Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Istanbul'da Martı kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Biz motorcu tayfa daha alışkınız bu kapı açılması konusuna da, scootercılar uzak konudan daha. Hele İstanbul'da bu işler daha da zor. Çok canlar yanar daha.
    Çok yazık, Allah ranhmet eylesin.
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    baya feci bir kazaymış gerçekten ama o doblo sürücüsünün serbest olacağını adım gibi biliyorum
    xtrafrozen, mattiadestro ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Türkmenler" kısmı dışında katılıyorum. Kural tanımamazlığın milleti olmuyor.
    Burada ırkçı bir ifade takınmadım aslında, öyle anlaşılmış ve kalp kırmışsam affola. Hizmet sektöründe bir çok Türkmen bizlere göre daha cüzi maaş ödemeleriyle istihdam ediliyorlar. En azından İstanbul'da oturduğum semt için konuşayım; paket servisi yapan sürücüler arasında bu sene Türkmenler daha fazla ve hakikaten cellat gibi motor sürüyorlar.
    gurcanozturk, bikerboi, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Martı kazaları çoçuk yapmakla bitiyor başka türlü kız erkek ya otobüste olacak ya martıda kız önde erkek arkada sahil manzarası eşliğinde şu martıya binmek zaten emniyetli değilki bacak doğuya kıç batıya yüz kuzeye dönük

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabaların kapı mesafesinden uzak durmak zorundayız. Doblo şoförüne kızsak da bir çoğumuz araç kapısını açarken arkamıza bakmıyoruz dalgın olabiliyoruz. Tedbiri kendimiz almak zorundayız gerçekten çok acı bir kaza.....
    bir motor sürücüsünün böyle bir şey demesi şaşırttı. arkama bakmamak gibi bir mevzu olamaz bırak beni etrafımdaki annemi, ablamı, kız arkadaşımı tek tek uyardım her seferinde hatırlatırım. her zaman önceden aynaya bakacaksın, kafanı çevireceksin sonra kapıyı açacaksın diye ancak her halükarda tedbiri kendimiz almalıyız orası doğru
    yukarıda biri daha demiş hep diyorum yine sonuna kadar savunuyorum. araba ehliyetini almak için motosiklet ehliyeti zorunluluğu şarttır. trafikte birkaç ay sürüş şartı aranmalı tabi bu nasıl kanıtlanır bilemiyorum. yoksa zaten bir işe yaramaz. tehlikelerin farkında olmaz kişiler. keşke birden bir yasa çıksa ve şu denilse 2022 haziran ayına kadar tüm trafikteki sürücülerin motosiklet eğitimi alma zorunluluğu getirilmiştir.

tabi bir çoğu trafiğe çıkmayacağı için bir de ciddi sözel anlatım, kazaların gösterildiği videolar artık bir şekil nasıl oluyorsa bilinçlendirme operasyonu sağlansa bunların çoğu olmayacak.

şahsen videoyu izleyemedim. en azından bir sözel eğitim şartı konulsa da güzel güzel birileri video destekleriyle anlatsa tüm sürücülere
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı ahmetkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Martı kazaları çoçuk yapmakla bitiyor başka türlü kız erkek ya otobüste olacak ya martıda kız önde erkek arkada sahil manzarası eşliğinde şu martıya binmek zaten emniyetli değilki bacak doğuya kıç batıya yüz kuzeye dönük
    Malı nereden alıyorsun?
    espresso, levend84, xtrafrozen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    benim teorilerim;

1- adam aynaya bakmadı.
    2- adam aynaya baktı ama kadın arabalara çok yakın sürdüğü için aynanın kadrajına girmedi.
    3- adam aynaya üstün körü bakıp otobüsü uzakta görünce, otobüs gelene kadar ben çıkarım dedi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu amk trafiğinde TRAFİĞİN AKTIĞI YERDEN KAPI AÇILMAYACAĞINI bilmiyor mu kimse ? .. normalde sağ şeritten giderken, yanlış olmasına rağmen duran, kapı açan ve motosikletliye kaza yaptıran kişilere çok kızamıyorum, sonuçta en azından yolun sağından (trafik ile ilgisi olmayan taraf) indiriyor kişiyi ama bu yolun akış yönünde kapı açmak nedir ya sanki 5 şeritli otoban gibi rahat rahat en sağa çekmişsin de kapı açıyorsun ...

Umarım çok ciddi bir ceza alır hıyar herif ...
    HÖ?!

Şoför arabasından hangi kapıyı açıp insin?

Elektrikli sukuterlerin ne kanunda ne başka bir yasal mevzuatta yeri yok. Tür yeni o yüzden ne ceza kesilemiyor ne kesilebiliyor.

Bana sorarsanız ne yollarda işi var ne kaldırımda. Bisiklet yolu BELKİ! Sahil kesimleri harici hiç bir yerde olmamalı bu alet. Kullanımına uygun tek bir nokta yok!
    Osm@n ve TimFx bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Allah rahmet etsin.

Gectigimiz hafta,kulaginda kulaklik martiya binmiş genç görmuştüm,yaya yolundan karşiya gecmekte olan yaşli teyzeye carpacakti,istifini bile bozmadan kaldirimdan atladi uzadi gitti.

Buyuk ihtimal marti kullanan kisiler,altindaki aracin oyuncak ve trafigin de bir oyun dan ibaret oldugunu duşunuyorlar,gercek hayat gta gibi degil.

Bize verilen yaşam hakki bir tane,risk almak ile hayatta kalma hakkinin insiyatifini trafikte bulunan suruculere birakmak??ne derece doğru.
    Shrieker ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Hiç şaşırmadım. İstanbul’da martı kullananlara bakıyorum da hepsi canına susamış gibi. Elbet bir gün bir yerde patlayacakları çok belli. Bu sadece kameralara yansımış bir örneği. Allah rahmet eylesin.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ahmetkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ahmet kardeş

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Azrail demişki….Yarabbi ben bunca insanın canını aldığımzaman insanlar bana düşman olmayacakmı???
    …..Ben onlara sebeplere bağlı ölüm vereceyim, kimse seni suçlamayacak.

Ecel geldimi cihane baş ağrısı bahane.Allah rahmet eylesin.

İşin sorumsuzluk kısmı saymakla bitmez,oraya deyinirsem (Ağzımı bozarım)

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Çok fena

Ama ben size bir şey söyleyeyim mi. Bunun böyle olacağı belliydi. Kanunsuz, kuralsız, denetimsiz bu taşıtları trafiğe salarsan facia kaçınılmaz olur. Son tahlilde ülke neresinden tutsan elinde kalıyor...
    Osm@n, espresso ve levend84 bunu beğendiler.

Malı toptancıdan alıyorum oda başka toptancıdan son kullanıcı fiyatı arttıkça artıyor sol kapı sağ elle açılıyormuş ki açarken adamın kafası biraz arkaya dönsün de arka yandan geleni görsün kapıyı açana değil kapıya çarpan ceza var

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hanımefendiye Allah rahmet etsin.
    Doblolu adam toplumdaki "ben sağlamsam gerisi önemli değil" zihniyetinin örneğidir. Önleri boşsa sola sağa dönerken sinyal vermezler, arkasındaki adama bilgi vermek gibi bir kaygıları yoktur. Kavşaktan yola çıkacaksınızdır, gelmekte olan arabayı beklersiniz, hop, adam sizin çıktığınız kavşağa döner. Sinyal vermez, çünkü şu adam beni bekliyor, döneceğimi belli edeyim de beklemesin, rahatça çıksın diye bir derdi yoktur. Bunların hepsi aynı zihniyetin farklı dışa vurumudur.
    AHaber'in yatacak yeri yok zaten. Onlar sanıyor ki İstanbullular belediye başkanını değil, otobüs şoförlerini seçti.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Pekii, gelelim zurnanın zırt dediği yere :
    Bu alet Martı ise ücreti karşılığı kiralanmıştır, olayda şirketin sorumluluğu nedir ? Kasko-sigorta vs. gerekir mi? Martı sürücüsünün gitmesi gereken yol hangisidir? Sadece bisiklet yollarını mı kullanmak zorundadır? Araç trafiğine girmesi yasak mıdır? Mevzuat bu konuda ne der ? Yakınları mutlaka dava açacaktır, kime açacaklar ? Doblo ? Otobüs? Martı ? Kuralları koymayan Devlet ? Martı yolu yapmayan Belediye ?

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pekii, gelelim zurnanın zırt dediği yere :
    Bu alet Martı ise ücreti karşılığı kiralanmıştır, olayda şirketin sorumluluğu nedir ? Kasko-sigorta vs. gerekir mi? Martı sürücüsünün gitmesi gereken yol hangisidir? Sadece bisiklet yollarını mı kullanmak zorundadır? Araç trafiğine girmesi yasak mıdır? Mevzuat bu konuda ne der ? Yakınları mutlaka dava açacaktır, kime açacaklar ? Doblo ? Otobüs? Martı ? Kuralları koymayan Devlet ? Martı yolu yapmayan Belediye ?
    Sanıyorumki herhangi bir sorumlulukları olmayacaktır. Belli kriterleri sağlıyorsanız bu aletleri her köşeye koyup para kazanabilirsiniz durumu mevcut.

Galiba yeni düzenleme gelecek bunlara o yüzden elektrikli bisiklet denen aletlere geçiyorlar, heryerde görmeye başladım. Hiç değilse aynası vs. var

dün haberini duymuştum, videosunu bugün izledim. allah rahmet etsin. çok kötü bir kaza
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    O değil de kazaya kurban giden motorcu olunca WOW, martıcı olunca bu martı kullananlar zaten hep tersten mersten.

İnsanoğlu gerçekten iki yüzlü. Sadece kendine ve benzerlerine zarar gelince parlayan, geri kalan her şeyde zarar verenlerden farkı olmayan bir yaratık. Sanki motosikletle aralardan, tersten, kaldırımdan gitmiyormuş gibi. Scooter'dan daha küçük bir alet çıksın trafiğe bu sefer de onlar başlar "ya bu x kullananlar zaten hep hörö hörö" diye.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seneler önce bu forumda bir konu vardı.

Araç kullanan sürücüler sağa, sola, aynaya veya her hangi bir yere bakarken aradıkları ilk şey araba oluyormuş. Daha küçük olan taşıtları maalesef beyinleri algılayamıyormuş. O yüzden bu tip kazalar meydana geliyormuş.

Bu açıklama bana çok mantıklı gelmişti. Senelerdir hep bunu düşünerek motosiklet kullanırım.

Bu martılar daha çok can alacak maalesef böyle gözüküyor...
    drtayfun ve Osm@n bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seneler önce bu forumda bir konu vardı.

Araç kullanan sürücüler sağa, sola, aynaya veya her hangi bir yere bakarken aradıkları ilk şey araba oluyormuş. Daha küçük olan taşıtları maalesef beyinleri algılayamıyormuş. O yüzden bu tip kazalar meydana geliyormuş.

Bu açıklama bana çok mantıklı gelmişti. Senelerdir hep bunu düşünerek motosiklet kullanırım.

Bu martılar daha çok can alacak maalesef böyle gözüküyor...
    Kendi kullandığınız araçtan daha küçük aracın size tehlike hissi yaratmaması nedeniyle o ufak aracı göremiyorsunuz. Kamyon sürücüsü arabayı göremiyor. Araba sürücüsü motosikleti göremiyor. Motosiklet sürücüsü Martı'yı göremiyor gibi. Motosikletle ilgili katıldığım teorik bir eğitimde de bu konuyu anlatmışlardı.
    drtayfun, araltı ve Osm@n bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)