Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM RC 390 sürekli akü yemesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motosikletime led takmıştım, bir gün "low battery" yazısını ekranda görünce söktüm fakat aynı gün akü bitti marş almadı, bende direkt yeni akü aldım, taktım fakat 2 gün sonra o da bitti, sonra akücüye götürdüm tekrar şarj ettirdim yine bitti, sizce sorun nerede, ne yapmam lazım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı nuadante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosikletime led takmıştım, bir gün "low battery" yazısını ekranda görünce söktüm fakat aynı gün akü bitti marş almadı, bende direkt yeni akü aldım, taktım fakat 2 gün sonra o da bitti, sonra akücüye götürdüm tekrar şarj ettirdim yine bitti, sizce sorun nerede, ne yapmam lazım?
    hocam selamlar, olasi problemleri siralayalim.

1-araciniz akuyu sarj etmiyor.

bunun testi cok basit. arac calisir haldeyken volt metre ile akunun voltajini olcmeniz gerek. 13.8-14.4 arasi voltaj veriyorsa sikinti yok. eger dusuk veya yuksek deger veriyorsa aracin statorunu kontrol ettirmeniz gerek.

2-araciniz sarj ediyor, ama aracta kacak var. bunun icin de bi kacak testi yaptirmaniz lazim. elektrikci yapar. yada youtube dan bikac video izleyip sizde yapabilirsiniz.

3-arac sarj ediyor, kacakta yok, yeni aldiginiz aku zaten bitikti.

buda bir ihtimal. yeni aldiginiz aku uzun sure rafta beklediyse ve redresor sarji uugulamadan araca takildiysa var olan az sarji da bir kac mars sonucu bitmis olabilir.

benim aklima gelenler bunlar. kolay gelsin
    tommygun ve nuadante bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Duke 390,yeni aku aldim gene bir haftada bitti.konjektor ve stator degistirdim sorun cozuldu.elektrikden anlayan birine sorman lazim.konjektor yada stator yada her ikisi bitik olabilir

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 390,yeni aku aldim gene bir haftada bitti.konjektor ve stator degistirdim sorun cozuldu.elektrikden anlayan birine sorman lazim.konjektor yada stator yada her ikisi bitik olabilir
    ne kadar tuttu, KTM in parçaları biraz pahalı da, ona göre hazırlayayım kendimi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Aku yuasa btx9 330 liraya aldim.konjektor orjinal aldim 1200 lira ktmden taksitli,cikmasini 400 e satiyolar...
    Statorun orjinali 1700 lira ben cikma aldim 350 liraya.iscilikler ucuz...
    nuadante bunu beğendi.

Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aku yuasa btx9 330 liraya aldim.konjektor orjinal aldim 1200 lira ktmden taksitli,cikmasini 400 e satiyolar...
    Statorun orjinali 1700 lira ben cikma aldim 350 liraya.iscilikler ucuz...
    teşekkürler hocam, kıbrısta olmamamın dışında bir sorun yok, nerede baktıracağımı bile bilmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)