Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bahcesehir hepsimoto

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Olamaz. Conta'sını değiştirmek zorunda değilsin. Benim aynı contalar 3 defa sök tak'a maruz kaldı. Lazım olursa tanesi 124tl. Ayrıca takan adam onu zaten takmıyor. Bu yüzden bu şark kurnazlarını ben kalkındıramam.

https://www.n11.com/urun/yamaha-mt07...613-01-7660013

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bence hatalısınız isteyen usta istediği fiyatı belirler sizde gitmezsiniz başka yere gidersiniz olur biter ben ustayı savunmuyorum o bölgede de oturmuyorum tanımam etmem .. sadece istediği fiyat üstünden yorum yapmak yersiz iş yapamazsa zaten kapatır gider dükkanı yapıyorsa demek ki o fiyatlandırma üstünden adamın bir müşteri kesimi var .. ve o fiyatlandırma onlara normal makul geliyor..

Siz egzoz değişime 400 tl ye çok dersiniz başkası gider 400tl uygun ucuzmuş tamam ustam değiş diyebilir .. fiyat size uygun gelmiyor diye ustaya laf etmek yersiz..

Kısaca bunu bu usta için demiyorum belki başka usta 100 tl ister başka bir usta 600 tl ister pahalı yada ucuz der geçersin ötesi bence yanlış serbest piyasa isteyen istediği fiyatı belirler ..

Ben Levent’te oturuyorum benim bulunduğum bölgede ustaların servislerin fiyatları gayet pahalı ama hepsinin gırtlağa kadar dolu dükkanlarında motorlar var bazıları benim ustamda dahil telefon açmadan gün almadan müşteri almıyor öyle kapının önüne geldim ustam şuna bak olmuyor iki dakikalık iş olsa bile olmuyor .. 5 kişi çalışıyor fene yetişemiyorlar elinde onlarca motor var ..

Kısaca tekrar diyim imkanınız varsa elinizde anahtar tutuyorsa ne mutlu size cebinizden kuruş para çıkmadan halledersiniz ama işletmesi olan insanlara yorum yaparken biraz empati yapın ..

Altını kalın kalın çiziyorum bunu bu usta için demiyorum genele söylüyorum ben bu ustayı tanımam okuduğunu anlamayan bazı arkadaşlar var sanki ustayı tanıyormuşum gibi övüyor falan yazmış …

Motosikleti
    cb250r
    Sayin logaritma,

isterse 1000 tl der, isterse 10000 tl der diye mantigini kabul edemem. Neden mi?

1-Honda yetkiki servisin faturali saatlik iscilik ucreti şuan 188tl. Yetkili. Faturali.

2-bu basligi ilk actigimda, bu mekanin konseptini anlatmistim, okuyabilirsiniz.

Hergun paranin oldugu heryerde, sacma sapan fiyatlar goruyoruz. Hicbirine baslik acmiyoruz degil mi?

Ben bu basligi insanlara bu mekani tavsiye etmek icin acmistim. Simdi de yanildigimi, artik tavsiye etmedigimi yaziyorum. Neden? cunku giris noktamdaki vaadettigim ozelliklerim artik olmadigini gordum.

Peki neymis benim bu mekani insanlara tavsiye etme sebebim? Bu kiski dikkatle okuyun lutfen:

Gecen kıs motosiklete ara bakim yaptirmak istedim. Yetkili servis cok yogun oldugu icin randevu bulamadim. Sonra yag degisimini kendim yapayim dedim.

Sonra int. ten siparis verecekken, evimin balkonundan kabak gibi gozuken mekanin numarasini int.tem buldum ve 20w-50 yag satin alabilirmiyim diye sordum.

Mekan sahibi yagu isterseniz su fiyattan alabilirsiniz, isterseniz buyrun gelin degisimini biz yapalim, iscilik fiyatimiz uygun zaten dedi.

Gittim kahve ictik, tanistik sohbet ettik. 10 dakikada islemleri yapip, Gercekten de 10 dakikaya degecek cuzi bir iscilik aldilar.

Sonra Mekanin sabibi soyle dedi:

-hayatim boyunca sacma sapan ustalarla muhatap oldum. basit islere sacma sapan fiyatlar talep ettiler. Sonra bu mekani acmaya karar verdim. Hem kendi motorlarimla ugrasabilecegim bir hobi alani, hemde civar motorcularin sacmaliklarla ugrasmak zorunda olmayacagi guzel bir mekan olacak. Buraya gelen insan kafasi rahat olacak cunku insanlari kaziklamayacagiz.

Anlatabiliyormuyum? E hani noldu kazik isine? standarda? e hani yetkili servis gibi sabit ucretlerimiz olacakti sozune?

isterse 1 milyin tl istesin banane. Bizim konumuz bu degil ki. Ben bu mekani "motorcu dostu, temiz, kazikci olmayan, duzgun is yapan" bir yer oldugu icin tavsiye ettim. simdi de artik oyle olmadigini belirtiyorum. insanlar yanlis yonlendirilmesin diye.

Hadi herseyi gectim, sahibiyle az cok muhabbetimiz olmus. Aramisim arkadasim gelecek yardimci olurmusunuz demisim. Beni niye mahcup ediyorsun? Seni tavsiye ettik diye beni niye pisman ediyorsun? Hayret birsey ya.

Yahu Logaritma rica ediyorum muhalefet olacam diye muhalefet olma lutfen. Su olayin elle tutulur bir tarafi yok.

Bak yine bariz bir gercegi bulandiriyorsun. Neymis o bariz gercek? Mekan pahaliii

Neye gore kime gore? baska mekanlara gore pahali.

Peki ben en cok neye kizdim? Nasil olsa musteriyi kazandik artik kaziklayabiliriz mentalitesine.

Baska neye kizdim? Bu cirkin, tipik tamirci davranisini, arkadasima uygulamaya kalkismalarina.

Daha baska nasil ifade edebilirim bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:21 ----------

Sayin logaritma,

isterse 1000 tl der, isterse 10000 tl der diye mantigini kabul edemem. Neden mi?

1-Honda yetkiki servisin faturali saatlik iscilik ucreti şuan 188tl. Yetkili. Faturali.

2-bu basligi ilk actigimda, bu mekanin konseptini anlatmistim, okuyabilirsiniz.

Hergun paranin oldugu heryerde, sacma sapan fiyatlar goruyoruz. Hicbirine baslik acmiyoruz degil mi?

Ben bu basligi insanlara bu mekani tavsiye etmek icin acmistim. Simdi de yanildigimi, artik tavsiye etmedigimi yaziyorum. Neden? cunku giris noktamdaki vaadettigim ozelliklerim artik olmadigini gordum.

Peki neymis benim bu mekani insanlara tavsiye etme sebebim? Bu kiski dikkatle okuyun lutfen:

Gecen kıs motosiklete ara bakim yaptirmak istedim. Yetkili servis cok yogun oldugu icin randevu bulamadim. Sonra yag degisimini kendim yapayim dedim.

Sonra int. ten siparis verecekken, evimin balkonundan kabak gibi gozuken mekanin numarasini int.tem buldum ve 20w-50 yag satin alabilirmiyim diye sordum.

Mekan sahibi yagu isterseniz su fiyattan alabilirsiniz, isterseniz buyrun gelin degisimini biz yapalim, iscilik fiyatimiz uygun zaten dedi.

Gittim kahve ictik, tanistik sohbet ettik. 10 dakikada islemleri yapip, Gercekten de 10 dakikaya degecek cuzi bir iscilik aldilar.

Sonra Mekanin sabibi soyle dedi:

-hayatim boyunca sacma sapan ustalarla muhatap oldum. basit islere sacma sapan fiyatlar talep ettiler. Sonra bu mekani acmaya karar verdim. Hem kendi motorlarimla ugrasabilecegim bir hobi alani, hemde civar motorcularin sacmaliklarla ugrasmak zorunda olmayacagi guzel bir mekan olacak. Buraya gelen insan kafasi rahat olacak cunku insanlari kaziklamayacagiz.

Anlatabiliyormuyum? E hani noldu kazik isine? standarda? e hani yetkili servis gibi sabit ucretlerimiz olacakti sozune?

isterse 1 milyin tl istesin banane. Bizim konumuz bu degil ki. Ben bu mekani "motorcu dostu, temiz, kazikci olmayan, duzgun is yapan" bir yer oldugu icin tavsiye ettim. simdi de artik oyle olmadigini belirtiyorum. insanlar yanlis yonlendirilmesin diye.

Hadi herseyi gectim, sahibiyle az cok muhabbetimiz olmus. Aramisim arkadasim gelecek yardimci olurmusunuz demisim. Beni niye mahcup ediyorsun? Seni tavsiye ettik diye beni niye pisman ediyorsun? Hayret birsey ya.

Yahu Logaritma rica ediyorum muhalefet olacam diye muhalefet olma lutfen. Su olayin elle tutulur bir tarafi yok.

Bak yine bariz bir gercegi bulandiriyorsun. Neymis o bariz gercek? Mekan pahaliii

Neye gore kime gore? baska mekanlara gore pahali.

Peki ben en cok neye kizdim? Nasil olsa musteriyi kazandik artik kaziklayabiliriz mentalitesine.

Baska neye kizdim? Bu cirkin, tipik tamirci davranisini, arkadasima uygulamaya kalkismalarina.

Daha baska nasil ifade edebilirim bilmiyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)