Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acil Durum ABS Lambası Sönmüyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkdaşlar

An itibarıyla yazıyorum motorun markası Honda Nc 700x, öncelikle sis farlarını aktif değildi sis farlarını yaptırmaya gittim

baktık ki sigorta gitmiş yeni sigorta taktıktan sonra sis farları yandı ve bir süre sonra kontak gitti kontağa hiç bir şekilde elektrik

gelmiyordu. Uzun uğraş sonucu ana sigortadan attığını bulduk yeni sigorta ile değiştirip o sorunuda hallettik ve ben yola çıktım. Sürüş yaparken

Normalde ABS sarı ışığı 10km hızda sönüyordu ama şimdi sürekli yanıyor ABS nın devrede olmadığını biliyorum ama deneyım dedım ön kaydı evet

şimdi sorun nedir acaba sigorta tarafında işlemler yaptık ABS nin devreye girmemesinin sebebi nedir ? Sigortayla alakalı bi durum olabilir mi?

tahminleriniz önerilerini veya bu gibi durumla karşı karşıya kalmış arkdaşlarmız varmıdır acaba ?

2. Bir konuda Km saatının orda tuşa uzun bastım ve ''h.ı.s.s'' ışı kontağı kapattıktan sonra 4 veya 5 saniyede bir yanmaya başladı sanırım ''h.ı.s.s '' olayını devereyemi soktum yanlışlıklada olsa bu konuda bilgisi olan var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Sis farlarını besleyen hatta kısa devre olabilir , sigortaların yanması başka neden olabilir ? abs sigortasına baktınız mı , akü voltajıda sarj kesip çok düşmüşse abs devre dışı kalır..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sis farlarını besleyen hatta kısa devre olabilir , sigortaların yanması başka neden olabilir ? abs sigortasına baktınız mı , akü voltajıda sarj kesip çok düşmüşse abs devre dışı kalır..
    aklımada sis farlarının fazla enerjı çekip abs yetersiz kalması gibi geliyor yoksa durup dururken neden olsun yarın sıs farlarını iptal edicem bırde abs yı öyle deneyeyım bakalım

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    sis farlarınızın marka modeli nedir?
    bunu şundan dolayı soruyorum, kalitesiz sis farları motorun elektrik sistemini yakıyor. özellikle yamaha kendi sitesinde belirttiği ürünler harici takılan sis farlarından dolayı motoru garanti dışı bırakıyor.
    özellikle çin işi led sis farları çok feci zarar veriyor elektrik sistemine.
    abs ışığının sürekli yanmasının 2 nedeni vardır.
    1. ve en çok görülen neden kablosunda temassızlık. bakın kontrol edin bi yerinde kopukluk mu var yoksa soketi yerinden mi çıkmış hem ön hem de arka için.
    2. neden ise sensör arızasıdır
    eğer kablolar sağlamsa sensör bozulmuştur.

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sis farlarınızın marka modeli nedir?
    bunu şundan dolayı soruyorum, kalitesiz sis farları motorun elektrik sistemini yakıyor. özellikle yamaha kendi sitesinde belirttiği ürünler harici takılan sis farlarından dolayı motoru garanti dışı bırakıyor.
    özellikle çin işi led sis farları çok feci zarar veriyor elektrik sistemine.
    abs ışığının sürekli yanmasının 2 nedeni vardır.
    1. ve en çok görülen neden kablosunda temassızlık. bakın kontrol edin bi yerinde kopukluk mu var yoksa soketi yerinden mi çıkmış hem ön hem de arka için.
    2. neden ise sensör arızasıdır
    eğer kablolar sağlamsa sensör bozulmuştur.
    sis farlarının üstünde herangi bir marka göremedım fotoğrafla aşağıda mevcut sis far bağlantısını şimdilik çıkardım

https://imgyukle.com/i/knX26P

https://imgyukle.com/i/knXWyq

https://imgyukle.com/i/knXeiY

https://imgyukle.com/i/knXqmN

Akü fazla amperli olmasın yada alternatör fazla güç üretmesin

Alıntı ahmetkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü fazla amperli olmasın yada alternatör fazla güç üretmesin
    elektrikçi fazla çekiyor diye aradaki sigortayı boşa cıkarıp direk kabloların uçlarından faşak dişi bağlantı aparatylarıyla beraber bağladı direk daha az

amper çeksin diye

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Acil derken ?!?!??

Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil derken ?!?!??
    Benım için acil durum buyuk cc motorda abs devre dışı kalması benım için sorun

Abs sigortanızı kontrol edin ama belli ki tesisatla ilgili sorun var yaptığınız değişiklik her ne ise geri alın

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Taktiginiz sis fari ile tesisat arasinda röle mevcut mu?

Eğer yok ise bu da sebep olur.

Alıntı hulk94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs sigortanızı kontrol edin ama belli ki tesisatla ilgili sorun var yaptığınız değişiklik her ne ise geri alın
    bi bakmlıyım hangi sigortada iş yok

geri dönüş yapayım[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

sanırım röle bağlı pek bilgim olmadığı için tam bilemiyorum

https://imgyukle.com/i/kn1JSv

buda sigortanın bağlandığı kısım

https://imgyukle.com/i/kn1rF6

sigortayı şimdilik çıkardım ama zara verebilir tesisata diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

ARkdaşlar ABS Sigortası yanmış yenısı ile sigorta kapağının içinde yedk sigorta varmış yenisiyle değiştirdim sorun çözüme kavuştu .

sis farlarını iptal ettim yanmasada olur

Konu kilit.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı miDgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektrikçi fazla çekiyor diye aradaki sigortayı boşa cıkarıp direk kabloların uçlarından faşak dişi bağlantı aparatylarıyla beraber bağladı direk daha az

amper çeksin diye
    O elektrikçinin ruhsatı falan varsa elinden alınmalı. Aradaki sigortanın çok amper çekmesi ile ne ilgisi olabilir? Sigortayı aradan çıkarınca nasıl az amper çekecek? Ya elektrikçi ne yaptığını bilmiyor ya da siz anlamamışsınız, anlamış olsanız bu şekilde yazmazdınız. Ehliyet alırken en az lise diploması zorunlu, lise diploması alabilmek için de en azından Amper = Watt / Volt olduğunu bilmeniz gerekir, 21. yüzyılda bırak lise mezunu olmayı normal bir hayat için bile kullanılan şeylerin neden ve nasıl çalıştığını bilmek lazım, bu kadar meraksız/habersiz olmayın.

Eski çağlarda ne güzelmiş. Tarlada saban kullanamayan ya da öküz arabası süremeyen zaten çok yaşamıyormuş. Teknoloji geliştikçe daha çok satabilmek için kullananın hakkında hiç bir şey bilmese de olur halde çalışabilen şeyler icat edilip satılmaya başlandı bizlere.

Lütfen üstünüze alınmayın, benim söylenmem size değil genel olarak insan türünün tamamına.
    levend84 ve Osm@n bunu beğendiler.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O elektrikçinin ruhsatı falan varsa elinden alınmalı. Aradaki sigortanın çok amper çekmesi ile ne ilgisi olabilir? Sigortayı aradan çıkarınca nasıl az amper çekecek? Ya elektrikçi ne yaptığını bilmiyor ya da siz anlamamışsınız, anlamış olsanız bu şekilde yazmazdınız. Ehliyet alırken en az lise diploması zorunlu, lise diploması alabilmek için de en azından Amper = Watt / Volt olduğunu bilmeniz gerekir, 21. yüzyılda bırak lise mezunu olmayı normal bir hayat için bile kullanılan şeylerin neden ve nasıl çalıştığını bilmek lazım, bu kadar meraksız/habersiz olmayın.

Eski çağlarda ne güzelmiş. Tarlada saban kullanamayan ya da öküz arabası süremeyen zaten çok yaşamıyormuş. Teknoloji geliştikçe daha çok satabilmek için kullananın hakkında hiç bir şey bilmese de olur halde çalışabilen şeyler icat edilip satılmaya başlandı bizlere.

Lütfen üstünüze alınmayın, benim söylenmem size değil genel olarak insan türünün tamamına.
    ardaki ufak florasan gibi gibi sıgortayı cıkarıp 7.5 lık şahin sigortası dedıklerı sigortadan taktı az akım çekmesi için dedi evet biraz eksik anlatmış

olabilirim bu konuda. Benım elekterik bilgim yok çok fazla ve ben bu konu altında eleştiri değil yardım istiyordum bence sizin yaptığınız yorum bu

konu altında pek faydalı değil kusura bakmayın

Lise diploması olması meslek gruplarının hakkında bilgisi olması anlamına gelmıyor.

bu konudada ayriyetten size katılmıyorum. İnsanları Ne ilgisini Çekiyorsa Onunla ilgilenmeyi ve Öğrenmeyi Tercih eder genel olarak buna saygı duyulur.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi eski motorum da arada bir sigorta patlatma olayi olmustu,elektrik ten anlayan birisini onerdiler neyse gittim,koftiden sagina soluna bakti,bende izliyorum tabi,10 amper yerine 20 amper takalim patlatmaz bir daha dedi,hafiften benim sigortalar atmaya başladi,dedim usta sen gercekten bu işten anliyor musun?suratsiz bir ifadeyle ``anlamasam yapmam`` dedi,ben bilmiyormuyum yuksek amper takip gec atmasini saglamayi,

Hadi diyelim yuksek Amper taktin,

Taktigin sigortayi attirmak yerine,tesisatta bir baglantiyi yakti(kesin bir sekilde boyle oluyor)
    Ne yapacagiz??kime girecek bu masraf?bana girecek demi !!

Yine ters bir uslupla,

Valla birader cok motora taktim hic sorun yasayan olmadi

Kalsin yaptirmayacagim dedim,bastim gittim.

Daha sonra yurtdişi forumlarinda bir arkadasin postuna rastladim,sinyal kutugunden ana tesisata giren bir kablonun diş kabugunun aşinmasindan kaynakli az biraz temas varmis,ben o kisimi elden gecirdim duzeldi.
    espresso bunu beğendi.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    7.5 lık şahin sigortası dedıklerı sigortadan taktı az akım çekmesi için
    Şahin sigortası ne ağbi?

Daha yeni aldın motoru, bir ton para verdin, götürsene yetkili bir Honda servisine adam gibi yapsınlar. Anlamadığı işe girecek, yapayım derken başka taraflarını bozacak elektrik sisteminin.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)