Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 390 motosikletinin egzozuna bu işlemi yapmış olan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    Arkadaşlar merhaba. motosikletin stok egzozundaki susturucuyu uygun matkap ucu ile kesiyorlar. ve daha tok bir ses elde ediyorlar ama kameraların mikrofonunun kalitesinden dolayı tam olarak nasıl bir ses elde ettiklerini anlayamıyorum. hedeflediğim ses gürültülü olması değil sadece daha tok ve boğulmayan bir ses istiyorum. aranızda yapmış olanlar varsa ve görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim.

KTM Duke 390 motosikletinin egzozuna bu işlemi yapmış olan var mı?

link: https://youtu.be/DxwGkmimh-k

herkese iyi akşamlar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    ben salyangoz attırdım çok gürültülü oldu ama ben motorun hakkını verebiliyorum diyorsan durma taktır egzozu

Yahya0047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 - Benelli 125-s
    kral bende de aynı makine var takoz veya demir arıyorum grenajları koruyacak sekilde önerin var mıdır

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Yahya0047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kral bende de aynı makine var takoz veya demir arıyorum grenajları koruyacak sekilde önerin var mıdır
    Arkadaşımda linkteki demirden takılı. Bir kaç kere yan düşürme ve bir kere de Low side ile düşme yaşadı demirler. Low side düşmede sadece kuyruk karenajı, debriyaj maneti ve sol topuz değişti. Diğer yerler sapa sağlam duruyordu. Kesinlikle öneririm. Yana düşmelerde siyah kısım görevini yapıyor. Herhangi bir yerine motorun zarar gelmiyor.
    AleniDesais bunu beğendi.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben salyangoz attırdım çok gürültülü oldu ama ben motorun hakkını verebiliyorum diyorsan durma taktır egzozu

muhtemelen daha fazla dayanamayıp yapacağım bir şeyler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Alıntı Yahya0047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bende gb motobikeın takozları var. koruma demiri gibi olan değil bildiğin takoz. grenajlarımın yere temas etmesini önlüyor. daha düşürmedim ama memnunum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Takoz tavsiye etmem. Surtunme katsayisi yuksek. Motosiklet sizinle birlikte kaymak yerine vucudunuza ya da herhangi bir uzvunuza (diz?) carpabilir. Basima geldikten beridir hic bir motosikletime takmadim. Evet, kaza esnasinda motosiklete daha cok zarar gelebilir, lakin saglik motosikletten ucuz degil, insanin yedek parcasi da yok malum.
    Yasata bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    MT-07'de salyangoz var. Öyle tok bir ses çıkmıyor. Sürekli bağırıyor, milim gaz açarsan çığlık atıyor. Motorun hakkını verince polis de senin hakkını vermek için kovalıyor.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07'de salyangoz var. Öyle tok bir ses çıkmıyor. Sürekli bağırıyor, milim gaz açarsan çığlık atıyor. Motorun hakkını verince polis de senin hakkını vermek için kovalıyor.
    Yukarıdaki işlemi cgci bir delikanlı yapsa apaçi yakıştırması yapılır.o işlemin geri dönüşü de yok.sonradan db killer alıp kullanabilirsin fakat her çevirmede meramını anlatman gerekebilir.

Mt 7'de ki katalitik konvertör'dür.Salyangoz 2 zamanlılarda kullanılır.cat iptal edenler veya açıp içiyle oynayanlar var.yanlış yapılan işlem motorun ayarlarını bozar.4t manifold kısmında salyangoza benzeyen yapı olabiliyor.(megabomb,powerbomb)markalara göre adı değişebilir, çalışma prensibi biraz farklı.

Motosikleti
    MT-07
    Ben pek anlamıyorum işin teknik kısmından, katalitik konvertörün olduğu yerden boruyu salyangoz olarak çevirip, çıkışa yönlendiriyor. MT-07'de de apaçilik zaten. Fakat benim evin burada trafik ışıklarına bile uymuyorlar. Hiçbir şey olmasa bile kulaklarını çınlatıp devam ediyorum.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki işlemi cgci bir delikanlı yapsa apaçi yakıştırması yapılır.o işlemin geri dönüşü de yok.sonradan db killer alıp kullanabilirsin fakat her çevirmede meramını anlatman gerekebilir.

Mt 7'de ki katalitik konvertör'dür.Salyangoz 2 zamanlılarda kullanılır.cat iptal edenler veya açıp içiyle oynayanlar var.yanlış yapılan işlem motorun ayarlarını bozar.4t manifold kısmında salyangoza benzeyen yapı olabiliyor.(megabomb,powerbomb)markalara göre adı değişebilir, çalışma prensibi biraz farklı.
    Arkadaşın bahsettiği "full headers exhaust system" diye geçiyor, motosikletini bildiğim için söylüyorum.

Sizin de bahsettiğiniz gibi salyangoz tabir edilen parça-kısım 2 zamanlı motorların en can alıcı noktası, hesaplanması en sıkıntılı kısmıdır. Port hesaplamalarından daha sıkıcı ve sıkıntılı olduğunu söyleyebilirim. Vakti zamanında 2 zamanlı motorlu modellerde kafayı sıyırtmıştı bana Krank mili yakıt kanalına yakıt akış hızını arttırabilmek için yağlı boya çektiğim zamanlar aklıma geldi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Cok pahali ve cok arge yapilan stock egzosu bozmak delilik.sakin yapma derim.hevesin gecinceye kadar replika slip on tak.hevesin gecince orjinal egzosa geri don

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler