilen markanın ürünü. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

https://www.premiummotosiklet.shop/u...a-disli-zincir

https://urun.n11.com/yedek-parca/yam...-14-P509454831

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Yamaha da zaten DID kullanıyor. Ben yetkili serviste değiştirdim DID zincir ve Sunstar dişli taktılar. Bunlardan kullanın. Ayrıca piyasada orjinal DID zincir bulmak gerçekten zor. Ben yakınımda da Yamaha yetkili servis olmasına rağmen Premium'a gidiyorum. Kendilerinden memnunum. Yetkili serviste daha ucuzu varken, piyasadan daha pahalı ile karşılaştırmak gereksiz. Genelde tam tersi oluyor
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Orjinal seti alıp taktırın bin tl lik şeye neden ikibin tl veresenizki.

Zincirin ayarı sürekli bozulmaz, ön arka dişliyi zincirle birlikte değiştirmezseniz zincir bozulur bir süre sonran bollaşmayıda tam olarak ayarlayamazsınız.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)