Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor zincir kilit ağırlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, yeni NS200 sipariş verdim, kasım sonu gelecek inşallah. Kullanım kitapçığında arkaya max. 3kg yükleyin diyor.

GPkompoiti aradım onlarda çanta max 5 kilo, üstünede 5 kilo toplam 10 kilo taşır dedi.

Aldığım zincir https://www.trendyol.com/zintas/prot...chantId=179582 ama buda çok ağır geldi zaten kendisi 6 kilo bir zincir. Bu zincir hakkında yorumunuz nedir veya topcase'de taşınır mı, yoksa 13'lük bir zincir yerine 10'luk bir zincir alsam da yeterli olur mu acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yahya0047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 - Benelli 125-s
    Ben de zincir arıyorum tavsiyeniz var mı bazıları karaköyden metreyle al diyo bazıları da marka al diyo bana da karaköy nalburcular çarşısı daha mantıklı geliyo forumdakilerin bu konudaki düşüncesi ne acaba

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zinciri topcase e koymak hatalı bir davranış bence. dönüşlerde bir tarafa kayıp direk düşmenize sebep olur.

arka canta demirinin montajlama ve destek şekline göre kaşıma durumu değişiyor, benim eski motor sahibi taşıma işi yaptıgı için ona göre özel yaptırmıştı demiri. ama cok yüklememek lazım.

Ben park ettiğim yerde tuttugum kalın bir zincir tutuyorum, bir de gittiğim yerde park etmek için daha hafif bir zincir taşıyorum.
    espresso bunu beğendi.

Benim motor malum naked. Arkasına da Topcase koyacağım mecbur. Bu nedenle 10'luk bir zincir daha mı rahat olur acaba 150 boyunda? yoksa hem uzunluğu kısa kalır hem kesilmesi kolay mı olur düşüncesi de belirdi kafamda.

Ayrıca disk kilidi de alacağım securage 14mm düşünüyorum da, onda da daha kucuk disk yeterli olur mu?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Elinde makasla gezen hırsıza 13 mm yada 10 mm farketmez hertürlü keser atar , boşuna hırsıza kilit dayanmaz dememişler , taşınabilir ağırlıkta bir zincir edinin , bu gidonu tekmeleyip kilidini kıran motoru itekleyip götüren hırsızları engellemek için yeterli , inşaat demirci makasıyla dolaşan şerefsizler için yapacak tek şey kilitleri artırıp çesitlendirmektir , makasla 15 mm zinciri bile keser ama disk kilidi için yanında jet taşı yada başka alet edavat taşıması lazım , alarmlı bir disk kilidi ve normal ölçülerde bir zincir caydırıcılık adına yeterli ama başta dediğim gibi adamların Allah korkusu yok gözleri dönmüş..

Alıntı misterrium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor malum naked. Arkasına da Topcase koyacağım mecbur. Bu nedenle 10'luk bir zincir daha mı rahat olur acaba 150 boyunda? yoksa hem uzunluğu kısa kalır hem kesilmesi kolay mı olur düşüncesi de belirdi kafamda.

Ayrıca disk kilidi de alacağım securage 14mm düşünüyorum da, onda da daha kucuk disk yeterli olur mu?
    bende de ns200 var.

14mm + zincir alın. hepsi kesilir calınır ama en azından amatör birisi patlatamaz motoru.

ama belirttiiğim gibi topcase de tasınmıyor sallanıyor. sabitleme yöntemi bulmanız gerekir.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    14mm zincir+ 14mm sertifikalı, sağlam bir disk kilidini herkes patlatamaz. Ekipman ve emek ister. Motoru kaldırıp götürmek bunları patlatmaktan çok daha basit.
    espresso bunu beğendi.

Iste bu nedenle 10mm 150 cm zincir + 14mm disk kilidi yeterli olur mu acaba ? Topcase de tasima icin ?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı misterrium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iste bu nedenle 10mm 150 cm zincir + 14mm disk kilidi yeterli olur mu acaba ? Topcase de tasima icin ?
    Nasil bir kullanim istiyorsunuz?

Zincirler genelde tasinmak icin uygun degil, uzun sureli park ettiginiz yerde kullanmak icin daha mantikli. Zinciri tasimaya gercekten ihtiyaciniz var mi bunu dusunun oncelikle. Diskinize uyuyorsa 14mm disk kilidi kullanin mutlaka.

Ben 1 adet 10mm alarmli disk kilidi, 1 adette U-kilit kullaniyorum bir yere gittigimde. Kalici park ettigimde ise 14mm zincirim var.
    espresso bunu beğendi.

Kullanma istegim, disari gittigimde, sahil, avm, arkadasla bulusma vs diyeyim, park icin bir yere zincirleme amaci ile istiyorum zincir.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zinciri taşıma demirine sıkıca bağlayabileceğiniz ve sallamayacak şekilde iki tane halka kaynattırın yolculuk sırasında oraya sararsınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ne kadar yardimci olur bilmem.ben 1 tane grade 80 zincir aldim yanina da kirilmaz asma kilit.diger kilidim n11 de satilan zhongshenmi oyle bise celik halatli kilit.
    Grade 80 olan cok agir,zongshen olan cok hafif
    2 kilitle daha guvenli tavsiye ederim...

Dedigim gibi zaten 13mm 180 cm zincir aldim ama 6kg, topcase e koysam mahveder mi agirligi

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende Onguardın 14 lük 180 cm zinciri var.Bir yere gideceğimde sağ ve sol yan çanta demirlerinden geçirip sarıyorum.Oynamasın diyede bağaj lastiklerinle sıkılaştırıyorum.Zıplayıp ses yapmasın ve çanta demirlerine darbe uygulayıp kırmasın diye.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Ben 80 lt canta aldim ici dolu suan plastik cantayi sokup onun yerine bagladim umarim sorun yasamam :/

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 80 lt canta aldim ici dolu suan plastik cantayi sokup onun yerine bagladim umarim sorun yasamam :/
    aga araba bagajı olmus o artık hey masallah :D
    tecrube0 bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Ben disarisi icin iki disk kilidi kullaniyorum, motoru gece filan disari birakmicaksan gerek yok, benim buyuk zincirim dolabin ustunde duruyor kullanmiyorum, emin ol iki diski kiran, o zinciri de keser, hep dedim.bazi arkadaslar yanlis anladi youtubedan izleyin en kral zincirin omru 5 dakka, sayiyi artirmak daha mantikli ve caydirici, on arka disk yetmez diyorsan bi de hafif bi zincir yeter. Bunlarla durmuyorsa o motoru her turlu calarlar zaten.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Ağır zincirler motorla taşınmaya uygun değildir. Virajda düşmenize kadar sebep olabilir. Dışarıda gezerken kilitlemek için U kilit ve disk kilidi kullanın. Zinciri evinizde park ederken kullanın. 5-10 kg zincir taşımak, motorun tüm dinamiğini bozar.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Hocam tesekkurler. Ya zincirsiz de okudugum kaykay vs seyle altina alip kilotte olsa hop goturebiliuorlar diye 10mm zincir ve disk kilidi ikilisi ile yeterli olur mu diye dusundum

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben disarisi icin iki disk kilidi kullaniyorum, motoru gece filan disari birakmicaksan gerek yok, benim buyuk zincirim dolabin ustunde duruyor kullanmiyorum, emin ol iki diski kiran, o zinciri de keser, hep dedim.bazi arkadaslar yanlis anladi youtubedan izleyin en kral zincirin omru 5 dakka, sayiyi artirmak daha mantikli ve caydirici, on arka disk yetmez diyorsan bi de hafif bi zincir yeter. Bunlarla durmuyorsa o motoru her turlu calarlar zaten.
    Kimi zincirler demir makası ile kesilmiyor, onları 5 dakikada kesebilmek için taşlama aleti gerek o da her hırsız yanında taşımaz, anca kafaya koyduysa yanına alır ve taşlama aleti çok ses çıkarır dikkat çeker. Kalın kesilmeyen zincirleir bu yüzden bağlıyoruz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)