Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tavsiye - Tecrübe ++++

Motovento
    REKLAM ALANI
    itswake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlarr, forumda biraz gezindim tatlı samimi bir ortam hissettim ve sizlere danışmak istedim. motor alma düşüncem var, 26 yaşındayım. ist da yaşıyorum. ehliyetimi yeni aldım ve tecrübeleri kişilerin tavsiyelerini dinlemek mantıklı olur diye düşündüm. gram tecrübem yok ve motorlardan hiç anlamıyorum, gittim ehliyetimi aldım bu kadar. marka model dahi bilmiyorum diyebilirim.

işime gidip gelirken kullanıcam, görüntü tarz olarak cross, naked - agresif tipler ilgimi çekiyor ve şehir içi ne kadar uygun olur bilmiyorum. önümüz kış şimdi almak doğru olur mu? bekledikçe fiyatlar da yükseliyor tabi. arkadaşım kış diye önümüz şimdi almamın daha mantıklı olduğunu söyledi lakin hava şartları beni motordan soğutur mu? ya da tehlikesi problemi olur mu?

ikinci el mi, sıfır mı uygun olur? arkadaşım ''2. el 10-20bine bi motor al acemiliğini attıktan sonra yine motora devam etmek istersen sıfır güzel bi motor çekersin altına'' dedi.

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Arkadaşınız gayet haklı. En fazla 250 cc Scooter ile başlayın, mümkünse ucuz bir 2. el alın çünkü bol bol düşürüp orasını burasını kıracak - çizeceksiniz. Önüne de bir rüzgarlık takın ki kışın zatürre olmayın. 1-2 sene sonra durumu tekrar değerlendirirsiniz.
    espresso ve itswake bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    selam , İstanbul şehir içi işe gitgel kullanacak ve yeni başlayan bir sürücüye kesinlikle Nmax yada Pcx gibi hafif , yere yakın kontrolü kolay , kışın soğuğundan , yağmurdan çamurdan daha az etkilenen bir sukuter öneririm , Abs li bir model olursa çok daha emniyetli hissedersin , cross tarzı dediğin motorlar yeni başlayan için yüksek kalabilir , şehir içi dur kalkda zorlar seni..bir sene yada 5-10 bin km sonra merak ettiğin motorlara geçiş yapabilirsin , artan keyfi azalan konforla mukayese eder yoluna devam edersin..
    espresso, Cyan, itswake ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Selamlar hayirli ugurlu olsun oncelikle.
    Bence istanbul icin olayin 2 yönü var:
    1-sizin motosiklet hakimiyetiniz
    2-sizi ezmeye calisan manyaklar

1.alacaginiz motosiklet ile ne kadar cabuk butunlesirseniz, debriyaj frenler denge koordinasyonunu ne kadar iyi yapabilirseniz sizin icin o kadar iyi.

cunku motosiklet ile butunlesmeden, 2. asamadaki dis faktorlere karsi defansif surus kabiliyeti edinmek bence imkansiz.

yani tavsiyem;
    -hangi motoru alirsaniz alin once egitim alin, sonra trafiksiz ve az trafikli ortamda bol bol pratik yapip motosikletiniz ile butunlesin.

Bunlari yapin ki, trafige ciktiginizda kafaniz sadece yol ve dis etmenlerde olsun.

saygilar
    itswake ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    itswake kardeşim, forumda refah düzeyi yüksek ve tuzu kuru bir kesim var.
    Bu nedenle ben daha düşük bütçeye sahip oldugunu düşünerek sana yazmak istiyorum.

Son 3 yıldır ki özellikle son 1 yıldır "düşük cc al sonra büyüt" olayı yalan. Ekonominin bu sekilde yükseldiği süreçte cc yükselterek ilerlemek tamamen mantıksız.

Kışın ucuzlar mantıgı 3 senedir yok, ucuzlamıyor. Dövizin bu durumda oldugu ülkelerde "alabiliyorsan hemen al" mantıgı ile hareket etmek lazım.

Su an için hem acemliği atmak hemde uzun süre binebilmen açısından sana 2 öneride bulunabilirim.

CRF 250 alıp sele modifiyesi , yan canta ve arka canta ile cok agresif görünüşlü ve her türlü kullanıma uygun bir motor elde edebilirsin. Cok uzun süre seni mutlu edecektir.

Daha güçlü bir motor istiyorsan Dominar 400 UG önerebilirim.

Ancak kalite japon olsun dersen dominar 400 UG parasına mt25 tarzı bir motor ile hareket edebilirsin, hem kalitesi kabul edilir güzellikte olsun hem güçlü olsun dersen dominar 400 ug ile devam etmen gerekir.

Yani ekonomik durumun cok iyi değilse kücük cc başla sonra büyüt olayı yalan.
    natijax ve itswake bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kışın pahalı yazın dahada pahalı oluyor motorlar.ne kadar erken alınırsa kar edersiniz durmuyor artıyor fiyatlar.tecrübe 0 ise ona göre almanız daha iyi.0km tavsiye etmekle birlikte etmiyorumda.malum fiyatlar çok pahalı illaki 1 kerede olsa devirseniz çok üzülürsünüz.o yüzden bence 125 250 cc 2.el bir motor bakın uyguna geri kalanla ekipman dizin.sonra motoru satıp 0 vs alınca tam ekipmanınızda olmuş olur
    itswake bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben ehliyetsiz olarak elektrikli scooter ile başladım. Sonra ehliyet aldım, ilk motosikletim kuba black cat. Hafif olduğu için çok zorlamadı, 182 boy ile de hiç zorlanmadım ki üzerine oturunca yere oldukça yaklaşıyordu. Bu tarz motosikletler şehirde kullanılacaksa ilk başta lastik bakmak lazım. Dişli lastikler normalde bir nebze tutsa bile az bir ıslaklıkta bile tehlike yaratıyor. Alacaksanız lastik ebatına göre asfalt lastiği bulunması ve çeşitliliğini kontrol edin.

Eğer trafik tecrübeniz yoksa küçük bir scooter ile tecrübe kazanmanızda fayda var. Yol okumak diye bir şey var, bunu kazandıktan sonra vitesli bir motosiklete geçmek daha mantıklı.

Son olarak da ekipmanlar tam olursa kaza durumunda hafif veya hasarsız atlatmanız mümkün. Açık yarayı, kırık, çatlağı geçtim doku zedelenmesinde bile çok keyifsiz zamanlar geçirilebiliyor.
    itswake bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...ekonomik durumun cok iyi değilse kücük cc başla sonra büyüt olayı yalan...

arndiol seni anlayabiliyorum "bir kere al uzun seneler bin" modunda yazmışsın ama ekonomik durum iyi değilse yüksek cc motor daha çok yormayacak mı ? yakıtı , bakımı , lastiği vs hacim yükseldikçe giderler artacak , acemilikte büyük motorla düşürme devrilme riskide daha fazla , belki bileğini dizini yaralayacak işi gücü aksayacak , yirmi sene tecrübeside olsa , değil tuzu kuru tuz gölünün sahibi bile olsa İstanbul gibi bir şehirde ulaşım için en güzeli ufak bir sukuterdir , yok hobi için gazlayacam viraj yapıcam hafta sonu keyif alacağım diyorsan R25 , D400 gibi motorlara eyvallah ok , gerçi bu iş için 250-400 lük motorlarda pek tatmin etmeyecektir ya neyse..
    itswake ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arndiol seni anlayabiliyorum "bir kere al uzun seneler bin" modunda yazmışsın ama ekonomik durum iyi değilse yüksek cc motor daha çok yormayacak mı ? yakıtı , bakımı , lastiği vs hacim yükseldikçe giderler artacak , acemilikte büyük motorla düşürme devrilme riskide daha fazla , belki bileğini dizini yaralayacak işi gücü aksayacak , yirmi sene tecrübeside olsa , değil tuzu kuru tuz gölünün sahibi bile olsa İstanbul gibi bir şehirde ulaşım için en güzeli ufak bir sukuterdir , yok hobi için gazlayacam viraj yapıcam hafta sonu keyif alacağım diyorsan R25 , D400 gibi motorlara eyvallah ok , gerçi bu iş için 250-400 lük motorlarda pek tatmin etmeyecektir ya neyse..
    abi yüksek cc motor önerilerim crf ve dominar :D

Muhtemel motorcuların %90 ı bunları yüksek bile saymaz.
    itswake bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

itswake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yorumunuz için teşekkür ederim, ikisine de baktım ''CRF 250'' dediğiniz model daha hoşuma gitti. 2. el bakarken nelere dikkat etmeliyim. km kaç üzerinde olmaması beni mutlu eder. alsaft için uygun olur mu bu araç? çok titreme yapar mı? avantajlar - dezavantajları bana ne olur?

bir de kendim rks rt250 görüp beğendim. bu nasıl olur acaba.

saygılarımla

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Siz işin havasındasınız anlaşılan, boşa konuşuyoruz, böyle devam edin ne yapalım.

tayfun hocam, ilk motor oldugu zaman herkes sürekli gördükce begenıyor.

4 yıl önce motor bakarken dıkkat ettıgım şeyler ile su an arasında dünya kadar fark var. hergün başka motoru seviyordum, o nedenle bu sekilde düşünmeyn bence :D

itswake , crf bile olsa 30bin km altı almanızı tavsiye ederim. yaşlı olmasın mümkünse dağda bayırda değil uzun yolda uygun modiiye edilmiş ikinci ellere bakın.
    Öteki motora gelince RKS i boşverin.
    drtayfun bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tayfun hocam, ilk motor oldugu zaman herkes sürekli gördükce begenıyor.

4 yıl önce motor bakarken dıkkat ettıgım şeyler ile su an arasında dünya kadar fark var. hergün başka motoru seviyordum, o nedenle bu sekilde düşünmeyn bence :D

itswake , crf bile olsa 30bin km altı almanızı tavsiye ederim. yaşlı olmasın mümkünse dağda bayırda değil uzun yolda uygun modiiye edilmiş ikinci ellere bakın.
    Öteki motora gelince RKS i boşverin.
    drtayfun sana degil de konuyu acan arkadasa yazmis muhtemelen, sen niye aliniyorsun haci? En yukarda CRF yukseklikten dolayi onerilmemis arkadas CRF'yi begenmis, ona laf ediyor sanirim

Alinti kullanmayinca boyle oluyor.
    drtayfun bunu beğendi.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    drtayfun sana degil de konuyu acan arkadasa yazmis muhtemelen, sen niye aliniyorsun haci? En yukarda CRF yukseklikten dolayi onerilmemis arkadas CRF'yi begenmis, ona laf ediyor sanirim

Alinti kullanmayinca boyle oluyor.

yok ben zaten ona dedıgını bılıyorum , sadece ilk motor seçiminde yeni arkadaşlar her zaman kafası karısık ve daldan dala oluyor onu belırtmek ıstedım :D
    drtayfun bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)