Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CZ zincir

Motovento
    REKLAM ALANI
    eming26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 CBF 1000 FA
    arkadaşlar merhaba;

malumm parça fiyatları arttı . D.I.D uçmuş gitmiş. Cz markasını bilen var mı kullanan nasıldır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    CZ markasını kullanan ve memnun olan çok da şöyle bir durum var: Geçen ay zincir dişli seti aldım. Karaköy Dinamik Zincir'i arayıp motoruma uygun CZ o-ring motosiklet zinciri fiyatı sordum (o-ring dışındaki daha ileri seviye zincirleri getirmiyorlarmış bu arada...), DID Türkiye distribütörünün motorumun orijinal parçası olan DID o-ring zincire biçtiği fiyat ile aynı fiyatı çektiler, öyle olunca orijinal DID aldım tabi ki. Yani bu CZ'yi getiren arkadaşların bir tarafı kalkmış, dikkatli olun...
    mitmuallim bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Zincir olayi soyle...her motor cc ve beygire gore modeller var.daha dusuk alirsan kopar...ben czyi aramistim,o zaman ust modeller yoktu,sadece oringli standart zincirler vardi.
    .motorun cbf1000 se,rk tavsiye ederim...motoonline nokta kom bayileri... Size 530 xsoz1 yada 530 gxw uygundur...bakla sayisini bilmiyorum...

https://bpemotorcycles.com.au/wp-content/uploads/2018/09/2018-RK-chin-specs-road.png

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Alıntı eming26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba;

malumm parça fiyatları arttı . D.I.D uçmuş gitmiş. Cz markasını bilen var mı kullanan nasıldır ?
    Selam hemşerim ben XT 660r da kullandım,gayet iyi, İstanbul dinamik zincir den aldım,cz zincirin Türkiye distribütörü, internette yaz ,ilk elden alırsan % 50 daha ucuza alırsın, bağlantı elemanını sekmanlı olanından alama,perçinli olanından al,ben bir talihsizlik yaşadım,Selman yerinden çıkmış yolda giderken zincir koptu,az daha büyük bir kazaya sebebiyet verecekti,perçinli olanından al kafan rahat olsun, tecrübe konuşuyor,yolun açık olsun
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben 250 cc tek silindir Sym Wolf'te 2 kez kullandım, şu an da 650 cc çift silindir makinemde 8000 km.dir kullanıyorum. Toplam 3 set zinciri hep uygun fiyata aldım ve hiç bir yamuğunu görmedim. Ben çok hart hurt gaz açan adamım, baklalar arası bolluk-sıkılık olduğunu farkettiğim an daha gerdirme payı olsa bile zincir dişli setini komple yeniliyorum. Aşağı yukarı 20000 km.ye tekabül ediyor bu değişim. En son 8000 km önce Cz 520 114 bakla O-ringli zinciri 390 TL'ye, Ognibene 15T ön dişliyi 150 TL'ye, Serkan Arman 46t arka dişliyi 160 TL'ye yaptırdım. 100 TL İşçilikle beraber 800 TL'ye komple set yenilemiş oldum. Sizin Cbf 1000 daha kuvvetli makine, o nedenle daha bir iyi araştırın. Benim bu zincirde deneyimim 650 cc çift silindir 72 bg için geçerli.
    mitmuallim bunu beğendi.

eming26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 CBF 1000 FA
    cevaplarınız için teşekkür ederim.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Kaza yapmadan önce almıştım, 5000kmde bir kere bile zinciri gerdirmedim. Ki türlü apaçilikler yapan yerinde duramayan bi apaçiydim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)