Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Benzin 30 tl olursa

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    2001'den çıktık. Hem hükümet, hem halk krizin farkındaydı. Çözüm arandı, bulundu. Şimdiki gibi hükümet yetkilileri "kuru ekmek bulabiliyorsanız demek ki aç değilsiniz" şeklinde yüzsüzlük yapmıyor, hükümetin başı herşey çok iyiymiş gibi "ekonomide yaptıklarımızı sahada anlatamıyoruz" demiyor, halkın yarısı da bunlara kanmıyordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman bir yol vardır. Cumhuriyetin kuruluş yıllarını ya da Almanya nin tekrar toparlanmasını örnek vermeyelim, daha yakın tarihten olsun: 2001 krizinden sonra ülkenin toparlanması gibi bir durum tekrar yaşanacaktır. Önemli olan doğru adımları atıp sonucunu görmek için acele etmeden "hükümet politikası" değil "devlet politikası" uygulayarak hareket etmek. Burada çoğu kişi ekonomist değil, çözüm önerisi de olmayabilir. Ağrıları için doktora giden bir hastanın ağrıları arttığı zaman 'bu doktor iyi değil, başkasına gidelim diyebilmesi için tıbbı bilgi birikimi mi olması gerekir.
    Itiraz etmek rahatsızlık sunmak gayet doğal ve olması gereken bir durum. Diğer türlüsü daha vahim demektir. Umudunu kaybetmiş bir halk hiçbir şekilde gelişemez, yozlaşmadan kalamaz.
    Almanya örneği çok güzel fakat bizim için geçerli değil bu maalesef. Almanlar 3 kere tarihten silinme noktasından tepeye çıktılar. biz ikinci dünya savaşına katılmadığımız halde bir arpa boyu yol alamadık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende şunu anlamıyorum.Sanki ülke ilk kez kriz yaşıyorda buradan nasıl çıkılacak diye karamsarlığa kapılıyor.Yukarıda arkadaş örnek vermiş 2001 krizinden nasıl çıktıysak bundanda çıkarız.Kaldıki 2001 krizinde yaşadığımız finansal kriz daha ağırdı.Orada yaptığımız yapısal reformlar sayesinde bu gün böyle bir sorunumuz yok.
    Karamsar olup öldük bittik demeye de gerek yok.Bence şu an yaşadığımız sıkıntılar para yok diye değil.Paylaşımda sıkıntı olduğu için.
    Ülkenin tüm gelirlerini 5 li çeteye yandaşa peşkeş çekmekten kaynaklı.
    Adelet sistemimiz.Basın özgürlüğü gibi konularda çok geri gidildi.Son 10 senede gerçekleşti.İlk geldiklerinde reformlar avrupa birliği uyum yasaları falan bizi zorlada olsa biraz ileri götürdü.Ama bizim ahali elindeki tüm kazanımları ve yetkiyi verdi reise bunların sorunlarını yaşıyoruz.

Yetkiyi Reisede vermeyin CHP yede vermeyin arkadaş. Baştaki adam bu kadar keyfi bu kadar vurdum duymaz olmaz en azından.
    Bu zamanlarda geçer mutlaka sadece seçimi kaybetmeleri bile baya bir etki yapar fakat biz bunu devam ettiremiyoruz. yoksa geçmişte aşağı yukarı her on sende bir kriz yada darbe yaşadık. kriz aşılırda devamlılık sağlanamıyor bizde.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15ine demiştim ama 8 marta kadar 20 olacak.

Motosikleti
    Artık yok
    Neden yapamayalım ki Oktay Bey, evet tarih boyunca bir çok topluluk/devlet yok olma eşiğine gelmiş ya sonradan yükselmiş ya da silinmiş. Yükselenlere bakarsak -hadi okullarımızda sadece türk tarihinden bahsediliyor ordan gidelim- doğru yapılanma, zamanın şartlarını iyi değerlendirme, sabır ve program ile her şey yapılabilir. Sadece halkın parasını yemek için çalışanlar, üçkağıtçılar, çıkarcılar, koltuk sevdalıları olmasın. Güney Kore olabiliriz çok rahatlıkla... Beğenmediğimiz ispanya ve italya bile çok rahatlıkla olunabilir.

Asıl konu başlığına gelirsek, evet dünyada birçok şeyin fiyatı artıyor ve dolar da artma eğiliminde... Ama bu kendi ülkenizde tarım üretimi yapamamanızı, hayvancılık yapamamanızı açıklamıyor.

Ülkelerin stratejik gücü sadece ordu ve para değildir. Gıda, ilaç ve haberleşme en önemli güçlerdir. Aç, yaralı ve hasta insanlar savaşamaz. Amiyane tabirle mermiye bile kafa atamazlar. Tanka sapan atacak insan tok ve sağlıklı olmalı...
    DickName bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Ah ulan Kılıçdar

SSK yı batırdıgın yetmiyor gibi ülkeyi de batırdın ..

Bu gece 84 kuruş daha geliyor motorine.. Benzinci kural tanımaz motorcular sizi de unutmadık.. Size de 69 kuruş.. Ne kadar da manidar ..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Araba ve motor fiyatlari cok hizli dusecek bence.Bu araclar durdugu yerdede para yiyor maalesef.

Araciniz varsa satin dostlar,gec kalmayin uzulursunuz

Neden yapamayalım ki Oktay Bey, evet tarih boyunca bir çok topluluk/devlet yok olma eşiğine gelmiş ya sonradan yükselmiş ya da silinmiş. Yükselenlere bakarsak -hadi okullarımızda sadece türk tarihinden bahsediliyor ordan gidelim- doğru yapılanma, zamanın şartlarını iyi değerlendirme, sabır ve program ile her şey yapılabilir. Sadece halkın parasını yemek için çalışanlar, üçkağıtçılar, çıkarcılar, koltuk sevdalıları olmasın. Güney Kore olabiliriz çok rahatlıkla... Beğenmediğimiz ispanya ve italya bile çok rahatlıkla olunabilir.

Asıl konu başlığına gelirsek, evet dünyada birçok şeyin fiyatı artıyor ve dolar da artma eğiliminde... Ama bu kendi ülkenizde tarım üretimi yapamamanızı, hayvancılık yapamamanızı açıklamıyor.

Ülkelerin stratejik gücü sadece ordu ve para değildir. Gıda, ilaç ve haberleşme en önemli güçlerdir. Aç, yaralı ve hasta insanlar savaşamaz. Amiyane tabirle mermiye bile kafa atamazlar. Tanka sapan atacak insan tok ve sağlıklı olmalı...
    Neden yapamayalım konusu basit aslında. Örnek olarak almanlardan başlayalım. Adamlar tarihten resmen 2 kere silindiler. fakat ikisinde de güçlenip çıkabildiler. Bence bunun sebebi alanında yetişmiş adamlarını koruduklarından kaynaklanıyor. Mühendislik alanında yine başarı göstererek güçlendiler. Bunu ikinci dünya savaşı sonrası tekrar yapabildiler ve şuan belki de ekonomik olarak ilk 3 teler.

Biz cumhuriyetten sonra hiç bir ilerleme gösteremedik. Geçmiş ortada. Özellikle 1950 den sonrasına bak hep bi 10 senede bir darbe yada ekonomik kriz yaşamışız. Tekrar güçlü olmak istiyorsak eğitime ve hukuğa önem vermeliyiz fakat insanımızın derdi sadece para. şuan bile yaşadığımız sıkıntı aslında ekonomik değil. Hukuksuzluk fakat insanların umrunda olan bu değil. İçerde yatan çocuk sayısını biliyor musunuz ? Yada siz ülkede ki hukuğa ne kadar güveniyorsunuz.

Eğitim ve hukuğa gerekli önem verilmeden ülke de sadece dönemsel ekonomik düzelmeler yaşarız. Eğitim ve hukukta şuan dediğiniz gibi bir devrim başlasa bile sonuç almamız 10 yıllar alır. Geçmişe bakınca bence gelecek pek iyi gözükmüyor.

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    bu geceden itibaren mazot 20 benzin 19 tl bandına geliyor. gaz açıp egzoz bağırttırmak 10 tl den başlıyor artık. eğleniyor musunuz gençlerrrrr.....

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden yapamayalım konusu basit aslında. Örnek olarak almanlardan başlayalım. Adamlar tarihten resmen 2 kere silindiler. fakat ikisinde de güçlenip çıkabildiler. Bence bunun sebebi alanında yetişmiş adamlarını koruduklarından kaynaklanıyor. Mühendislik alanında yine başarı göstererek güçlendiler. Bunu ikinci dünya savaşı sonrası tekrar yapabildiler ve şuan belki de ekonomik olarak ilk 3 teler.

Biz cumhuriyetten sonra hiç bir ilerleme gösteremedik. Geçmiş ortada. Özellikle 1950 den sonrasına bak hep bi 10 senede bir darbe yada ekonomik kriz yaşamışız. Tekrar güçlü olmak istiyorsak eğitime ve hukuğa önem vermeliyiz fakat insanımızın derdi sadece para. şuan bile yaşadığımız sıkıntı aslında ekonomik değil. Hukuksuzluk fakat insanların umrunda olan bu değil. İçerde yatan çocuk sayısını biliyor musunuz ? Yada siz ülkede ki hukuğa ne kadar güveniyorsunuz.

Eğitim ve hukuğa gerekli önem verilmeden ülke de sadece dönemsel ekonomik düzelmeler yaşarız. Eğitim ve hukukta şuan dediğiniz gibi bir devrim başlasa bile sonuç almamız 10 yıllar alır. Geçmişe bakınca bence gelecek pek iyi gözükmüyor.
    Almanya ve Japonya nın şansları 2. Dünya Savaşı'nda yenilmiş olmaları. On yıllar boyunca savunma sanayii ne herkes para harcarlar iken bu iki ülke Ordu sınırlaması nedeniyle herkesin silaha yatırdığı parayı sanayilerine yatırdılar...

Düşünsene Türkiye'nin teröre harcadığı para ekonomiye harcansa idi ne olurdu.

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya ve Japonya nın şansları 2. Dünya Savaşı'nda yenilmiş olmaları. On yıllar boyunca savunma sanayii ne herkes para harcarlar iken bu iki ülke Ordu sınırlaması nedeniyle herkesin silaha yatırdığı parayı sanayilerine yatırdılar...

suudi arabistan gibi olurdu. sonuçta pek bir şey değişmezdi. sadece ekonomik olarak rahat yaşayan insan olabilirdik o da belki.

para sebep değil sonuçtur. bugün amerikayı güçlü yapan para değil bilime verdiği önemdir. Tim Cook un dediği gibi. Apple maddi değeri inovasyonun sonucudur.
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CTX 1300

Bahsettiginiz iki ulkeden biri olan japonya ucak gemisi yapan iki ulkeden biriydi,almanyayi zaten biliyosunuz tum dunya birlesip durdurabildi.

Yani,saniyelesmeleri cok daha once basladi.Aksine,ikinci dunya savasi olmasa bu iki ulke simdi hangi seviyede olurdu benim icin merak konusu.

Turkiye ye gelince,750 milyon dolara dinozor parki yapan bir ulkede teror de olmasa parayi goturecek tipler her zaman olacaktir.

Ulkenin insana son derece cahil, yozlaşmış ve hirsiz.Dost aci soyler,kizmayalim lutfen
    M.balibey ve DickName bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortalık ateş yerine döndü. Gelirimize göre benzin çoook pahalandı. Ya ucuzlaması ya da gelirin çoğalması lazım.

Akp bu iş beceremiyor kahrolsun hükümet.. vs bunlara devam edelim... ( Bence de sıkıntı büyük ve geçecek gibi görünmüyor) Bunların dışında

Çözümü olan var mı yada bir çözüm üreten. yok
    Petrolün varil fiyatı düşer mi....yok
    Gelirimiz artar mı....yok
    Valla bu işin çözümü var mı bilen var mı...oda yok.
    Şu anda tek çözüm akp gitsin.. Tayyip ölsün mü

Sorunun çözümü çok mu kolay.

Ülkeyi 20 senedir yöneten ve hala yönetmeye talip olan kim? Ee, bir başkası gelmeden çözüp çözemeyeceğini nasıl göreceğiz. 20 sene de yapamadı bi 20 sene daha mı bekleyelim? Doğru veya yanlıştır, çözüm önerisi olan yok mu? Var, ama başa gelmeden bu kişilerin çözüm önerisine kulak asan var mı? Yok.
    En iyi yönetim bile, belli bir süreden sonra değişmeli. Çünkü sistem veya sistemdekiler bir süre sonra laçkalaşıyor.

Ya en basitinden ekmek fiyatları; bizim dahil olmadığımız iki ülke savaşa girdi, bizim ilk derdimiz ne oldu? Bak güvenlik,petrol,turizm vs. değil, ilk konuşulan ekmek fiyatlarının artması oldu. Çünkü Rusya'dan ithal ettiğimiz buğdayın fiyatı artacak dendi. Bak ''BUĞDAY'' diyorum,tahıl diyorum. Ulan bu memleketin toğrağını geç taşından bile tohum atsan tahıl çıkar. Ama biz ithal ediyoruz. Bunun sorumluları arasında kimler var? Dur bi tahminde bulunayım, bence bu forumdan Salih ve Hırbonen. Tayyibin hiç suçu günahı yok. Çünkü ülkeyi yönetenler ülkedeki üretimden sorumlu değil.

Şu motosiklet ve aksesuarı hususundaki analitik düşünme yeteneğini, işin içine reis girdi mi hiç kullanamıyorsun be abi.
    Bu işi çözecek başka kimse yok diye 2073 kadar daha bekleyelim madem biz. Sende ilerleyen zamanlarda gs yan çantası değil, tahta motosikletlerin, tahta tekerlerine eski çıkma lastikten kaplama yaparsın artık. Çünkü motosiklete binmek bile artık aşırı lüks olmaya başladı.
    DickName bunu beğendi.

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkeyi 20 senedir yöneten ve hala yönetmeye talip olan kim? Ee, bir başkası gelmeden çözüp çözemeyeceğini nasıl göreceğiz. 20 sene de yapamadı bi 20 sene daha mı bekleyelim? Doğru veya yanlıştır, çözüm önerisi olan yok mu? Var, ama başa gelmeden bu kişilerin çözüm önerisine kulak asan var mı? Yok.
    En iyi yönetim bile, belli bir süreden sonra değişmeli. Çünkü sistem veya sistemdekiler bir süre sonra laçkalaşıyor.

Ya en basitinden ekmek fiyatları; bizim dahil olmadığımız iki ülke savaşa girdi, bizim ilk derdimiz ne oldu? Bak güvenlik,petrol,turizm vs. değil, ilk konuşulan ekmek fiyatlarının artması oldu. Çünkü Rusya'dan ithal ettiğimiz buğdayın fiyatı artacak dendi. Bak ''BUĞDAY'' diyorum,tahıl diyorum. Ulan bu memleketin toğrağını geç taşından bile tohum atsan tahıl çıkar. Ama biz ithal ediyoruz. Bunun sorumluları arasında kimler var? Dur bi tahminde bulunayım, bence bu forumdan Salih ve Hırbonen. Tayyibin hiç suçu günahı yok. Çünkü ülkeyi yönetenler ülkedeki üretimden sorumlu değil.

Şu motosiklet ve aksesuarı hususundaki analitik düşünme yeteneğini, işin içine reis girdi mi hiç kullanamıyorsun be abi.
    Bu işi çözecek başka kimse yok diye 2073 kadar daha bekleyelim madem biz.
    aslında bence çözüm şu olabilir. ülkecek seçime gitmesek protesto etsekte bütün siyasi partiler kapansa filan. fakat ülkenin sorunu kendi içinden adam çıkaramadığı için aynı zihniyetler ile devam ediyoruz yıllardır.

mesele bir kere de liberal biri gelse başımıza ? ama imkanı yok çünkü halkın kendisinde bir şey yok. sorgulamaya cebindeki para bitince başlıyor.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Daha konuşurken 20 oldu..Bırakın konuşmayı..Adamlar siz konuştukça dayıyor zammı..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortalık ateş yerine döndü. Gelirimize göre benzin çoook pahalandı. Ya ucuzlaması ya da gelirin çoğalması lazım.

Akp bu iş beceremiyor kahrolsun hükümet.. vs bunlara devam edelim... ( Bence de sıkıntı büyük ve geçecek gibi görünmüyor) Bunların dışında

Çözümü olan var mı yada bir çözüm üreten. yok
    Petrolün varil fiyatı düşer mi....yok
    Gelirimiz artar mı....yok
    Valla bu işin çözümü var mı bilen var mı...oda yok.
    Şu anda tek çözüm akp gitsin.. Tayyip ölsün mü

Sorunun çözümü çok mu kolay.
    Abi sana politika harici tek bir sorum var.Madem hepimiz motorcuyuz,motosiklet üstünde sorayım.;

20 yıldan beri kullandığın çok sevdiğin bir motosikletin var.Bu motosiklet baştan güzeldi sorun çıkarmıyordu.Ama sonraları sürekli sorun çıkarmaya başladı,çok benzin harcamaya başladı,sürekli masraf çıkarmaya başladı.Hangi tamirciye ustaya götürürsen götür bu motorun sorunlarını halledemedi.Ve motor daha büyük sorunlar çıkarmaya devam etti,hatta frenleri bozuldu senin güvenliğini de tehlikeye sokmaya başladı.Ama bir türlü tamir olmuyor düzelmeyecek.
    Soru basit;
    Bu motosikleti inatla kullanmaya devam eder misin?
    Yoksa bu motosikleti satıp yeni bir motosiklet mi denersin?
    Metehan07-70 ve erensel bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Artık yok
    Oktay Bey anlıyorum. Ben hala yapamayız demiyorum, yapmıyoruz çünkü belli bir kesin parayı ve insan gücünü farklı yönlendiriyor. Doğru odakla her şey yapılabilir.

Hirbonen, Almanya yi bütün dünya birleşip yenmedi Sovyetler ve İngilizler yendi. Aslında çöküşünü hızlandırdılar. Çok sığ bir karşılaştırma olacak ama IŞİd in başta hızlı yayılması yarattığı korku dalgası idi, ekonomik olarak sürdürülebilmesi olanaksızdı.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bence çözüm şu olabilir. ülkecek seçime gitmesek protesto etsekte bütün siyasi partiler kapansa filan. fakat ülkenin sorunu kendi içinden adam çıkaramadığı için aynı zihniyetler ile devam ediyoruz yıllardır.

mesele bir kere de liberal biri gelse başımıza ? ama imkanı yok çünkü halkın kendisinde bir şey yok. sorgulamaya cebindeki para bitince başlıyor.

Aga şahsen kusma geldi zaten mevcut siyasi aktörlerden. Kendi adıma söylüyorum, mevcut liderlerden (veya öncekilerden) kim aday olursa (babam dahi olsa) sandığa gitme niyetim yok, balığa giderim o gün erkenden daha iyi.

Liberali geçtim, ben , bu güne kadar bir kez bile oy vermediğim sol un bile gelmesine sıcak bakar oldum. Bi değişiklik şart. En gelişmiş ülkelerde bile bir kişinin 7-8 yıldan fazla görev yapmasına müsaade edilmez.

Oktay Bey anlıyorum. Ben hala yapamayız demiyorum, yapmıyoruz çünkü belli bir kesin parayı ve insan gücünü farklı yönlendiriyor. Doğru odakla her şey yapılabilir.

Hirbonen, Almanya yi bütün dünya birleşip yenmedi Sovyetler ve İngilizler yendi. Aslında çöküşünü hızlandırdılar. Çok sığ bir karşılaştırma olacak ama IŞİd in başta hızlı yayılması yarattığı korku dalgası idi, ekonomik olarak sürdürülebilmesi olanaksızdı.
    bende yapamayız demiyorum. olabilir ama bu çok uzun zaman alır diyorum. fakat şuan ki siyasi aktörler yada aydınlarla olmaz diyorum. Almanyayı yenen ise ABD idi. Rusya ve avrupayı kurtaran abd idi. Hatta rusyaya o dönem çok yardımlar yaptılar. O dönem ile ilgili çok belgesel izledim. Özellikle netflixde çok belgeseller var tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga şahsen kusma geldi zaten mevcut siyasi aktörlerden. Kendi adıma söylüyorum, mevcut liderlerden (veya öncekilerden) kim aday olursa (babam dahi olsa) sandığa gitme niyetim yok, balığa giderim o gün erkenden daha iyi.

Liberali geçtim, ben , bu güne kadar bir kez bile oy vermediğim sol un bile gelmesine sıcak bakar oldum. Bi değişiklik şart. En gelişmiş ülkelerde bile bir kişinin 7-8 yıldan fazla görev yapmasına müsaade edilmez.
    oy vermeyecem deme. direk akpli oluyorsun bu forumda. ben dedim aldım ağzımın payını. Ne inancım kaldı nede insanlığım.

dedim ki kılıçdaroğluna neden oy vereyim direk yeliz senmisin dediler çok güldürdüler sağolsun. Cem Tokeri takip etmeni tavsiye ederim. Gerçi seçime girme izni vermediler. Sadece takip edebilirsin. Bende seçimde sandığa gitmeyi düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sana politika harici tek bir sorum var.Madem hepimiz motorcuyuz,motosiklet üstünde sorayım.;

20 yıldan beri kullandığın çok sevdiğin bir motosikletin var.Bu motosiklet baştan güzeldi sorun çıkarmıyordu.Ama sonraları sürekli sorun çıkarmaya başladı,çok benzin harcamaya başladı,sürekli masraf çıkarmaya başladı.Hangi tamirciye ustaya götürürsen götür bu motorun sorunlarını halledemedi.Ve motor daha büyük sorunlar çıkarmaya devam etti,hatta frenleri bozuldu senin güvenliğini de tehlikeye sokmaya başladı.Ama bir türlü tamir olmuyor düzelmeyecek.
    Soru basit;
    Bu motosikleti inatla kullanmaya devam eder misin?
    Yoksa bu motosikleti satıp yeni bir motosiklet mi denersin?
    aynı motorun yenisi alırım derse ne olacak ?

akp den sonra deva yı tercih ederim derse mesela.

Motosikleti
    Artık yok
    Farklı yollardan benzer şeyleri söylüyoruz. Sadece siz daha karamsar, ben daha umutvar bir dil kullanıyorum.
    Popülist yayınlardan ziyade, Eric Hobsbawm gibi ya da anglosakson (istisnalar dışında tarih yazımında olabildiğince tarafsızdırlar) herhangi bir tarihçi ,hatta ilber hocayı bile, okuyabilirsiniz.

Farklı yollardan benzer şeyleri söylüyoruz. Sadece siz daha karamsar, ben daha umutvar bir dil kullanıyorum.
    Popülist yayınlardan ziyade, Eric Hobsbawm gibi ya da anglosakson (istisnalar dışında tarih yazımında olabildiğince tarafsızdırlar) herhangi bir tarihçi ,hatta ilber hocayı bile, okuyabilirsiniz.
    ben 42 yaşındayım ve ülkenin yapısından dolayı 15 yaşımdan belkide daha eski yaşlardan itibaren babam sayesinde açık oturumlar izlerdim. Muhafazakar bir aileden geliyorum ve zamanında başörtüsü sıkıntısını da iki ablam yaşadı. O zamanlar çok ümitliydim zamanla herşeyin düzeleceğine inanırdım. Bugün geldiğimiz noktada askeri vesayetten kurtulduk doluya kaldık maalesef.

Artık olaylara duygusal değil de daha materyalist bakış açısıyla bakıyorum. Şöyle örnek vereyim. İleride sağlıklı olacağıma inanmak yerine spor yapmayı yeğliyorum. Ülkenin geleceği açısından bakarsakta şayet hukuk ve eğitimde ilerleme olmaz ise iyi bir şeyin olacağına inanmıyorum. Bunu isteyen ne halk nede lider göremediğim için karamsarım.

Size umut veren şeyler var ise bizimle paylaşın bizde umutlanalım. Karamsar olmak iyi bir şey değil zor oluyor. Belki sayenizde daha umutlu bakabilirim yarınlara

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)