Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Yeni Triumph Tiger Sport 660

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC ve Tracer ayni cumle icinde kullanmak buyuk ayiptir ki bunu bana yazdirarak ayni ayiba ortak ettiniz.
    NC tamamen pazarlama stratejisi ile 70x cc bandina yerlestirilmis bir makina. 400cc makinalar ile kiyas edilecek seviyede.
    O klasmanda olup da 700cc civari hemen hemen her makina NC yi döver. Cift vurur tek sayar.
    Ha memleketimizde skuterden gecis yapan memur tayfasi motorudur ve gayet guzel makinadir, az yakar, normal kacar, extra deposu vardir, saglamdir, vs vs, ama bir Tracer ile ayni cumle icinde kullanmak ayiptir.
    Seni blueway e havale ediyorum.
    tommygun, levend84, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    HONDA YAMAHA yı bir triumph la nasıl kıyaslıyorsun hayret evet piyasa da az yedek parça pahalı 2. eli zayıf işte bunun da sebebi özel olması
    ktm triump bmw ducati japonlar kadar tutulmuyor çünkü bu markaları maddi anlamda hiçbir sıkıntısı olmayan insanlar alıyor memlekette maddi sıkıntısı olmayan kesim %10 un altında küçük bir zümre
    bu markaları alan insanlar ne kronik arızası na bakıyor ne yedek parçasına nede 2. elinin zayıf olmasına tıpkı mini cooper land rover alfa romeo volvo alanlar gibi
    bmw mercees audi yi alan zenginler de yok değil ama onlarda piyasada hızlı olmasından alıyor

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC ve Tracer ayni cumle icinde kullanmak buyuk ayiptir ki bunu bana yazdirarak ayni ayiba ortak ettiniz.
    NC tamamen pazarlama stratejisi ile 70x cc bandina yerlestirilmis bir makina. 400cc makinalar ile kiyas edilecek seviyede.
    O klasmanda olup da 700cc civari hemen hemen her makina NC yi döver. Cift vurur tek sayar.
    Ha memleketimizde skuterden gecis yapan memur tayfasi motorudur ve gayet guzel makinadir, az yakar, normal kacar, extra deposu vardir, saglamdir, vs vs, ama bir Tracer ile ayni cumle icinde kullanmak ayiptir.
    O kadar Türk ve yabancı YouTube ve forum sitelerinde karşılaştırılması ayıp değil sen yazınca ayıp oldu öylemi,ayrıca bizim grubumuz scooter grubu falanda değildi,bende tracer ve Nc arasında kalarak Nc yi seçtim ama tatbiki tracer ide kullandım.noldu şimdi hem memurduk hemde ruhsuzmu olduk.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HONDA YAMAHA yı bir triumph la nasıl kıyaslıyorsun hayret evet piyasa da az yedek parça pahalı 2. eli zayıf işte bunun da sebebi özel olması
    ktm triump bmw ducati japonlar kadar tutulmuyor çünkü bu markaları maddi anlamda hiçbir sıkıntısı olmayan insanlar alıyor memlekette maddi sıkıntısı olmayan kesim %10 un altında küçük bir zümre
    bu markaları alan insanlar ne kronik arızası na bakıyor ne yedek parçasına nede 2. elinin zayıf olmasına tıpkı mini cooper land rover alfa romeo volvo alanlar gibi
    bmw mercees audi yi alan zenginler de yok değil ama onlarda piyasada hızlı olmasından alıyor
    Triumph = Aston Martin
    Dukati = Ferrari
    Bmw = Bmw
    Ktm = Porche

Honda = Tofaş
    Yamaha = Dacia

Durum budur...
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Triumph = Aston Martin
    Dukati = Ferrari
    Bmw = Bmw
    Ktm = Porche

Honda = Tofaş
    Yamaha = Dacia

Durum budur...
    Gerçek hayattayız o zaman,arabada ulaşabildiklerimize motordada ancak ulaşabiliyoruz,imkanlarımız gelirimiz bu kadar.Ve bu imkanlar içerisinde en mantıklısını yapmaya çalışıyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçek hayattayız o zaman,arabada ulaşabildiklerimize motordada ancak ulaşabiliyoruz,imkanlarımız gelirimiz bu kadar.Ve bu imkanlar içerisinde en mantıklısını yapmaya çalışıyoruz.
    Fakat az biraz fiyat yuksek diye,hatta aynı fiyatlara Aston Martin,Ferrari almak varken neden Tofas,Dacia ?

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Yamahaya da Dacia biraz ağır olmuş, reno filan diyeydin bari
    Hırbonen ve Metela bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Fakat az biraz fiyat yuksek diye,hatta aynı fiyatlara Aston Martin,Ferrari almak varken neden Tofas,Dacia ?
    Milletimizde kalıplaşmış bazı şeyler var ve bunların değişmesi için zamana ihtiyaç var.Bizim milletimiz motor alırken neye bakıyor olmazsa olmaz 2.elde kolay satılabilmesine,az yakıt yakmasına,gitmesede gitmesede servis bayi ağının güçlü olmasına,sorunsuz uzun ömürlü olmasına,bu sebeplerden ilk tofaş'ı sonrasındada Dacia'yı tercih ediyor.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar Türk ve yabancı YouTube ve forum sitelerinde karşılaştırılması ayıp değil sen yazınca ayıp oldu öylemi,ayrıca bizim grubumuz scooter grubu falanda değildi,bende tracer ve Nc arasında kalarak Nc yi seçtim ama tatbiki tracer ide kullandım.noldu şimdi hem memurduk hemde ruhsuzmu olduk.
    sen niye ustune alindin ki?
    NC icin zaten guzel makinadir dedim, ki benimde cok begendigim bir modeldir.
    Sadece Tracer ile ayni klasmanda bir motor degildir dedim.
    Teknik veriler de ve kullanici yorumlari da bunu gösteriyor.
    NC daha tutarli ve az yakan, fonksiyonel bir model iken, Tracer MT7 motor bloguyla daha atik, gittikce giden, abandikca yakan bir model.
    NC yerine bence, Tracer icin Tiger Sport 660 cok daha tutarli bir rakip.

Kaldi ki skuterdan sonra bircok kisi NC seciyor, cok mantikli bir secim; ama memlekette herkes benzin, isletme maliyeti ve ikinci el piyasasini dusundugu icin genelde NC seciyor.
    Yani fiyat performans degerlendirmesi yapiyor memur gibi ki, mantikli bence de; ama kimse surus keyfini yada gucu ilk plana al-A-miyor bu secimi yaparken.

Leyla olmak da, Mecnun olmak da, Memur olmak da ayip degil
    blueway2 ve espresso bunu beğendiler.

Motor guzel fakat anlam veremedigim bir durum var.

Tiger 850 sport zaten vardi simdi de 660 sport.İkisi de 3 silindir.Beygir ve tork aman aman farkli degil.

Fiyat cok mu farkli olacak ? Sanmiyorum
    Tiger 850 F850gs in, Tiger660 Tracer 700 ün rakibi motosikletler olarak düşünebilirsiniz. Farklı klasmanlar.

Tiger 850 126k. Tiger 660 da bugün gelse 110k civarı bir fiyata satılır tahminim.
    Cyan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger 850 F850gs in, Tiger660 Tracer 700 ün rakibi motosikletler olarak düşünebilirsiniz. Farklı klasmanlar.

Tiger 850 126k. Tiger 660 da bugün gelse 110k civarı bir fiyata satılır tahminim.
    Fakat 110 bin verecek adam bence bir 15 daha cikarabilir.

Gerçi bu azicik daha koymanin sonu yokta ne bilim..cok benzer motorlar,artik ne dusunuyolar bilemem.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    şöyle bi 800 lük motora ne dersiniz

Vallahi ben maşallah derim

kimlerdendir bu arkadaş ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Fakat 110 bin verecek adam bence bir 15 daha cikarabilir.

Gerçi bu azicik daha koymanin sonu yokta ne bilim..cok benzer motorlar,artik ne dusunuyolar bilemem.
    Şimdi 15000'e epeyi aksesuar alınabilir. Vergi dilimi avantajı da var. 850'ye 126k fiyat koyan 660'a 105 falan da koyabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi 15000'e epeyi aksesuar alınabilir. Vergi dilimi avantajı da var. 850'ye 126k fiyat koyan 660'a 105 falan da koyabilir.
    Yok,biraz global dusunelim olayi.

Tiger 850 sport 9300 pound iken Tiger 660 sport 8500(mavisi 8400) pound mus.

Yani 9700 tl gibi bir fark var.Bu kadar az bir fark varken neden insanlar bu modeli tercih etsin ?

Sen tercih eder misin ?

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed

Yani 9700 tl gibi bir fark var.Bu kadar az bir fark varken neden insanlar bu modeli tercih etsin ?

Sen tercih eder misin ?
    Yok ben tercih etmem direk gider Africa alırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yok ben tercih etmem direk gider Africa alırım
    ya blue avrupa diyoruz,kalite diyoruz ama sen hala tofas diyosun..olmuyor

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

Sen tercih eder misin ?
    Bu kadar az fark varsa evet 850'yi alırım tabi; tork güzel şey netekim. Tabi motosikletlerin ağırlık güç oranlari vs vs gibi kriterler var; mesela belki 660 versiyonu 850'den çok daha hafif ve kıvraktır gibi. Dolayısıyla fiyatları yakın olmasına rağmen 660'ı tercih edecek birileri çıkabilir.

Fiyatı bu ise Tracer'dan £400 daha pahalı bu arada.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Triumph = Aston Martin
    Dukati = Ferrari
    Bmw = Bmw
    Ktm = Porche

Honda = Tofaş
    Yamaha = Dacia

Durum budur...
    YAMAHA bence honda dan daha sağlam motosikletler yapıyor her sınıfta önde misal ybr cbf 150 den kat kat sağlam öksürmez tıksırmaz yağ yakmaz n max pcx ten daha güçlü konforlu yani dacia benzetmesi biraz ağır olmuş
    bende afrika almadan önce triump tiger 800 alacaktım kronik marş motoru sorunu oluyor diye almadım bütçeme göre motor aldım afrikanın kronik sıkıntısı yok gayet stabil fakat tiger gibi gitmiyor keyif vermiyor malzemesi kaliteli değil özellikle siyah plastik kalitesi berbat egzoz yakınında olanlar sıcaktan soldu bile
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Bu ülkede honda MArkasınıda Bitirdiğiniz ya vallahi helal olsun

Ne çabuk unutldu cbf 150 lilerin sağlamlıkları

Ne çabuk unutuldu Nc 700x yakıt cimriliği

NErde golldwing lerini konforları

adam kalkmış honda şahin diyor

Gerçekten şaşırıyorum bu duruma

hondanın yapmış olduk bir çok ilk yenilikler ve ardından ne türlü tofaş olarak görülebiliyor bu piyasada anlamış değilim

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)