Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlginç bir teker kaydırma kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.instagram.com/reel/CZ9fn...dium=copy_link

Buyrun yetkilileri göreve davet ediyorum. Açıklama bekliyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Geçmiş olsun arkadaşa umarım ciddi bir durumu yoktur. Panik yapıp arka freni kilitliyor gibi geldi bana acep.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin marka modelini anlayamadım ama ABS yok belli ki. Frenleme konusunu bilmediği de belli oluyor. Umarım sürücüde bir şey yoktur.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    O beyaz şeritler sıkıntılıdır. Hava soğuk ve lastik ısınmamışsa, yerler ıslaksa, lastikler eskiyse, lastikler dandikse kaydırır, düşürür. Arkadaşa geçmiş olsun. Allah korusun daha ciddi bir problem de oluşabilirdi.
    espresso bunu beğendi.

Motorun arka ABS si tekeri kitlemiş, muhtemelen ABS beyni yandı.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Islak ve çamurdan kayganlaşmış yol çizgisi + tecrübesizlik + arka fren: Sonuç yerdeyiz.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Bir de çatlakları yamadıkları siyah madde, ıslanınca oda iyi kaydırıyor. Dikkat edin. Ben fren lambasının yandığını algılayamadım. tekerlek kilitlenmesi yüzünden olmuş olabilir mi?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Instagram yorumlarinda cogu kisi serit cizgisinin kayganligindan bahsetmis. Fren lambasi da yanmamis,

Motosikleti
    domicik 400 ug
    her türlü yağmurda yoğun veya az beyaz çizgiden geçerken arka çok az kayar ama hiç düşürme etkisi yaratmadı hem yağmurlu hem deli gibi rüzgar olsa dahi.
    fren lambası yanmıyor olabilir ama fren dışında bunu açıklayabilecek tek şey olsa olsa özel güç olur. yağmurda hafifin biraz üstü dahi arka fren yapsam arka deli gibi kayıyor hemen arkayı bırakıyorum. bir anlık sert dokunduysa çok normal bunun olması. arka freni bırakmaya zamanı dahi olmamış.

ki zaten 2 araba arasına girmekte tereddüt edip arka fren yaptığını da video açıklıyor bence.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videoyu dikkatli izleyip yazılanları da okuyunca kazanın fren yapmayla ilgisi olmadığı anlaşılıyor. Şerit çizgisi ve yağmur etkisi ile sürücü frene dokunmadığı halde savrulmuş. İlginç bir kaza. Lastik çok mu kötüydü de bu kadar savruldu acaba?

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Ben kadraja girdiğinde elinin frende olduğunu istediği kadar yavaslayamayıp öndeki araca yaklaşınca da lastiği kilitlediğini düşünüyorum. Arkadaşa geçmiş olsun, büyük bir sorun yoktur umarım.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Muhtemelen kötü lastiği vardı, şerit çizgisi üzerinde gaz açık lastik kaçırmış sanki.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Tek net olan arka tekerin kaymasından dolayı düştüğü. Arka teker neredeyse motorun yanına kadar gelmiş ve kaçınılmaz son.

Peki arka teker neden kaymış olabilir? Yolun tam o noktasına yağ/mazot vs dökülmüş olabilir, lastik kabak ve tutuşu çok kötü olabilir, yağmur yeni başladıysa yoldaki toz ve çamur yola yapışıp yolu aşırı kaygan yapmış olabilir, şerit çizgileri normalde bile kaygandır yağmurda 2 kat kaygan olan şerit çizgisi yüzünden olabilir, saydığım tüm bu olumsuz durumlar hepsi bir araya gelmiş ve bu yüzden de kaymış olabilir.

(Fren lambası yanmadığı için arka freni kitleyip o yüzden düşmüş olma seçeneğini kendimce eledim)

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orta ve sol şeritteki araçların hepsi de fren yapıyor. Sağ şeritteki beyaz araba fren yapmamış. Orada veya ileride bir şey var demek ki.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)