Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Antalya'lı Mt09' cular...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antalya'da ki Mt09 sürücüsü arkadaşlar bi toplanın hele, bişey soracağım...
    Dünden beri aklımı karıştıran bir soru var, uykumu bile kaçırdı.

Dün saat 18.00-18.15 arası, Çevreyolunda (Hal kavşağı-Sema Yazar arası), arabamla giderken, arkamdan sürekli selektör atan, korna çalan, akabinde geçtikten sonra el kol işareti yapan sayın lavuk arkadaş aranızdan biri mi? Ne yapmamı istiyordun bir türlü anlayamadım.

Hız limiti 82 km olan bir yolda, ben en sağdan 80 ile giderken, seni rahatsız eden ne? Sana nasıl yol vermemi bekliyorsun? Hızlı mı gitmek istiyorsun, geç o zaman orta veya sol şeride bas git. Sen geçeceksin diye ben kendimi diğer araçların önüne mi atayım? Ne yapmalıydım?

Madem o kadar artistlik yaptın, ben yan yola girip hemen durmuştum, niye gelip bana haddimi bildirmedin, ya da bana trafikte nasıl sürülür öğretmedin? Keşke gelseydin, eminim o motorunda takılı egzost sana da yakışırdı.

Yahu arkadaş, 29 yıllık motorcuyum, hep bizi hor görmelerine, yok saymalarına kızardım. Ne zaman ki aksiyon kamera çıktı, sosyal medya kullanımı arttı, artık hani neredeyse tuğralı dobloculara bile hak verir oldum. Hani şu iğne çuvaldızlı deyim var ya, biz motorcular için çok uygun bir söz olmaya başladı artık.
    tommygun, Wing750, DickName ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya'da ki Mt09 sürücüsü arkadaşlar bi toplanın hele, bişey soracağım...
    Dünden beri aklımı karıştıran bir soru var, uykumu bile kaçırdı.

Dün saat 18.00-18.15 arası, Çevreyolunda (Hal kavşağı-Sema Yazar arası), arabamla giderken, arkamdan sürekli selektör atan, korna çalan, akabinde geçtikten sonra el kol işareti yapan sayın lavuk arkadaş aranızdan biri mi? Ne yapmamı istiyordun bir türlü anlayamadım.

Hız limiti 82 km olan bir yolda, ben en sağdan 80 ile giderken, seni rahatsız eden ne? Sana nasıl yol vermemi bekliyorsun? Hızlı mı gitmek istiyorsun, geç o zaman orta veya sol şeride bas git. Sen geçeceksin diye ben kendimi diğer araçların önüne mi atayım? Ne yapmalıydım?

Madem o kadar artistlik yaptın, ben yan yola girip hemen durmuştum, niye gelip bana haddimi bildirmedin, ya da bana trafikte nasıl sürülür öğretmedin? Keşke gelseydin, eminim o motorunda takılı egzost sana da yakışırdı.

Yahu arkadaş, 29 yıllık motorcuyum, hep bizi hor görmelerine, yok saymalarına kızardım. Ne zaman ki aksiyon kamera çıktı, sosyal medya kullanımı arttı, artık hani neredeyse tuğralı dobloculara bile hak verir oldum. Hani şu iğne çuvaldızlı deyim var ya, biz motorcular için çok uygun bir söz olmaya başladı artık.
    Yeni kasa mi ?
    Yeni kasaysa bu kisi tarzan rifki olabilir belki

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa mi ?
    Yeni kasaysa bu kisi tarzan rifki olabilir belki
    Valla o kadarına dikkat etmedim, Rıfkı cicili bicili mont giyiyor mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu yüzden ülkemizde motosiklet kullanıcı sayısının artmasını istemiyorum. Emniyet şeridinde sollamaya çalışan vs.. nedense bi tek motorcuların acelesi var ve hep onlar bir yerlere yetişmek zorunda..

Sayı artarsa motosikletler farkedilir diye düşünenler kendini kandırıyor, tam tersi daha fazla nefret toplayacağız.

Hani hep arabacıları şikayet ediyoruz ya, işte mesele kaç teker olduğu değil, bizde trafik adabı olmadığı için, isterse ata binsin gene sıkıntı çıkar..
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    r25 >c800> mt09
    Kenara çektiniz diyelim adam da geldi tatsız olaylar yaşandı. Değer mi Metehan bey ? Anlık sinirlerle harekete geçmek yaşadığımız ortamda mantıklı bir davranış değil. İletişime geçmemek en doğrusu.

Alıntı YAKUTAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenara çektiniz diyelim adam da geldi tatsız olaylar yaşandı. Değer mi Metehan bey ? Anlık sinirlerle harekete geçmek yaşadığımız ortamda mantıklı bir davranış değil. İletişime geçmemek en doğrusu.
    Kesinlikle haklısınız, lakin 1,2,3 derken insan bi yerde patlıyor. Zaten 2-3 km kadar selektör yaptı, korna çaldı oralı olmadım, ama en son geçerken bir de el kol yapınca o an her şeyi unutuyor insan. Hatta durur durmaz ben elimi torpidoya attım, yanımdaki arkadaş sakinleştirdi beni. Hayır, trafikte bazen isteyerek veya istemeyerek hata yapabilirsin, birilerinin hayatını tehlikeye atabilirsin de, ben adam gibi sağ şeritte trafik hızına uygun bir şekilde ilerliyorum, ne yapabilirim? Farzet ki otomobil değilim kamyonum 30 ile gidiyorum,o zaman ne yapacak dümbük merak ediyorum.
    YAKUTAY bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yok ben kemer tarafına takılıyorum sürmek için çevre yolunda basacak olan zeka zaten 1000tl lik olmaya niyetleniyordur yada beyin yetmezliği vardır.sonra ağlıyorlar 100 le gittim 1200 tl yazdılar o yolda BASMICAKSIN GÜZEL KARDEŞİM anla artık.
    anlamadığım konu en sağdakine bas diye niye laf etsinki vardır onun bi öncesi önünemi kırdın yoksa başka bir şeymi bilemicem.antalya malum trafik konusunda embesilliği kimseye bırakmaz bu kadar kötü bir trafik olamaz daha doğrusu sürücüler.hepsi bir yerden çıkıyor belliki.banada bugün stadyum önü en soldan 50 ile gidip aynaya bile bakmayan 70 yaşındaki teyze denk geldi.20 saniye 1 metre arkasdınan kornaya abanıyorum yolu açsın diye yok sonra o korna çalıyor bana ne var diye zeka yaşta değil baştadır.valla ben direk dövmeye iniyorum antalyada zevkli oluyor.en son haziranda polis kontrol noktasında arkadan çarpan adamın çenesini kendimde sağ üst yumruk üstümü kırdım
    tommygun bunu beğendi.

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ben kemer tarafına takılıyorum sürmek için çevre yolunda basacak olan zeka zaten 1000tl lik olmaya niyetleniyordur yada beyin yetmezliği vardır.sonra ağlıyorlar 100 le gittim 1200 tl yazdılar o yolda BASMICAKSIN GÜZEL KARDEŞİM anla artık.
    anlamadığım konu en sağdakine bas diye niye laf etsinki vardır onun bi öncesi önünemi kırdın yoksa başka bir şeymi bilemicem.antalya malum trafik konusunda embesilliği kimseye bırakmaz bu kadar kötü bir trafik olamaz daha doğrusu sürücüler.hepsi bir yerden çıkıyor belliki.banada bugün stadyum önü en soldan 50 ile gidip aynaya bile bakmayan 70 yaşındaki teyze denk geldi.20 saniye 1 metre arkasdınan kornaya abanıyorum yolu açsın diye yok sonra o korna çalıyor bana ne var diye zeka yaşta değil baştadır.valla ben direk dövmeye iniyorum antalyada zevkli oluyor.en son haziranda polis kontrol noktasında arkadan çarpan adamın çenesini kendimde sağ üst yumruk üstümü kırdım
    Yok be brader, onun öncesinde en az bi 10 km kadar hep aynı şeritteydim zaten, o lale de zaten ilerden yan yola döndü, adam resmen çekil geçeceğim diyor, nereye gideceksem sağ şeritte? Senin olay farklı, sol şeritteysen arkandaki senden hızlıysa yol vereceksin, ama ülkede trafik sağdan akıyor, sağ şeritteki adama hızlı git diyemezsin ki.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Boş ver...neyimiz doğru ki?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben direk dövmeye iniyorum antalyada zevkli oluyor.en son haziranda polis kontrol noktasında arkadan çarpan adamın çenesini kendimde sağ üst yumruk üstümü kırdım
    İşte bu yüzden hep "ekipman" diye kıç baş yırtıyoruz.

Yumruk dış korumalı bir motosiklet eldiveniyle girişseydiniz muhtemelen eliniz zarar görmeyecekti. Yine de "bir musibet, bin nasihatten yeğdir" Bundan sonra lütfen dalacağınız kişiye motosiklet eldiveniyle dalın.
    Motoseverrr bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu yüzden hep "ekipman" diye kıç baş yırtıyoruz.

Yumruk dış korumalı bir motosiklet eldiveniyle girişseydiniz muhtemelen eliniz zarar görmeyecekti. Yine de "bir musibet, bin nasihatten yeğdir" Bundan sonra lütfen dalacağınız kişiye motosiklet eldiveniyle dalın.
    Geçen ay 2 tane hukukçu prof ile konuştum fakültede, biri motosikletçi.

Eldiven ağırlaştırıcı unsur sayılır, silah yerine geçer dedi. Birini döveceksen eldiveni kaskı çıkar öyle döv dedi. Ben inanmadım ama, hayatın olağan akışına aykırı. Ne yapayım amk, abi bir dakika dur şu eldiveni çıkartıp öyle döveceğim seni mi diyeyim?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen ay 2 tane hukukçu prof ile konuştum fakültede, biri motosikletçi.

Eldiven ağırlaştırıcı unsur sayılır, silah yerine geçer dedi. Birini döveceksen eldiveni kaskı çıkar öyle döv dedi. Ben inanmadım ama, hayatın olağan akışına aykırı. Ne yapayım amk, abi bir dakika dur şu eldiveni çıkartıp öyle döveceğim seni mi diyeyim?
    Memlekette adam öldürüyorsun da ceza yemiyorsun, kim takar artık hukuk profesörünü? "Reis'e laf etti, indirdim" deyin dümenden gazi bile olursunuz.
    Motoseverrr ve cemmoto41 bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isterse ata binsin gene sıkıntı çıkar..
    Taa eşşeğe bindiğimiz zamanlardan geliyor sıkıntı.
    Biraz yontulmuşuz herhalde ki egzoza hallenen haberi duymadık henüz.(Gerçi çayırda bir dana vardı ama o ecnebi melmeketindeydi)
    Eşşekler neler yaşadı, neler gördü bu torpahlarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Bundan sonra lütfen dalacağınız kişiye motosiklet eldiveniyle dalın.
    "Alet işler, el övünür." - atasözü

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Memlekette adam öldürüyorsun da ceza yemiyorsun, kim takar artık hukuk profesörünü? "Reis'e laf etti, indirdim" deyin dümenden gazi bile olursunuz.
    +1500

(Beğenme şeysini kapatmışlar)
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    benim makineyi küçük sanıp önüme kıran yolda taciz eden motorcular oluyor, bu aklıma gelmediydi yeni bir gazi adayıyım tommygun sayesinde haberiniz olsun.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı cemmoto41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim makineyi küçük sanıp önüme kıran yolda taciz eden motorcular oluyor, bu aklıma gelmediydi yeni bir gazi adayıyım tommygun sayesinde haberiniz olsun.
    Boşver hocam işin makarasını yaptık biz. Geçmişte banka şubesinde adamın tekiyle münakaşa etmiştim de adam polis çıkmıştı, az kalsın 2000'leri göremeyecek, faili meçhul olacaktım.
    cemmoto41 bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Günümüzde motosiklet sürücülerinin de otomobil sürücülerinden pek bir farkı yok. Hanzo yine aynı hanzo. Sağ şerit motosikletlere ayrılmış gibi çoğu motosiklet sağdan gidiyor ve o şeritteki otomobillerden zorla yol istiyor. Halbuki motosikletler için en tehlikeli şerit sağ şerittir. Memlekette sapağa son anda dönmek gibi bir alışkanlık var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)