Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Turkcell hakkında birkaç kelam etmek istiyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her zamanki turkcell 169 tl olan süper boxı 599 tl yaptılar sözleşme bitince 300 gb kotalıya 279 tl bayılıyorum heray. TTnet olan telefon hattını söktü adamların kucağına düştüm resmen 3 yıldır. Gerçi hızından memnunum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Adamların taharet muslugu yok Avrupa'da.. Hala Turkcell şöyle , şu böyle..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2006-2011 yılları arası hem Telsim Vodafone Ksk, hem Vodafone Genel Merkezde sme satış, sme retention gibi bölümlerde çalıştım. O dönem çok deli rekabet vardı. Faturalar bugüne nazaran çok daha yüksek, operatörler daha karlıydı. Vodafone kurumsal tarifelerde çok avantajlı bir kampanya çıkarmıştı; 70 TL gibi bir aylık fiyata her yöne sınırsız konuşma sunuyordu. Millet o dönem bu tarifeyle bebek telsizi falan yaptı, sonradan adil kullanım kotası, dakika sınırlaması getirildi. Neyse bugün için yüksek gözüken 70 TL aslında o dönemde "bedavadan hallice" sayıldı. 0532 hayranı nakliyeci bir müşterim vardı, her ay 500-600 TL gelen faturasıyla övünüyordu (Yıl 2007-2008 olması lazım, daha numara taşıma başlamamıştı). Bu abiye 0541 prefix koduyla başlayan ama kendi 0532'li numarasının aynısı bir şirket hattı verdim, o ay sağı solu bu hatla aramış, faturası da yukarıda bahsettiğim tarifeyle 72-73 TL mi ne gelmiş. Adam beni şikayet etmişti "Mümkün değil bu kadar düşük fatura gelemez, bir yerden bana faturayı sokacaksınız, bu nedenle çalışanınızdan şikayetçiyim" demişti.
    espresso, Cyan ve levend84 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006-2011 yılları arası hem Telsim Vodafone Ksk, hem Vodafone Genel Merkezde sme satış, sme retention gibi bölümlerde çalıştım. O dönem çok deli rekabet vardı. Faturalar bugüne nazaran çok daha yüksek, operatörler daha karlıydı. Vodafone kurumsal tarifelerde çok avantajlı bir kampanya çıkarmıştı; 70 TL gibi bir aylık fiyata her yöne sınırsız konuşma sunuyordu. Millet o dönem bu tarifeyle bebek telsizi falan yaptı, sonradan adil kullanım kotası, dakika sınırlaması getirildi. Neyse bugün için yüksek gözüken 70 TL aslında o dönemde "bedavadan hallice" sayıldı. 0532 hayranı nakliyeci bir müşterim vardı, her ay 500-600 TL gelen faturasıyla övünüyordu (Yıl 2007-2008 olması lazım, daha numara taşıma başlamamıştı). Bu abiye 0541 prefix koduyla başlayan ama kendi 0532'li numarasının aynısı bir şirket hattı verdim, o ay sağı solu bu hatla aramış, faturası da yukarıda bahsettiğim tarifeyle 72-73 TL mi ne gelmiş. Adam beni şikayet etmişti "Mümkün değil bu kadar düşük fatura gelemez, bir yerden bana faturayı sokacaksınız, bu nedenle çalışanınızdan şikayetçiyim" demişti.
    Vodafone daha telsim iken bu gprs telefonlar yeni çıkmışken dial-up hızına yakın bir internet olmuştu. Daha akıllı teelfonlar yokken eski tuşlu telefon devrindeydik. Bir telefon alıp bilgisayara kablo ile bağlayıp sürekli şarjda bu şekilde modem yerine kullanıyordum, aylık sınırsız 5 lira gibi bir fiyatı vardı ama 24 saat kullanıyordum onu. Dizi indirip izliyordum o zamanlar böyle.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vodafone daha telsim iken bu gprs telefonlar yeni çıkmışken dial-up hızına yakın bir internet olmuştu. Daha akıllı teelfonlar yokken eski tuşlu telefon devrindeydik. Bir telefon alıp bilgisayara kablo ile bağlayıp sürekli şarjda bu şekilde modem yerine kullanıyordum, aylık sınırsız 5 lira gibi bir fiyatı vardı ama 24 saat kullanıyordum onu. Dizi indirip izliyordum o zamanlar böyle.
    35 TL'ye internete gprs ile bağlandığımız usb stick.ler vardı. Özellikle o dönem mobil çalışanlar için epey faydalıydı. Gprs hızıyla Lotus Notes kullanıyordum cafede.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne garip insanlar var memlekette yahu!? Adam teşekkür edeceğine gitmiş şikâyet etmuş ruh hastası. Tövbe tövbe...
    espresso bunu beğendi.

Telekom da her ay 15gb im var. Bittimi 500mb si 9tl den toplamda 10 kereye kadar 90tl ek giydiriyorlar. Diyorum kapatin otomatik ek tarife istemiyorum. Malesef kapatilmiyor diyorlar. 25tl verip aylik ek 5gb aldim da rahatladim.

Evde wifi isyerinde wifi o 15gb nasil bitiyor anlamiyorum bu arada

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çözümü şöyle buldum: telefonum çift simli idi. Gittim Vodafone'dan sıfır hat olarak 120 liraya 30 gb + sınırsız sosyal medya aldım. İnanır mısınız acayip rahatladım. Turkcell taahhütüm bitince bay bay diyeceğim kendilerine.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Gigabyte paketlerin çabuk bitmesi hakkında bilgi.

Özellikle Turkcelde geçmiş yıllarda kullandığım Premium/Prestij adı altındaki geçen iş hattı paketlerinin daha uzun gittiğini farkettim.

O sıralarda gprs ten çalışacak bir cihaz üzerinde çalışıyor ve kullandığı datayı hesaplamaya çalışıyorduk.

Operatörlerin tamamı data sayımını kilobyte a yuvarlayarak yapıyor.
    Hem gelen, hem giden data sayılıyor.
    Hiç bir data hareketi ip gibi kesintisiz olmaz. Mutlaka pakatler halinde gönderilir.
    Bu amaçla paket büyüklükleri seçilir.
    Buna MTU diyoruz. Genel olarak 1500 yani 1500 byte seçilir.

Şimdi bir film izliyorsunuz diyelim. 1500 byte data telefonunuza gelir. Sonra telefonunuzda örneğin 100 byte gibi bir data göndererek aldım der.
    İlk gelen 1500 byte 1000 byte yuvarlamasıyla 2000 byte olur. Sizden giden 100 bytte 1000 byte olarak hesap edilir.

Aslında net olarak 1600 bytelık olan data hareketi, operatör tarafında 3000 byte yani 3Kbyte olarak hesap edilir.
    Şimdi bir film izlerken binlerce kez paket geldiğini düşünün. O kadar sayıda 1000 bytea yuvarlama oluyor.

Turkcell premium paketler ve özel apn kullanımlarında her datayı byte by byte olarak hesap ediyor.

Diğer paketlerde ise yine 1000 bytea yuvarlama yapılıyor.
    Vodafoneda eskiden benzerdi. Şimdi nasıl bilmiyorum.

İşte gigabyte paketleriniz yukarıda açıkladığım sebepten çabucak bitiyor.

Not : işin tekniği daha derin. Anlaşılır olması için basite indirgedim.

Aboneliklerinizi yaparken, gprs kullanımında
    Byte by byte hesabımı yapılıyor
    Yoksa,

1 kilobyta yuvarlamamı yapılıyor araştırıp öğrenin.
    espresso bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gigabyte paketlerin çabuk bitmesi hakkında bilgi.

Özellikle Turkcelde geçmiş yıllarda kullandığım Premium/Prestij adı altındaki geçen iş hattı paketlerinin daha uzun gittiğini farkettim.

O sıralarda gprs ten çalışacak bir cihaz üzerinde çalışıyor ve kullandığı datayı hesaplamaya çalışıyorduk.

Operatörlerin tamamı data sayımını kilobyte a yuvarlayarak yapıyor.
    Hem gelen, hem giden data sayılıyor.
    Hiç bir data hareketi ip gibi kesintisiz olmaz. Mutlaka pakatler halinde gönderilir.
    Bu amaçla paket büyüklükleri seçilir.
    Buna MTU diyoruz. Genel olarak 1500 yani 1500 byte seçilir.

Şimdi bir film izliyorsunuz diyelim. 1500 byte data telefonunuza gelir. Sonra telefonunuzda örneğin 100 byte gibi bir data göndererek aldım der.
    İlk gelen 1500 byte 1000 byte yuvarlamasıyla 2000 byte olur. Sizden giden 100 bytte 1000 byte olarak hesap edilir.

Aslında net olarak 1600 bytelık olan data hareketi, operatör tarafında 3000 byte yani 3Kbyte olarak hesap edilir.
    Şimdi bir film izlerken binlerce kez paket geldiğini düşünün. O kadar sayıda 1000 bytea yuvarlama oluyor.

Turkcell premium paketler ve özel apn kullanımlarında her datayı byte by byte olarak hesap ediyor.

Diğer paketlerde ise yine 1000 bytea yuvarlama yapılıyor.
    Vodafoneda eskiden benzerdi. Şimdi nasıl bilmiyorum.

İşte gigabyte paketleriniz yukarıda açıkladığım sebepten çabucak bitiyor.

Not : işin tekniği daha derin. Anlaşılır olması için basite indirgedim.

Aboneliklerinizi yaparken, gprs kullanımında
    Byte by byte hesabımı yapılıyor
    Yoksa,

1 kilobyta yuvarlamamı yapılıyor araştırıp öğrenin.
    ilginç bir bilgi. nasıl öğrenebiliriz bunu?
    şu aralar taahhütüm bitiyor, geçmek istediğim operatörün abonelik sözleşmesinde byte araması yaptım ancak hiç bir şey çıkmadı.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Turkcell tarafından çeşitli defalar sağlam tırtıklandım zamanında.

Bunu müşteri hizmetleri ile görüştüğümde "beğenmiyorsanız diğer operatörleri deneyebilirsiniz" modunda, burunlarından kıl aldırmıyorlardı.

Dediklerini yapıp kendileriyle vedalaşalı 10 yılı geçti.

O zamandan beridir Vodafone abonesiyim.

Farklı yıllarda birkaç kez Dikilide (daha güçlü çektiği için olsa gerek) Midilli adasından Yunanistan vodafona (otomatik olarak) bağlandım diye yurtdışı konuşma ücreti yazdı.

Her seferinde telefon edip fazla tahsil edilen ücreti iptal ettirdim.

Başka da bir falsosu olmadı açıkçası.

Ailedeki 3 hatla Vodafone'a devam.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Turkcell'i yıllarca kullandıktan sonr aeksi abonelerine sürekli zam yapması nedeniyle vodafone'a geçmiştim. Ama evde düzgün çekmiyordu. Pandemi başlayıp sürekli evden çalışmaya başlayınca bu çekilmez hale geldi, iş için arayanlar bazen ulaşamadıkları oluyordu, ya da evin interneti kısa süre kesilse o ara mobil internet ile servis sağlayıcının arıza bildirme sayfası bile açılmıyordu. Geçen ay tekrar turkcell'e geçtim, numara taşıma olunca eskisine göre ucuz fiyat verdiler ama taahhüt süresi dolunca geçireceklerine eminip, o zaman tekrar başka operatöre geçerim.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    4 haftadır adam gibi internet veremiyor Turkcell :D 2 günde bir şikayet kaydı oluşturuyorum :D cimerden yazdım :D şikayet vara yazdım her koldan darlıyorum :D Bu kadar ön görüsüz bir firma olamaz,öğrencilerin geleceği tarih verildi :D Taahüdün bitmesine çok olmasa TT a geçeceğim .

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    İki yıl taahütlü sözleşmelerde cayma cezası uygulanamayacağına yönelik yargıtay kararı var.
    (Bir yıl taahütlü sözleşmelerde cezaya devam).

Bu taahüt süresindeki cayma cezası farkını bilen az. Taahüdünüz 2 yılsa ve bir yılı dolduysa, yeni paket bakabilirsiniz.

Btk kuralı gereğince, numaranızı taşıdıktan sonra 3 ay eski operatöre geri dönemezsiniz.

Şikayetlerinizi Cimer'e yazmanızın zerre hükmü yok.
    BTK üzerinden şikayet yazın.
    Buradan yazdığınız şikayetler,
    Operatöre BTK üzerinden gidiyor. Operatör cevap vermek zorunda. Cevabı mantıklı olmak zorunda çünkü BTK cevabıda görüyor.

Kontör atış periyotları için operatör sayfalarını inceleyin. Örneğin şu anda Genç paketlerden birinde uygun fiyatlı gibi !!! Görünen bir pakette, kontör atış periyodu 100 KiloByte !!! Yuh...

Premium paketleri tercih etmeye bakıp telefonla veya BTK sayfasından internet data kontör atış periyodunu sormak gerek.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 haftadır adam gibi internet veremiyor Turkcell :D 2 günde bir şikayet kaydı oluşturuyorum :D cimerden yazdım :D şikayet vara yazdım her koldan darlıyorum :D Bu kadar ön görüsüz bir firma olamaz,öğrencilerin geleceği tarih verildi :D Taahüdün bitmesine çok olmasa TT a geçeceğim .
    Bu aralar Avrupa ve ABD'de 5G sahalar kuruluyor son 3 yıldır başlandı. Bizde de kurmuşken 5G cihazlar kurarız diye yeni baz istasyonu kurulumu işlerini ertelediler, olabilecek en düşük maliyetle devam ediyorlar sanırım. 5G ihalesi yapılıp frekanslar paylaştırılmadan yeni yatırım yapmalarını beklemiyorum. Ben de bulunduğum bölgede vodafone çekmiyor diye şikayetçiydim baktım düzeleceği yok numaramı türkcele taşıdım çünkü o çekiyor.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Vodefane kullanıyorduk cacıkladı turkcelle geçtik o da cacıkladı tt net kaldı bir tek denemediğim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    40 yasindayim.turkcell 1995 civarindan beri var.tek bildigim ulkenin en kaziklayan kurumu.iaterse 1 tlye sinirsiz paket versin ahdim var gecmem

yanlış hatırlamıyorsam 1 sene içinde tahütlü hatta cayma hakkın var diye biliyorum ben isterseniz bir bu konuyu araştırın isterim

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Herhangi bir limit olmayan tarife kullanıyorum Vodafone 170TL. Internet Konusma veya mesaj limiti yok. Geçen ay oyun indirmiştim bilgisayara 130gb kullanmışım 🤣

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Turkcell den TT ' ye geçtim şu ana kadar bir sıkıntısını yaşamadım. Turkcellden çıkma nedenim yeni taathüt 100 den aşağı tarife sunmaması. 9 gb gb 93 tl vermesini saymazsak tabi. Vodafone a geçecektim çalıştığım banka da şube içinde bile çekmiyordu. Eski güvenlik geçti 1 ay sonra tekrar turkcelle geçti. Turkcelle 84.5 tl ödüyordum şimdi 45.90 a düştü yeter. Çalıştığım bankanın vodafone ile uygun red tarifeleri var olmadı en son onu denerim. Ama turkcelle geçmem asla.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)