Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

AKSİYON KAMERA SÜREKLİ ÇEKİM FİKİRLERİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Değerli arkadaşlar, SJCAM 4000 wifi model aksiyon kameram var. 1080/60 fps de 1,5 saat çekim yapabiliyorum.

Motorda iken uzun turlarda 3-4 saat kesintisiz çekim yapabilmek istiyorum. Yedek batarya düşündüm, bu defa 1 saat sonra (wifi açık olacağından 1,5 saat çekim yapamaz)yedeğini takmak için durmak zorundayım. Hadi durdum iki yedekte bitince çekim bitecek.

Uzun USB kablosu bulup, kaskımda olan kameraya takıp sürekli şarj etmeyi düşünüyorum.(Araç çekimi mantığı) Ara duraklamalarda, inip binerken o kablo az da olsa sorun yaratacaktır. Gidona taksam sarsıntı görüntüyü çok etkileyeceğinden bu seçeneği eliyorum.

Ya da cebime powerbank alsam oradan enerji ihtiyacını karşılasa nasıl olur? Tabi su geçirmez kabından çıkarıp yanları açık çerçeve aparatı da almam lazım. Yedek bataryayı takıp çıkarmak daha külfetli geliyor.

Tavsiyelerinize açığım. Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    En iyi alternatif bir tane su geçirmez kabı gözden çıkarıp, şarj girişi tarafını delerek besleme yapmak gibi.
    İster powerbank, isterseniz motordan alacağınız güçle besleme yapabilirsin. İyi yalıtırsan, yağmurda da sıkıntı çıkarmaz.
    okanbagiscan bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar, SJCAM 4000 wifi model aksiyon kameram var. 1080/60 fps de 1,5 saat çekim yapabiliyorum.

Motorda iken uzun turlarda 3-4 saat kesintisiz çekim yapabilmek istiyorum. Yedek batarya düşündüm, bu defa 1 saat sonra (wifi açık olacağından 1,5 saat çekim yapamaz)yedeğini takmak için durmak zorundayım. Hadi durdum iki yedekte bitince çekim bitecek.

Uzun USB kablosu bulup, kaskımda olan kameraya takıp sürekli şarj etmeyi düşünüyorum.(Araç çekimi mantığı) Ara duraklamalarda, inip binerken o kablo az da olsa sorun yaratacaktır. Gidona taksam sarsıntı görüntüyü çok etkileyeceğinden bu seçeneği eliyorum.

Ya da cebime powerbank alsam oradan enerji ihtiyacını karşılasa nasıl olur? Tabi su geçirmez kabından çıkarıp yanları açık çerçeve aparatı da almam lazım. Yedek bataryayı takıp çıkarmak daha külfetli geliyor.

Tavsiyelerinize açığım. Teşekkür ederim.
    Daha once Izmir'e gidip gelirken H9 kullandim, o da sizin kameraniz gibi yaklasik 900mAh bir pil ile geliyor, 2 yedegiyle birlikte 4.5 saat cekim olanagi sunmustu bana. Zaten 1,5 saat civarinda mola vermeyecek misiniz? O sirada kameranin kapanmasi/pilin degistirilmesi neden sizin icin sorun yaratiyor?

Tasinabilir batarya kullanabilirsiniz, 4 saatlik cekim icin 5000mAh batarya isinizi gorecektir.

Bu arada Wifi acikken demissiniz, surus esnasinda canli yayin yapmayi mi planliyorsunuz yoksa wifi uzerinden baska bir cihaza aktarip kayit mi yapacaksiniz?
    Mallaca bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Merhaba ben evde gopro çekimlerini powerbank ile yapıyorum ya da direkt bataryayı söküp prize bağlayıp yapıyorum. 4k görüntüyü 64gb yanlış hatırlamıyorsam 6-8 saat sonra doluyor. Dış mekan çekimleri yapacaksanız powerbank işinizi görür ancak ıslanmaya karşı hem kameranızı hemde powerbankı sağlam koruma altına almanız gerekiyor.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha once Izmir'e gidip gelirken H9 kullandim, o da sizin kameraniz gibi yaklasik 900mAh bir pil ile geliyor, 2 yedegiyle birlikte 4.5 saat cekim olanagi sunmustu bana. Zaten 1,5 saat civarinda mola vermeyecek misiniz? O sirada kameranin kapanmasi/pilin degistirilmesi neden sizin icin sorun yaratiyor?

Tasinabilir batarya kullanabilirsiniz, 4 saatlik cekim icin 5000mAh batarya isinizi gorecektir.

Bu arada Wifi acikken demissiniz, surus esnasinda canli yayin yapmayi mi planliyorsunuz yoksa wifi uzerinden baska bir cihaza aktarip kayit mi yapacaksiniz?
    Wifi yi kameradaki görüntüyü telefonda takip edebilmek için. Çekim yapıyor mu? Durdu mu? Şarşı mı bitti vb. nedenlerle gidon da telefon tutucuda olan telefonumu ekran olarak kullanmayı düşünüyorum. Tabiki dikkatimi telefona vermeden. 10-15 dk da bir göz ucuyla bakabilirim.

Saat başı batarya değişikliği için durmak sorun değil, ne zaman duracağını bilmiyor insan. 45 Dk sonra bir sebeple durdum, batarya daha var, sonra hareket ettim 15 dk sonra batarya bitecek, grupla gittiğim için batarya değiştirmeye o kadar insanı durdurmak da olmaz. Yoksa her saat başı kesin dursam tabiki batarya değiştirmek mantıklı.

6600 mah power bank' im var. Muhtemelen yeterli olacaktır.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Wifi yi kameradaki görüntüyü telefonda takip edebilmek için. Çekim yapıyor mu? Durdu mu? Şarşı mı bitti vb. nedenlerle gidon da telefon tutucuda olan telefonumu ekran olarak kullanmayı düşünüyorum. Tabiki dikkatimi telefona vermeden. 10-15 dk da bir göz ucuyla bakabilirim.

Saat başı batarya değişikliği için durmak sorun değil, ne zaman duracağını bilmiyor insan. 45 Dk sonra bir sebeple durdum, batarya daha var, sonra hareket ettim 15 dk sonra batarya bitecek, grupla gittiğim için batarya değiştirmeye o kadar insanı durdurmak da olmaz. Yoksa her saat başı kesin dursam tabiki batarya değiştirmek mantıklı.

6600 mah power bank' im var. Muhtemelen yeterli olacaktır.
    Eger motosikletinizde USB cikis varsa, iki cihazinizi da baglayabilirsiniz, batarya yedek olarak dursun tabii. Yalitim iyi olmali bu arada
    Mallaca bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Eger motosikletinizde USB cikis varsa, iki cihazinizi da baglayabilirsiniz, batarya yedek olarak dursun tabii. Yalitim iyi olmali bu arada
    Çakmak çıkışı var. Usb dönüştürücüm var. İki adet usb çıkışı ile hem telefon hem de kamerayı bağlayacağım o zaman.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Çakmak çıkışı var. Usb dönüştürücüm var. İki adet usb çıkışı ile hem telefon hem de kamerayı bağlayacağım o zaman.
    Simdi farkettim de;

Kamerayi gidona baglayacaksaniz hic bir sorun yok, 2 adet USB cikisi ile, hem telefona hem de kameraya guc verebilirsiniz. Kamerayi kaska baglayacaksaniz sarj kablosu elinize kolunuza dolasabilir, bunun icin nasil bir cozum ureteceksiniz?

Powerbank kullanacaksaniz cebinize mi koyacaksiniz ki bunu da onermem, kaza vs olursa bedeninize hasar verebilir, kaburga kirigi vs.

Gozunu sevdigimin scooteri. Ben su sekilde kullaniyorum; powerbankimi fotografta gidon cantasinin uzerindeki telefon tutma yerine koyuyorum, herhangi bir sekilde rahatsiz etmiyor.

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Bende de vardı sjcam arada sırada kullanmama rağmen çok ısındığından rahmetli oldu 6 ay içinde umarım başınıza gelmez

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Simdi farkettim de;

Kamerayi gidona baglayacaksaniz hic bir sorun yok, 2 adet USB cikisi ile, hem telefona hem de kameraya guc verebilirsiniz. Kamerayi kaska baglayacaksaniz sarj kablosu elinize kolunuza dolasabilir, bunun icin nasil bir cozum ureteceksiniz?

Powerbank kullanacaksaniz cebinize mi koyacaksiniz ki bunu da onermem, kaza vs olursa bedeninize hasar verebilir, kaburga kirigi vs.

Gozunu sevdigimin scooteri. Ben su sekilde kullaniyorum; powerbankimi fotografta gidon cantasinin uzerindeki telefon tutma yerine koyuyorum, herhangi bir sekilde rahatsiz etmiyor.

https://i.hizliresim.com/8fu2tqi.jpeg
    Gidona bağlamayı düşünmüyorum. Çok fazla titreşim olacağı için görüntü almanın anlamı kalmaz. Sağ mont cebimde powerbank olacak. Y ada depoüstü çantam var. Powerbank' i buraya da koyabilirim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Cepte powerbank kesinlikle taşımayın.
    Kaza yaptığımda montun iç cebindeki zararsız gibi duran ruhsat yüzünden tam ona denk gelen yerde kaburgalarım en az bir ay ağrımıştı. Artık cebime ruhsat bile koymuyorum. iç cebimde yalnızca bir tane yedek maske var o kadar.
    yaşlıveacemi ve Mallaca bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Gidona bağlamayı düşünmüyorum. Çok fazla titreşim olacağı için görüntü almanın anlamı kalmaz. Sağ mont cebimde powerbank olacak. Y ada depoüstü çantam var. Powerbank' i buraya da koyabilirim.
    Powerbank gibi sert bir cismi cebinize koymayin hocam en kucuk dusmede, darbede kaburgalarinizi kirar. Depo ustu canta varsa daha guzel bir cozum olamaz.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyi alternatif bir tane su geçirmez kabı gözden çıkarıp, şarj girişi tarafını delerek besleme yapmak gibi.
    İster powerbank, isterseniz motordan alacağınız güçle besleme yapabilirsin. İyi yalıtırsan, yağmurda da sıkıntı çıkarmaz.
    Aynısını ben yaptım.Kabın kenarını delip cepte powerbankla kullanıyorum.Ben iç cebe değil yan cebe koyuyorum.Çok kaburga seviyesinde değil.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    60 değil de 30fps çekerseniz çalışma süresi epey yükseliyor. En azından ekende öyleydi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Güvenlik için çekiyorsan, dvr sistemi kurmak her türlü mantıklı. Aksiyon kamera batatyası bıkkınlık veriyor.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...tml?highlight=

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Size bundan lazım. Stokta kalmamış ama aliexpress vs gibi.

https://kaanelektronik.com/urun/sj40...bilir-housing/

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ben daha önce avrupa turlarımda safety cam olarak böyle bir iş yapmıştım, daha sonra alışkanlık oldu, her motosikletime aktardım bu kamerayı. Öncelikle kullanacağınız kameranın enerji ile kayıt yapabiliyor olması gerekir. Bende dandik bir kamera vardı, ve güç beslemesi ile calisiyordu.

Kameranın su geçirmez housingini yandan delerek kablo girişi için yer açtım, sonra motosikletin usb çıkışından aldığım kabloyu kameraya bağladım, oldu bitti.. Ayrıca kameranin bir güzel özelliği vardı, Power on / AC.. Elektrik geldiği anda kamera açılıyordu, yani motor calistiği anda, kameradan da açılınca kayıda başla komutunu aktif etmiştim. Ondan sonra kamerayı unuttum.. 32 GB 'lık hafıza kartını da taktım, doldukça da eskileri sil şeklinde ayarladım.. Oldu sana güvenlik kamerası.. bi ara foto denk getirirsem atarım.

Kamera'yı da sevgili @Erhan Erdil hediye etmişti
    Lucas, gurcanozturk ve Jeansque bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 değil de 30fps çekerseniz çalışma süresi epey yükseliyor. En azından ekende öyleydi.
    Görüntü netliğindeki değişiklik rahatsız edici değilse öneriniz çok mantıklı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cepte powerbank kesinlikle taşımayın.
    Kaza yaptığımda montun iç cebindeki zararsız gibi duran ruhsat yüzünden tam ona denk gelen yerde kaburgalarım en az bir ay ağrımıştı. Artık cebime ruhsat bile koymuyorum. iç cebimde yalnızca bir tane yedek maske var o kadar.
    Çok geçmiş olsun. Montun her iki cebinde de ruhsat taşıyordum. Küçük ve büyük motoruma ait. Önerinizi dikkate alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha önce avrupa turlarımda safety cam olarak böyle bir iş yapmıştım, daha sonra alışkanlık oldu, her motosikletime aktardım bu kamerayı. Öncelikle kullanacağınız kameranın enerji ile kayıt yapabiliyor olması gerekir. Bende dandik bir kamera vardı, ve güç beslemesi ile calisiyordu.

Kameranın su geçirmez housingini yandan delerek kablo girişi için yer açtım, sonra motosikletin usb çıkışından aldığım kabloyu kameraya bağladım, oldu bitti.. Ayrıca kameranin bir güzel özelliği vardı, Power on / AC.. Elektrik geldiği anda kamera açılıyordu, yani motor calistiği anda, kameradan da açılınca kayıda başla komutunu aktif etmiştim. Ondan sonra kamerayı unuttum.. 32 GB 'lık hafıza kartını da taktım, doldukça da eskileri sil şeklinde ayarladım.. Oldu sana güvenlik kamerası.. bi ara foto denk getirirsem atarım.

https://resimyukle.imageupload.worke...reenshot_1.png

https://resimyukle.imageupload.worke...reenshot_2.png

Kamera'yı da sevgili @Erhan Erdil hediye etmişti
    Süper mantıklı ve pratik bir çözüm. Kamerayı housing' inden çıkarıp, elime alarak motor harici de çekim yapabilirim.
    espresso bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    basit ama iş görür gibi geldi

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke hepimizde gopro alabilecek bütçe olsa

Aslında Çin menşeili çoğu kamera modeli aynı, buna benzer üniversal bir aparat varsa güzel olur.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)