Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadın sürücüyü dövdü, 'pes' dediren savunma! 'Saçı kısaydı erkek sandım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Kadın sürücüyü dövdü, 'pes' dediren savunma! 'Saçı kısaydı erkek sandım'
    İstanbul Esenyurt'ta motosiklet sürücüsü ile otomobil sürücüsü arasında trafikte tartıştı. Motosiklet sürücüsü, otomobili takip etti. Motosikletli, otomobilden inen kadın sürücüyü dövdü. Yumruk atarak kadını yaralayan motosikletliyi çevredekiler sakinleştirmeye çalıştı. Gözaltına alınan Mehmet Salim Bilici, "Saçları kısa olduğu için kadın olduğunu fark etmedim. Kadın olduğunu bilsem asla böyle bir şey yapmazdım" dedi.
    Olay, önce gü öğle saatlerinde yaşandı. Motosiklet sürücüsü ile otomobil sürücüsü arasında trafikte tartışma yaşandı. Öfkeli motosikletli, kendini sıkıştırdığı ve tehlikeye düşürdüğünü öne sürdüğü otomobil sürücüsünü akaryakıt istasyonuna kadar takip etti. Motosiklet sürücüsü, otomobilinden inen kadını darbetti. Yumruk atarak kadını yaralayan motosikletliyi çevredekiler sakinleştirmeye çalıştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayda otomobil sürücüsünü "Ben onu erkek sandım" diyerek saldıran motosiklet sürücüsü Mehmet Salim Bilici gözaltına alınırken, darbedilen kadın ambulansla hastaneye götürüldü.

"TEKME TOKAT DALDI"

Ağzından ve burnundan yaralanan kadın yaşanan olayı anlattı. Darbedilen kadın, "Yolumda giderken benzin istasyonuna girmek için sinyal verdim. Arkamdan korna çaldı. Yavaşladım yolda geçsin diye. O geçsin diye yol verdim. Sonra tekrar sinyal verip benzinciye girdim, benzin almak için. Sonra peşimden geldi. Zaten arabadan inmemle kaskını çıkarıp tekme tokat daldı. Şikayetçi olacağım, polis ekipleri geldi. Bu şekilde olmaması gerekiyor. Birisine sinirlendi diye başkasından acısını çıkartmamalı özellikle kadınlardan. Bu şekilde olmamalı inşallah gerekli şeyler yapılır" diye konuştu.

"KADIN OLDUĞUNU BİLMİYORDUM"

Kadını darbederek yaralayan motosiklet sürücüsü Mehmet Salim Bilici, "Yolumda gidiyordum motosikletimle. Arkadaş birden direksiyonu kırdı kaçamadım sıkıştırdı beni. Aramızda tartışma oldu. Sonra benzinliğe girdi, ben de arkasından girdim. Ne yapıyorsun diyecektim. Arabadan indi, üstüme geldi. Ben de saldıracak diye gardımı aldım. Kavga ettik ama ben kesinlikle kadın olduğunu bilmiyordum. Kadın olduğunu bilsem asla böyle bir şey yapmazdım. Kendisinden özür diliyorum" dedi.

KADINA SALDIRI ANI KAMERADA

Motosikletlinin kadını darbettiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, motosikletlinin, yanına yanaştığı otomobilden inen kadını darbettiği, çevredekilerin gelerek araya girdikleri görülüyor.

https://www.milliyet.com.tr/milliyet-tv/kadin-surucuyu-dovdu-pes-dediren-savunma-saci-kisaydi-erkek-sandim-video-6623300
    1996furkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Çok şükür bunu da başka ülkelere kaptırmadık şaka bir tarafa kadını döven adamda öğrenince çok mahcup olmuş olmuş da hanımefendi de ilk bakışta erkek gibi duruyor yazık olmuş

Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şükür bunu da başka ülkelere kaptırmadık şaka bir tarafa kadını döven adamda öğrenince çok mahcup olmuş olmuş da hanımefendi de ilk bakışta erkek gibi duruyor yazık olmuş
    Allah affetsin ilk başta bende erkek sandım,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o ablayı gören 100 kişiden 90ı erkek sanar bence. yani kusura bakmasn da öyle duruyor

Abi bence dogru söylüyor, kadınlara uygulanan haksız pozitif ayrımcılık nedeniyle erkeker cok zor durumda. hatırlarsanız geçen abimiz video acıp kendinden calınan meyveleri almaya gitmişti de abla caldıgı malzemeyi geri alan adama "bana tecavüz ediyorlar" diye bağırarak tepki vermişti.

Bu sekilde bir zihniyette abimiz onun kadın oldugunu bilseydi kesinlikle birşey yapmazdı bence.

Ha bu arada adamı benzinliğe kadar takip ettirtip dayağı yiyecek kadar ne yaptı acaba. keşke o anın da videosu olsaymış.

linkte sonraki röportajlar falan var.

https://www.sabah.com.tr/video/yasam...-savundu-video

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Nereden baksan ahmaklik, yaptigi sey de, savunmasi da.
    espresso ve xtrafrozen bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Memleketin barzosu dunyaca meshur ..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok değerli atasözlerimiz var;

"Bir musibet bin nasihate bedeldir"

Burada hep yazıyoruz. Sinirlenince diyalog kurmaktan kaçının diye. Bu iki tekerci kardeşimize ne kadar nasihat etsek boş. Saldırdığı kadın davacı olacakmış. Bu musibetten gerekli nasihatleri alırsa kendisi için hayırlı olur.

Bir de şöyle bir söz var;

"Her gördüğün sakallıyı deden sanma"
    xtrafrozen bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    erkeği kadını yok bu işin. şu birinin canını acıtma, kavga etme olaylarına hayatım boyunca tilt olucam. tamamiyle akıl yoksunu insanların hareketi.
    bir adama bakıyorum kavgacıysa, önüne gelene laf atan tipse zaten akıl seviyesi ortadadır. kadın olsa ne olur olmasa ne olur sen en nihayetinde can acıtıyorsun kadına gelince vurulmaz kadar aptalca bir laf yok olamaz.
    canlıya vurmayacaksın.
    o kadın kadar savunmasız erkekler de var.
    kimse güçlü olmak veya kavgacı olmak zorunda değil. şerefsizliğin lüzumu yok herkesi evinde bekleyen biri var. ki beklemek zorunda da değil en nihayetinde kendin için yaşıyorsun aptalın oğullarıyla doldu ülke. kadınmış vuramazmışım bak hele.
    keşke kadına vurulmaz el kaldıırlmaz olayı. kadın değil de "canlı" olarak değişse. aptalcla bir algı yarattılar

buradan tüm aptal kavgacılara bir yazı yazayım. bir süre kickboks yapmış biriyim iyi de yaptım zamanında ama orada öyle adamlar gördüm ki şaşıp kalırsınız. 16-17 yaşında sıska bir çocuk vardı ona bakıp herkes önpeşin şunu der döverim ben bunu.
    gel bakalım dövebiliyor musun?
    çocuk 5 yıl tekvando yapmış 2 yıl boks yapmış.
    2 yıllık boksçu biriyle sparring yaptı çocuk kollarını dahi kullanmadan bir sağa bir sola yapıştırdı 2 yıllık 20+ yaşlarındaki kişiyi. 16 yaşındaki çocuk.
    hadi kavgacı şerefsizlersiniz ama karşınızdaki kişileri hafife almayın bir gün öyle bir göt olursunuz ki. o kadar mutlu olurum ki denk gelsem. bu iş boya posa bakmaz onu da belirteyim. boy kol uzunluğundan arada mesafe yumruk mesafesi bırakacağından avantajdır ama eğitim almamış birinin hiçbir şansı yok eğitim alan kişinin yanında. dışarıdaki adamların da alnında eğitim aldı yazmıyor. umarım anlatabildim. ki bu eğitimi almış adamlar yumruğu atmasını bilir. bacaktan omuza omuzdan kola aktardığı güçlü tüm şaftınızı kaydırır çöp olursunuz götler. ağzımı bozdum insan hakkına giren kavga veya normal hiçbir şeye dayanamıyorum
    Yahya0047, perisipis, AzÇok ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Ben birseyi anlamiyorum. Turkiyede calisirken her ise girdigimde benden sabika kaydi istiyorlardi. Almanyaya tasindim ayni sekil. Hollandaya tasindim adamlar Almanyadan sabika kaydi istedi. Oturum iznine basvururken adamlar yedigin park cezasina bile bakiyor. Benim sicilime bu tarz bir olay yansisa hayatim mahvolur. Hic mi cekinmiyor millet? Birine yumruk atacagima arabami yakmayi tercih ederim o derece.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Az önce haberlerde söyledi motor sürücüsünü içeri atmışlar,
    espresso bunu beğendi.
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben birseyi anlamiyorum. Turkiyede calisirken her ise girdigimde benden sabika kaydi istiyorlardi. Almanyaya tasindim ayni sekil. Hollandaya tasindim adamlar Almanyadan sabika kaydi istedi. Oturum iznine basvururken adamlar yedigin park cezasina bile bakiyor. Benim sicilime bu tarz bir olay yansisa hayatim mahvolur. Hic mi cekinmiyor millet? Birine yumruk atacagima arabami yakmayi tercih ederim o derece.
    İşte bunlar hayatı kayık tipler bu yüzden öyle şeylerden korkuları kalmamış.

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Bir keresinde şehir içinde caddede gidiyorum. Işıklarda bekledik. Yeşil yandı devam ettik. Haliyle yanımdaki arabadan hızlı kalktım ama aynama bi baktım kıçımın dibine girmiş. Sağ şeritte park etmiş araba doluydu, hızlanıp ilerde önünden kaçayım dedim. Şehir içinde, net görüş olmayan yolda kaçabilmek için 80'e çıktım. O da hızlandı. Tam sağda boşluk gördüm kaçabileceğim. Amacım sağ şeride geçebilip yok vermekti. Sol arkadan dokundurdu arabasını. Yalpaladım yalpaladım, Allah korudu refleks olarak saldım motosikleti ve düzeldi motosiklet. Önünü kestim aracın. Şoför kadındı. Naptın dedim, cevabı "Bişey mi oldu ki?". İnatla kovalayıp çarptı. Çarptınız düşüyordum dedim, "E bişeyin var mı ki?" dedi.

O an beynim ve kaslarımın kasıldığını hissettim. Yumruğum gidiyordu ama bi an beynim olaya müdahale etti. Baktım etrafta kimse yok, vursam motosikletçi kadını dövdü olacak. Vazgeçtim.

Kısacası böyle durumda beyninizi kullanın.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bizim millet "Birşey olabilir mi acaba?" diye düşünmez. "Ne diyon? Bir şey mi oldu?" der ancak. Orta Afrika kabilesi bile bizden daha düşüncelidir.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İnternetin, sosyal medyanın bu kadar yoğun kullanımda olmadığı geçmişte daha mutluyduk. Her habere anında erişemediğimizden halkımızın bu kadar ayı olduğunu bilmiyorduk. Bazen bilmemek daha iyi. Allah'ın gücüne gitmesin hele o Esenyurt tam Orc, Uruk-Hai yuvası. Yecüc Mecüc kavmi de doğsa doğsa Esenyurt'tan doğar bence.
    volkan190 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Dövdüğü kişi kadın değil de erkek olsaydı sorun yoktu yani. Döven arkadaşın tencere kapak misali bir gün magandanın birisine de aynısını yapmasını ve maganda tarafından kevgire çevrilmesini diliyorum. Bunların anladığı dil ancak bu olabilir.
    birbilent, espresso ve perisipis bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Sakin olmak gerek. Günün birinde adamın tembeline denk gelirsiniz, hiç uğraşmaz.

espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erkeği kadını yok bu işin. şu birinin canını acıtma, kavga etme olaylarına hayatım boyunca tilt olucam. tamamiyle akıl yoksunu insanların hareketi.
    bir adama bakıyorum kavgacıysa, önüne gelene laf atan tipse zaten akıl seviyesi ortadadır. kadın olsa ne olur olmasa ne olur sen en nihayetinde can acıtıyorsun kadına gelince vurulmaz kadar aptalca bir laf yok olamaz.
    canlıya vurmayacaksın.
    o kadın kadar savunmasız erkekler de var.
    kimse güçlü olmak veya kavgacı olmak zorunda değil. şerefsizliğin lüzumu yok herkesi evinde bekleyen biri var. ki beklemek zorunda da değil en nihayetinde kendin için yaşıyorsun aptalın oğullarıyla doldu ülke. kadınmış vuramazmışım bak hele.
    keşke kadına vurulmaz el kaldıırlmaz olayı. kadın değil de "canlı" olarak değişse. aptalcla bir algı yarattılar

buradan tüm aptal kavgacılara bir yazı yazayım. bir süre kickboks yapmış biriyim iyi de yaptım zamanında ama orada öyle adamlar gördüm ki şaşıp kalırsınız. 16-17 yaşında sıska bir çocuk vardı ona bakıp herkes önpeşin şunu der döverim ben bunu.
    gel bakalım dövebiliyor musun?
    çocuk 5 yıl tekvando yapmış 2 yıl boks yapmış.
    2 yıllık boksçu biriyle sparring yaptı çocuk kollarını dahi kullanmadan bir sağa bir sola yapıştırdı 2 yıllık 20+ yaşlarındaki kişiyi. 16 yaşındaki çocuk.
    hadi kavgacı şerefsizlersiniz ama karşınızdaki kişileri hafife almayın bir gün öyle bir göt olursunuz ki. o kadar mutlu olurum ki denk gelsem. bu iş boya posa bakmaz onu da belirteyim. boy kol uzunluğundan arada mesafe yumruk mesafesi bırakacağından avantajdır ama eğitim almamış birinin hiçbir şansı yok eğitim alan kişinin yanında. dışarıdaki adamların da alnında eğitim aldı yazmıyor. umarım anlatabildim. ki bu eğitimi almış adamlar yumruğu atmasını bilir. bacaktan omuza omuzdan kola aktardığı güçlü tüm şaftınızı kaydırır çöp olursunuz götler. ağzımı bozdum insan hakkına giren kavga veya normal hiçbir şeye dayanamıyorum
    kesinlikle katılıyorum, bu olaya dair yazılabilecek tek şey.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Cezalar caydırıcı olmadıkça bunların olması ve olacak olması çok .. çok, çok .. çok, çok, çok .. hatta çok, çok, çok, çok, çok normal ..

Düzgün bir ceza vermedikçe adam şunu düşünebilir " ulan gece uykum kaçacağına atarım bir yumruk içimde kalmaz, zaten max. ortalama bir Türk insanının pili 3 yumruk atışı kadar ya da nabız performansı 1 dakika kadar çalışır, en azından eyleme geçersem içimde kalmaz " .. ve yapar ..

Bakıyorum yurt dışında Gangster takılan Kanye West, Snoop Dogg, Jone Jones gibi adamlara bile bu tarz durumlara çok çok rahat " kamu cezası" verilebiliyor ..

Biri gidiyor sokak temizliyor, biri gidiyor bakım evinde çalışıyor, biri gidiyor evsizlere çorba yapıyor .. ve sonuç olarak "basit şiddet olayları" çok da tekrar etmiyor .. tekrar etse de yüklü para cezası ya da hapis cezası veriliyor .. sürekli para cezası ile yırtmak diye bir olay da yok ...

Bizde de bu tarz uygulamalar olmadıkça gayet normaldir, ha benim düşüncem zaten sistemi koyanlar da bunun farkında ama bazı g*tler için sistemde "bug" bırakıyorlar "kasıtlı" olarak .. buradaki motorcu arkadaş da aslında bu "bug" olayından faydalanan kesim oldu ister istemez ..

Malum genelde kanunlar koyulurken "suç işleyen elit çevre" bilinir ve onları teğet geçecek şekilde kasıtlı olarak yamuk,yumuk koyulur ...
    espresso bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    cb250r
    "Hukukun olmadigi yerde, orman kanunlari gecer. Insan da doganin en vahsi yaratigidir."

Ulkemizde suc isleyenleri 2 grup olarak goruyorum:
    1- Her kanunu hice sayan primatlar
    2- Ofkeyle suc isleyen duzgun insanlar.

1. gruptakiler nerede ne yapmasi ve yapmamasi gerektigini bilir. profosyonelce sucunu isler, yakalanmaz. Yakalansa bile "ormanin ona verdigi yetkiye dayanarak" gucunu kullanir pacayi siyirir.

2. gruptakiler saginda, solunda, bakkalda manavda, cuma namazinda, kafede barda, okulda vs gunluk yasamimizda etkilesimde bulundugumuz insanlar. Bu grup benim, sensin hepimiziz.

Sidedditin hicbir turlusunu onaylamamak ile beraber, suc isleyeni de yargilamamamiz gerektigini dusunuyorum.

2. gruptaki insanlar suca itilir, şartlar onlari suca surukler. Eger biz de linc kulturune ayak uydurup, kendi cezamizi kesmeye kalkarsak, "orman yasalarina" gecise destek vermis oluruz.

Hele ki kamuoyundaki linc kulturu, zaten yozlasmis olan hukuk sisteminin uzerinde daha fazla baski yaratiyor. Bunun sonucunda gunluk yasamimizda surekli karsilastigimiz ve kaniksadigimiz suclar basina yansidigi zaman sucu isleyen cezalandiriliyor.

sonra da boyle "gelen tepkiler uzerine cumhuriyeti" ne donusuyoruz. Tepki varsa ceza var, tepki yoksa sorun yok.

Kadir Seker olayi vardi, twitterda gundem oldu, yok efendim dag gibi delikanliyi hapse attilar, yok kadini korumus da hapse atmislar. Bizim insanimiz da sever tabi ruzgar nerden eserse, ordan yelken acmayi. Birbirlerine gaz vere vere "kadir seker" e ozgurluk kampanyasi baslattilar.

sonra ne oldu? korudugu kadin uyusturucu cetesi lideri, kendi de kiralik katil cikti.

Arifin manchestera attigi gol ile noktalamak isterim yazimi. Kalin saglicakla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)