Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Toplu taşımalarda çektiğiniz sıkıntılar nelerdir

Motovento
    REKLAM ALANI

Otobüs minibüs tramway ve diğerleri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Çok toplu olması. Az daha seyrek olsa daha rahat binerdik.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    2 senedir binmedim belediye otobüsleri, tramway vs kullanmadım. Bulunduğum yer toplu taşıma olarak sadece belediye otobüsleri var metro ve metrobüse ters taraftayım. Motor alma sebeplerinden biridir bu durum. Trafik durakların yoğunluğu ve trafiğin kilit durumunu gördükçe iyi ki motorum var diyorum. Eskiden sabah işe gidişlerde yaşanan yoğunluktan dolayı kavga oldukça çok yaşanıyordu. Hele şimdi birde maske ile hiç çekilmez. Sadece çubuklu - istinye vapuruna yürüyüş yapacağım zaman biniyorum. O da sessiz sakin kalabalık olmuyor. 2 buçuk 3 saat yürüyüş yapıp dönüyorum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben yavaş gitmekte olan her araca uyuz oluyorum. Toplu taşıma kullanmam gerekirse özellikle minibüs, otobüs gibi kağnı hızında ilerleyen araçlarda bana daral geliyor.
    levend84 bunu beğendi.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Her gün kavga....

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    7 senedir toplu taşıma kullanmıyorum , şehirler arası otobüs bile kullanmıyorum. Bizim buralarda toplu taşıma ücreti hariç pek bir sorunu yok. E tabi siz 5M kaldıracak şehre 20M adam sokarsanız ve hâlâ daha sokmaya devam ederseniz mecburen toplu taşıma eziyetten başka bir şey olmayacak. İnsanları işleri ve evleri arasında araç kullanmak zorunda bırakan sisteme bakın siz toplu taşımada bir sorun yok.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    yukarıda denmiş ama özet olsun.
    çok yavaş, üstüne duraklarda durduğu için daha da yavaş. ve çok tıkış tıkış.
    toplu ulaşımda en iyi araçlar metro ve metrobüs ama malumuz götünüz başka göte değmiyorsa bilin ki toplu taşımada değilsiniz.
    neyse ki son 1 yıldır motor sayesinde 1 elin parmağını geçmedi toplu taşıma binme sayım. ha tabi düşünüyorum motorum olmasaydı araba mı metro mu denilseydi metroyu tercih ederdim istanbulda o da bir gerçek her şeye tüm tıkışıklığa rağmen.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bekleme.
    Dur kalk.
    Terk okan insanlar.
    Aktarma zorunlulugu (izmirde 10 km yolu 2 otobüs aktarma ile gidiyoruz resmen)

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    inmeyi binmeyi bilmeyen hayattaki tek amacı 1 durak bile olsa o boş koltuğu kapmak olan andavallarla birlikte olmak en büyük sıkıntım onun haricinde bir sorunum yok gayet güzel işliyor zaten motor sürerken toplu taşımalarla sıkıntı ne dersen o da bazı sığır şoförlerin kendini otobüs minibüs değilde motosiklet gibi ince araya girebilir diye düşünerek sürmesi bunlar yani ve bu ikiside çözülebilir bir durum değil bizim ülkede
    lokalsürücü bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    (İstanbul) Çok uzun zamandır binmiyorum; metro nispeten iyi ama otobüsler facia. En son bindiğim birkaç otobüste ve metrobüste sürücü insan değil patates taşıyordu; ne gaz vermeyi ne de fren yapmayı biliyordu. (O sırada İBB Ak Parti yönetimindeydi, CHP'ye geçtikten sonra binmedim ama çok da değiştiğini zannetmiyorum, aynıdır büyük ihtimalle; belediye şöförü belediye şöförüdür ...)
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Benim toplu taşıma kullandığım yolda metrobüsün ilk durağından son durağına olduğu için hep ilk duraktan biraz bekleyip oturarak yolculuk yapıyordum. Metrobüste yer bulup oturabilince pek sorun olmuyor da evden metrobüse kadar minibüsle giderken 10dk yol tıklım tıklım gelen minibüslere binememekten fazladan yarım saate uzuyordu o kötüydü.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim toplu taşıma kullandığım yolda metrobüsün ilk durağından son durağına olduğu için hep ilk duraktan biraz bekleyip oturarak yolculuk yapıyordum. Metrobüste yer bulup oturabilince pek sorun olmuyor da evden metrobüse kadar minibüsle giderken 10dk yol tıklım tıklım gelen minibüslere binememekten fazladan yarım saate uzuyordu o kötüydü.
    Motosiklet candır can.
    espresso bunu beğendi.

Cyan metrobüs aynı durağa yavaş gir yumuşak fren yap tramwayda aynı bir bayanın yanına bile oturmaya korkuyorum hele de ayakta kaldıysam ve kalabalıksa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)