Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motorum olacak, ne önerirsiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Yedek parça sorunu olmayan, ikinci el ağı geniş, sağlam bir motor almak istiyorum, ne alabilirim acaba?

Normalde chopper istiyordum ama çin motoru kuba superlight bile 30 35bin tl. Açıkçası çin motoruna o kadar para vermek istemiyorum

25bin-45bin arasına en iyi tür scooter olacagını düşünüyorum.
    İlerde de japon chopper alırım diyr düşünüyorum. Şimdilik 25-45bin tl arasına maxi scooter yada scooter mı almalıyım?

Maxi scooter vr scooter çok fark ediyor mu, atıyorum 2 3 saatlik uzun yol honda pcx125 ile yapılır mı yoksa rahatsız mı eder?

Ayrıca kask, mont vs ne kadar ayırmalıyım bütçe olarak?
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek parça sorunu olmayan, ikinci el ağı geniş, sağlam bir motor almak istiyorum, ne alabilirim acaba?

Normalde chopper istiyordum ama çin motoru kuba superlight bile 30 35bin tl. Açıkçası çin motoruna o kadar para vermek istemiyorum

25bin-45bin arasına en iyi tür scooter olacagını düşünüyorum.
    İlerde de japon chopper alırım diyr düşünüyorum. Şimdilik 25-45bin tl arasına maxi scooter yada scooter mı almalıyım?

Maxi scooter vr scooter çok fark ediyor mu, atıyorum 2 3 saatlik uzun yol honda pcx125 ile yapılır mı yoksa rahatsız mı eder?

Ayrıca kask, mont vs ne kadar ayırmalıyım bütçe olarak?
    Teşekkürler
    Benim gorusum PCX ya da NMax alip alisin, daha sonra digerlerine gecersiniz. 2-3 saatlik yolda ikisinin de sorun olacagini sanmam, size bagli biraz da. Ekipman butce isi, sonucta sizin ayiracaginiz miktar onemli. Bana kalsa 6-7bin TL. (Kask-Mont-Eldiven-Pantolon-Bot) ama daha uyguna da cikabilir.
    espresso bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Zerre kadar alakası olmayan iki tür.

En azından bir commuter veya naked baksanız daha mantıklı olurdu. En azından arzuladığınız tipe geçtiğinizde daha çabuk adapte olurdunuz. Çapır istiyorum skutır alayım mantığını anlamadım.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Japonda kararliysaniz fazla bilgi sahibi değilim fakat kuryelik yaparken bir şirkette spacy bir şirkette hero düet kullandım. Bu arada tek motor değil aynı motordan 20şer tane farklı kondisyonlarda kullandım diyebilirim. İkiside keyifli. İkiside satılır,alınır. İkisininde servis ağı çiçek gibi. Spacyden çoğu usta anlar. Biz sorun olunca mahalle arasına bile götürüyoduk. Hero ile ilgili olarakta servisi iki günde bir gelip bakımını vs yapıyordu. Hero düet biraz daha yavaş. Frenleri gayet iyi. Spacy zaten kendini kanıtlamış bir scooter. Xmax önermem zaten.(parça fiyatindan dolayı yoksa dünyalar tatlisidir.) İlla japon alicam diyosaniz piyasasını bilmemekle beraber spacylerden çoğu kullanıcı memnun. Bir kaç ekip arkadaşım çalıştığımız dönem almisti. Çok seviyorlardı Spacy motosikletleri. İlana koydugu gibi gidiyodu zaten. Heroya ön yargıyla bindim ama biraz daha küçük olmasından mı yoksa ben kuryelige mi alıştım bilmem çok rahat kullanıyordum

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Eğer güçlü bir vitesli motora sahip olma imkanı yoksa yanlış anlaşılmasın da, vitesli motorun canıma tükürüm.Düşük hacim’de scooter candır gerisi ancak heyecan bile değil ızdırap olabilir.Hele ki havaların bu derece soğuk olduğu kış dönemlerinde rüzgara karşı scooter’ın avantajı üf anlatılmaz yaşanır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Tesekkürler hocam cevap için.
    Kask vs için önerilen marka hangisidir acaba?
    3-4 bin e ekipman tamamlanabilir mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zerre kadar alakası olmayan iki tür.

En azından bir commuter veya naked baksanız daha mantıklı olurdu. En azından arzuladığınız tipe geçtiğinizde daha çabuk adapte olurdunuz. Çapır istiyorum skutır alayım mantığını anlamadım.
    Hocam haklısınız alakası yok ama dediğim fiyat aralığında sanki en iyi alınacak tür scooter gibi geliyor bana, o yüzden öyle demiştim
    Bir de sanki scooter daha güvenilir geliyor bana, yani kaza olasılığı daha düşükmüş gibi kullanımı daha kolay oldugundan

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer güçlü bir vitesli motora sahip olma imkanı yoksa yanlış anlaşılmasın da, vitesli motorun canıma tükürüm.Düşük hacim’de scooter candır gerisi ancak heyecan bile değil ızdırap olabilir.Hele ki havaların bu derece soğuk olduğu kış dönemlerinde rüzgara karşı scooter’ın avantajı üf anlatılmaz yaşanır.
    Hocam güçlü vitesli motordan kastınız fiyat olarak en düşük kaç seviyeleri?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonda kararliysaniz fazla bilgi sahibi değilim fakat kuryelik yaparken bir şirkette spacy bir şirkette hero düet kullandım. Bu arada tek motor değil aynı motordan 20şer tane farklı kondisyonlarda kullandım diyebilirim. İkiside keyifli. İkiside satılır,alınır. İkisininde servis ağı çiçek gibi. Spacyden çoğu usta anlar. Biz sorun olunca mahalle arasına bile götürüyoduk. Hero ile ilgili olarakta servisi iki günde bir gelip bakımını vs yapıyordu. Hero düet biraz daha yavaş. Frenleri gayet iyi. Spacy zaten kendini kanıtlamış bir scooter. Xmax önermem zaten.(parça fiyatindan dolayı yoksa dünyalar tatlisidir.) İlla japon alicam diyosaniz piyasasını bilmemekle beraber spacylerden çoğu kullanıcı memnun. Bir kaç ekip arkadaşım çalıştığımız dönem almisti. Çok seviyorlardı Spacy motosikletleri. İlana koydugu gibi gidiyodu zaten. Heroya ön yargıyla bindim ama biraz daha küçük olmasından mı yoksa ben kuryelige mi alıştım bilmem çok rahat kullanıyordum
    Hocam honda spacy, honda pcx e göre daha hafif ve hava soğutmalı ya acaba bunun pcx e göre çok dezavantajı olur mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)