Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Champion helmets den alışveriş yapmak ya da yapamamak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    merhabalar yaklaşık 1 ay önce championhelmets.com dan mont ve sırt koruması sipariş verdim 2-3 gün sonra ellerinde olmadığını başka rengini yollayabileceklerini veya paramı iade edebileceklerini ya da bekleyebileceğimi söylediler anlayışla karşılayıp para iadesi istedim ve bu süreçte bankalar arası komisyon ve kur dalgalanmasından dolayı 250-300tl gibi bir zarara uğradım tekrar kontrol ettiğimde ise stokların hala aynı durduğunu bunun genel bir problem olduğunu gördüm.Sonrasında mail yolu ile iletişime geçerek stokda olup olmadığını ne zaman geleceğini sordum tabi iletişimleri o kadar zayıf ki her maile 2 gün sonra dönüyorlar ve mailde 2 soru sorduysam 1ini cevaplıyorlar neyse aradan 1 ay geçti mail atıyorum stok kontrolü için dönen yok 1-2 hafta oldu ve bu süre içerisinde 3-4 defa mail atmışımdır sonra instagramdan iletişime geçerek bedeni rengi ve ürünü söyleyerek stokda olup olmadığını sordum kendileri stokda olduğunu söyleyince siparişimi geçtim tekrardan 2 gün içerisinde bir mail aldım bu sefer ürünün üretimi durdurulduğunu para iadesi yapabilceklerini veya sitedeki ürünlerden birini seçmemi istediler yani velhasıl kelam bu arkadaşlardan alışveriş yapmanızı önermem 200-300 fazla olsun diğer ekipman satan sitelerden almanızı tavsiye ediyorum yaklaşık 1 ay zamanımı aldılar ve şu an büyük ihtimalle gene para iadesi olacak oradan da 200-300tl zarar etsem 600tl ye kadar bi zararım çıktı keşke hiç alışveriş yapmasaydım diyorum sizleri de bilgilendirmek istedim.

birde çok fazla iyi yorumları olduğu kadar stok problemlerini belirten yorumları da var ama ona rağmen neden böyle bir satış politikaları var hala anlamış değilim bir daha alışveriş yapmayı bırak sitelerine bile girmem.

yurt dışından ekipman alma konusunda daha önce fc moto ile deneyimim oldu onları kesinlikler öneririm iletişimleri gayet hızlı ve çok efendiler her konuda yardımcı oluyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Champion'un böyle olduğu genel olarak forumda biliniyor artık. Ben chatten yazıştığımda hızlı bir şekilde iletişim kurabilmiştim. Ancak stok olayları tam saçmalık. Ben de zamanında bir bot alamamıştım. Aynı şeyin benzerini motardinn ve 24mx (xlmoto nun bir sitesi) ile de yaşadım.

Şimdiye kadar FC moto ile çözemediğim bir problem yaşamadım.

Kur dönüşüm konusuna gelirsek. İş bankası kredi kartınızın ekstresini TL, dolar ve Euro olarak ayırmanıza izin veriyor. Kartınızdan döviz olarak yaptığınız harcamalar ekstrenize döviz olarak giriyor. Ödeme gününde de doviz olarak ödüyorsunuz. Tabi döviziniz yoksa ödeme günündeki kurun insafına kalıyorsunuz ama en azından bankanın acaba hangi kuru kullanır stresini yaşamıyorsunuz. Diğer bankalar böyle bir hizmet sunuyor mu bilmiyorum.
    SefaC bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Fc moto gerçekten çok başarılı mail attığım bir soruya 1 saat geçmeden cevapladılar champion helmets ise mağazalarından alışveriş yapmama rağmen 2 günde cevap vermeleri aşırı komik bir olay

bankadan bankaya değişiyor genelde güncel kur üzerinden değil atıyorum dolar 10tl ise yaklaşık 10.80 den işlem yapıyorlar benimde yaptığım alışveriş yaklaşık 500 euro olduğu için bu tutar benim için gerçekten üzücü

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Yakın zamanda benzer bir durumu yaşadım. Para iadese 15 gün sürdü.
    Stok sormadan sipariş verdim. Ertesi gün stokta yok 50 Euro farkla bunu verelim diye mail attılar.
    Beş adet kask sordum hiç biri ellerinde yok.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda benzer bir durumu yaşadım. Para iadese 15 gün sürdü.
    Stok sormadan sipariş verdim. Ertesi gün stokta yok 50 Euro farkla bunu verelim diye mail attılar.
    Beş adet kask sordum hiç biri ellerinde yok.
    Bence yapmak istedikleri şey farketmeksizin bir ürün sipariş verilsin biz elimizde olanları veririr mantığı ile çalışıyor olabilirler en çok sinirlendiğim konu olumlu yorumları bir tek biz mi yaşıyoruz bu problemi anlamadım

Motosikleti
    CBR 1000 RR
    Benzer durumu ben de yaşadım. X-Lite Kask siparişi verdim. Ürün elimizde yok dediler. 1-2 haftalık termin 1 ayı geçti. Zor iletişim kuruluyor geç dönüyorlar maalesef. Hatta firmada çalışan Türk bir arkadaş da whatsuptan aradı kusura bakmayın diye. Vaktim var biraz daha bekledim ama sonunda ürünün geleceğine inanmadığım için siparişi iptal ettim. Paramı geri gönderdiler. Aradan geçen sürede kur arttığı için TL olarak daha fazla geldi ama kasklar da artık daha pahalıydı. Sonra FC Moto dan sipariş verdim sorunsuzca kask elime ulaştı.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Türk biri çalışıyor orada. Türk işi satış ciddiyetini öğretmiş olabilir gavurlara.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler