Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön varyatör baga

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

150cc scooter için ön varyötör bagaları ortalama kaç gr ideal olarak kullanılabilir.
    Sanırım gr düştükçe ivmelenme düşüyor son hız artıyor ve ses sorunu oluşuyor.
    gr arttıkça ivlenme artıyor son hız düşüyor ses sorunu olmuyor.

motor üstünde 13 gr bagalar bulunuyor.
    silindir şeklinde olan bagalarda boydan boya 1 bazılarında 2 düzleşme mevcut,

bu düzleşmelerin olması baganın ömrünü tamamlaması olarakmı görülmelidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1-Hocam bahsettiğiniz ses sorunu nedir? Öyle bişey bilmiyorum.
    2-Baga hafifledikçe ivmelenme artar, ağırlaştıkça azalır, bunu ters biliyosunuz.
    3-Bagalarda düzleşme olmaması gereken bişey, en azından kısa vadede. Özellikle bagalarda farklı oranlarda düzleşme varsa başka bi sorun olabilir.
    4-150cc dediğiniz gy6 mı? Longcase mi shortcase mi?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ağırlık arttıkça ön kasnak daha çabuk açar yani daha erken vites büyütmüş gibi düşünün , buda ivmelenmeyi düşürür yani sizin yazdığınızın tersi olur...bagaların üzeri teflon kaplıdır ve gaz verdikçe yukarı aşağı gidip geldikleri yuvalarına sürtünürler , sürtünmeye maruz kalan yüzeyleri aşınır düzleşir , aşınma arttıkça özellikle rölantide aşırı ses üretirler..

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Hocam bahsettiğiniz ses sorunu nedir? Öyle bişey bilmiyorum.
    2-Baga hafifledikçe ivmelenme artar, ağırlaştıkça azalır, bunu ters biliyosunuz.
    3-Bagalarda düzleşme olmaması gereken bişey, en azından kısa vadede. Özellikle bagalarda farklı oranlarda düzleşme varsa başka bi sorun olabilir.
    4-150cc dediğiniz gy6 mı? Longcase mi shortcase mi?
    Yorum için teşekkürler.
    Scooter;
    Debriyaj/Vites parçaları,Sistemi ve çalışması hakkında yeterli bilgim yok,
    Bu konuda Bir kaç araştırma ile yazıyı yazdım.
    Bu yüzden yanlış yazmış olabilirim.
    Baga hafifledikçe ön varyatorde Ses sorunu oluşabileceğide aynı şekilde netteki bilgiler sonucu yazdım.
    Evet bir kaç bagada farklı aşınmalarda mevcut.
    (Asya 150 t1)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağırlık arttıkça ön kasnak daha çabuk açar yani daha erken vites büyütmüş gibi düşünün , buda ivmelenmeyi düşürür yani sizin yazdığınızın tersi olur...bagaların üzeri teflon kaplıdır ve gaz verdikçe yukarı aşağı gidip geldikleri yuvalarına sürtünürler , sürtünmeye maruz kalan yüzeyleri aşınır düzleşir , aşınma arttıkça özellikle rölantide aşırı ses üretirler..
    Açıklayıcı cevap için teşekkürler.👍

Otomatik vitesli motosiklet tarzlarına baga var mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)