Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Köprü zammı protestosu

Motovento
    REKLAM ALANI
    aybiketa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    Alıntı SAVASXXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aybike bakma sen o Nihat ın protest göründüğüne zamanında best fm de çaycı iken birden dj lik yapmaya başlayınca adamın nasıl e vrim geçirdiğine bizzat kendım şahit oldum..
    İtalyan resturantlarında yemekler yiyen patronu için türlü taklalar atan bir adamdan fzla bişey bekleme
    Neyaparsak kendimiz yaparız... ondan g elecek hayır Allahtan gelsin
    tamam abicim sen daha iyi bilirsin
    şu benzin zammı protestosu için korna çalma işi tuttu gibi gelmişti bana...

fikirler çıkmaya başladı ne güzel..
    tüm gişelere yayılma ve bu durumda trafiği yavaşlatma fikri ilk olarak aklıma şunu getirdi; ya hastası olan bir kişi varsa o trafikte ve acilen hastaneye yetişmesi gerekiyora.. ya da hasta bir yakınına gidiyorsa..

aklıma bişey geldi ama söylemeye korkuyorum

gişelerden ikili sıra halinde geçsek, iki motor = dört teker = motor başına 2 YTL
    (tabii ki 10 kuruşluk desteler halinde)

bu da mı kanun dışı oldu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tıtanium C³R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda C³F 250»» Olacak İnş :))
    Arkadaşlar bana bozuk para olayı iyi geldi. Acelesi olan OGS kullansın. Zaten köprüden gecenlerin %90 ı İstanbul'da oturuyor. Bu arada bozuk para sayarken vakit geçeceği için de daha az araç köprüden geçmiş olur. Yani kasaya daha fazla para girmesi için yaptıkları zam daha az para girmesine neden olur. Bence bozuk para fikri baya hoş.

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    baştan soyleyeyim, ben varım bu olayla ilgili her türlü protestoda.

ikincisi, orada trafiği aksatmıyoruz ki. kural bu değil mi kardeşim para ödeniyor. bozuk ya da tam olması, şu kadar saniyede oradan geçilmesi gibi bir kural kanun yok.

üçüncüsü, biz oraya bir tepki koymaya gideceğiz. bekletme olacak tabii ki! ama o bekletme hadisesi, çok amacı aşacak acı, kotu durumlara sebebiyet verecek hallerde olursa eşek değiliz yol veririz herhalde.

orada 10-20 motor değil 5 motor bile olsak kimsenin bize kornadan fazla ilişebileceğini sanmıyorum. üstelik destekleyeceklerdir de.

hadi bakalım organizasyon kurulsun duzenlensin. beklemedeyim ;)

mabad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    o zaman protesto şeklimiz bozuk para biraz nostaljik olacak amabaşka fikri olan arkadasımız yoksa bunu protesto şeklimiz olarak belirleyelim.hadi artık son öneriler bekliyoruz..
    2. olarak daha fazla insana ihtiyacımız var tahminimce.bu topigi yeni goren arkadaslar bu protesto hepimiz için kimse tembellik yapmasın veya benim param var demesin.benimde param bol ama olay para deil olay salak yerine konmamız desteklerinizi bekliyoruz.
    son olarak kacıncı kez soyledigimi ben unuttum ama organizasyonla ugrasabilecek insanları bir arada tutmayı becerebilen bir arkadas ortaya cıksın ve artık listemi yapılıyo tarihmi belirleniyo birşeyler yapılsın

hayalbusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    walla guurp içi çatışmaya gerek yok burada. önce herkes birbirini tanısın iyice kaynaşalım kimin yolcu kimin hancı olduğu çıksın bi meydana ondan sonra piknikte yaparız festivalde...

bu arada köprüde motosikletler için bi tasarı var motosikletlere bedava olacak köprüler

Tayfuns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD-250E-9
    Arkadaşlar fsm köprüsünü biliyorsunuzki kamyoncu ve tırcılar kullanıyor adamların hepsi piskopat bizi ezip b.kumuzu çıkarırlar valla, birşey değil heriflerin havalı kornaları çok sağlam, motorun 1 metre gerisinden kornaya bastımı organlar resmen yer değiştirip insanın saçları kılları tüyleri diken diken oluyor, bozuk para işi en mantıklısı gibi görünüyor, gönül isterki 1000 yada 2000motor ile low ride yapmak ama nerdeeeee, daha çok çalışmamız lazım çokkk. Motorlarla yeni köyden vapura binsek 1 milyona karşıya geçeriz bu nasıl fikir peki?

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı hayalbusa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla guurp içi çatışmaya gerek yok burada. önce herkes birbirini tanısın iyice kaynaşalım kimin yolcu kimin hancı olduğu çıksın bi meydana ondan sonra piknikte yaparız festivalde...
    bence de...

Alıntı hayalbusa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada köprüde motosikletler için bi tasarı var motosikletlere bedava olacak köprüler
    evet bir arkadaş daha bunu iddia etmişti bir dönem, hatta olmazsa motorumla köprüden atlarım demişti. köprü geçişleri 4 lira oldu.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Ayhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R6
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bir arkadaş daha bunu iddia etmişti bir dönem, hatta olmazsa motorumla köprüden atlarım demişti. köprü geçişleri 4 lira oldu.
    evet ya ne oLdu o arkada$a ??

aybiketa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    Alıntı Ayhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ya ne oLdu o arkada$a ??
    korkuyorum

Evet arkadaşlar tarih belirleyelim, bu cumartesi ve pazar çok sıcak ve günlük güneşlik olacakmış hava..

13ünden sonra da yağmur bekleniyor..

Fazla vaktimiz yok anlayacağınız..

brsyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    Alıntı deer_152 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bence motokuryelerin haricinde kac tanemiz günde 2 defanın üstünde köprüden gecio yapmayın topu topu 3 ytl

verelim gitsin

allaha inanan yönetim ya bu akparti hesabını öbür tarafta versin biz üzerimize düşeni yapalım

arkadasim haftanin 6 gunu, toplamda en az 7 kez geciyorum, isyerim ve evim farkli taraflarda oldugu icin.. hesapla:6*3=18, haftada. ayda ise 18*4=76 milyon. en az 2 haftalik benzin parasi. kolay diil arkadas isyan etmemek, ogretmen adamiz.

arkadaslar eylemsel protestolardan baska bildiginiz kagit uzerinde yapilabilecek prtestolar var mi ya da e-maille filan? benim bi arkadasim ido ve metro isletmeleri ile yazisarak vapurlara ve metroya ucretsiz bisiklet sokulmasi icin izin cikartmisti.
    hala bissuru davanin devam ettigini biliyorum: motor muayeneleri ve kopru ucretleri ile ilgili.
    diger protestolari -artik hangisini yapacaksak- aynı gun boyle biseyler de yapalim derim.
    dedigimiz binlerce uye ortak bi metni bi adrese mail atsa.. adamlarin posta kutusu dolar, tas atcaz da kolumuz mu yorulcak.
    yonetici arkadaslar bi sekilde diger motosiklet forumlari ile isbirligi yapabilirler. İcimizde gazeteci arkadaslar da var bildigim kadariyla.
    ben de hak verilmez alınır lafına katilyorum.

Tıtanium C³R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda C³F 250»» Olacak İnş :))
    Arkadaşlar bence bu protestoyu genişletelim. Tüm Türkiye çapında yapalım.
    Ama yapmamız gereken ilk şey halkı protestodan haberdar etmek. Mesela gecen benzin zammını protesto etmek amacını güden 10 eylülde pompalara kimsenin yanaşmaması eyleminden kimsenin haberi yoktu. Yani herkes gitti benzinini aldı. Protesto bu çapta kalmasın. Olmazsa belediyeye gerekli bildirim yapılarak Köprü girişine bir afiş yerleştirilir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Hala protesto diye uğraşıyorsunuz.

Yapacaksınız da ben göreceğim.

Hem de Türkiye çapında.

Afacanlar sizi....
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Hala protesto diye uğraşıyorsunuz.

Yapacaksınız da ben göreceğim.

Hem de Türkiye çapında.

Afacanlar sizi....
    şimdi senin bu yazın ne alaka? demedik mi yukarda, katılmıyorsanıoz da böyle ters ters konuşup rahatsız etmeyin insanları diye.

bu protesto olsa ne olmasa ne olur senin için? hiç. sen takıl gez, boşver bizi protestomuzu fln kardeş... samsun'a köprü yapılırsa konuşursun sen

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Yapamazsınız. Yapamazsınız
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Alıntı SAVASXXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı şeylerden bahsediyoruz galiba senide benide yakında asarlar ..
    taksim meydanında sallandırırlar bizi bak mıllet bir daha yapıyormu bööle bişii
    Savaş abi Sen neyaparsan ben de yaparım,sen komünistsen ben de öyleyim seni asacaklarsa beni assınlar,Sen idam sehpasının yerini ve saat kaçta orda olmam gerektiğini söyle yeter

Arkadaslar,
    Benim de birkaç fikrim var;
    1.3.köprüyü bekleyelim,belki o bedava olur
    2.1 ve 2. köprü yönetimleri farklıysa onları karşı karşıya getirip rekabete sokalım.Hangisi ucuzlaştırısa ücretleri ordan geçeriz.
    3.Köprüden geçerken sabun suyu,raptiye,veya deterjan falan dökelim sürekli.Bir müddet sonra bunlar manyak,uğraşılmaz diyip belki bize özel şerit bile verirler.

Şaka bir yana,
    Hertürlü protestoya varım,ancak mantklı olmalı!
    Bozuk para olayı bizi arkamızda bekleyecek kamyon şöförleri ile karşı karşıya getirmekten başka bir işe yaramaz kanaatindeyim.Zira sadece 2. köprüde nakit geçiş var ve çoğunlukta kamyonlar kullanıyor.
    Nihat Sırdar denen arkadaşın sadece kendi reklamı amacı ile yaptığı saçmalık için ona mail attım ve eğer koşuyolu'nda birtek korna sesi duyarsam onu mahkemeye vereceğimi söyledim.(korktumu bilmiyorum ama ben hiç korna sesi duymadım)Nedemek yaa sabah 08:00 de korna çalmak.İnsanları rahatsız etmenin ne anlamı var!

Arkadaşlar eylem yapılmalı ancak devamlı olması için iyi organizasyon olunmalı ve mutlaka basın desteği alınmalı.Yoksa yaa sessiz sedasız karakolluk oluruz ya da eylemi yaptığımız örneğin Kadıköy iskelede gelip geçenler dışında kimse görmez duymaz bizi.Onlarda bunlar motorcu! diyerek önemsemezler bizi.

Bence basından,partilerden,sivil toplum örgütlerinden v.s kimlere ulaşabiliriz veya kimlerden destek/tavsiyeler alabiliriz bunları ortaya çıkaralım!
    Bu topicte arkadaşların söylediği gibi kaybolup yok olmasın,
    Profosyonel organizasyon şart!...

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    yahu arkadaşlar, bu kadar zor değil ki bu iş...
    şimdi herkes ortaya sadece bir fikir atsın, tartışmaya gerek yok. önce hangi eylemi yapacağımıza karar verelim.
    "bence bozuk para fikri güzel. etkili olması için 1 kere değil birkaç kez yapmalıyız bence"
    yapılacak eyleme karar verildikten sonra bir topik açılacak ve katılanlar ismini yazdıracak. tarihi ve saati bildirilecek.
    bu esnada da diğer motosiklet siteleriyle biz veya moderatörlerimiz irtibata geçerek bütün motorcuları bir araya getireceğiz
    çok zor bişey değil gerçekten.
    ama bir an önce ne yapacağımıza karar verelim
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Ağzına alyık sadece söylem olarak kalıyor..
    çünkü destek veren kimse yok..
    çoğuda topiği açıp bakıyorkı talep yok onlarda vazgeçiyorç...
    siteye ait bir protesto çok az olur bütün sitelerın ve tüketici derneiğininde desteğiyle bunu yapmalıyız bence...
    AĞIRADAM... SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı gaddar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim daha güzel bi fikrim köprülerdeki karayollarımıdır ne karın ağrısı bi bina varya oraya 1000 motorla baskın yapalım pankart açalım bağıralım çağıralım basından da bikaç kişi ayarlayalım basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuralım ve bunu rutin olarak köprüler bedava olana kadar her hafta sonu yapıcaz diyelim ondan sonrada "bin" motor bütün gişelerden aynı anda geçecez isteyen parasını verir siteyen vermez aynı anda lowride ilerliyoruz bütün istanbul arkamızda bizi takip ediyor...gelecek hafta 2000 motorla yine buradayız diyoruz, doğal olarak herifler bu manyaklardan kurtulamıyacaz galiba diyerekten .... zamdan vazgeçip üstüne para bile verecek duruma düşecekler.
    motorla köprüden geçene 5 ytl ödenecek diyoruz mesela

Bu arada Pilavdan dönenin zinciri kırılsın 1000 motor olmassa olmaz
    ehliyet alır almaz bu eyleme katılabilirim:D

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    abi kış gelecek bu gidişle. bir an önce karar vermemiz lazım.
    bi karar versek gerisi gelecek, inanıyorum ben buna!
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kardeşim protesto dediğin seyin bir karakteri olmalı. Plaka kapatmakla bu iş olmaz.

Ama gerçekten otomobil sahipleri bizim gibi organize olabilse ben söyle bir fikir geliştirirdim. Hafta içi bir gün sabah saatlerinde 500-600 (mümkün olsa daha fazlası da... ben 5 araca ihtimal vermiyorum o konu ayrı) tane otomobil sahibi organize olup köprü üstünde kontak kapatıp, araçlarından inip köprüden yürüyerek ya da başka bir araca binerek işine veya evine gitse, yani aracını köprü üstünde kilitli şekilde bırakarak.. ve tüm polislerde çekiciler ile o araçları kaldırmak için köprü üstünde uğraşsalar? araç sahipleri ceza park ve cekici cezası ödeyecektir ama bu olay Türkiye de uzun süre konuşulacaktır.
    Düşünsenize böyle bir şeyi her iki köprüde de yapıp ulaşım tamamen kesilse Istanbul trafiği kesinlikle büyük kriz yaşar.

(motosiklet olduğumuz için bu fikir bize gelmez. Biz yapsak herifler bize iyice gıcık kapıp çekici ile çekmek bi yana motorları köprüden atarlar )

Var mı üstüne başka fikri olan?
    Hayatonda

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler