Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Buz motor lastik sökme takma balans fiyatı harikalığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Buz motor levent şubesini aradım 250 tl sökme takma balans fiyaztı verdi.

Bağcılarda 2 yer ve kadıköyde bir yer 50 ve 60 tl fiyat verdi.

Böyle sömürme görmedim.Kendilerini birşey sanıyorlar.Böyle görgüsüzlük kazıklanma görmedim

Neden gerildin derseniz lastiğide ben alıp götürecektim çıkma lastik.

Yazık...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Balans nasıl yapılıyora göre değişir? Özel makinası var belki. Diğerleri eski usül tebeşirle yapıyorsa ?
    bassturbin bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Güzel trolleme
    espresso ve bassturbin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balans nasıl yapılıyora göre değişir? Özel makinası var belki. Diğerleri eski usül tebeşirle yapıyorsa ?
    Tebeşirle şu an motoruma balans yaptıracak deliğim heralhe sorduğum yerler normal balans makinesiyle yapıyor.

Kendilerini birşey sanan tuzu kuru burnundan kıl aldırmayan insan ve iş yaptıranlardan nefret ediyorum.

25 senedir motorcuyum ve bu işin ustalığını kalfalığını ve isim vermeyeceğim servisliğinide yaptım japon motorların.Şu an bu işi yapmadığımdan mecvuren yaptırmak zorundayım.

500 tane lastik söküp takıp balans yapmışımdır ama milleti enayi yerine koyup şeyimiz havalarda olmadık dürüst esnaflar gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Başka gereksiz ve kendini bir bok sananların üslübuna ve çok bilmişliğine bir örnek vereyim;

Zincir yağı sprey varmı?

Motorun markası nedir?

Ne yapıcan motor markasını zinciri yağlıycam sadece?

Şuna benziyor benzin alıcam 50 tl lik....motorun markası ne? Eben marka motor...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebeşirle şu an motoruma balans yaptıracak deliğim heralhe sorduğum yerler normal balans makinesiyle yapıyor.

Kendilerini birşey sanan tuzu kuru burnundan kıl aldırmayan insan ve iş yaptıranlardan nefret ediyorum.

25 senedir motorcuyum ve bu işin ustalığını kalfalığını ve isim vermeyeceğim servisliğinide yaptım japon motorların.Şu an bu işi yapmadığımdan mecvuren yaptırmak zorundayım.

500 tane lastik söküp takıp balans yapmışımdır ama milleti enayi yerine koyup şeyimiz havalarda olmadık dürüst esnaflar gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Başka gereksiz ve kendini bir bok sananların üslübuna ve çok bilmişliğine bir örnek vereyim;

Zincir yağı sprey varmı?

Motorun markası nedir?

Ne yapıcan motor markasını zinciri yağlıycam sadece?

Şuna benziyor benzin alıcam 50 tl lik....motorun markası ne? Eben marka motor...

Sakin ol şampiyon.

Sonuçta motorun cinsine göre aynı zamanda kuvvetine göre zincir yağ kullanman lazım. Motulun zincir yağlarına bi bak istersen...

İzmirdeki Buz motodan motora lstik almıştım. (piyasa ile aynı fiyata) sökme takma balans sibop değişimi ücretsizdi.
    bassturbin bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Eğer aradıklarınız içinde Bahçeşehir HepsiMoto yok ise bir arayın. Sahibi de motorcu çalışanı da motorcu derdinizi en iyi onlar anlar sanırım

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin ol şampiyon.

Sonuçta motorun cinsine göre aynı zamanda kuvvetine göre zincir yağ kullanman lazım. Motulun zincir yağlarına bi bak istersen...

İzmirdeki Buz motodan motora lstik almıştım. (piyasa ile aynı fiyata) sökme takma balans sibop değişimi ücretsizdi.
    Sorun yok başkanım buradaki buz motorun dengesizliğine dalga geçer gibi tavrı hiç hoş değil.

Yağ mevzusu hiç sorun değil ben üslüpla alakalı bu tavırları hiç kaldıramıyorum.Senelerdir iponenin teflonlu beyaz olanını kullanıyorum 1 damla sıçratmıyor.8 10 tane farklı marka ve değişik versiyonlarından yağ tecrübesinden sonra en iyi yağ ipnonin beyaz pfte teflonlu olanına karar verdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Alıntı dreams82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer aradıklarınız içinde Bahçeşehir HepsiMoto yok ise bir arayın. Sahibi de motorcu çalışanı da motorcu derdinizi en iyi onlar anlar sanırım
    Tamam teşekkürler
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Borusan İstinye şubesini aradım, 1000'lik motor sordum 200bin TL fiyat verdi.
    Başka markalar 60bin 80bin fiyat veriyor.

250TL eder mi etmez mi benim haddime değil.
    Ama bugün 50-60TL'ye lastik söküp takıp balans yapan yer varsa o adama hem üzülürüm, hem kızarım.
    Cyan, bassturbin, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    markete gidiyorsun geçen sene 3 tl olan süt şimdi 6 tl.
    ben 2018'de lastik balans ve sök tak işlemine 100 tl ödüyordum. adam hâla 100 tlye mi yapsın?
    küçük esnaf zam yapınca bağırıp çağırılıyor ama etiketli olan şeylere tepki vermiyor halk. anlamadım gitti.
    espresso, Green Arrow, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    O fiyatlara yaptıran oldukca o insanlar da o fiyata yapar. Talep azaldıkca mecburen indirime gidecekler.
    bassturbin ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fiyatlara yaptıran oldukca o insanlar da o fiyata yapar. Talep azaldıkca mecburen indirime gidecekler.
    Ağzından bal damladı...anlatmak işstediğim tamda buydu...
    harun27 ve volkan190 bunu beğendiler.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Geçen ay nc ye lastik aldım sök tak balans 170 tl verdim.Çok gelmişti bana 250 tl isteyen varmış,piyasa çok fena kim kime nerde hiç farketmiyor,tek gerçek herşeye zam var bir tek maaşlara yok.
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun şu ki o fiyatlar yok aslında, lastiğini ordan al bak bakalım sökme takma balans kaç para. *Çıkma* lastikle gidip "Bunu sök tak yapar mısın?" diye sorarsanız alacağınız fiyat farklı (mesaj içeren bir fiyat almışsınız, mesajı anladığınız için de kızmışsınız...), lastik aldığınızdaki fiyat farklı ve çok doğal yani. Ben garipsemedim açıkçası...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markete gidiyorsun geçen sene 3 tl olan süt şimdi 6 tl.
    ben 2018'de lastik balans ve sök tak işlemine 100 tl ödüyordum. adam hâla 100 tlye mi yapsın?
    küçük esnaf zam yapınca bağırıp çağırılıyor ama etiketli olan şeylere tepki vermiyor halk. anlamadım gitti.
    +1
    computeus, bassturbin ve espresso bunu beğendiler.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    biz yaz başı r25 e 0 anlas lastik alıp orada taktırdık 170 ön arka balans vs dahil değişti işçiliğide temizdir tork vs kullanıyor daha tork anahatar kullanan servis görmedim gibi bir şey o yüzden ben sürekli orada hallediyorum işlerimi lastikle ilgili olunca
    bdrhngvnc, Cyan ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Geçen ay xmax için city grip 2 lastikleri oradan taktırdım. Lastikler + metal L açılı siboplar + sökme takma toplam 1490 lira verdim ve işçilikten de çok memnun kaldım. Bu fiyat içinde sökme takma nedir toplam içinde dikkat etmedim ama piyasadan aynı lastikleri temin etsem 1400 falan tutacaktı zaten. Yani işçilik için o kadar almış olmadı ve gördüğüm kadarıyla düzgün işçilik yapılmış oldu.

Lastikler takılırken Cyan arkadaş da benimleydi. O da gördü ne düzgün işçilik olduğunu. Keşke yetkili servislerde de aynı düzgün işçiliği hissetsem, kendim uzmanı olmadığım konuda bir başkasının işçiliğine az ya da çok diyemem.
    Cyan, berk_cglr, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hakikaten 250 TL çok fazla ama Kadıköy'de Zenn Moto'dan bahsediyorsanız onlar sökme takma balans için 50-60 TL değil daha fazla ücret alıyorlar. Buz Motor konusuna dönersek muhtemelen lastiği de kendi yanınızda götürdüğünüz için size hafiften pahalı fiyat vermişlerdir. Ben de 1 ay önce Buz Motor'un Bostancı şubesinde ön arka lastik değişimi yaptırdım. Lastikleri oradan aldığım için sökme takma balans parasını ya ödemedim ya da çok düşük ödedim, gözüme batmadığına göre çok çok azdı.
    lokalsürücü, espresso ve bassturbin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten 250 TL çok fazla ama Kadıköy'de Zenn Moto'dan bahsediyorsanız onlar sökme takma balans için 50-60 TL değil daha fazla ücret alıyorlar. Buz Motor konusuna dönersek muhtemelen lastiği de kendi yanınızda götürdüğünüz için size hafiften pahalı fiyat vermişlerdir. Ben de 1 ay önce Buz Motor'un Bostancı şubesinde ön arka lastik değişimi yaptırdım. Lastikleri oradan aldığım için sökme takma balans parasını ya ödemedim ya da çok düşük ödedim, gözüme batmadığına göre çok çok azdı.
    Tam ben yazacaktım siz yazmışsınız harika.Orası 60 tl kart ile 70 tl dedi.Yani 50 90 tl arası normalde 250 lira dalga geçer gibi ıkala cevap hiç hoş değil.Leventte çalıştığım için aradım orasını başka birşeyden değil.

Kendileri kaybeder...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam ben yazacaktım siz yazmışsınız harika.Orası 60 tl kart ile 70 tl dedi.Yani 50 90 tl arası normalde 250 lira dalga geçer gibi ıkala cevap hiç hoş değil.Leventte çalıştığım için aradım orasını başka birşeyden değil.

Kendileri kaybeder...
    Hayırlısı olsun sıkmayın canınızı da çıkma lastik kullanacağınızı söylemişsiniz, bir sıkıntı olmasın ileride?

Motosikleti
    xsr 900
    geçen sene eylül ayında sanırım motorumu levent buz motora balans için götürdüm, açıkçası yaptıkları işçilik, tavırları, motora ilgi alakaları son derece hoşuma gitmişti. motoru ikinci el yeni almıştım balansı yapılsın istedim, ikinci el aldığımı belirtince zinciri, rulmanları, gidonu vb hep kontrol ettiler, çıkardıkları herşeyi temizleyip yağlayıp yerine taktılar. çok memnun kalmıştım. yanlış hatırlamıyorsam 150 falan verdim herhalde, helali hoş olsun. 250 diyorlarsa bu sene ben yine buz motora giderim, işini adam gibi yapan yer bulmak çok zor.
    espresso bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Her esnafın iyi ve kötü zamanları oluyor, benim de Levent Buz Moto ile güzel anlarım da var, kötü anılarım da .. genel olarak "plaza motosikletçileri" tayfasına hizmet verdiği için yer yer müşteri seçtiğini gördüm .. kendilerine göre mantıklı bir strateji de olabilir, müşteri kaybı kaygısı yaşadıklarını sanmıyorum .. her dakika kapıdan bir X-Max, Nc ya da Forza giriyor zaten ...

Lastik işine gelince, şu an vida girmiş TEK lastiğe mantar yama yapmak için 70 TL - 125 TL arası değişen bir işçilik fiyatı var .. (Standart esnaf motosiklet tamircisi tarifesi)
    -------------------------
    Aklıma bir anım geldi yazmadan edemeyeceğim, 2019 senesinde lastik taktırmak için gitmiştim, lastiği de taktık ettik her şey güzel, çıkan lastikleri de bir arkadaşın alacağını söylemiştim "tamam" dediler, sonra arkadaş ilgili yere gittiğinde "biz o lastiği başkasına verdik" demişlerdi .. gerçekten o gün kendimi çok zor tutmuştum, şimdi aklıma geldi yine sinirlendim ..

Ha benim çıkma lastiğimi tutmak zorunda mı dükkanında ? değil tabii ki ayrı konu ...
    ryangt, bassturbin ve espresso bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)