Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

en ucuz yollu mototakip sistemi apple airtag ???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bunun konusu açıldımı göremedim ama kimse bahsetmediğine göre gözden kaçtı sanırım.cihaz bu https://www.vatanbilgisayar.com/appl...kli-paket.html
    aslında yeni bir olay değil başka başka markalarda bu tarz şeyler deneyeli yıllar oluyor.ama bunun extra çok güzel bir özelliği var.ibluetooth ile haberleşiyor iphone ile senkronize oluyor.ama olay şu dünyadaki tüüm iphone lar ile senkronize oluyor.yani aldım selenin altına attım avm ye koydum.bu motorun civarından geçen tüm iphone modelleri burdan aldığı kordinatı sizin telefonunuza yolluyor.içinde ufak bir pil varmış 1 sene kadar gidiyormuş.parasıda ucuz geldi açıkcası denenebilir.bunu deneyen hiç oldumu ? kullanan varmı ? verim alabildiniz mi ??
    malum simitcide hırsız da bile iphone olduğu için ben şahsen baya bir işe yarayacağını düşünüyorum.1 sene oldu sanırım çıkalı pek ilgi göremedi gibi geliyor bana.atıyorum en azından adam aldı motoru arabaya attı ışıklarda durdu.yan arabada iphone var en azından en son yön tayini yapabilicek bir durumda olucaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Konusu geçmişte açıldı hocam, epey de yazıldı çizildi. Yanlış hatırlamıyorsam cihaz Bluetooth üzerinden bulduğu için motorunuzun 15-20 m mesafe içinde çalınması gerekiyor ki bulup komşuya dalalım.
    tarzan rıfkı, espresso ve DickName bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    çalan hırsız genelde motoru kervan geçmes kuş uçmas yerlere bırakıp gelen giden olmayınca motoru parçalamaya başladığı için. öylebi durumda motor bulunamayabilir

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konusu geçmişte açıldı hocam, epey de yazıldı çizildi. Yanlış hatırlamıyorsam cihaz Bluetooth üzerinden bulduğu için motorunuzun 15-20 m mesafe içinde çalınması gerekiyor ki bulup komşuya dalalım.
    Harbiden hatta yorum bile yapmişım bebek olduktan sonra zaman mekan kavramım kalmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalan hırsız genelde motoru kervan geçmes kuş uçmas yerlere bırakıp gelen giden olmayınca motoru parçalamaya başladığı için. öylebi durumda motor bulunamayabilir
    Şimdi şöyle dedigim gibi en azindan ufak parçalar yakalariz yönünü belirleriz.ayrıca çalan öküz iphone kullanıyorsa bizi motora götürebiliyor geçen ay 250 tl imiş aklima geleydi alirdim şimdi 370 her yerde.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    airtag ile ilgili hatalı bir bilgi var, gecen arkadaşla araştırmıştık.

zımbırtının yerini öğrenmeniz için sizin 15-20 metre civarında olmanız gerekmıyor. isterse başka şehirde olsun başka bir iphone var ise direk onun üzerinden sinyal yolluyor. yani sizin değil herhangi birisinin yakınında olması yeterli.

https://www.apple.com/tr/airtag/?afi...lid---product-

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Servet değerindeki otomobilinizi, bisikletinizi veya motosikletinizi Apple AirTag ve benzerleri ile koruyun

https://www.log.com.tr/servet-degeri...i-ile-koruyun/

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    airtag ile ilgili hatalı bir bilgi var, gecen arkadaşla araştırmıştık.

zımbırtının yerini öğrenmeniz için sizin 15-20 metre civarında olmanız gerekmıyor. isterse başka şehirde olsun başka bir iphone var ise direk onun üzerinden sinyal yolluyor. yani sizin değil herhangi birisinin yakınında olması yeterli.

https://www.apple.com/tr/airtag/?afi...lid---product-
    bence oyleyse süper hem de oldukca ekonomik oluyor

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı hussain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence oyleyse süper hem de oldukca ekonomik oluyor
    Evet öyle, Youtube'daki bir kanal 1 airtag'i apple'a Tim cook'a, 1 airtag'i Elon Musk'a ve 1 airtag'i de Kuzey Kore'ye gönderiyor ve takip ediyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Mantıklı aslında, ben uçak seyahati olursa bavula atmayı düşünüyorum bir tane airtag.
    Motor için de mantıklı, ama pilinin 1 yıl olması şimdi canımı sıktı diyordum ki standart CR2032 pil kullanılıyormuş, hayret Apple kendi pilini çakar diyordum =)

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bildiğim kadarıyla sizin takip etmeniz için telefonun 11 ve üzeri olması gerekiyor. Ama tüm iphone modelleri tarafından bluetooth açıksa ve alanında ise görüyor ama sizin takip etmeniz için yardımcı oluyor. Bende ilk çıktığında heveslenmiştim ama 7 var bende
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Motosikleti
    Dominar D400
    Apple kullancısı olMAdığım için hemen alternatiflerine baktım ve Samsung'un aynı şekilde Smarttag ve Smarttag Plus'ı varmış. Bunlara alternatif Tile markası da var. İyi araştırmak lazım.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    airtag i androidle kullanabiliyorsunuz illaki iphone olmasına gerek yok kendi uygulaması var ama iphone harici bir cihaz bilgi alıp bak airtag ın burada diyemiyor yani airtagı takip etmeniz için etrafında bu sistemi destekleyen bir apple cihazı şart , sadece iphone değil apple marka olup ağa bağlanıp bilgi verebilen bütün cihazlar size airtag i takip etmenizi sağlıyor , hatta motorunuz çalındı diyelim çalan kişide iphone kullanıcısı diyor ki çok uzun süre size ati olmayan bir air tag ile birlikte yolculuk yapıyorsunuz diye uyarıyor bu da hırsızın hızlıca motoru bızdıklayıp airtag i bulup motordan atmasına sebep olabilir bunuda ekliyim

açıkcası buna bu parayı vericeğime adam akıllı gps sistemi kullanırım çünkü bu air taglerde herhangi darbe titreşim alarmı ya da hareket edince arma vs gibi özellikler yok tabi yeni bir güncelleme gelmediyse sadece siz dur bakıyım nerede bu derseniz size konumu anlık gösteriyor

gps takip cihazları ise güvenli bölge oluşturma darbe titreşim de sizi uyarma vs gibi güvenlik amaçlıda çalışıyor böyle bakınca pek de mantıklı değil air tag

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla sizin takip etmeniz için telefonun 11 ve üzeri olması gerekiyor. Ama tüm iphone modelleri tarafından bluetooth açıksa ve alanında ise görüyor ama sizin takip etmeniz için yardımcı oluyor. Bende ilk çıktığında heveslenmiştim ama 7 var bende
    Hayır, araştırdığım kadarıyla istediğiniz iphone ile takip edebiliyorsunuz, ancak tag'in yakınlarında olduğunuzda ultrawideband kullanarak sizi direkt/görsel olarak airtag'e yönlendirebilmesi için iphone11 ve üstü olması gerekiyor denilmiş.
    Samsung Smarttag'de direkt/görsel yönlendirme özelliği yok, sinyal artış-azalışına göre siz ileri geri sağa sola giderek bulmaya çalışıyorsunuz(ki her zaman doğru çalışmadığı da incelemelerde belirtiliyor) ancak Smarttag Plus'da da görsel olarak yönlendirme özelliği geliyor, o tarafta da Galaxynote20Ultra, Galaxy Z Fold2, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra gibi göree yeni ve üst düzey cihazlar olması gerekiyor diye anlatılmış.

https://www.youtube.com/watch?v=HAf4qhIYHBY

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    airtag i androidle kullanabiliyorsunuz illaki iphone olmasına gerek yok kendi uygulaması var ...
    Bu bilgi yanlış sanırım, Apple'ın resmi olarak Android için airtagi takip edebileceğiniz uygulaması yok bildiğim kadarıyla, dahası airtag'in android cihazlarda kullanılmasını zaten istemiyor güvenlik açısından(Üstünüzde airtag varsa uyaracak bir uygulama yapacağını söylemişler android telefonalr için ancak ben bulamadım markette). Ha, farklı firmaların ürettiği uygulamalar var görünüyor ancak onlara da ben güvenmem.
    Ekrem_06 bunu beğendi.

Motosikleti
    sadece ios da çalışıyor diye biliyorum.minumum kaç ios desteği sunuyor bilmiyorum ama iphone 7 den itibaren minumum destekliyordur.sadece iphone 11 ve yukarısında çalışıyorsa aşırı saçma bir olay.her türlü denenir dediğim gibi bir ipucu bile yakalasanız o an bir ümit duyarsınız mutlu olursunuz.eşimde var iphone alıp valla denicem en kötü 350 tl den olmuş olurum.kedi köpek için kullanan çok fazla bluetooth teknolojiside artık öyle eskisi gibi değil menzil hatrı sayılır daha geniş.
    berk_cglr bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır, araştırdığım kadarıyla istediğiniz iphone ile takip edebiliyorsunuz, ancak tag'in yakınlarında olduğunuzda ultrawideband kullanarak sizi direkt/görsel olarak airtag'e yönlendirebilmesi için iphone11 ve üstü olması gerekiyor denilmiş.
    Samsung Smarttag'de direkt/görsel yönlendirme özelliği yok, sinyal artış-azalışına göre siz ileri geri sağa sola giderek bulmaya çalışıyorsunuz(ki her zaman doğru çalışmadığı da incelemelerde belirtiliyor) ancak Smarttag Plus'da da görsel olarak yönlendirme özelliği geliyor, o tarafta da Galaxynote20Ultra, Galaxy Z Fold2, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra gibi göree yeni ve üst düzey cihazlar olması gerekiyor diye anlatılmış.

https://www.youtube.com/watch?v=HAf4qhIYHBY

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Bu bilgi yanlış sanırım, Apple'ın resmi olarak Android için airtagi takip edebileceğiniz uygulaması yok bildiğim kadarıyla, dahası airtag'in android cihazlarda kullanılmasını zaten istemiyor güvenlik açısından(Üstünüzde airtag varsa uyaracak bir uygulama yapacağını söylemişler android telefonalr için ancak ben bulamadım markette). Ha, farklı firmaların ürettiği uygulamalar var görünüyor ancak onlara da ben güvenmem.
    bende ilk çıktığı zamanlarda araştırırken yabancı bir kanalda denk geldim ama açıkcası app olarak araştırmadım videodaki aga androidlede kullanabiliyorsun kısıtlı da olsa gibilerinden diyordu belki de yalan olmuştur apple tarafından vs vs bir şey diyemem ona ama merak eden varsa türkçe olarak koray birand güzel bir videosunı çekmişti bunada bakılabilir ama dediğim güvenlik amaçlı değilde daha çok kaybolmasın kaybolursa bulayım amaçlı bir cihaz bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece ios da çalışıyor diye biliyorum.minumum kaç ios desteği sunuyor bilmiyorum ama iphone 7 den itibaren minumum destekliyordur.sadece iphone 11 ve yukarısında çalışıyorsa aşırı saçma bir olay.her türlü denenir dediğim gibi bir ipucu bile yakalasanız o an bir ümit duyarsınız mutlu olursunuz.eşimde var iphone alıp valla denicem en kötü 350 tl den olmuş olurum.kedi köpek için kullanan çok fazla bluetooth teknolojiside artık öyle eskisi gibi değil menzil hatrı sayılır daha geniş.
    zaten tasmaları vs var özel airtag takılan mantıklıda en azından elinizden kaçtı o an peşine düşersiniz köpeğin ya da valiziniz kaybolmasın vs diye gibi
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)