Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

AKILSIZ BAŞ VE BAŞINA GELENLER...

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok emek ve para harcamışsınız. En azından bundan sonrasında keyifle binin. Ne de olsa her yerini toplardınız neyi var nesi yok biliyorsunuz, uzun süre binilecek keyfi sürülecek motor olmuş.
    Öyle oldu hocam, dediğiniz gibi artık herseyini biliyorum neye kaç km var neye bakılacak ki o da kalmadı bundan sonra kazasız belasız sürmek nasip olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O arka teker rulmanının sıkıntı çıkarması eski motorumda benim de başıma gelmişti. Şile'nin köylerinden birinin içinde Allahtan yavaş gidiyordum da düşmedim motorun üzerinden, size de geçmiş olsun. Motosikletimiz, hele ki yeni almışsak küçük de olsa bir sıkıntı tüm motivasyonumuzu bozabiliyor. Sıkmayın canınızı herşeyin çözümü var.
    O sesi ilk duyduğumda tepeden aşsağı bir sıcaklık indi eyvah dedim motoru kitliyoruz yağmı boşandı noldu diye.. aklım ditti, düşmek aklıma bile gelmedi zaten bu arıza denen meret nerde ıssız yer orada ortaya çıkıyor, ilk bir ay ev iş arasında gittim geldim şehir içi bölgelerden hiç çıkmadım nolur nolmaz yolda kalırsam dönmesi kolay olsun diye :( neyse şükür atlattık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Memleket, maalesef işte.

https://i.hizliresim.com/l8qo0og.jpg
    Hayvanlar alemini bile bozmuşuz
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle oldu hocam, dediğiniz gibi artık herseyini biliyorum neye kaç km var neye bakılacak ki o da kalmadı bundan sonra kazasız belasız sürmek nasip olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

O sesi ilk duyduğumda tepeden aşsağı bir sıcaklık indi eyvah dedim motoru kitliyoruz yağmı boşandı noldu diye.. aklım ditti, düşmek aklıma bile gelmedi zaten bu arıza denen meret nerde ıssız yer orada ortaya çıkıyor, ilk bir ay ev iş arasında gittim geldim şehir içi bölgelerden hiç çıkmadım nolur nolmaz yolda kalırsam dönmesi kolay olsun diye :( neyse şükür atlattık.
    Ben daha o dönem 2-3 senelik yeni motorcuyum, motor boşa alsam bile ilerlemiyor, "aldık bloğu elimize" diye üzülüyorum. En kötü o sinirle tekmeleye tekmeleye parçalayacağım motoru, o derece bunaldım. Tam hatırlamıyorum ama böyle scooterci mi cg.ci mi öyle tırt bir motor süren biri geldi yanıma, geçmiş olsun dileyip arka maşa tarafında basit birşeyler yaptı ve "abi çok yavaş yavaş git" dedi, baktım motor ilerleyebiliyor, rahatladım. Şile'den 40-50 ile dönmüştüm.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hocam darılma ama motor bas bas bağırmış bende sıkıntı var diye en azından bunları görseniz belki başınıza sıkıntı gelmeyecek. Yine geçmiş olsun :((
    iskampavya bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha o dönem 2-3 senelik yeni motorcuyum, motor boşa alsam bile ilerlemiyor, "aldık bloğu elimize" diye üzülüyorum. En kötü o sinirle tekmeleye tekmeleye parçalayacağım motoru, o derece bunaldım. Tam hatırlamıyorum ama böyle scooterci mi cg.ci mi öyle tırt bir motor süren biri geldi yanıma, geçmiş olsun dileyip arka maşa tarafında basit birşeyler yaptı ve "abi çok yavaş yavaş git" dedi, baktım motor ilerleyebiliyor, rahatladım. Şile'den 40-50 ile dönmüştüm.
    Şansınız varmış yinede, dönebilmişsiniz sürerek. O anki ruh hali çok fena oluyor yaşan bilir insanın kafasından aynı anda sayısız düşünce geçiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı infernus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/ql3iyle.jpg
    https://i.hizliresim.com/ckl9v4z.jpg

hocam darılma ama motor bas bas bağırmış bende sıkıntı var diye en azından bunları görseniz belki başınıza sıkıntı gelmeyecek. Yine geçmiş olsun :((
    Yok hocam darılmam
    isaretlediğiniz bolgeleri görmüştüm,plaka sorgusunda hasar kaydı vardı zaten biliyordum. Bahse konu motor Mt07 olunca gerçekten düşmesi kalkması olmayan motor bulmak çok zor ve eskaza bulduklarımda gidip alınabilecek yerlerde değil di. işten izin almak gitmek gerekiyordu ve gittiğim yerde de bir supriz ile karşılaşıp boş geri dönmekte vardı. Bu motordaki isaretlediğiniz kusurları buyuzden göz ardı etmiştim iş şaşede blokta birsey olmasındı ki ondan yana sorun yok şükür. Sorun asıl görünen yerlerde değil görünmeyen yerlerden çıkıp süpriz yapmasıydı, o kısmı üzdü zaten. Kaldı ki benden önceki sahibi motora biraz baksa özen gösterseymiş bunlarida yaşamayacaktım aslında..
    Bu ikinci el aldığım ne ilk motor ne sonuncu (durmak lazım artık diyorum kendi kendime biryandan) ama ilk defa bukadar üzüldüm. Hele 2000lerde haftada bir motor değiştirdiğim olurdu a4 kağıdına alan/satan devri yapardık devam... cahilliğe bak!
    Ama kendi adıma şununla övünebilirim bunca yıldır sattığım çoğu motorun yeni sahipleri ile dost olduk,halen görüştüklerim var içlerinde, hep teşekkür ettiler birkez de biri yav arkadaş sen ne sattın bize demedi şükür.
    infernus, perisipis ve espresso bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İlk resimde motorun hor kullanıldığı her halinden belli.Expertize yada servise sormaya bile gerek yok.Bir motorun düşmesi kalkması olabilir ama bu görünüşteki motorun sahibi adam akıllı bakım yada tamirat yaptıracak biri olmaz.

Geçmiş olsun artık sorun çıkarmazda keyifle binersiniz.
    iskampavya bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Her kes MT07'lerin hasarsız olanını bulmak zor diyor, neden öyle ?

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu motoru genel de ya direkt A ehliyeti alan tecrübesi olmayan yada kısa süre düşük cc tecrübesi olup alan kişiler tekere gelmesinden dolayı çok tercih ediyor hava atmak için hal böyle olunca en az 1 2 defa teker öğrenene kadar motoru kafasına alan çok kişi var hatta tecrübeli olsa bile sırf teker yapmak için alan arkadaşlar bile var bazen çekirge bir zıplıyor 2 zıplıyor 3. cü de motoru kafasına alıyor kanımca Türkiye de motosiklet kazalarında MT-07 önemli bir role sahip bir çok ölümlü kaza da bu motorla oluyor tehlikeli bir alet kullanmasını bilmeyene.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Bizim otopark ta bir MT-07 vardı motorlarımız sürekli yan yana bir gün bir baktım motorun arka kuyruğu ve arka stop gitmiş

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Piyasaya ilk çıkış döneminde uygun fiyatı ile acemilerin ilk motorsiklet tercihi olarak ve 250cc segmentine fiyat yakınlığı sebebi ile düşük tecrübeli kullanıcıların onu alacağıma bunu alayım düşüncesi ile alıp bolca düşürülen/kaza yapılan elden ele dolaşan bir motosiklet oluşundan dolayı.

Motosikleti
    250r
    Geçmiş olsun. Motordan zevk almaya başlamanıza sevindim. Gayet hoş toplanmışsınız. Bu tür işlerin elinizden gelmesi de ayrı bir güzel yön.

Benzer bir durum da benim yeni aldığım motorda başıma geldi. Almadan önce attığım kısa turda fark etmemiştim, sağ gidon çok hafif yamuk. Yada garenaj biraz yakın gidona. :D İkisinden biri. Bende satıştan yarım saat sonra fark ettim. Satıcıyı aradım, size söylenilenin aynısını söyledi. Bendeyken böyle birşey yoktu. Tamam eyvallah deyip kapattım.

İnşallah başka sorunu yoktur. :D
    iskampavya bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Her an benim de kazık yeme durumum saklı kalmakla beraber;

Motorlu taşıt alacağım zaman, hele de motosiklet alacağım zaman mutlaka sahibine de "ekspertiz" yaparım. YA 3-5 muhabbet ederim ya da oturur bir yerde bir şeyler ısmarlarım. Gerçekten.

Adam mesela "tüm bakımları yetkili serviste yapılmıştır" diyor. 5 binde bir balatalar değişmiş, 10 binde zincir değiştirmiş. Bu ne! demek ki sürekli gazlayıp durmuş, kazık frenlemiş. Bunu yaparken düşmemesi çok zor. O motoru almam. Sahibi nasıl bir tip. APaçi mi? 35-40 yaşlarında çoluk çocuğu mu var? Bunlar sürüşe doğrudan etki eden faktörler.
    iskampavya bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Motordan zevk almaya başlamanıza sevindim. Gayet hoş toplanmışsınız. Bu tür işlerin elinizden gelmesi de ayrı bir güzel yön.

Benzer bir durum da benim yeni aldığım motorda başıma geldi. Almadan önce attığım kısa turda fark etmemiştim, sağ gidon çok hafif yamuk. Yada garenaj biraz yakın gidona. :D İkisinden biri. Bende satıştan yarım saat sonra fark ettim. Satıcıyı aradım, size söylenilenin aynısını söyledi. Bendeyken böyle birşey yoktu. Tamam eyvallah deyip kapattım.

İnşallah başka sorunu yoktur. :D
    Sizede geçmiş olsun. Kilit cümle o zaten satıcının profili o cümlede gizli.. şükür ki benim başka sorunum kalmadı, dün farkettim ki motoru aldım alalı hepi topu daha 500km binmişim, uğraşmaktan binmeye vakit kalmamıştı
    Sizinki de sadece gidon yamuklugu ise ki inşallah sadece öyledir kolay hallolur dert etmeyin. Sizede tekrar geçmiş olsun.
    yec bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizede geçmiş olsun. Kilit cümle o zaten satıcının profili o cümlede gizli.. şükür ki benim başka sorunum kalmadı, dün farkettim ki motoru aldım alalı hepi topu daha 500km binmişim, uğraşmaktan binmeye vakit kalmamıştı
    Sizinki de sadece gidon yamuklugu ise ki inşallah sadece öyledir kolay hallolur dert etmeyin. Sizede tekrar geçmiş olsun.
    İnşallah sevgili İskampavya. Bir sürpriz çıkacak diye çekinmiyor değiim. Aslında motoru çok yoracak birine benzemiyordu. 35-40 yaşlarında biriydi. Belki de öyledir. Üniversiteli bir arkadaştan aldım makineyi falan demişti. Bilemiyorum. Uzun süredir motor süren birinin farketmemesi zor yani.

Neyse, dediğin gibi başka sıkıntı çıkmasın da.. Ben de çok takılmadım zaten o konuya.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah sevgili İskampavya. Bir sürpriz çıkacak diye çekinmiyor değiim. Aslında motoru çok yoracak birine benzemiyordu. 35-40 yaşlarında biriydi. Belki de öyledir. Üniversiteli bir arkadaştan aldım makineyi falan demişti. Bilemiyorum. Uzun süredir motor süren birinin farketmemesi zor yani.

Neyse, dediğin gibi başka sıkıntı çıkmasın da.. Ben de çok takılmadım zaten o konuya.
    Benim kızdığım noktada o zaten, kişi kullandığı makinadaki farklılıkları değişimleri bilir hisseder, ben bilmiyordum görmedim duymadım kısmına inanmak çok zor geliyor bana, ikna edici değil, yersen demek benim için.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler