Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Köprü zammı protestosu

Motovento
    REKLAM ALANI
    fear_factor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    Alıntı EgeKnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o OGS nin bide çıkışı var hatırlatırım çıkışta trafik polisi gel kardeşim senin şu gazeteyi bir okuyalım arkadaşlar spor sayfası hanginizin plakasında transfer haberlerine bakıcam demicek heralde köprü fiyatının 3 katı cezayı ben öderim diyosan o başka tabi motosiklet dergisi bile yapıştırırım plakaya

daha yaratıcı bir fikir yokmu yaaa

arkadaşlar ben kendi fikrimi sizlerle paylaşmak isterim.......

bu ülkede bu güne kadar bir çok şeyin protestosu eylemi oldu eylemleri yapılan protesto yürüyüşleri ve konuşmalarının sonunu hep beraber ana haber bültenlerinden izledik çok kişinin canı yandı...

ve soruyorum belki ben farketmemiş duymamış görmemiş olabilirim hangi eylem yada protestodan sonra fiyatlar geri çekildi yapılan zam geri alındı indirime gidildi??? geri adım atmazlar bu bu ülkenin kaderidir

ingilterede bir tarihte süt ' e zam yapılmış hemde çok ufak bir zam zaten süte nekadar büyük zam yapabilirsinki tüm halk kapısının önüne kadar dağıtımı yapılan sütleri 1 hafta boyunca almamış kapının önünde biriken ve bozulan sütlerden sonra ingiltere de süt fiyatları na yapılan zam geri alınmış üstelik eski fiyatınında altına çekilmiş.... eylem yapalım almayalım dememiş ama kimse halk zaten duyarlı ve birlik..!!!!

sonuç alınamıyacağını bildiğimiz için yırtınmaların sonucunda bir şey elde edilemeyeceğine inandığımız için bu tip konularda isteksiz kalabiliyoruz ben kendi adıma konuşayım ben bu düşüncede olanlardanım...

yazık... çok yazık... demek bu kadar evcilleştirildik...
    yaw arkadaş zaten yapılan eylemlerin amacı hemen yarın dünya değişsin.. bütün kötülükler hemen yarın yok olsun diye yapılmıyor ki....
    eylemsellik bir toplumun yaşadığının, nefes aldığının, düşünebildiğinin, hala insan olabildiğinin ifadesidir.
    iyi o zaman... nasıl olsa sonuç değişmiyo diye oturup olan biten bunca saçmalığı, yağmaya, zulme, aptallıklara boyun eğelim...
    yazık ... çok yazık....

Koministlerin listesinin ilk sırasına beni yazın :D[/QUOTE]

bizi de yazın ))

fear_factor+1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mabad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    olan biteni izlemektense 5 kişi bile protesto yapmaya deger.arkadaslar kendi grubumuzu olusturalım protesto seklimizi de bulalım(tabiki kanunlar cercevesinde bozuk para ile geçme olabilir)protestomuzu yapalım..kendimiz için bişeyler yapalım.sitedeki butun arkadaslar siz kopruden ayda yılda bir geçiyo olabilrisiniz,geçmiyo bile olsanız guçlü bir tepki olusturmak için beraberce hareket etmeliyiz.herkese saygılar

Tıtanium C³R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda C³F 250»» Olacak İnş :))
    Ben İzmirdeyim & şu an İstanbul a gelmek için maddi durumum elverişli değil
    buradan katılabileceğim bir protesto şekli olursa memnuniyetle katılırım.

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Sonuç... Süslenmiş kelimeler, anlatımlar, eylemler... Sonuç...

Boş işler...

Sana yağ kuyruğuna giren var mı? Aranızda...

Benzinin pembe kartona ( karneye ) dolma kalemle kuyrukta işlendiğini...

Gramofon kağıdı ile ev lambalarının ve arabaların farlarının sarıldığını...

Rüzgarla çamaşır makinası hariç hiçbir şeyin geri döndüğünü ne yazık ki göremedim...
    Cüneyt Eralp

mabad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    bu topigin acılıs amacı kopru zammını protesto etmektir!!!geri kalanlar anılarınızı ''anılarım'' diye bir topicte acabilirsiniz.cozume odaklı dusunelim ben de biliyorum yalan olur,boş işlerle ugrasmayın demeyi.tum arkadaslar lutfen olaya daha duyarlı yaklaşalım.herkese saygılar

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    ben varımmm
    ne yafu bu köprü ilk kurulduğunda maliyeti çıkana kadar para alacağız sonra bedava dediler
    ne maliyetlibir köprüymüş yafuu
    altın kaplama olsa 500 köprü parası toplanmıştıı
    KAMP ADAMLARI

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    arkadaşlar hazır boğaz konusu açılmışken anlatmak istediğim bir hadise yaşadım bugün; ogs gişesine yanaştığım an arkamdan bir araba sağıma yanaştı ve bekledi ben de kartı gösterdim ve adam uçtu ben geçtikten sonra alarm ötmeye başladı bende adamın arkasından sövdüm tabi yedik cezayı diye. sonra kenardaki polise sordum ve içim rahatladı; ogs kartını göstediğin zaman plakayıda okuduğu için benim için bir sorun yaratmadı fakat kendini akıllı zanneden köylü kurnazı dallama cezayı yiyicek ve bir ay sonra haberi olucak, kim bilir bu süre içinde daha kaç kere aynı taktiği uygular
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Sonuç... Süslenmiş kelimeler, anlatımlar, eylemler... Sonuç...
    basından itibaren olumsuz yaklaşıyorsun, ne sonucu bekliyorsun ki? sana uymuyorsa yapmazsın bu eylemi, olur biter. burada insanları daha fazla irite etmenin anlamı nedir?

ben sonuna kadar destekliyorum bu protestoyu. adamlar seylerinin keyfine gore zam yapıyor çakıyor geçiyorlar ve biz halen yok yasal yok masal konusuyoruz. şu yapılan zam yasal mıdır? TÜFE esas alıp memura zam veren bir hukumet kopruye neden %30-50 oranında zam yapılmasına izin veriyor. boyle sacma iş olmaz.

bu protestoyu yapmalı, dahası cok sık bir şekilde tekrarlamalıyız.

fikre katılmıyorsanız bile ortadaki yanlışa karşı geliştirilen fikir ve eylemlere saygı gösterin. başından beri şudur budur konusuyor tüm ahali, hareket gorelim. az laf cok iş, olmaz diyen ve zamları haksız bulanlar alternatif protestolar düşünüp soylesinler konusacaklarına...

sinir sahibi oldum sabah sabah. bir memleket ilerlemez tabii, bu kadar çok laf yapan insanı olunca.

aybiketa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    Nihat SIRDAR'ın radyo programını takip eden yok mu aranızda? Hatta tanıyan varsa ne kadar güzel olur..
    Benzin zammı protestosu yapılmıştı hatırlar mısınız?
    Her sabah belirlenen saatte herkes korna çalıyordu..

İşe yaramadığını iddia edebilir misiniz?

Ben bozuk paralarımı hazırladım. 10 kuruşlardan oluşan bir kese para.
    Ben de çok fazla kullanmıyorum köprüyü ama bu bahane olamaz.
    Yanlış olduğuna inandığım bir durumu protesto edebilmek için, haftada en az 2 kez kullanacağım köprüyü!

Sevgiyle selamlarım

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı aybiketa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nihat SIRDAR'ın radyo programını takip eden yok mu aranızda? Hatta tanıyan varsa ne kadar güzel olur..
    Benzin zammı protestosu yapılmıştı hatırlar mısınız?
    Her sabah belirlenen saatte herkes korna çalıyordu..

İşe yaramadığını iddia edebilir misiniz?

Ben bozuk paralarımı hazırladım. 10 kuruşlardan oluşan bir kese para.
    Ben de çok fazla kullanmıyorum köprüyü ama bu bahane olamaz.
    Yanlış olduğuna inandığım bir durumu protesto edebilmek için, haftada en az 2 kez kullanacağım köprüyü!

Sevgiyle selamlarım
    Sizce neden artarda indirimler gelmeye başladı?
    bu protestonun bir ilerideki adımı 10 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. O gün kimsenin pompalardan benzin almaması isteniyor. Bu tür protestoların daha değişik türevleri uygulanabilir elbetteki tıpkı köprüden geçişte bozuk para kullanmak gibi. Kendi adıma 2. köprüyü kullanırken yaptığımı anlatayım:
    gişede dur, motoru kapat ve eldivenleri çıkar. cepten parayı çıkar, say ve görevliye uzat. eldivenleri giy, motoru çalıştır ve devam et.

ayrıca, köprüden bedava geçiş hakkında söz verildiğini anımsamıyorum ben. sadece forumdan bir arkadaşımız, aldığı bir istihbarata dayanarak "köprüler bedava olacak" demişti o kadar.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    acıklamasını yapmışlardı nisan ayı civarında, şehir içinde otoyol ücreti alınmayacak sadece istanbul giriş cıkışlarında otoban gişelerinde para alınacak şeklinde.

daha sonra o olay dondu dolastı, 1. kopruden paralı gişelerin kalkması halini aldı ki dumura ugramaktan kendimizi yitirdik.

bu aksam 2. kopru geçişinde ben de bozuk para sayacagğım guzel guzel bakalım ne olacak

Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    Bence Nihat SIRDAR'dan destek isteyebiliriz.

nihat@nihatsirdar.com

maili göndermek bana düşer mi?
    gruptaki yetkili arkadaşlar, bir el atar mısınız?

önce aramızda bir protesto şekli belirleyebilirsek tabi..
    bozuk para aslında kulağa hoş geliyor, inşallah biz paraları sayarken, arkamızda acelesi olan insanlar olmaz ve gişelerden sonra bize sataşmazlar diyelim..

muhalefetten biraz uzaklaşıp, fikir paylaşımı yapsak daha verimli olmaz mı ?

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı aybiketa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Nihat SIRDAR'dan destek isteyebiliriz.

nihat@nihatsirdar.com

maili göndermek bana düşer mi?
    gruptaki yetkili arkadaşlar, bir el atar mısınız?
    neden düşmesin ki?

önce aramızda bir protesto şekli belirleyebilirsek tabi..
    bozuk para aslında kulağa hoş geliyor, inşallah biz paraları sayarken, arkamızda acelesi olan insanlar olmaz ve gişelerden sonra bize sataşmazlar diyelim..
    sataşacaklardır zaten. bu hep böyle olmuştur. hatta "gominist la bunlar" diyenler de çıkacaktır.

muhalefetten biraz uzaklaşıp, fikir paylaşımı yapsak daha verimli olmaz mı ?
    aslında gereken bu tabi ki.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paralı geçiş kısmında zaten epey bir kuyruk oluyor. KGS ve OGS si olanlar vızır vızır geçicek. Paralı geçiştekilere de beklemek düşer tabi. Bence işleyişi yavaşlatmaktan başka bir çözüm bulunmalı.
    ==============================
    ==============================

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    arkadaşlar benim bir fikrim var cumartesi günü emniyetten izin alıp 100 motor bi araya gelsek yeter pankart açıp basın açıkmamsı yapalım ve bunu sesimiz duyulana kadar yapalım haftalarca
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    Şu anda İstanbul Üniversitesinde bu hafta boyunca sürecek olan bir seminerdeyim. Fırsat buldukça siteye bakabiliyorum.
    Nihat SIRDAR'a yazılacak mail konusunda, aklımda toparladıktan sonra ilk fırsatta göndereceğim.

Basın toplantısı ile yapılacak olan eyleme ben katılırım.

Aramızda bir anlaşmaya varalım, Nihat SIRDAR'a da yapacağımız eylemler hakkında bilgi göndereceğim ki radyodan duyuru yapılsın. İnsanlar neyi neden yaptığımızı anlasınlar değil mi, köprüde para öderken..

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Aybike bakma sen o Nihat ın protest göründüğüne zamanında best fm de çaycı iken birden dj lik yapmaya başlayınca adamın nasıl e vrim geçirdiğine bizzat kendım şahit oldum..
    İtalyan resturantlarında yemekler yiyen patronu için türlü taklalar atan bir adamdan fzla bişey bekleme
    Neyaparsak kendimiz yaparız... ondan g elecek hayır Allahtan gelsin
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    1000 motor olayı baya bi ütopik olmuş valla
    protesto falan çıkmaz hiç bir şekilde

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    arkadaşlar benim bir fikrim var. ama nasıl olur bilmiyorum.

10 - 20 motorlu olsa yeterlı olur ama daha fazla olsa daha iyi olur. köprüye gelelim ve herbir motorlu başka bir gişeye aynı anda yanaşalım. görevlilere paramız olmadığını söyleyelim ve para vermeden karşıya geçmek istediğimizi bildirelim. bakalım ne olacak. hiç olmazsa bir radyocu bizim ne yapmaya çalıştığımızı anlayacak. ve hatta arkamızdaki sıra bekleyenlerde bizimle birlik olabilir.

Nasıl fikir ama.

bütün köprü tıkanmış olur bu durumda tabi okadar insana yazık ama neden olmasın.

benimle gelen olursa ben yaparım valla.

kazasız sürüşler dilerim.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Savaş'ın deyimiyle bu Nihat taklacısı çok dinlenen ve protestomuza katkı sağlayabilecek bir adam mı? Daha önceden de deneyimli bu korna mevzusundan dolayı o zaman bizi taklacılığı değil köprü protestosunda işe yaraması ilgilendirir varsa daha karakterli bir mevkide biri onu söyleyin.

Uzaktayım en azından gerekli yerlere e-posta atarım siz nereye, nasıl atacağımızı söyleyin.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler