Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ys 125 hakkında ne düşünüyorsunuzz

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba herkese foruma yeni üye oldum yakın zamanda a ehliyet almayı planlıyorum biraz para geçincede elime ys 125 almayı düşünüyorum.Forumda veya piyasada çok alan kişi yokmuş fiyatı olsun kampana arka fren veya abs siz olması.Normalde kendi aracım var ama bu motor hevesin 7 yıldır vardı gerek aile gerek kendi çekincelerimden almamıştım ehliyeti ama bu kez kafaya koydum alıcam ama motor hakkında beklentilerim genellikle sorunsuz kronik arızasız az yakması ve kalite odaklı bajaj veya çinliker cf gibi çok fazla sorun çıkartıyor diye okudum.Ben bakımını yaptıkdan sonra daha hiçbirşeyle kaza vs olmadıkdan sonra uğraşmak istemiyorum.Ortalama hergün Üsküdar Çekmeköy arası mesafe yapıcam yani günde 70 80 km ye yakın bir git gelim olucak.Siz ne düşünüyorsunuz bu motor hakkında amacım az yakması sorunsuz ve kaliteli olması.Kafamda ekipman dahil 35 36 bin tl harcamak var şu günün piyasasında.Bana deneyimleriniz ve tavsiyelerinizi vermeniz daha hiç motor sürmemiş birisi olarak çok işime yarıcaktır.Lastik olarakda aldığımda direkt olarak michelin city pro takmak kafamda var bunun hakkındada fikirlerinizi merak ediyorum.Otoyolda 80 100 arası rahat gitsin götürsün beni yeterli.Zaten heryer trafij olmuş.Bide yokuşta götürsün beni zorlanmasın istiyorum.Kilom 82 boy 1.75 25 yaşındayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Bu arada 2. El hiçbirşekilde bakmıyorum motoru alınca otomobil gibi 100.000 km sürüp satma gibi bi düşüncem var

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Ekipman olarakda kask olsun diğer günlük ekipman olsun tavsiyelerinizi merak ediyorum motor dahil 35 36 bin tl harcıcam
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ElPadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese foruma yeni üye oldum yakın zamanda a ehliyet almayı planlıyorum biraz para geçincede elime ys 125 almayı düşünüyorum.Forumda veya piyasada çok alan kişi yokmuş fiyatı olsun kampana arka fren veya abs siz olması.Normalde kendi aracım var ama bu motor hevesin 7 yıldır vardı gerek aile gerek kendi çekincelerimden almamıştım ehliyeti ama bu kez kafaya koydum alıcam ama motor hakkında beklentilerim genellikle sorunsuz kronik arızasız az yakması ve kalite odaklı bajaj veya çinliker cf gibi çok fazla sorun çıkartıyor diye okudum.Ben bakımını yaptıkdan sonra daha hiçbirşeyle kaza vs olmadıkdan sonra uğraşmak istemiyorum.Ortalama hergün Üsküdar Çekmeköy arası mesafe yapıcam yani günde 70 80 km ye yakın bir git gelim olucak.Siz ne düşünüyorsunuz bu motor hakkında amacım az yakması sorunsuz ve kaliteli olması.Kafamda ekipman dahil 35 36 bin tl harcamak var şu günün piyasasında.Bana deneyimleriniz ve tavsiyelerinizi vermeniz daha hiç motor sürmemiş birisi olarak çok işime yarıcaktır.Lastik olarakda aldığımda direkt olarak michelin city pro takmak kafamda var bunun hakkındada fikirlerinizi merak ediyorum.Otoyolda 80 100 arası rahat gitsin götürsün beni yeterli.Zaten heryer trafij olmuş.Bide yokuşta götürsün beni zorlanmasın istiyorum.Kilom 82 boy 1.75 25 yaşındayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Bu arada 2. El hiçbirşekilde bakmıyorum motoru alınca otomobil gibi 100.000 km sürüp satma gibi bi düşüncem var

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Ekipman olarakda kask olsun diğer günlük ekipman olsun tavsiyelerinizi merak ediyorum motor dahil 35 36 bin tl harcıcam
    Ys 125' mi 100k kullanacaksınız

Evet ama dediğim gibi ben daha motor hakkında çok bilgisizim aklımdan geçenle gerçekte olanlar tutmayabilir araba misali dedim bir arabayı 100k sürüp satarsınız yenisi için vs o mantıkda söyledim eksiğim varsa deneyimsizliğimdendir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Motorun kaç km dayanacağını bilmiyorum yani ben 2018 de araba aldım şu abda 85.000 de örneğin 3 yılda oldu 4. Yıla 100 olur motoruda 3 4 yıl sürsem aynı mantığa çıkar diye düşündüm

Evet ama dediğim gibi ben daha motor hakkında çok bilgisizim aklımdan geçenle gerçekte olanlar tutmayabilir araba misali dedim bir arabayı 100k sürüp satarsınız yenisi için vs o mantıkda söyledim eksiğim varsa deneyimsizliğimdendir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Motorun kaç km dayanacağını bilmiyorum yani ben 2018 de araba aldım şu abda 85.000 de örneğin 3 yılda oldu 4. Yıla 100 olur motoruda 3 4 yıl sürsem aynı mantığa çıkar diye düşündüm
    hocam bizim ülkemizde 25k yi geçmiş motora turşu muamelesi yapıyorlar bence bir daha düşünün

Peki bu doğru birşeymi yani motor dediğiniz gibi 25k da çöpmü oluyor ? Çok az bi km gibi geldi bana bu ithamı almak için düzgün bakımı olan bir vasıta için

Peki bu doğru birşeymi yani motor dediğiniz gibi 25k da çöpmü oluyor ? Çok az bi km gibi geldi bana bu ithamı almak için düzgün bakımı olan bir vasıta için
    Yok değil sizin mantığınız doğru ama ülkemizde maalesef böyle görülmüyor Avrupa'da ve Amerika'da 100k 150k 200k'lara kadar kullananlar var. Ülkemizde de var ama satışı pek biraz garip oluyor insanlar böyle bir garip turşu pertli gözüyle bakıyorlar. Bu bu arada genel bir algıdır belki size denk gelmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Guzel bir secim bence.İlk sahibinden ve bakimli bir motoru da satmak o kadar zor olmaz bence.

Reel olarak yuzde 50 deger kaybetse ne olur ?
    4 yilda 14 bin tl zarar..hicbisey degil bu.o kadar deger kaybeder mi ondan da emin degilim.

Her sene model yenilesen cok daha fazla zararin olacaktir.

Herhalde ben hangi motoru alırsam alayım bu dediğiniz şeyle karşılaşıcam.Kendimi motor alıp 10 20k sürüo satma telaşına sokucak gibi değilim yani o tempoya pek girmem herhalde o yüzden büyük ihtimal dediğiniz ithamlara hazırlıklı olmam gerekicek

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Motor hakkında yorumlarınız nedir peki kaliteli bir ürünmüdür diğer çinli hintlilere göre sorunsuzmudur.kronik sıkıntı olsun servisi olsun parça fiyatları vs

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Herhalde ben hangi motoru alırsam alayım bu dediğiniz şeyle karşılaşıcam.Kendimi motor alıp 10 20k sürüo satma telaşına sokucak gibi değilim yani o tempoya pek girmem herhalde o yüzden büyük ihtimal dediğiniz ithamlara hazırlıklı olmam gerekicek

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Motor hakkında yorumlarınız nedir peki kaliteli bir ürünmüdür diğer çinli hintlilere göre sorunsuzmudur.kronik sıkıntı olsun servisi olsun parça fiyatları vs
    Bu konuda cok bisey diyemem fakat ys125 cb125f ile birlikte avrupada en cok satan commuter.

Ben de senin kafadayim,5000 tl fazla veririm japon alirim.

Ayni fiyata hintli 250 cc var deseler yine gider japon alirim.

Bi ara bende her gun 40 km yapiyorum diye ys125 dusundum fakat iki motor tutmanin maliyeti daha yuksek geldi bana.

Ys 125 in servisi nasıl peki bakım masrafı parça kalitesi kroniği varmıdır

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sıfır motorun sorunsuzluğu ve de ilk motor olarak turşusu çıkmış 2. el almama konusunda sizinle hemfikirim. Ben Ys125 kullananlarda öyle aman aman bir problem yaşadıklarını duymadım. Az yakar, az gider, parçası kaliteli, bakımı kolay bir imajı var benim gözümde. Bence iyi tercih yapmışsınız. Fakat ne kadar sakin süren biri de olsanız bence biraz tecrübelendikten sonra bilhassa Nevzat Demir tesislerinin oradan aşağı inerken ya da işiniz düştü mü Çekmeköy sonrası Taşdelen,Ömerli,Şile'ye yolculuk yaptığınızda gaz kolunu açtığınızda "acaba biraz daha güçlü bir motorum olsa nasıl olurdu?" diye kendi kendinize sorma şansınız var. Bu nedenle bence "araba gibi 100.000 km kullanırım" demeniz için şimdilik biraz erken.
    espresso bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    O kadar kullanamazsın zaten. Zehri bi al önce. Taş çatlasın 10 bin sürüp büyük cc almak istersin.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    2 yıl desek, 100k yapmak için günde 136 km gitmen lazım.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    biraz yorgunum pek yazınıza odaklanamadım ama genel olarak mesajlara ve sizin yazınızdan gözümden kaçmadıysa bir motor arıyorsunuz ys gözünüze uygun geliyor günlük 70 kilometre yapmaya?
    şöyle söyleyeyim pişman olma ihtimaliniz ciddi manada fazla.

geçenlerde istanbul-silivri yaptım 100km falan mı ne. en uzun yolculuğumdu ve yol esnasında 4 kez benzincilerde durdum hem bir wc molası yapıp hem de götümü dinlendirdim.
    yalanım yok yol esnasında en az 20 kez motordan ayağa kalkmışımdır. eminim o esnada beni görenler bu deli ne yapıyor diyordur. selesi çok rahatsız ve ince. yani götünü tam olarak kavrayan bir sele yok ortada.
    1-2 gün dayansanız bile o göt bir gün çok pis bıakcaktır bu hayattan.

ki tek problem bu da değil.
    benim gibi sabırsız biriyseniz bir süre sonra bıkacaksınız bende ybr var eğer daha iyi daha güçlü değilse 80den sonra motor aşırı bağırıyor ve motor zorlandığı için hem motora zarar veriyorsunuz hem de çok titriyor. ki 80de dahi titriyor.
    uzun yol için 70-80 ideal bu motor için.
    çekilir mi?
    ben çekemem.
    her gün hele o yolu çekeceksem 100de hiç kasmadan rahat rahat gitmesi gerekiyor. hatta arada sırada 120-130 yapabileceğim ve bunda da pek zorlanmayacak motor isterim.

ha daha iyisini alamam kafasındaysanız kesinlikle minder alın.
    ve 80 ile gidebilecek kusursuz bir sabır için psikolojik takviye alın sabırlı değilseniz.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    YS125 oldukça güzel bir motosiklettir. İlk çıktığı zaman test erme fırsatım olmuştu, isteklerini karşılayacaktır ve bahsettiğin gibi sorunsuz bir motosiklettir.

YS değil ama 100.000km'ye yakın odometeri olan bir arkadaşımın YBR125'i var.Birkaç kere bende kullandım. Yamaha kitaba göre bakımları yapıldığında çok uzun yıllar kullanılabilir bir markadır.

Hepinize değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    bana kalırsa bakımını yaparsan rahat 30 bini bulacak bir motosiklettir. ki zaten sen bu kaadar süremezsin bunu.
    15 bin km sonra cc büyütmek isteyeceksin.
    benim tavsiyem yaklaşık 5 bin km sürüp motor dinamiklerine alıştıktan sonra 250 cc ye geçmen.

250 cc bir motor uzun yıllar senin tüm ihtiyacını karşılayacaktır.

Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Ne zamandır yazacaktım, ancak fırsat bulabildim.

Kullanımı çok kolay, hafif, kıvrak ve sürat yapmak önceliği olmayanlar için müthiş de keyifli bir motosiklettir.

Sabredip 80km'yi geçmeden sürebilirseniz 14lt deposuyla 750 km civarı yol yapabilir.

18 inç lastik ebatları ve konforlu sayılabilecek süspansiyonlarıyla yağ gibi akar gider.

Daha büyük motorların yarısı, hatta bazen 3'de biri fiyatlara hem yazlık, hem de kışlık lastik mevcuttur.

Üzerindeki gelen naylon lastiklerden hemen kurtulmak gerek.

Maddi durumu iyi olanların da daha büyük motorlarının yanına şehir içi fıtı fıtı binmelik 2.motor olarak değerlendirebileceği, efsanevi YBR'nin veliahtı olan bir motosiklettir.

Şiddetle tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A

insan birkaç bin km kullandıktan sonra hemen bıkıp daha güçlüsünü istiyor. onu diyeyim.
    sağlam irade lazım uzun süre kullanmak için.
    veya az yaksın diye moto kurye falan olmak gerek.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı tusumoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insan birkaç bin km kullandıktan sonra hemen bıkıp daha güçlüsünü istiyor. onu diyeyim.
    sağlam irade lazım uzun süre kullanmak için.
    veya az yaksın diye moto kurye falan olmak gerek.
    Ben xmax 250 alırken de yıllarca binerim buna diyerek sıfır almıştım. 3-5 bin km kullandıktan sonra arada otobana da çıkınca daha büyüklere gözüm kaydı ama bir forza 750 falan gibi daha büyük scooterlar fezi pahalnınca mecburen daha 3-5 yıl daha binerim buna diyorum. ama şimdi bütçem olsa anında satar büyük bir şey alırdım. Ama yine de küçükle başlamak iyi.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)