Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet restore, tamir hususunda

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar;

Önümüz kış ve motosiklet camiası olarak bir kısmımız inzivaya çekiliyoruz. Ben de bu inzivada garajımda sobamı yakıp bir motosiklet toplamak istiyorum. Sizden ricam şu konuda tavsiyelerdir;
    - Otomotiv mühendisi olarak başlangıç seviyesindeki bilgim ile tamir edebileceğim parçası bulunabilen basit motosiklet tavsiyeleriniz nelerdir?

- Elimde kalmayacak şekilde satarken zarar görmeyeceğim eski yeni farketmez hasarlı ya da restore tavsiyeleriniz nelerdir,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Basit karadüzen olarak,

Cg 150 modeli olabilir,

Custom yapilabilir.

Mondial drift
    Mondial vulture,kt 150 vs.

2008-2009 arasi ybr125 i cross modele de cevirebilirsiniz.

Ön 21 arka 19 jant ve maşa degişimiyle farkli projeler ortaya cikar.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basit karadüzen olarak,

Cg 150 modeli olabilir,

Custom yapilabilir.

Mondial drift
    Mondial vulture,kt 150 vs.

2008-2009 arasi ybr125 i cross modele de cevirebilirsiniz.

Ön 21 arka 19 jant ve maşa degişimiyle farkli projeler ortaya cikar.
    Cevabınız için teşekkürler çevirme ya da customdan ziyade orjinaline sadık kalıp japon türü düşünüyorum. Custom işler bana uymuyor. Kara düzenlik şart değil.

Motosikleti
    MT-09 SP
    MZ Yada rus motor olarak geçen 2 zamanlı modellerin restorasyonluları çok ilgi görüyor ve hastası çok

Evet aklımda jawa350 ya da mz251 var fakat plakalı şişirilmemiş hiç yok. Yoksa bi gara jawası olsun kim istemez.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı CBRafy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

Önümüz kış ve motosiklet camiası olarak bir kısmımız inzivaya çekiliyoruz. Ben de bu inzivada garajımda sobamı yakıp bir motosiklet toplamak istiyorum. Sizden ricam şu konuda tavsiyelerdir;
    - Otomotiv mühendisi olarak başlangıç seviyesindeki bilgim ile tamir edebileceğim parçası bulunabilen basit motosiklet tavsiyeleriniz nelerdir?

- Elimde kalmayacak şekilde satarken zarar görmeyeceğim eski yeni farketmez hasarlı ya da restore tavsiyeleriniz nelerdir,
    Bmw r60 r80 modellerini öneririm çünkü çok fazla proje yapıldı bu motorlarla ınternette cok fazla sıze yol gosterecek yazı ve video vardır , Proje bittikten sonra sizi üzmeyecek bi motor olacagına emınım. 2 Yıl once almayı istedigim custom bi r60 vardı gidip denemiştim sürmesi çok keyifli hor hor hor eski bi motor kesınlıkle dusunmelısınız
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmw r60 r80 modellerini öneririm çünkü çok fazla proje yapıldı bu motorlarla ınternette cok fazla sıze yol gosterecek yazı ve video vardır , Proje bittikten sonra sizi üzmeyecek bi motor olacagına emınım. 2 Yıl once almayı istedigim custom bi r60 vardı gidip denemiştim sürmesi çok keyifli hor hor hor eski bi motor kesınlıkle dusunmelısınız
    Malesef gerek kendi meblağı gerek parça meblağları ve bulunabilirliği korkutuyor.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Çin mallarına bile 10 binlerce TL istenen şu dönemde eski de olsa ucuza Japon ya da Avrupalı motosiklet bulmak zor maalesef.
    Bazen letgo’da uygun fiyata eski motosikletler bulunabiliyor.
    Honda cb125 1971-1985
    Honda c90 super cup / c70
    Honda monkey
    Honda dax
    Yamaha chappy
    Yamaha yb100
    BMW r25 r26 r27

Bunlardan uygun fiyata bulursanız kaçırmadan alın derim.
    Hem restore ederken zevk alırsınız hem de emeğinize değer.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Cevabınız için teşekkürler çevirme ya da customdan ziyade orjinaline sadık kalıp japon türü düşünüyorum. Custom işler bana uymuyor. Kara düzenlik şart değil.
    Rica ederim,

Karaduzen den kastim,siz basit motosiklet yazdiginiz icin belirttim.

Karaduzen motor,karburatorlu,hava sogutmali,2 valf li,egzantrik zincirli veya itici çubuklu,elektronik ozelligi asgari olan.

Yukarida bahsedildigi gibi,

Orta halli eski model japonlara bile model farketmeksizin ciddi rakamlar isteniyor.

Honda titan 125 model veya 2 zamanli yamaha rx135,suzuki gn 125 tarzi motorlarin,bakimsizlari olabilir,yanliz almadan evvel yedek parca listesi yapmaniz şart.zira adam edecegim derken ciddi masraflara girmeyin.

Bu arada,dikkat edeceginiz tek husus,motor şase si,gerisi mesele degil.

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    4 zamanlı bajaj boxer, 2 zamanlı yamaha rx115/135

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Mekanik imkanlarınız ve bütçenize göre tavsiyelerde bulunabilirim. Motosiklet alımına ve onarımına ayıracağınız bütçeyi ayrı ayrı belirtebilirseniz, nerede ne şekilde bu işleri yapacağınızı ve kaynak, boru eğme, mengene, taşlama kullanıp kullanamayacağınızı da belirtirseniz çok daha isabetli birkaç tavsiyem olacaktır. Ve tabi ki genel bir tarz söz konusudur, elbette ki beğendiğiniz birkaç örnek vardır diye tahmin ediyorum. En azından bunu belirtir veya birkaç örnek resim paylaşırsanız işin sonunda keyifle kullanacağınız bir motosiklete kavuşabilirsiniz.

. Uygun fiyata bulursam bunlara bakarım teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Harbiden faturalı ya da ruhsatlı şase bulabilsem şaseden gireceğim. Çok tehlikeli bir olay kritik parçaların bulunamama ihtimaline karşın restorasyon. Kaporta problem değil ama yürüyen aksam her türlü sıkıntıya gebe.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mekanik imkanlarınız ve bütçenize göre tavsiyelerde bulunabilirim. Motosiklet alımına ve onarımına ayıracağınız bütçeyi ayrı ayrı belirtebilirseniz, nerede ne şekilde bu işleri yapacağınızı ve kaynak, boru eğme, mengene, taşlama kullanıp kullanamayacağınızı da belirtirseniz çok daha isabetli birkaç tavsiyem olacaktır. Ve tabi ki genel bir tarz söz konusudur, elbette ki beğendiğiniz birkaç örnek vardır diye tahmin ediyorum. En azından bunu belirtir veya birkaç örnek resim paylaşırsanız işin sonunda keyifle kullanacağınız bir motosiklete kavuşabilirsiniz.
    Takım dizmede sıkıntı yok lift dahil erişimim var kışın idarelik bir şekilde malzemeleri elde edebilirim. Onun harici tecrübe olarak otomotiv mühendisiyim.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Malesef gerek kendi meblağı gerek parça meblağları ve bulunabilirliği korkutuyor.
    eski polis motorları olduklarından parçada sıkıntı yaşayacagınız bi model olduğunu sanmıyorum
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)