Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MV Agusta f3 800 Rosso

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Acemi olmama rağmen sıfır MV Agusta F3 800 Rosso almayı düşünüyorum(RR/RC versiyonu değil stock versiyonu).

Artık bir şekilde dualarla ilahilerle kullanmaya çalışacağım.

Size sormak istediğim sorular,

1)İstanbul/Ankara gibi büyük şehirlerde bu motor ile yedek parça problemi yaşar mıyım?
    2)Yamaha R6/R7, Honda CBR650R vb. gibi motorların yedek parça fiyatları ile karşılaştırırsak arada bir uçurum var mı?
    3)İyi bakılacağı bakımlarının aksatılmayacağı varsayılarak bu 3 silindirli 800cc motor bana problem yaşatır mı?

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ankara ve istanbul dışında servis işi imkansıza yakın bu paralar verilmiş motor servis ister.parça fiyatı olarak ne yamaha ne hondası hocam egzotik bir marka mv agusta o yüzden işletme maliyetini düşünmiceksin benim bildiğim elektornik olarak çok sıkıntısı olduğu mv agustanın.ama son dönemde 0km alınan bir motorda zor ihtimal bu işler zaten tamamen el üretimi.malum bu markayı getiren firmanın insafına kalıyorsun.bence bizzat yarın telefon yada gidip yüz yüze konuşun.
    acemi bir sürücünün En Son alacağı marka mv agustadır yada hyper zengindir cebindeki paranın tutarını bilmez
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Gidişi, duruşu, parça kalitesi olarak en üst seviyedir mv agusta. Ama elektronik kısmı soru işareti. Tavsiyem, yabancı forumlarda iyice araştırman. Yedek parça büyük ihtimalle yurtdışından gelir ama her gün sağa sola vurmazsan motoru periyodik bakım için gereken parçaları ellerinde vardır. Kesinlikle acemiye gelmez zapt edemezsin. İyi araştır almadan önce paranla rezil olma.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Tavsiyem once konuyu mv agusta kullanicilari ile konusmaniz.sonra mv agusta servis ve saticisi ile konusmaniz.ikna olamadiysaniz hemen hemen benzeri triumph street yada speed triple a yada daytona 675 yada 765 enyonelmeniz.konunun ustalari daha iyi bilgi verebilir

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Piste sokmayı düşünüyor musunuz acaba? Düşünmüyorsanız almayın derim, yazık; super sport görünümlü ama günlük kullanıma veya haftasonu gezintilerine daha uygun motosikletler var yani...
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motor nasıldır bilemem ama adamlar hakikaten çok şık motosiklet yapmışlar. Yeme de yanında yat..
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Benim de hayalimdeki marka agusta, ama fantaziler fantazi olarak kalmalı bazen BMW,Honda,Yamaha dışında motorsiklet almak ülkemizde biraz fantastik oluyor.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı Traxformania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Acemi olmama rağmen sıfır MV Agusta F3 800 Rosso almayı düşünüyorum(RR/RC versiyonu değil stock versiyonu).

Artık bir şekilde dualarla ilahilerle kullanmaya çalışacağım.

Size sormak istediğim sorular,

1)İstanbul/Ankara gibi büyük şehirlerde bu motor ile yedek parça problemi yaşar mıyım?
    2)Yamaha R6/R7, Honda CBR650R vb. gibi motorların yedek parça fiyatları ile karşılaştırırsak arada bir uçurum var mı?
    3)İyi bakılacağı bakımlarının aksatılmayacağı varsayılarak bu 3 silindirli 800cc motor bana problem yaşatır mı?

Şimdiden teşekkürler.
    Sorularınızın hiç birinin cevabını bilmiyorum fakat acemiyken öyle bir motor alıp trafiğe çıkmak çok tehlikeli olacaktır. Kendinize ve diğer insanlara tehlike unsuru olacaksınız sürekli, uçan kaçan bir motor, zapt edememe olasılığınız içten bile değil.
    espresso bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor nasıldır bilemem ama adamlar hakikaten çok şık motosiklet yapmışlar. Yeme de yanında yat..
    Çıplak ve Spor motosikletin Sistina Şapeli anasını satayım. 2010' lar da bile hayrandım Brutale ve F3 modeline. Ama arkadaşın dediği gibi parasının hesabını bilmeyen adamın motoru. Çok yüksek performanslı, yakışıklı ve pahalı.

Genel olarak mekanikte çok dayanıklı. Ayrıca yarıştıkları makinelere çok yakın ayarda motorlar satıyorlar.

İşletmesi ( japon litrelik işletmesi x 1.75 )

Son yıllarda elektronik olarak geri kalmışlardı. 2017' den sonra çözdüler gibi.
    espresso, tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    F3 oldukça agresif bir makina, acemiyken (acemi ne demek bu da ayrı) kullanılması konusuna girmek istemiyorum ama yine de bir cümle de olsa, "niye yani" diye belirtesim geldi.

1. Yedek parça problemini nasıl algıladığına bağlı. Ben Yamaha'm ile kaza yaşadığımda 30 gün parça bekledim, sonra kazalı motorda hasarlı parçaları doğru düzgün tespit etmedikleri için bir 30 gün daha bekledim. Bunu bir İtalyan motorunda yaşayan heralde sövmediği yeri bırakmaz. GB aldı distribütörlüğünü Agusta'nın, büyük bir sıkıntıya düşüleceğini sanmıyorum. Ama herşeyin yavaşladığını da unutmamak lazım şu an. Mesela geçen hafta robot süpürge bıraktım Teknosa'ya, yetkili servise gitmesi için, 9 günde gitti. İstanbul içinde. Süreler her türlü uzadı, ama çok ekstra bir sıkıntı yaşayacağını sanmam.

2. Uçurum da yine görece bir tanım olacak ama CBR650'den falan hayli pahalı olacağına şüphen olması. Aynı olması saçma olurdu. Motorların fiyatı aynı mı?

3. Şans. Aynı şans faktörü RS'te benim de kucağımda duruyor. İki silindirli 600cc motordan 100hp aldılar da bunu gökten zembille indirmediler, daha zorlanmış sıkıştırılmış durumda motor. Bu da potansiyel sıkıntılar için elbette daha yüksek bir ihtimal var demek. 650R veya R7 gibi unutarak bineceğin bir motosiklet olmayacaktır F3. Zaten öyle bir amacı da yok.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıplak ve Spor motosikletin Sistina Şapeli anasını satayım. 2010' lar da bile hayrandım Brutale ve F3 modeline. Ama arkadaşın dediği gibi parasının hesabını bilmeyen adamın motoru. Çok yüksek performanslı, yakışıklı ve pahalı.

Genel olarak mekanikte çok dayanıklı. Ayrıca yarıştıkları makinelere çok yakın ayarda motorlar satıyorlar.

İşletmesi ( japon litrelik işletmesi x 1.75 )

Son yıllarda elektronik olarak geri kalmışlardı. 2017' den sonra çözdüler gibi.
    Şu İtalyanlarda Ducati Multistrada 1000 Ds harici kötü tasarım hiç yok gibi. Hepsi dizayn harikası.
    oialdemir bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu İtalyanlarda Ducati Multistrada 1000 Ds harici kötü tasarım hiç yok gibi. Hepsi dizayn harikası.
    Ona bile uzun süre bakınca haa bu gezilmiş demeye başladım.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    Merhabalar bir italyan motosiklet kullanıcısı olarak nacizane tavsiyelerim;

1-Türkiyede satılan tüm markalarda parça tedariği sorunu yaşamazsın. global köyde en geç 1 ay içerisinde istediğin parça gelir.

2-kullandığım aprilia caponord 1200 ün parça fiyatları hemen hemen eşdeğer hacimde ki diğer motor markaları ile aynı.

3-yine kullandığım caponordum 2014 model ve bu güne kadar bakım ayar dışında hiç sıkıntı yaşamadım, yine whatsapp grubunda bu motora sahip arkadaşlar bakım dışında hiç büyük çaplı onarıma ihtiyaç duymadılar.

4- türkiyede sorun parça değil ustadır. bana göre eğer kaliteli bir italyancı usta bulursanız düşünmeden alın motorunuzu. ben 7 moto hüseyin usta ile çalışırım ve çok memnunum. hem parça stoğu hemde ustalığı mükemmeldir.

5- herzaman sizi mutlu eden makinanın peşinden gidin, nasıl satarım diye düşünerek sevmediğiniz içinize sinmeyen motorlara binmeyin.
    oialdemir bunu beğendi.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem once konuyu mv agusta kullanicilari ile konusmaniz.sonra mv agusta servis ve saticisi ile konusmaniz.ikna olamadiysaniz hemen hemen benzeri triumph street yada speed triple a yada daytona 675 yada 765 enyonelmeniz.konunun ustalari daha iyi bilgi verebilir
    Triumph street/speed triple modelleri naked bildiğim kadarıyla ben naked bir motor almayı düşünmüyorum.
    Daytona 675/765 modellerinin de sıfırları yok maalesef, sıfır bir motor alıp iyi bakıp uzun bir süre motor al/sat işleri ile uğraşmak istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piste sokmayı düşünüyor musunuz acaba? Düşünmüyorsanız almayın derim, yazık; super sport görünümlü ama günlük kullanıma veya haftasonu gezintilerine daha uygun motosikletler var yani...
    Hayır, aldığım motor ömrü boyunca pist yüzü görmeyecek. Tamamen hafta sonları gezmek amaçlı alacağım. 4 silindirli, sesi ve görünüşü güzel, ~600cc civarında sıfır alabileceğim daha mantıklı bir seçenek bulamadığım için aslında bu modele yöneldim. Markalar son zamanlarda bu sınıf motorları öldürüyorlar maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorularınızın hiç birinin cevabını bilmiyorum fakat acemiyken öyle bir motor alıp trafiğe çıkmak çok tehlikeli olacaktır. Kendinize ve diğer insanlara tehlike unsuru olacaksınız sürekli, uçan kaçan bir motor, zapt edememe olasılığınız içten bile değil.
    Aslında alır almaz trafiğe çıkmayacağım, eğitim alıp sonrasında sokak aralarında bir süre kullandıktan sonra zamanla kendime güvenip geldikçe trafiğe çıkmayı düşünüyorum. Günlük hayatta araba kullanmaya devam edeceğim.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Triumph street/speed triple modelleri naked bildiğim kadarıyla ben naked bir motor almayı düşünmüyorum.
    Daytona 675/765 modellerinin de sıfırları yok maalesef, sıfır bir motor alıp iyi bakıp uzun bir süre motor al/sat işleri ile uğraşmak istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Hayır, aldığım motor ömrü boyunca pist yüzü görmeyecek. Tamamen hafta sonları gezmek amaçlı alacağım. 4 silindirli, sesi ve görünüşü güzel, ~600cc civarında sıfır alabileceğim daha mantıklı bir seçenek bulamadığım için aslında bu modele yöneldim. Markalar son zamanlarda bu sınıf motorları öldürüyorlar maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Aslında alır almaz trafiğe çıkmayacağım, eğitim alıp sonrasında sokak aralarında bir süre kullandıktan sonra zamanla kendime güvenip geldikçe trafiğe çıkmayı düşünüyorum. Günlük hayatta araba kullanmaya devam edeceğim.
    Hocam bu motosiklet 4 silindirli değil 3 silindirli eğer 3 silindirli motosikletlerin sesi ve karakteri hoşunuza gidiyorsa daha farklı modellerede bakabilirsiniz, şahsi görüşüm olarak böyle bir tarz motosiklet alıp pistte harrtt diye gaz açmadıkdan sonra o motosikleti tam manası ile kullanmış olmazsınız naked tarz bir motosikletle bulunduğunuz şehirde çok daha zevk alacağınızı düşünüyorum örnek vericek olursam mt09 sp versiyonu ile daha rahat edebilirsiniz. Piyasada malesef 3 silindirli ss motosikletler pek bulunmamakta o yüzden bu sese sahip pek ss motosiklet yok, eğer Mv Agusta ile mutlu olacaksanız ve aklınız onda kalacaksa bana söz düşmez.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekonomik olarak sorununuz yoksa alın gitsin

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    ...
    Gönüldeki dört silindirden üçe inmişsiniz, bence ikiye inip Aprilia RS 660'lere de bakabilirsiniz. Haftasonu keyif gezileri ve gazlamaları için çok daha kullanışlı ve keyifli olacaktır.

Aynı motoru kullanan naked versiyonu için aşağı iki güzel video bağlantısı bırakıyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=6DF41wpoiRl

https://www.youtube.com/watch?v=it8AxM3a6SM

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönüldeki dört silindirden üçe inmişsiniz, bence ikiye inip Aprilia RS 660'lere de bakabilirsiniz. Haftasonu keyif gezileri ve gazlamaları için çok daha kullanışlı ve keyifli olacaktır.

Aynı motoru kullanan naked versiyonu için aşağı iki güzel video bağlantısı bırakıyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=6DF41wpoiRl
    https://www.youtube.com/watch?v=6DF41wpoiRI

İnanın şu motorun sesi hoşuma gitse hiç düşünmeden alacağım.(Aprilia RS 660)

O kadar para veriyoruz sonuçta insan her şeyiyle içine sinen bir motosiklet almak istiyor.

Keşke Yamaha/Honda nın 3-4 silindirli ~600CC bu ayarda bir modeli olsa tabii ki bende MV Agusta/Ducati gibi egzotik motorlara bakmam.

Başka bir tavsiyeniz var mı?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Neden acaba?
    Söylediğin şekilde kullanacaksan F3 gerçekten çok mantıksız bir seçenek olacak. Mantıklı hareket etmek zorunda mısın? Değilsin tabii ki.

Motosikleti
    MT25 2016
    abi yeni kasa r25 alıyorsun birkaç ay biniyorsun, acemiliğini atıyorsun. sonra ne istersen al.

ayrıca son zamanlarda racing'in ölmesinin sebebi artık tüketicinin naked'a kayması. aşağı yukarı aynı performansı daha insancıl devir aralığı ve rahat bir şekilde kullanırken alabiliyorsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)