Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Egsozcular Toplanın Bakalım Sokaktan Yeni Çıkmış Sıcak Taze Konu

Motovento
    REKLAM ALANI
    bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhaba.Ayın 17 sinde Kenan Evren bulvarına döndüm.Işıktan kalkarken sol tarafımdan 2 kişinin yaklaşık 50 metre var koştuğunu gördüm.
    Polislermiş sağa çek dediler çektim.Durdum ne için durdurdunuz dedim.İşlem yapacağız dedi.Kaçlık bu motor dedi 1000 cc dedim tamam ehliyet ruhsat çıkar dedi.Konu nedir hız ihlalimi diyorum yok dedi bunda egsoz var.Var tabi her motorun olmak zorunda döndü baktı arkadaşına ooo hemde abarht egsoz dedi.Motorda O dediğin Mirafori araba markası isminde egsozda yok ses yapan egsozda yok dedim.Çalştır dedi.Çalıştırdım Bir baktım elini gaz koluna attı motoru red lıne soktu.Hemen kontağı kapattım.Motoruma el atamasınız gazıda bu şekilde red lıne sokamazsınız dedim.Tersolaşma başladı o andan itibaren.Yaka kamerasını açtı bende telefonumu açtım Nabiyon sen yaaaa dediler kayıt dedim.Yapamazsın yaparsın kaydı aldım.Sordum ceza kesmek için sebep nedir Gürültü diyor ne ile TESPİT ETTİN DEDİM cevap yok.Tespit edemediğin şey için ceza yazamazsın diye tartışma sürerken Tüv türkten bu şekilde gectiğimi 1 ay once gectiğimi söyledim Bizi ilgilendirmez dediler.Şu an yaptığınız yasal değil dedim Ona biz karar veririz dediler.Kendi motorlarının başına gidip konuşup geri döndüler sana ceza yazacağız ve ayrıca motorunuda men ediyoruz dediler.Şimdi gittiniz orda konuşup bunamı karar verdiniz dedim evet dediler yüzlerinde gülücükler acıyordu.Hangi maddeden men dedim BİZİM FORUMDA Kİ HERŞEYİ ÇOK BİLEN ABILERİMİZİN EN SEVDİĞİ MADDE OLAN 32/3 maddesinden Men yazdılar.Bu maddeden yazamazsınız dedim.Ya bizden iyimi biliyorsun dedi evet dedim.Polis; EGSOZUN ABARTH GÜRÜLTÜLÜ GİDECEKSİN PAŞA PAŞA orjinale cevireceksin git 7-8 milyar harcada gör dedi gülerek.Ben de hiç bir şey harcamayacağımı işin sonunda kendilerinin haksız cıkacağını yarın anlarız egsoz için 7-8 milyar harcıyormuyum harcamıyormuyum dedim.O video kaydı içinde gözaltına alacağız dediler.Alın dedim.Yazdığınız ceza yasal değil şu an yapılan gözaltıda yasal değil dedim.Görevi Kötüye kullanmaktan Mahkemede hesaplaşacağız dedim.Asayiş geldi Gözaltına alındım.Saat 4 civarı cıktım.Sabah ıkı polis hakkında suç duyurusu yaptırdım avukatıma.Yedieminden motorumu aldım direk Tespit için muayene istasyonuna gittim.Baya bir sıra bekledim.Görevli cağırdı ruhsat bilgisi tüv raporu kagıdıma baktı.Bunu niye tespite yollamışlar zaten biz kontrol etmişiz dedi.Kilometreme baktı son kilometreme baktı ikisi arasında 150 km fark var yolda yapmamışsın dedi.Çalıştırdım Boyun etiketine baktı 6 bin devire kadar gaz actım bir kerede red line ver dedi verdim.Kısa bir muahbbet yaptık.Yıldık polislerin elinden onune geleni yolluyorlar abarth diyede bir şey yoktur egsoz kesip biçilirse delik açılıp üstüne vana yapılırsa düğme yaplırsa,halat yapılırsa bunlar men edilebilir dediler.Tespit muayenesinde 32/3 mevzuatına muahalfet yok,Mevzuata uygun raporunu aldık 2 tüv türk raporu arasındaki mesafede cok kısa.Ceza iptal davasınıda açtık.2 polis memurundan şikayetciyim.Konu ile ilgili videolar savcılıka.32/3 diyerek yaygara yapanlara ısrar ediyorum diyenlere tespit raporu ortadadır.

espresso, siyanoz, tommygun ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hakkınızı aramanız çok güzel.
    Ben hala anlamıyorum nasıl polis elini atıp gaz verebiliyor. Boşta tam gaz verince bir arıza çıksa sorumluluk alacak mı? Buna ne hakkı var?
    Medeni bir ülkede sırf kibar davranmadıkları için bu memurları öttürürler, hele bir de bu yaptıklarını yapsalar daha da beter ederler ama burada ne çıkacak bilemiyorum. Dava açıp sonuna kadar gidin diyeceğim ama ne çıkacak ki? Umarım bir sonuç çıkar, develt görevlileri de asıl işverenleri olan halka kötü davranmamayı öğrenirler.
    tommygun bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az kaldı. 15-20 sene sonra egzozu olan tüm araçlara ceza yazacaklar. Peki niye?

Motosikleti
    falcon flash 100
    İnanmayın, inanmayın fotoshop polistir yazar da, döver de.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Asayis ekibi icin de haksiz gozalti icin suc duyurusunda bulundunuz mu?
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asayis ekibi icin de haksiz gozalti icin suc duyurusunda bulundunuz mu?
    Konu Kendileri Olduğu zaman inanılmaz Hızlılar sen cağırırsın gelmez Onlar cağırdığı zaman sivili gelir,resmisi gelir,yunusu gelir.
    evet herkesten,ayrıca araç çekicisi dahil ondanda oldum.
    ero__, espresso, tommygun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    www.jawa350cc.com

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Her türlü iptal olacak ceza, inşallah görevi kötüye kullanmaktan iyi bir ceza alırlar da akılları başlarına gelir.
    espresso ve bsabora bunu beğendiler.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her türlü iptal olacak ceza, inşallah görevi kötüye kullanmaktan iyi bir ceza alırlar da akılları başlarına gelir.
    Ah keşke haşmet ve hırbo da görseydi bu günleri
    www.jawa350cc.com

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle görevi kötüye kötüye kullanan, giydiği üniformayı kendi keyfine, egosuna göre kullananlar meslekten ihraç olur umarım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Aracı redline'a sokarak mala zarar verdikleri için de şikayet etseydiniz keşke.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracı redline'a sokarak mala zarar verdikleri için de şikayet etseydiniz keşke.
    Ironi mi bu simdi?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İçimizde polisler varsa alınmasınlar ama bir kısmı hakkaten aşırı bilgisiz ve saygısız. Normal efendi vatandaşa aslan kesiliyorlar ama gerçek suçlu görünce kafalarını yana çevirip görmezden geliyorlar.

Geçenlerde şehir içi çevirmeye denk geldim, full ekipmanlıyım, durdurup ehliyet ruhsat istediler. Tam benim ehliyetin kontrolü yapılırken yanımızdan ekipmansız malum yabancı uyruklu 3 kişinin kullandığı plakası dahi olmayan bir motor geçti. Polisler hemen kafalarını başka tarafa çevirip görmezden geldiler. Bu mülteciler resmen görünmezliğe ve dokunulmazlığa sahipler. Polisler bunları görünce başka tarafa bakıyorlar, hatta yollarını değiştiriyorlar

Efendi gibi vergisini sigortasını ödeyip, yasal mevzuata da uygun egzoz takan kendi vatandaşlarıyla uğraşırlar anca.

Velhasıl egzozdan ceza kesecek memur işini adam gibi yapacak, desibelmetre ile ölçümünü yapacak, bu ölçümü yaparken de ölçüm anını kayda alacak, yasal sınırların dışına çıkıyorsa cezasını kesecek.
    Oldu olacak alkollü araç kullanmaktan da yazsaymış bir ceza. Madem ölçmeye gerek yok, salla gitsin cezayı oh ne ala memleket!

Velhasıl hakkını arayarak en iyisini yapmışın hocam.
    espresso, bsabora ve tommygun bunu beğendiler.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Bir önceki postunda yer alan mesajımı tekrar edeyim. Polis yine egzozuna değil, sana yazmış cezayı. Bunu yaparken de bir güzel grevi kötüye kullanmış.

Arkadaşları aydınlatmak adına egzozun tipini yazar mısın buraya rica etsem?

Zira fotoda ucunda Akrapovic yazmasına rağmen tamamı görünmüyor ve Slip-On olduğunu düşünüyorum. Yani katalizor iptali, komple headers'dan düz boru şeklinde bir egzoz değil anladığım kadarıyla.

Zira katalizor vs sökmüş olsan TüV'den geçmen pek mümkün olmazdı diye düşünüyorum.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki postunda yer alan mesajımı tekrar edeyim. Polis yine egzozuna değil, sana yazmış cezayı. Bunu yaparken de bir güzel grevi kötüye kullanmış.

Zira fotoda ucunda Akrapovic yazmasına rağmen tamamı görünmüyor ve Slip-On olduğunu düşünüyorum. Yani katalizor iptali, komple headers'dan düz boru şeklinde bir egzoz değil anladığım kadarıyla.

Zira katalizor vs sökmüş olsan TüV'den geçmen pek mümkün olmazdı diye düşünüyorum.
    Hemşerim illa ceza makbuzunu buraya atıp hangi maddeden yazdığınımi göstermem gerekiyor ? 32/3 abarth egsoz yazıyor makbuzda.Daha altında ne arıyorsun ? Arkadaşlarimi aydınlatacagiz senin israrinda haklı olduğunu düşünmenimi aydınlatacagiz ? Bana ceza yazmışlar ne demek ? Cezayı motosiklet kimin adına ise ona yazıyorlar.Sen bunu bu şekilde kullanamazsin diyor yazıyor.Ceza maddesi 32/3.Hala egsoz görülmüyor diyor.Yani diyorsun ki Tuvdeki Teknisyen hatali ? Orda kapı gibi mevzuata uygundur diyor ? Egsozuma değil bana yazmış cezayı ne demek ? Yahu biri bana bunu açıklayabilir mi ? 32/3 cezayı benim nereme yazacak ?
    Altımdaki araca yazıyor.gidiyorum tespit ettiriyorum hala katalizör diyorsun. bak motorumda katalizör yok desem ne değişecek ? slip on slip off olsa ne olacak Akrapovic egsoz ve Mevzuata uygun.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ironi mi bu simdi?
    Yoo, gerçekten dedim.

Motosikleti
    R25 (2019)
    [/COLOR]
    Değerli kardeşim, aynı taraftayız.Önce bunu bi netleştirelim, bunun farkına var lütfen.

Nereden ceza yazarsa yazsın, sana kibarca bir soru sordum, sayfalarca yazı yazdın aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun. Egzoz slip-on mu değil mi? bu soruya cevap vermek zor olmasa gerek zira cevabının da farklı olacağını sanmıyorum.

Sana kısaca ne demek istediğimi anlatayım görselli, linkli şekilde.
    Bak böyle bir egzoz varsa sittin sene TÜV'den uygunluk raporu alamazsın. Çünkü yalnızca pistte kullanılan bir egzozdur bu:
    https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/pr...f68f21f5d77f#/

Ama şöyle birşey kullanırsan, istediğin gibi trafikte gezebilirsin. İsterse abartı egzozun var diye kafasına göre ceza kesin. İptal edersin, görevi kötüye kullanmadan dava açarsın vs vs.

Demek istediğim şu ki; aynı taraftayız fakat insanları yanlış yönlendirmeyelim. Her egzoz sokakta K U L L A N I L A M A Z!

Yıllar önce o zevzek "ABARTI" bu egzoz deyipte daha ABARTH'ın ne olduğundan haberi olmayan denyolar yüzünden orjinal Abarth Punto aracımın orijinal fabrika çıkışı street legal Abarth egzozu için ceza yedim. İnan seninle aynı süreçleri bende yaşamadım ve bende iptal ettirdim bu cezaları. Fakat tekrar ediyorum; her egzoz için bunu söyleyemezsin. Yarış odaklı egzozlar caddede kullanılamaz, tüv'den de geçemezsin.

Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.
    MotoXPR

Değerli kardeşim, aynı taraftayız.Önce bunu bi netleştirelim, bunun farkına var lütfen.

Nereden ceza yazarsa yazsın, sana kibarca bir soru sordum, sayfalarca yazı yazdın aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun. Egzoz slip-on mu değil mi? bu soruya cevap vermek zor olmasa gerek zira cevabının da farklı olacağını sanmıyorum.

Sana kısaca ne demek istediğimi anlatayım görselli, linkli şekilde.
    Bak böyle bir egzoz varsa sittin sene TÜV'den uygunluk raporu alamazsın. Çünkü yalnızca pistte kullanılan bir egzozdur bu:

Ama şöyle birşey kullanırsan, istediğin gibi trafikte gezebilirsin. İsterse abartı egzozun var diye kafasına göre ceza kesin. İptal edersin, görevi kötüye kullanmadan dava açarsın vs vs.

Demek istediğim şu ki; aynı taraftayız fakat insanları yanlış yönlendirmeyelim. Her egzoz sokakta K U L L A N I L A M A Z!
    İkimiz aynı tarafta değiliz.Sebebi ;Ben yaşadığım olay ile bağlantılı tecrübe ettiğim şeyi anlatıyorum.Anlik olan bir şeyi ahali ile pay ediyorum.Ama sen Hala motorunda su olsa tuvden gecemezsin bu olsa gecemezsini konuşuyorsun.Motorumdaki egsoz el yapımı da olsa fabrikasyonda olsa Ses düzeyi düşük bir egsoz.Bunun anlaşılmayan yönü ne.Mevzuat mevzuat dedin 2 gün sonra o mevzuattan men edilen motorum bu gün sokakta.Sebebi çok basit.Bu mevzuata uygun bir egsoz.1968 model motorum da katalizör de yok ama mevzuata uygun....Ayrıca yazdığın şeyin cevabini verirmisin ? Onu es gecme cezayı sana yazmışlar ne demek ? Yani her seferinde nasıl kurtuluyorum. ? Cezayı bana yazmamışlarsa kime yazmış olabilirler acaba...

Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkimiz aynı tarafta değiliz.Sebebi ;Ben yaşadığım olay ile bağlantılı tecrübe ettiğim şeyi anlatıyorum.Anlik olan bir şeyi ahali ile pay ediyorum.Ama sen Hala motorunda su olsa tuvden gecemezsin bu olsa gecemezsini konuşuyorsun.Motorumdaki egsoz el yapımı da olsa fabrikasyonda olsa Ses düzeyi düşük bir egsoz.Bunun anlaşılmayan yönü ne.Mevzuat mevzuat dedin 2 gün sonra o mevzuattan men edilen motorum bu gün sokakta.Sebebi çok basit.Bu mevzuata uygun bir egsoz.1968 model motorum da katalizör de yok ama mevzuata uygun....Ayrıca yazdığın şeyin cevabini verirmisin ? Onu es gecme cezayı sana yazmışlar ne demek ? Yani her seferinde nasıl kurtuluyorum. ? Cezayı bana yazmamışlarsa kime yazmış olabilirler acaba...
    Sen haklısın kardeşim, böyle devam...
    MotoXPR

Sen haklısın kardeşim, böyle devam...
    Ya sen sorduğum soruya cevap verirmisin ? Cezayı sana yazmışlar ne demek anlayan bir forum üyesi var ise bana açıklasın.Gecen mevzuda da aynını yazdin.ustune mevzuat mevzuat diye diyeeee linkler attın...Bak o 32/3 den ceza yazıldı ve ben Tuvden mevzuata uygundur raporu aldım.Ben bunu nasıl basardim ? Herkesi kaldırıyorum ama seni kandıramiyorum bu nasıl olabiliyor ? Yine cezayı bana yazmışlar ne demek haydi açıklama yap.Hakimden iyi bilirsiniz,tuv turkten iyi bilirsiniz ama burada başınıza gelmiş bir mevzuyu anlatamazsiniz...mevzuat mevzuat hani o mevzuat işte uygunluk belgesi ortada Sen hala yok o olursa olmazdı diyorsun...cezayı sana yazmışlar ne demek ? Bir cevabın varsa yazarsan iyi olurdu.bizde anlardik

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS

Tüv katalizörün ne olduğunu biliyor mu sanıyorsun? Şasi no yeri bilmiyor adamlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)