Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fordun rakunu hakkında aklıma birşeyler takıldı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu scooter b ehliyetle sürülebilcek diyoda otoyola çıkamadıkdan sonra ortalama 90 100 km sürat yapmadıkdan ve 150 km menzili bu süratlerde olmadıkdan sonra ben niye 4.5 saat şarj için bekleyeyim ? Bilgisi olan varmı bu konuda.Sırf b ehliyet sürücek diye 2. Martı scooterı çıkarmak belki mahalle kuryesi için okey ama motosikleti sürekli aktif kullanan bireysel sürücü yada uzun mesafe kuryeleri için çok anlamsız.Şekli desen ayrı bir konu yani göstergeler şahane farlar led galiba müthiş.Arka süspansiyonu çok iyi çözmüşler gerçekten başarılı.Ama şu yukarıda dediklerim tamamen soğutuyor motordan ucuz olsa bile.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı ElPadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu scooter b ehliyetle sürülebilcek diyoda otoyola çıkamadıkdan sonra ortalama 90 100 km sürat yapmadıkdan ve 150 km menzili bu süratlerde olmadıkdan sonra ben niye 4.5 saat şarj için bekleyeyim ? Bilgisi olan varmı bu konuda.Sırf b ehliyet sürücek diye 2. Martı scooterı çıkarmak belki mahalle kuryesi için okey ama motosikleti sürekli aktif kullanan bireysel sürücü yada uzun mesafe kuryeleri için çok anlamsız.Şekli desen ayrı bir konu yani göstergeler şahane farlar led galiba müthiş.Arka süspansiyonu çok iyi çözmüşler gerçekten başarılı.Ama şu yukarıda dediklerim tamamen soğutuyor motordan ucuz olsa bile.
    Bu tarz motorları kullananlar genel de motosiklet ehliyetiyle uğraşmak istemeyenler, Şehir içinde sağa sola gitmek için, Heves edip alanlar oluyor bu kişiler de bir süre sonra ya tamamen bırakıyor yada motosiklete geçiyorlar ki genelde bana göre değil diyip bırakan çok oluyor. Ford için geç alınmış bir karar bence bir ton muadili var yine de piyasa ya girmek istemişler. 2010 da başladı bu elektrikli motosiklet olayı popülerdi de arkadaşımda da vardı şehir içinde dolanır rampa aşağı kontak kapatırdı çokta kullanışlı değil dediğin gibi yine de belirli bir kesime hitap ediyor hala bunlara binmek istemeyen insan Ehliyet ücretinden ekipmanından vb. giderlerinden imtina ettiği için bu aletler alıcısına daha cazip geliyor sanırım. Birde bunlar sarjı azaldıkça güç kaybı yaşıyor arkadaşımın elektrikli motorunda şarj az olunca rampa yukarı yürümek zorunda kalıyordum

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Bataryası değişebiliyor mu? Evet uzun yolda yine anlamlı olmaz ama. Ticari işletmeler gerekirse 1-2 tane yedek bataryayı sürekli sarjda tutarak motoru sürekli çalışır tutabilirler.

Tabi bunun da ekstra bir maliyeti (bataryalar pahalı oluyor) ve zahmeti var, ama diğer yandan elektrikli motosikletlerin bakım maliyeti yok. Arıza da yapmıyorlar diyemeyeceğim, evet elektrikli araçlar sistem olarak içten yanmalı motorlara göre çok daha basit ama o konu biraz kaliteyle ilgili. Kalitesiz olduktan sonra el arabası bile arıza yapar.

Ben açıkcası şekli birazdaha motosiklet gibi olsa 150km mesafesi olsa ve 100 km yapsa sürsat olarak günlük tüm ihtiyacımı karşılayacağı için alırdım ama bu halde kesinlikle bir işe yaramaz elektrikli bisikletten farkı yok.Otoyolda gitmesi lazım.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Yahu zaten senin benim için çıkarmadılar ki.
    Bu elektrikli zıkkım Honda Spacy'ye rakip. Getir, Trendyol ve bilimum online market şirketleri için çok güzel bir çözüm.
    Eleman benzin almaya gitti derdi yok, bakımları sarf malzemeleri daha ucuz. Dükkanın önünde boş bekleyen motorlar şarjda duracak. Direkt amaca yönelik üretildiği için yolcu selesi yok, boyutları daha ufak.

Ford mantıklı bir iş yapmış. Motoru bakıma götürünce Spacy sırası da beklemeyiz artık.
    mattiadestro bunu beğendi.

Tamam zaten ilk etapda sadece kurumsala satılcak orası öyle mahalle bazlı işlerde iş görür o yüzden.Ama sırf bunun için yapmak yanlış.Bireysele de çıkınca bu motorlar yetersiz kalıcak.Ben bundan bahaediyorum

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Benim gördüğüm kadarıyla elektrikli motorları marketler ve tatil beldelerindeki yaşlılar hariç kimse kullanmıyor.
    Bireysel müşterileri hedeflediklerini sanmıyorum. Senede 100 müşteri için geliştirme yapmazlar.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben açıkcası şekli birazdaha motosiklet gibi olsa 150km mesafesi olsa ve 100 km yapsa sürsat olarak günlük tüm ihtiyacımı karşılayacağı için alırdım ama bu halde kesinlikle bir işe yaramaz elektrikli bisikletten farkı yok.Otoyolda gitmesi lazım.
    Kim icin ne icin? Kirsehir'in Keskin ilcesindeki adama yaramaz mi mesela? Oralarda 150km menzille nerelere gidebilir?

Teknoloji konusunda sadece kendi yeteneklerinizi/ortaminizi ortaya koyarak dusunmeyi birakin, biraz genis dusunun. Size faydasi olmayacak diye mi ise yaramiyor?? Elektrikli otomobil ise yaramaz diyenler de cok ama Tesla 2021'de kendi uretim rekorunu kirdi.
    espresso bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bu ve buna benzer modellerin üretim amacı 100 KM hıza ulaşıp otoyol gezileri yapmak değil zaten.
    Şehir içi gündelik yaşamda kullanım ve ulaşım kolaylığı sağlaması için üretilen modeller.
    Belki ufak scooter motosikletlerin yoğun kullanıldığı Avrupa ülkelerinde belli bir satışa ulaşabilir.
    Ülkemizde çok rağbet görür mü? Orasını yaşayarak öğrenicez.

İstanbulda yaşıyorum elektrikli araç bana ekonomi yaptıracak scooterda trafikden kurtarıp çeviklik sağlayacak.Yani köydeki dayıdan çok hedef kitle burda şehirlerdeki sürücler olmalı bence.Dayıyı küçümsemiyorum bakın yanlış anlaşılmasın.Üstüne istanbulda otoyolda kullananıyacaksam köprüden geçemeyeceksem mahalledeki kurye haricinde bir işe yaramaz.Bireysel sürücüye sunulan motor devrimdir bence.Gerisi elektrikli bisiklet.Ve kesinlikle projeyi küçümsemiyorum.Sadece bizede hitap etsin istiyorum.Çünkü alırım.Güvenirimde.Sonuçta Ford.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    İstanbulda yaşıyorum elektrikli araç bana ekonomi yaptıracak scooterda trafikden kurtarıp çeviklik sağlayacak.Yani köydeki dayıdan çok hedef kitle burda şehirlerdeki sürücler olmalı bence.Dayıyı küçümsemiyorum bakın yanlış anlaşılmasın.Üstüne istanbulda otoyolda kullananıyacaksam köprüden geçemeyeceksem mahalledeki kurye haricinde bir işe yaramaz.Bireysel sürücüye sunulan motor devrimdir bence.Gerisi elektrikli bisiklet.Ve kesinlikle projeyi küçümsemiyorum.Sadece bizede hitap etsin istiyorum.Çünkü alırım.Güvenirimde.Sonuçta Ford.
    Şehirdeki adam bir zahmet ehliyet alsın en az 125ccye binsin otobana da çıksın diye düşünmüş olabilir Ford yetkilileri.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Abi ben kendimi anlatamıyorum galiba.Demek istediğim olay 125cc nin karşılığı bir elektrikli motor olsun yakıt tasarrufu edelim ileriye dönük bir teknoloji olsun a tipi a1a2 vs ehliyet ile sürülsün minimum.Benim istediğim bu.Elektrikli bisiklet değil bildiğin motosiklet istiyorum elektrikli.Avrupada vs var bizdede olsun istiyorum.

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Abi ben kendimi anlatamıyorum galiba.Demek istediğim olay 125cc nin karşılığı bir elektrikli motor olsun yakıt tasarrufu edelim ileriye dönük bir teknoloji olsun a tipi a1a2 vs ehliyet ile sürülsün minimum.Benim istediğim bu.Elektrikli bisiklet değil bildiğin motosiklet istiyorum elektrikli.Avrupada vs var bizdede olsun istiyorum.
    Türkiye'de de var ki zaten? Örneğin Super Soco TC MAX. 65.000 TL fiyatı var. 120'ye kadar çıkıyor. 3-4 liraya 100km yol gidiyosun.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Var zaten. Silence diye bişey çıkardılar. Kur artmadan önce 60bin lira fiyatı vardı. Mevcut teknoloji ile elektrikli araç üretimi daha maliyetli galiba. Avrupa'da zero diye marka var Türkiye'ye gelse kaç kişi alacak sanki.

Yerli olarak bahsediyorum türkiyede üretilen

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    ya ne gerek var bunlara yıllardır hintlilerin kullandığı tuk tuk mu tak tak mı ne onu getir yok satsın işte

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yerli olarak bahsediyorum türkiyede üretilen
    Bu "yerli" çok tehlikeli. Bu devirde ne yerli ki?
    erensel bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)