Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka kaldırma sehpası yaratıcı çözüm var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merahaba motorumda arka teker millerinde kaldırma takozları bulunuyor. Ama bir kaldırma sehpası 400 tl. Ayda bir zinciri temizlemek için kullanmam gerek ama 400 lira vermek cok mantıklı gelmiyor. Böyle bir durum için ara sıra zinciri temizleme amaçlı nasıl bir çözüm üretebilirim? Herhangi bir tecrübe veya öneriniz var mı? İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ben zinciri temizlerken motoru yan sehpa üzerinde sola yatırıp sağ arka maşanın altına tekerlek yerden bir cm yukarda kalacak şekilde tahta yerleştiriyordum , bu sayede zincirden dökülen pislik ve sıvı lastiğe ve janta bulaşmıyordu , orta sehpada motor dik durduğu için tüm pislik lastiğin yanağına akıyordu..

Motosikleti
    MT-07
    Walla benim aldığım sırada çok çok ucuzdu ve ben bundan almıştım. Maalesef şimdi 360tl olmuş fiyatı. Ben bundan çok memnunum ve işimi çok iyi görüyor. Hem yer kaplamıyor hem de gerektiğinde her yere götürüyorum.

https://urun.n11.com/yedek-parca/motosiklet-krikosu-bikelift-paddock-motosiklet-aksesuar-hediyelik-P344082740

Daha önce denemedim ama bir tahta parçası bulup dengesini ayarlayıp deneyeceğim o zaman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

neredeyse portatif sehpa ile aynı fiyattaymış. Ama gercekten güzel bir ürün gibi duruyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla benim aldığım sırada çok çok ucuzdu ve ben bundan almıştım. Maalesef şimdi 360tl olmuş fiyatı. Ben bundan çok memnunum ve işimi çok iyi görüyor. Hem yer kaplamıyor hem de gerektiğinde her yere götürüyorum.

https://urun.n11.com/yedek-parca/motosiklet-krikosu-bikelift-paddock-motosiklet-aksesuar-hediyelik-P344082740

https://n11scdn.akamaized.net/a1/102...1024234541.jpg
    hocam benim anlattığımda bunun gariban usulü gibi bir şeydi :D bunu üreterek güzel iş yapmışlar , ben aynı yerden tahta yerleştiriyordum..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bende daha kompakt olan Motokriko adlı ürün var; uzun yol ve vardığınız yerde kullanmak için çok pratik. Evde paddock stand var onu kullanıyorum, siz şimdi 400₺ çok diyorsunuz ben 2018'de 400₺ vermiştim (Puig'in hem kauçuk ayaklı hem de çengelli kullanılabilen düzgün bir stand'ı), çok da mühim değil sonuçta tüm ömrünüzde bir kere alacağınız bir şey, fiyatına pek takılmaya gerek yok...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benim anlattığımda bunun gariban usulü gibi bir şeydi :D bunu üreterek güzel iş yapmışlar , ben aynı yerden tahta yerleştiriyordum..
    Ben koçtaş'tan araç şişe krikosu almıştım. Üstüne tahta koyup, egzozdan kaldırıyordum. O da iş görüyordu. Tahta koyma olayını bende denedim 1-2 kez ama hem istediğim şekilde bulamadım hem de kayacak die tedirginlik oluyordu. En son bunu almıştım 3 sene önce o zaman 100-120tl idi. Gerektiğinde zincir ayarı da yapabiliyorum, arka tekeri de sökebiliyorum. Sanayide tanıdık falan var ise ona da yaptırabilir. Çok ucuz ve kolay bir şey. Stand alıp koyacak yer arama sorunundan ise bu alet çok daha kullanışlı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)