Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial XTreme Maxx200i İle Uzun Yol Yapılır Mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial XTreme Maxx200i
    Merhaba arkadaşlar, güzel haftasonları diliyorum size. Motoru kullanan ve motor hakkında bilgisi olan arkadaşlarıma sorum, Mondial Xtreme Maxx200i motorumun kalitesi ortada. Görüntü çok güzel, parçadan yana da kötü bir yorum yapasım yok ama fabrika baya cıvıtmış montaj esnasında. Bundan dolayı baya sıkıntı yaşadım. Peki arkadaşlar sizce bu motorla uzun yola güvenle çıkılabilir mi? Uzun yol dediysem de Sakarya - İstanbul gibi diyeyim. Motor gücünden ziyade yolda kalmak gibi bir tereddütüm var…

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Meks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, güzel haftasonları diliyorum size. Motoru kullanan ve motor hakkında bilgisi olan arkadaşlarıma sorum, Mondial Xtreme Maxx200i motorumun kalitesi ortada. Görüntü çok güzel, parçadan yana da kötü bir yorum yapasım yok ama fabrika baya cıvıtmış montaj esnasında. Bundan dolayı baya sıkıntı yaşadım. Peki arkadaşlar sizce bu motorla uzun yola güvenle çıkılabilir mi? Uzun yol dediysem de Sakarya - İstanbul gibi diyeyim. Motor gücünden ziyade yolda kalmak gibi bir tereddütüm var…
    Çıkmadan önce gevşeyen sıkılacak tüm civataları sık. Sonrası mevlayla senin aranda. Sakarya'dan İstanbul'a 50 cc ile gelen arkadaşım var. Africa twin ile yolda kalanı da gördük forumda, 100cc çinli motorla Türkiye turu yapanı da. Şans.
    Meks bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben Rks Titanic ile İstanbul-Bodrum yapmıştım. Aydın'da egzoz koruma plastiğinin vidası düşmüştü titreşimden doğruya doğru. Sanayi'de taktırmıştım, adamlar para almamıştı bir de selfie çekmiştim abilerle. Sakarya-İstanbul arası hiçbirşey olmaz, merak etmeyin. Rahat rahat gider dönersiniz.
    Meks bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    dağ başı değil sakarya istanbul her türlü macera yaşanır
    Meks bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bakımlı ve orjinal olsun istediğiniz yere gidersiniz ben cg ile günde 250km civarı arkadaşımla yol yapmışlığım var ve bir sıkıntı yaşamamıştım.
    Sadece en son yolculuğumda (Bursa-Yalova İdo-İstanbul-Osmangazi Köprüsü-Bursa) sadece kontağım leğim yerlerinden kopmuştu oda yolda kalmaya engel değil cglerde.
    Meks bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    200cc scooter ile Istanbul-Canakkale gidip geldim, hic bir sey olmaz
    Meks bunu beğendi.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorlarda en büyük sorun titreşim. Tüm vidaları sıkabilecek anahtar yanınızda olsun. Bakımlarını eksiksiz yaptırın. Bir de motorun teknik belgesinde yer alan son süratin yüzde doksanından fazlasını geçmeyin ( sollamalar hariç). Aradaki yüzde on hız farkı motorda belki yüzde 30 daha çok zorlanmaya neden olur.

Bu arada Bajaj v15 ile geçen yaz toplamda 3600 km, bir günde en fazla 1000 km gezmiş biri olarak yazıyorum. İstanbul Sakarya sorun olmaz muhtemelen zaten ücra yer yok.
    Meks bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Fabrika çıkışlı lastikler değiştiyse, yolda fazla zorlanmazsa yapılır diye düşünüyorum.

Bugün motorunun üzerinde 50 yi geçmeyin yazan cub la 150 km yol yaptım. Birazda üşüdüm. Uzun zamandır bu kadar yorulmamıştım.
    İsmet abinin sabrına tekrar saygı duydum.
    Meks bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax250
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/167216-1-cinli-1-ben-ve-yaklasik-2000-km-yol.html

sana yardımcı olur azcık ) ben yaptım oldu... ama ne kadar konforlu yaptım tartısılır..
    Meks bunu beğendi.

yap yolunuda yap istediğinide yap , insan ne düşünürse başına o gelir hesabı yani yolda bırakırmı falan diye takılma, birşey olursada senin şansına
    en azından denemiş ol.
    yazın almıştım 3000km oldu çıkardığı ufak sıkıntılara karşın arada sövüyorum senin gibi motora diye ama sonrada daha iyi bir motosiklet sahibi olmak hayal olduğu için elimdekine sahip çıkmalıyım diyorum
    Meks bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler