Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Uzun Yol Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motolux ceo110 aracım kadranda 100 gpste 90 civarı hız görebiliyor bildiğim kadarı ile. 2 kişi ile birlikte yaklaşık 60km yol için durmaksızın sabit gpste 80-85km hız ile gidersem motora zararı olur mu? Bu konu kafamı çok kurcalıyor. Motorun tamda canını çıkarmadan son dip devirde olmadan biraz altında 50-60km gidebilir miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    60 kilometre o kadar uzun yol değil, 50-60 ile giderseniz sizi sıkıştıran çok kişi olur ideal hızınız 80-90 arası olsun eğer kafanıza çok takılırsa 30. kilometrede durup motoru dinlendirip yeniden devam edebilirsiniz. Ben arkadaşımla 100lük 4 vites cg ile 1 günde 200 küsür kilometre yol aldım hiçbir sıkıntı yaşamadık tabi konfor ve titreşim dışında .

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı 34EMR34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motolux ceo110 aracım kadranda 100 gpste 90 civarı hız görebiliyor bildiğim kadarı ile. 2 kişi ile birlikte yaklaşık 60km yol için durmaksızın sabit gpste 80-85km hız ile gidersem motora zararı olur mu? Bu konu kafamı çok kurcalıyor. Motorun tamda canını çıkarmadan son dip devirde olmadan biraz altında 50-60km gidebilir miyim?
    60km'lik yolda hic bir sorun cikacagini sanmiyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    GT250P
    Honda spacy 110 ile yaklaşık 3.400 km yol yaptım (1 hafta sürede + tek kişi). Ortalama hızım 70-80 ara ara 100 km/h'ları buluyordu. İki kişi uzun yolda motor daha çok ısınacak zorlanacak özellikle yokuşlarda. Molaları arttırmanız gerekecek. havalar şuan serin bol molalar ile uzun yollar gidilebilir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Söz konusu motorun ne olduğunu bilmiyorum ama şöyle bir hikayem var.
    Sene 2005 ya da 2006, kız arkadaşımla Asya AS125-T scooter ile Ömerli civarlarına doğru yola çıktık. İki kişiyiz hatta beni hesaba katarsak 2,5 kişiyiz Yolun orta noktasına gelemeden motor ciuv etti sustu.

Ben 1000RR'a artçı oldum, kız arkadaşım Asya'yı getirdi Ömerli'ye.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küçük motorları tek kişilik olarak görüyorum. Motorum 200cc. artçı almaya kıyamam. 30 yıl önce tek kişi 50 cc. mobiletle 140 km. yol yapmıştım. Tek mola ile herhangi bir sorun olmamıştı.

5-6km de bir durup yarım saat mola vermeniz hem motor, hem sizin için iyi olur.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Pcx ile marmaristen kuşadasına izmire bi kaç defa gittim yol boyu limitörde gittim bi sıkıntı yaşamadım bahsettiğim yol 200 250km bandında

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bu mevsimde pek sıkıntı olmaz ama yazın 40 derecelerde hava soğutmalı bir motorla dik rampalarda iki kişi son hızına yakın sürmeye çalışırsan sıkıntı yaşayabilirsin , ayrıca düz yoldada yarım saat tam gaz sürdükten sonra yağ seviyesine bakmakta fayda var , normalde yağ eksiltmeyen motorunuzun çubuğunu kupkuru görebilirsiniz..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Lastik basınçlarınızda bir iki değişiklik daha sağlıklı olur. 60 km'nin uzunluğuyla ilgili millet sizinle makara yapabilir, aldırmayın. En keyifli uzun yollarımı düşük cc ile yaptım. Düşük cc ile hakikaten her yol, uzun geliyor. Keyifli keyifli sürmeniz dileğiyle.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)