Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

rüzgarın etkisini düşürmek için ne yapmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    motoru değil sanki yelkenliyi açık denizlerde kontrol ediyorum. Topcase denilen bagajın etkisi var mıdır bunda? rüzgarın etkisini nasıl en aza indiririz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hafif motosikletler bu konuda daha sıkıntılı.Topcade hem süreken hem rüzgarda aerodinamiği değiştiriyor tabi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hacim, güç düşükse çok takılmayalım, rüzgarın etkisi çok olmaz. 150-250 cc tek silindir makinelerde iyileştirmeler yaptıktan sonra da çok büyük beklentiniz olmasın, 3-5 km oynar o eziyeti çekmenize değmez.

Esas problem; yardırabilen motosiklet modellerinde alakasız yüksek tur camları, ayı gibi topcase, çölleri aşacakmış gibi alüminyum yan çanta kullanımı, oturuş pozisyonuna uygun olmayan tipte kask kullanımı, paraşüt etkisi yaratacak kadar bol ekipman kullanımı vs
    espresso, mattiadestro, Voltaren ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Eğer motosikletiniz cg gibi bir dengesiz motosiklet ise rüzgarla dans etmeniz tokatlar yemeniz çok normal eğer artıçınızda pek motosiklet tecrübesi yoksa çok tehlikeli sonuçlar ve yolculuklar sizi bekliyor olabilir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacim, güç düşükse çok takılmayalım, rüzgarın etkisi çok olmaz. 150-250 cc tek silindir makinelerde iyileştirmeler yaptıktan sonra da çok büyük beklentiniz olmasın, 3-5 km oynar o eziyeti çekmenize değmez.

Esas problem; yardırabilen motosiklet modellerinde alakasız yüksek tur camları, ayı gibi topcase, çölleri aşacakmış gibi alüminyum yan çanta kullanımı, oturuş pozisyonuna uygun olmayan tipte kask kullanımı, paraşüt etkisi yaratacak kadar bol ekipman kullanımı vs
    Reis parti kur oy verelim
    tommygun ve Voltaren bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis parti kur oy verelim
    Yıllardır muhabbet edip de Eskişehir,İstanbul,Ankara, ora burada bizi yüzyüze tanıştırmayan kadere kapıcı depiği atayım. Lanet gitsin böyle hayata
    levend84 ve Voltaren bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yıllardır muhabbet edip de Eskişehir,İstanbul,Ankara, ora burada bizi yüzyüze tanıştırmayan kadere kapıcı depiği atayım. Lanet gitsin böyle hayata
    Olur be abi birgün.

Pandemi geldi geleli istanbula adim atmadim.elbet guzel gunler bizleri bekler yeter ki saglik olsun,agiz tadi olsun..

O değil de yillardir burada aktif ve uyelere yardimci olan birisin,en azindan bir moderatorluk yakişirdi.

Varsa bir dilekce doldurup gonderelim adminlere
    tommygun ve Voltaren bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur be abi birgün.

Pandemi geldi geleli istanbula adim atmadim.elbet guzel gunler bizleri bekler yeter ki saglik olsun,agiz tadi olsun..

O değil de yillardir burada aktif ve uyelere yardimci olan birisin,en azindan bir moderatorluk yakişirdi.

Varsa bir dilekce doldurup gonderelim adminlere
    Haşa estağfurullah, biz daha dünün bebesiyiz, daha 2-3 sene önce "Bende 150'lik Rks var, büyüteceğiz ne alalım?" diye özelden Cyan'a, Pea'ya Nc, Cb500F soran, özelden Ero ve Mamba09'a F800S/St soran adamız. O iş yardımla olsa bize gelene kadar ne ağalar var.
    levend84 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    CG.

On karakter.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CG.

On karakter.
    Çok acayip bi motosiklet kendileri, artçılı sürüşlerde ufak yokuş görsem hemen tekere geliyor alet bide 100cc :D. Geçen günlerde yokuş çıkıyorum artçılı olarak sabit gaz ile motosiklet kendi kendine tekere geliyor hayatımda sürmüş olduğum en acayip motosiklet, onda sonra arkadaşımın r25 ni sürünce dedim dünya varmış ne çekiyomuşum.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Ben SYM Wolf 250 de 49 cm ön cam ve üzerine deflektör kullanıyorum arkada 46 litre shad topcase var. 90-110 km arası sakin sakin rüzgardan dayak yemeden takılıyorum. Motosikletim her zaman bakımlı, lastiklerim olması gereken basınçta, gidonum da boşluk vs. olmaz. Öyle elleri bırakma filan gibi atraksiyonlar yapmam. Ama 110 üzeri hızlarda ön cam ve arka çantanın gidonda hafif vibrasyon ve dengesizlik gibi handikapları oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Haşa estağfurullah, biz daha dünün bebesiyiz, daha 2-3 sene önce "Bende 150'lik Rks var, büyüteceğiz ne alalım?" diye özelden Cyan'a, Pea'ya Nc, Cb500F soran, özelden Ero ve Mamba09'a F800S/St soran adamız. O iş yardımla olsa bize gelene kadar ne ağalar var.
    Valla Tommygun Başkanım maşallah nazar değmesin motosikletin hakkını verenlerdensin. Keyifle takip ediyorum paylaşımlarını. Tekerine taş değmesin. Kuşadasına gelince haber vermeyi unutma. 0505 861 0114 Mehmet Hoca😃
    levend84 ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben SYM Wolf 250 de 49 cm ön cam ve üzerine deflektör kullanıyorum arkada 46 litre shad topcase var. 90-110 km arası sakin sakin rüzgardan dayak yemeden takılıyorum. Motosikletim her zaman bakımlı, lastiklerim olması gereken basınçta, gidonum da boşluk vs. olmaz. Öyle elleri bırakma filan gibi atraksiyonlar yapmam. Ama 110 üzeri hızlarda ön cam ve arka çantanın gidonda hafif vibrasyon ve dengesizlik gibi handikapları oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Valla Tommygun Başkanım maşallah nazar değmesin motosikletin hakkını verenlerdensin. Keyifle takip ediyorum paylaşımlarını. Tekerine taş değmesin. Kuşadasına gelince haber vermeyi unutma. 0505 861 0114 Mehmet Hoca��
    Değerli dostum, aşkolsun senin numara bende epeydir kayıtlı, Kuşadası'na geldiğimde iş dışı zamanım inşallah olur da muhabbet, sohbet ederiz bol bol.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Değerli dostum, aşkolsun senin numara bende epeydir kayıtlı, Kuşadası'na geldiğimde iş dışı zamanım inşallah olur da muhabbet, sohbet ederiz bol bol.
    İnşallah dostum, denk getirir de iki lafın belini kirabilirsek çok güzel olur.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    kime desem millet şaşırıyor benim motor rüzgarda kıç atıyor. bildiğin hayatımda yaşadığım en garip duyguları yaşıyorum rüzgarlı zamanlarda. geçen yine rüzgarlı havada boğaz köprüsünden geçtim. düm düz giderken göt sağa sola atıyor hissediyorum iğrenç bir duygu.
    bir de o otobüsün arkasından çıktıktan sonra birden rüzgarla karşı karşıya kalıp şerit değiştirdim diyenleri de anladım. bilerek otobüsü hızlıca geçeyim dedim pat şeridin sağından soluna attı. ilginç bir deneyimdi.

yok benden bir öneri. 120 kglik makinenin derdi böyle oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)