Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Egsozcular Toplanın Bakalım Sokaktan Yeni Çıkmış Sıcak Taze Konu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuda motosikletler için verilen fabrika verilerine dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum, örneğin dominar 400 kullanıyorum ve bu motosiklet için 4400 devirde 93db vermesini normal karşılamış fabrika, A egzozu da taksam B egzozu da taksam bu devirde bu ses aralığını geçmediğim sürece sorun olduğunu düşünmüyorum.

Evet emniyet birimlerine mevzuatı uygulayın deniyor ama net bir şey yok ortada, ses kime göre çok neye göre çok? Çok olduğunu belgeleyen bir şey var mı? DB ölçer tarzı bir aletten bahsediyorum, yoksa oradaki emniyet mensubunun kulağına mi kaldık? Gibi gibi uzar gider

Her motosiklette de yukarıda verdiğim değer farklı olduğundan o değerin baz alınmasını doğru buluyorum
    bsabora bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda motosikletler için verilen fabrika verilerine dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum, örneğin dominar 400 kullanıyorum ve bu motosiklet için 4400 devirde 93db vermesini normal karşılamış fabrika, A egzozu da taksam B egzozu da taksam bu devirde bu ses aralığını geçmediğim sürece sorun olduğunu düşünmüyorum.

Evet emniyet birimlerine mevzuatı uygulayın deniyor ama net bir şey yok ortada, ses kime göre çok neye göre çok? Çok olduğunu belgeleyen bir şey var mı? DB ölçer tarzı bir aletten bahsediyorum, yoksa oradaki emniyet mensubunun kulağına mi kaldık? Gibi gibi uzar gider

Her motosiklette de yukarıda verdiğim değer farklı olduğundan o değerin baz alınmasını doğru buluyorum
    Ne ile ölçüm yaptigini sordugumda polise gotumle dedi... Bu polisle ne konuşabiliriz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adana emniyeti emniyette değil
    çok güzel yapmışsın hakkını arayarak memlekette işini yapan sadece 1 tane savcı nın önüne gitse şu dosya ne olur sanki
    bsabora bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ben bu olayın süreç ve maliyetini merak ettim.

Motor bağlandı. Yeddiemine gidip motoru almak çıkarmak masraf.
    Muayeneye gitmek masraf.
    Avukat tutmak masraf.
    Dava açmak masraf.

Bunların maliyeti nedir?
    Dava kazanıldığında geriye alınabilenler, alınamayanlar nelerdir?

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya sen sorduğum soruya cevap verirmisin ? Cezayı sana yazmışlar ne demek anlayan bir forum üyesi var ise bana açıklasın.Gecen mevzuda da aynını yazdin.ustune mevzuat mevzuat diye diyeeee linkler attın...Bak o 32/3 den ceza yazıldı ve ben Tuvden mevzuata uygundur raporu aldım.Ben bunu nasıl basardim ? Herkesi kaldırıyorum ama seni kandıramiyorum bu nasıl olabiliyor ? Yine cezayı bana yazmışlar ne demek haydi açıklama yap.Hakimden iyi bilirsiniz,tuv turkten iyi bilirsiniz ama burada başınıza gelmiş bir mevzuyu anlatamazsiniz...mevzuat mevzuat hani o mevzuat işte uygunluk belgesi ortada Sen hala yok o olursa olmazdı diyorsun...cezayı sana yazmışlar ne demek ? Bir cevabın varsa yazarsan iyi olurdu.bizde anlardik
    TÜV egzoz için mevzuata uygun yazısı vermiş ya; egzozuna ceza kesemez normalde polis değil mi?

Keyfi olarak sana kıl olmuş, haklı olmana rağmen egzoz bahanesiyle sana ceza kesmiş. Üstüne bir de göz altına almış.

Yani demek istiyorum ki, keyfi olarak ceza kesmiş. Keyfi olarak sana bir ceza kesmiş ve bunun sonucunda senin zaman ve parana mal olmuş. Umarım açıklayıcı olmuştur yazdıklarım.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Muayeneye gitmek masraf.
    Avukat tutmak masraf.
    Dava açmak masraf.

Bunların maliyeti nedir?
    Muayene masrafi yok...Tespit muayenesi ücretsizdir.
    Yediemin ücreti 150 TL.
    Avukat ücreti benim için düşük bir başkası için 4500 den başlar.
    O gün için ve zarar gordugunuz ilerideki şeyleri talep edebilirsiniz.Belgelediginiz masrafları alırsınız.Kayiplarinizi karşıdan Alırsınız.bunlari avukat ile yapabileceğiniz gibi kendinizde yapabilirsiniz.trafik cezası iptalinde ödeme yapmıyorsunuz zaten.
    Bunlara paha biçilebilir fakat boyun egmemeye paha biçilemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TÜV egzoz için mevzuata uygun yazısı vermiş ya; egzozuna ceza kesemez normalde polis değil mi?

Keyfi olarak sana kıl olmuş, haklı olmana rağmen egzoz bahanesiyle sana ceza kesmiş. Üstüne bir de göz altına almış.

Yani demek istiyorum ki, keyfi olarak ceza kesmiş. Keyfi olarak sana bir ceza kesmiş ve bunun sonucunda senin zaman ve parana mal olmuş. Umarım açıklayıcı olmuştur yazdıklarım.
    Hemşerim gecen diğer konuda yazdığında hakimin kesilen ceza için iptalinde cezayı sana kesmişler bak orda bağırtarak gitti mevzusunda aynı şeyleri yazdın,bu günde aynı şeyleri yazdın.Polis bana cezayı mevzuata uygundur yazısından once kesti.Polisle tartışmam egsoza ceza yazacağız demesinden sonra başladı.Oncesinden mi kıl oldu? hııı motor ceza yememişki sen yemişsin cümlesi ne kadar mantıklı.Normalde yazmayacaktıda benim tavrımdan yazmış yani.
    Allengirli cümleler ile konuşmaya gerek yok.Polis durdurdu cezayı yazdı.Neye yazdı iddia ettiği şekli ile yüksek ses gürültüden 32/3 .bizim ispatımız ise tüvturk mevzuata uygundur yazısı.Bu bile sana yetmiyor yok egsozda akrapovic yazıyor slipmi değilmi katalizoru varmı yokmu yoksa gecemezsine geliyor.Olayı yaşayan benim her ne hikmetse siz daha iyi biliyorsunuz.mevzuata ne oldu ? Mevzuat bile hayret etti yaşananlara.
    www.jawa350cc.com

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis yine egzozuna değil, sana yazmış cezayı.
    Polisi o kadar da salak sanmayın yaa. Polis de biliyor egzozun gidip cezayı ödemeyeceğini. O yüzden aracın sahibine/işletenine yazıyor cezayı.
    Kerem34_ bunu beğendi.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayene masrafi yok...Tespit muayenesi ücretsizdir.
    Yediemin ücreti 150 TL.
    Avukat ücreti benim için düşük bir başkası için 4500 den başlar.
    O gün için ve zarar gordugunuz ilerideki şeyleri talep edebilirsiniz.Belgelediginiz masrafları alırsınız.Kayiplarinizi karşıdan Alırsınız.bunlari avukat ile yapabileceğiniz gibi kendinizde yapabilirsiniz.trafik cezası iptalinde ödeme yapmıyorsunuz zaten.
    Bunlara paha biçilebilir fakat boyun egmemeye paha biçilemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Hemşerim gecen diğer konuda yazdığında hakimin kesilen ceza için iptalinde cezayı sana kesmişler bak orda bağırtarak gitti mevzusunda aynı şeyleri yazdın,bu günde aynı şeyleri yazdın.Polis bana cezayı mevzuata uygundur yazısından once kesti.Polisle tartışmam egsoza ceza yazacağız demesinden sonra başladı.Oncesinden mi kıl oldu? hııı motor ceza yememişki sen yemişsin cümlesi ne kadar mantıklı.Normalde yazmayacaktıda benim tavrımdan yazmış yani.
    Allengirli cümleler ile konuşmaya gerek yok.Polis durdurdu cezayı yazdı.Neye yazdı iddia ettiği şekli ile yüksek ses gürültüden 32/3 .bizim ispatımız ise tüvturk mevzuata uygundur yazısı.Bu bile sana yetmiyor yok egsozda akrapovic yazıyor slipmi değilmi katalizoru varmı yokmu yoksa gecemezsine geliyor.Olayı yaşayan benim her ne hikmetse siz daha iyi biliyorsunuz.mevzuata ne oldu ? Mevzuat bile hayret etti yaşananlara.
    Neyse sen haklısın kardeşim...
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Muayeneye gitmek masraf.
    Avukat tutmak masraf.
    Dava açmak masraf.

Bunların maliyeti nedir?
    Bizim kanunlarımız cidden çok iyi uygulamada problem çıkıyor. Yaptığın tüm masrafı geri alabilirsin. Şimdi bazı avukatlık büroları çıkmış sırf bu tarz işleri kovalıyor. Hata motosikletsiz kaldığın günlerin bile parasını istiyorlar sizin adınıza. Borçlu itiraz ederse asliye mahkemesine gidiyorlar artı 5.100 tl daha kazandıklarında karşı taraftan vekalet ücreti tahsil ediyorlar.
    espresso bunu beğendi.

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıllar geçti 😉 Savaşci Ruhun Ayni.Onlarlada başa çıkarsın eminim.
    bsabora bunu beğendi.

Senin yerinde olsam pislik olsun diye araba kiralar faturasini da koyar dosyaya maaslarindan kestiririm

Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllar geçti 😉 Savaşci Ruhun Ayni.Onlarlada başa çıkarsın eminim.
    Önce düşünür sonra savasirim.Savasmak bizim işimiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Alıntı Wuamell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin yerinde olsam pislik olsun diye araba kiralar faturasini da koyar dosyaya maaslarindan kestiririm
    Avukatımin yanıma gelmesi ile birlikte tarife yazmaya başladı.😉

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)